Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 214 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 97 147 ... LastLast
Results 921 to 940 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #921 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    'wall of text despre nimic'
    Curios este ca ma acuzai pe mine ca datorita unor suferinte personale 'ne chinuie pe noi astia de aici' (sarmanii care sunt deranjati de o parere diferita de a lor, insa scriu 2 pagini despre cat de bine e sa stai cu furtunul atarnat prin casa in loc sa bagi 2 baterii ), dar tu tocmai ai umplut 1 pagina si jumatate de thread aberand despre nimic... de a fost nevoie sa fac scroll de 15 ori ca sa vad urmatorul post.

    Esti ok, macar stiu sigur ca ai tastatura rezistenta (si idei fixe).

  2. #922 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ciudat este ca un Pro Controller de la Switch care are "doar" 1300 mAh tine ~40h de joaca iar un DS4 cu 1000 mAh tine ~8h de joaca. Inteleg ca luminita care 99% din timp este inutila, consuma ceva, dar diferenta e prea mare.
    Adevarat. la Switch ce tehnologie wireless foloseste? bluetooth sau WIFI ? 2.4gh?
    Si da cred ca lumina de la DS4 consuma destul de mult. Eu am setat dim-ul pe low sa mai salvez ceva. Sunt curios cat o sa tine noul DS5- DualSense 5 avand in vedere ca nu mai are acea lumina frontala.

  3. #923 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    sa stau cu cabluri de 5-6m prin casa (eu atat am pana la TV)
    Nu ma intereseaza polemica despre cablu vs baterii, dar sunt totusi curios... Ce televizor ai de stai la 5m de el?

  4. #924 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu ma intereseaza polemica despre cablu vs baterii, dar sunt totusi curios... Ce televizor ai de stai la 5m de el?
    O porcarie de Sony de 75". Probabil cea mai mare teapa (si ultima) luata de la Sony. Modelul este 75XE8596.

  5. #925 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  6. #926 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Modelul este 75XE8596.
    Daca-ti luai XE90 erai multumit . Eu sunt mega multumit de al meu, chiar daca are doar 49" (bine, joc la 1.5m de el) iar panelul pe 10 bits si tehnologia VA este exact ce trebuie pentru un non OLED.

  7. #927 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar


    Doar sectiunea 2.45-3.03 ma intereseaza in legatura cu bateriile...


  8. #928 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca-ti luai XE90 erai multumit . Eu sunt mega multumit de al meu, chiar daca are doar 49" (bine, joc la 1.5m de el) iar panelul pe 10 bits si tehnologia VA este exact ce trebuie pentru un non OLED.
    Stai linistit, nu cred ca ma poate multumi vreun LED, atata timp cat nu e full array. Tocmai de aceea l-am ales pe asta, pentru ca am vazut tone de defecte si la seriile mult mai scumpe, asa ca am preferat diagonala mare si pret mic, pana mai evolueaza tehnologia (la OLED nu prea mai am sperante, astept uLED sau mLED). Iar VA nu voi mai cumpara niciodata pentru living. Datorita unghiurilor de vizualizare slabe.

    Anyway, ca sa fiu on-topic, sper sa nu ma prinda PS5 tot cu el...

  9. #929 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu înțeleg polemica asta...Nu mai încercați să convingeți un om că e bine cum va place vouă, suntem diferiți!

  10. #930 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu nu înțeleg polemica asta...Nu mai încercați să convingeți un om că e bine cum va place vouă, suntem diferiți!
    I totally agree. Doar ca daca tie iti place ceva, nu incerca sa-i iei de fraieri pe ceilalti care au "ramas cu tehnologia in 2010"...

  11. #931 SP
    Member mladin86's Avatar
    Huuuua! Unde ecranul de pe DualSense PS5 controller?
    Numa dezamagiri in ultima vreme de la SONY . Treziti va !!!

  12. #932 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^ Uite un exemplu, eu mă bucur că nu văd touchscreen pe controller. El vede numai dezamăgiri, se exagerează la greu, probabil și din cauza că se sta mult în casă

  13. #933 SP
    Member gabridinu's Avatar
    https://www.gamesradar.com/crytek-en...xbox-series-x/ apropo de interviul aparut zilele trecute cu "Ali Salah" .

  14. #934 SP
    Admin MonkY's Avatar
    S-au pus baietii pe desenat... Ar fi fost frumos sa vedem de la Sony insa astfel de variante.
    Attached Images Attached Images ps5_controller_variants_3.jpg ps5_controller_variants_4.jpg ps5_controller_variants_5.jpg ps5_controller_variants_6.jpg ps5_controller_variants_7.jpg ps5_controller_variants_1.jpg ps5_controller_variants_2.jpg

  15. #935 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Daca puneau ecran acolo, statea lumea cu baterii cabluri non stop.

  16. #936 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu nu. e-ink color ar consuma extrem de putin + ca poti sa nu-l ai activat si sa ramana touch pad ca acum. Nu au pus din alte motive, desi chiar consider ca ar fi ajutat teribil de mult si ar fi fost ceva wow pentru next gen.

  17. #937 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu stiu daca acel eran din mock up-ul pus de Monky este e-ink, nu imi pare asa (eu la ala ma refeream ca ar consuma mult). Sunt si ratiuni economice acolo, dar ar fi fost wow sa reuseasca. Poate cu alta generatie.

  18. #938 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ala era facut de cineva si e pus fix pe un controller DS4 (din ce-mi dau seama). Ideea e ca puteau sa o faca, daca o faceau cu cap

  19. #939 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    E mișto controlerul! Si eu prefer acumulator integrat decât cele cu baterii. Tine mult si bine acumulatorul din DS4 adică de ajuns pt o sesiune de joacă in cazul meu. Decat sa tot scot bateriile din controler sa le bag in incaratorc mai bine bag controlerul la USB si gata, nu e atâta bataie de cap.
    Da, mi se întâmplă si mie rar sa mai primesc mesaj battery low dar cat de greu îmi e sa pun un power bank langa mine si să-l încarc in timp ce joc? Easy peasy lemon squeezy!

  20. #940 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 214 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 97 147 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts