Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 212 of 214 FirstFirst ... 112 162 202 210 211 212 213 214 LastLast
Results 4,221 to 4,240 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #4221 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A testat oare cineva asa ceva pe PS5? Tare curios sunt daca e mai OK decat variantele "clasice"...

  2. #4222 SP
    Manager paul's Avatar
    50 milioane de console vandute:
    Quote Originally Posted by SIE
    Sony Interactive Entertainment (SIE) today announced the PlayStation 5 console (PS5) has surpassed 50 million units sold through to consumers, three years since its Nov. 2020 launch.
    PlayStation 5 Achieves Milestone of 50 Million Units Sold to Consumers - Sony Interactive Entertainment

  3. #4223 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca trag tare, in 3 ani o sa ajunga la jumatatea numarului de console Nintendo Switch vandute.

  4. #4224 SP
    Manager paul's Avatar
    3 culori noi pentru PS5 Slim:
    - Volcanic Red
    - Sterling Silver
    - Cobalt Blue

    Fara anunt despre data de lansare.
    Attached Images Attached Images dsc_3969.jpg csm_dsc_3973_b9c95e2c46.jpg csm_dsc_3970_673bbcb796.jpg

  5. #4225 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Subscriu cu intarziere, 2023 wrap:
    Attached Images Attached Images trofee.jpg joace.jpg top5.jpg time.jpg

  6. #4226 SP
    Admin MonkY's Avatar
    NICE: Building the WORLDS FIRST PlayStation 5: Tablet Edition!


  7. #4227 SP
    Member Syni's Avatar
    Foarte tare omul, incredibil


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #4228 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    A incercat cineva sa bage un disc care e region-locked (eventual pe zona 1) si PS5 (de la noi) sa il citeasca?

  9. #4229 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Mai este cu region locked la jocuri ? Eu pe playstation 3 am avut Demon Souls luat cum a aparut si era region 3 si l-am jucat fara probleme, la PS4 cred ca am mai multe jocuri - region 1 si merg fara probleme. La filme pe blu-ray s-ar putea sa ai surpriza si sa nu-l ruleze.

  10. #4230 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu exista discuri region locked nici pe PS4 nici pe PS5. Funcționează orice disc pe orice consolă. Problema cu regiunea e in momentul in care vrei sa cumperi dlc-uri de pe Store. Nu sunt compatibile dlc-urile de pe o regiune cu discul din alta.

  11. #4231 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Pentru filme m-ar interesa mai mult. Pe forumuri unii zic ca le-a mers, altii spun ca nu. Sunt curios cum e la noi situatia. Probabil o sa caut la targul de vechituri vreun film 5th hand pentru zona USA si testez. Sa dau un 40-50 de europeni pe film si apoi sa-l tin de bibelou... am mai facut asa cu Scorn (jocul), instalat, "jucat" 5 minute, nu e de mine, aia e, da bine la ochi ambalajul, dar macar e steelbook, il pot vinde si scot un 50-100 de lei, insa filme nu cumpara nimeni.

  12. #4232 SP
    Member tmihai20's Avatar

    PlayStation+ Rise of the Ronin Avatars

    PlayStation+ Rise of the Ronin Avatars

    https://store.playstation.com/?trans...artAction=view

    Introduceti aceste coduri pentru 6 avatare complet gratuite (nu știu dacă s-a dat aici așa ceva):

    MLFJ-EDNH-EFH8

    QMAX-QELC-J78H

    QAJ7-JBE5-8656

    GGGM-8Q97-J94T

    QKAC-DDPM-5A29

    CE33-BJPT-4LR9

  13. #4233 SP
    Member musat's Avatar
    Multumim! Au functionat toate codurile

  14. #4234 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Cu multă plăcere Și la mine au funcționat. Le-am văzut pe un alt forum și am spus să dau mai departe.

    Sent from my HD1913 using Tapatalk

  15. #4235 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Pentru filme m-ar interesa mai mult. Pe forumuri unii zic ca le-a mers, altii spun ca nu. Sunt curios cum e la noi situatia. Probabil o sa caut la targul de vechituri vreun film 5th hand pentru zona USA si testez. Sa dau un 40-50 de europeni pe film si apoi sa-l tin de bibelou... am mai facut asa cu Scorn (jocul), instalat, "jucat" 5 minute, nu e de mine, aia e, da bine la ochi ambalajul, dar macar e steelbook, il pot vinde si scot un 50-100 de lei, insa filme nu cumpara nimeni.

    Am luat un film Blu-Ray, e zona B, si merge. Deci pentru cine vrea sa bage si filme, consolele cumparata de la Altex ruleaza zona B

    Acum am alta nelamurire... cum sa fac sau e vreo setare sa ramana filmul "blocat" la momentul in care eu am inchis consola? Daca am ramas la minutul 25 vreau ca si dupa ce ii dau drumul din nou, sa reia de unde am ramas, nu de la inceput.

  16. #4236 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Am luat un film Blu-Ray, e zona B, si merge. Deci pentru cine vrea sa bage si filme, consolele cumparata de la Altex ruleaza zona B

    Acum am alta nelamurire... cum sa fac sau e vreo setare sa ramana filmul "blocat" la momentul in care eu am inchis consola? Daca am ramas la minutul 25 vreau ca si dupa ce ii dau drumul din nou, sa reia de unde am ramas, nu de la inceput.
    Filmul are acea optiune, nu consola sau player-ul blu-ray. Sunt diferente de la disc la disc. Pentru Europa, avem discuri cu zona B. Am filme ce sunt alta zona insa pe langa Zona A este si B, mai exista si zona 0 care le include pe toate si nu sunt locked. Poti pune si un cod care il introduci din telecomanda si playerul tau va citi toate zonele, nu e valabil la consolele Playstation din ce am auzit, poate la consolele cu jailbreak? Nu stiu ca n-am testat multe filme pe PS4 si PS5 insa unele playere au facilitatea asta, de cod master. Nu am din pacate vreun disc blu-ray audio only sau AV normal sa fie doar A sau C ca sa-ti spun exact insa am inteles ca nu vor rula, am insa doar un dvd care este HBO Spawn Animated Series si nu merge pe nici un blu-ray player, ori Playstation, primesc eroare pe ecran cu "this disc cannot be played due region restrictions". Noroc ca am un dvd writer extern Lite-on ce il conectez la laptop si asa l-am putut vedea. Mai jos ai doua poze de discuri BD cu regiunile. Ambele sunt luate din UK, primul este Spectre al doilea e Blade Runner 2049.
    Attached Images Attached Images 2.jpg 1.jpg

  17. #4237 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Daca ai consola luata de pe altundeva, non-UE, s-ar putea sa nu mearga nici zone B, ca e facuta pentru alta piata. Desi... pe reddit unii zic ca le ruleaza filme zona B, iar ei sunt in USA si invers.

  18. #4238 SP
    Manager paul's Avatar
    State of Play in 31 ianuarie, ora 24:00:
    The broadcast will be over 40 minutes long, and feature guest appearances from some of the most talented minds in gaming.

    Among many other updates, we'll feature extended looks at Stellar Blade and Rise of the Ronin, two great games coming to PS5 this year.

    And we'll give you a new look at other titles coming to PS5 and PS VR2 in 2024 and beyond.

  19. #4239 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Hello, intrebare scurta: Din experientele voastre, care este cel mai trusted magazin pentru preorders (vine jocul la timp in ziua lansarii, bonusurile de preoder sunt intregi, etc.)

    Nu am mai comandat de mult un preorder si as cam vrea FF7 Rebirth fizic. Ma gandesc ca Altex, Emag sau JocuriNoi ar fi optiunile.

  20. #4240 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Pentru precomenzi aș folosi Altex. Nu prea am avut probleme cu precomenzi la jocuri sau alte produse. Am auzit de probleme la precomenzi de la prietenul fan VR cu PSVR2. A tot mutat precomanda între Altex și eMag, apoi a rămas la eMag. Altex a început să livreze mai repede precomenzile decât eMag. Până la urmă e o chestie de preferință, sunt convins că alții au avut o experiență bună cu eMag.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts