Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 25 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #221 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma uitam la review-ul lui SkillUp care in cea mai mare parte, este o persoana foarte pertinenta si imi place maxim felul in care se exprima (cam ca ACG) si cum pune problema, cu bune si rele si chiar le zice pe bune.

    Iar despre jocu asta zice efectiv incontinuu cat de senzational si excelent este, cat de mult ii place si vrea sa se intoarca la el si toate astea, desi spune atat de multe minusuri si lucruri care nu-i plac sau care i-ar fi placut sa fie altfel.

    Si cam incepi sa te intrebi...oare chiar merita jocu asta statusu asta de joc excelent cu problemele si minusurile pe care le are?

    Chiar el in review arata la sectiunea de "Performance, Stability and Bugs" cum se incarca niste cladiri la 10m de jucator (min 6:21), desi puteai vedea din departare scarile si etajele cladirii care stau in aer (si nu arata una ci mai multe) si multe alte probleme tehnice sau implementari ciudate - lucruri absolut innacceptabile in alte jocuri care probabil ar fi luat note de 3 si 4, dar care aici efectiv nu afecteaza notele alea de 9 si 10
    Zice ca-i place super mult combat-ul si ca e cel mai cel din toate jocurile din toate timpurile, iar apoi zice ca ar fi fost mai misto daca era altfel iar apoi se plange de loot si de crafting.

    Ce credibilitate are el cand face asa ceva si totusi ii da nota/calificativ maxim?

    Oricum se stie ca este fanboy Sony si are ceva contract cu ei - nu uitati ca a avut hands-on cu PS5 cu mult inaintea altora, asa ca nu inteleg de ce exista un astfel de review si de ce lumea il urmareste...

  2. #222 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Compara jocul asta cu altul care chiar e un joc de nota 3, ca si CrossfireX, si-ti raspui singur la intrebare .
    Daca jocul asta ar fi de nota 3 si SkillUp ne minte asa pe fata, in ziua lansarii si-ar sterge canalul de YouTube pentru ca nimeni nu va mai crede un cuvant de-al lui de acum incolo.

    Am mai postat o data video-ul asta, sper sa nu-l stearga din nou de pe YouTube:

  3. #223 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am zis ca jocu asta ar fi de nota 3, dar nu inteleg de ce toate problemele si minusurile jocului nu se reflecta in nota

    Ideea e sa stie lumea ca nu este un joc perfect si acele note de 9 sau de 10 sunt de fapt niste pareri super personale ale cuiva care a super rezonat cu lumea si atmosfera jocului, dar nu denota un joc perfect sau aproape de perfectiune.

    Referitor la video ala, cum este un mare spoiler, e normal ca youtube sa-l stearga, din moment ce jocul inca nu s-a lansat.

  4. #224 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eu zic ca atata vreme cat review-urile vor fi facute de oameni, mereu va fi subiectivitate indiferent cat de not bussiness like suna. Acum ca sunt platiti de sony sau nu sa vorbeasca de bine, este inevitabil ca atunci cand o companie este pe val, sa nu primeasca hate pentru absolut orice detaliu mic. Da, nu contest faptul ca poate sony a fost iertat de prea multe ori din anumite motive, dar nu cred ca developerii de la guerilla si-au zis : bah hai sa cerem 70 de parai pe ceva ce nu e nextgen....a stai ca defapt sony a zis si a dres....sper doar ca hate-ul ala cat de mic sa nu fie indreptat asupra Guerilla games sau orice alt developer owned by Sony.
    Parerea mea este ca oamenii astia si-au dat silinta sa livreze o experienta de joc misto, bazele clar au fost puse acum 5 ani sau cand a aparut primul joc. Macar au ascultat plansetele tuturor si au reglat multe din problemele primului joc. Pentru mine arata fenomenal, ideea de verticalitate este ceva nou intr-un open world( nu iau incosiderare Zelda, nu pt ca nu e un joc bun, dar grafica si engine-ul este o cu totul alta mancare de peste). Sa speram ca povestea va fi pe masura
    Off-topic: daca horizon a fost atat de controversat si comentat ca nu e perfect si ca are multe neajunsuri, la GOW 2 ce va mai fi?Si ala sigur va avea imperfectiuni si totusi sunt sigur ca multa lume va trece cu vederea, nu pentru ca e sony in spate sau mai stiu eu ce, dar este un fanbase imens in spate.

  5. #225 SP
    Member zoli86's Avatar
    Deci sa vad daca am inteles bine, IGN au fost platiti, John de la Digital Foundry a fost platit, si acuma si Skill Up? Deja o dam in penibil dragi colegi.


    On topic: mai are cineva precomanda la jocurinoi ? credeti ca il primim in ziua lansari?

  6. #226 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Lego Tallneck:






    Quote Originally Posted by zoli86 View Post
    Deci sa vad daca am inteles bine, IGN au fost platiti, John de la Digital Foundry a fost platit, si acuma si Skill Up? Deja o dam in penibil dragi colegi.


    On topic: mai are cineva precomanda la jocurinoi ? credeti ca il primim in ziua lansari?

    Toate publicatiile mari sunt platite, e logic, sunt un business si scopul e sa faca bani.
    E datoria noastra sa ne informam din cat mai multe surse si sa tragem o concluzie. Eu iau in considerare si metacritic, steam user reviews.
    Dar din fericire, cand e vorba de titluri AAA, presa e de cele mai multe ori corecta, poti sa zici ca umfla cu 1, max 2 puncte nota finala.
    De exemplu, Cyberpunk a fost taxat corect in variantele XONE/PS4.

    Eu am precomanda la Altex. Ma astept sa soseasca cel tarziu sambata.

  7. #227 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    https://zonait.ro/review-horizon-forbidden-west/, scuze daca nu am voie sa postez alte siteuri, mi s-a parut foarte interesant ce a scris marinake

  8. #228 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Interesant video-ul, vorbesc mult despre feature-uri care nu le-am auzit mentionate in review-uri:


  9. #229 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by zoli86 View Post
    mai are cineva precomanda la jocurinoi ? credeti ca il primim in ziua lansari?
    Am primit mail acum 5 minute cum ca, 'Coletul aferent comenzii # este impachetat si gata pentru a fi livrat catre tine!'.
    Daca o fac si pe asta day one, ii retrogradez pe gamers.ro pe locul 2

  10. #230 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ozone vad ca accepta preorders pt collectors .
    Attached Images Attached Images img_4896.jpg

  11. #231 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt putin mai scumpe la ozone. Nu va grabiti pentru ca vor fi multi care refuza comenzile din diverse motive sau au anulat precomenzile, iar produsele alea vor ajunge inapoi la vanzare la Altex/eMag la pretul corect.

  12. #232 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Am primit mail acum 5 minute cum ca, 'Coletul aferent comenzii # este impachetat si gata pentru a fi livrat catre tine!'.
    Daca o fac si pe asta day one, ii retrogradez pe gamers.ro pe locul 2
    Și eu am primit același mail,comanda am dat-o azi dimineață cu livrarea la easybox

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  13. #233 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Am primit mail acum 5 minute cum ca, 'Coletul aferent comenzii # este impachetat si gata pentru a fi livrat catre tine!'.
    Daca o fac si pe asta day one, ii retrogradez pe gamers.ro pe locul 2
    Confirm si eu, comanda de la jocurinoi imi arata cu statusul expediata.


    Happy gaming everyone

  14. #234 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    La mine pe Altex s-a schimbat statusul din precomanda noua in confirmata integral, maine sper sa plece la curier si sa ajunga vineri

  15. #235 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Bv Altex . Asa da !
    Attached Images Attached Images 20220216_193621.jpg

  16. #236 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    ^ eu inca astept mail, am vazut pe grupuri ca deja incep sa primeasca mail majoritatea, sper sa primesc si eu azi

  17. #237 SP
    Junior Member Ferynho10's Avatar
    Eu mail nu am primit inca dar mi-a aparut factura acolo la Comenzi pe siteul Altex.

  18. #238 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Precomanda astăzi pe jocurinoi.ro, am primit mail pe la 17:00 ca e pregătit coletul pentru a fi predat curierului.

  19. #239 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Mulțumiri Jocurinoi.ro
    Livrare easybox20220217_071511.jpg

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  20. #240 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu le-am spus cu ceva vreme in urma ca din cauza firmei de curierat pe care au ales-o, voi renunta sa mai cumpar de la ei.

    Deci, joc trimis de jocurinoi de alaltaieri, care daca nu erau nesimtitii astia trebuia sa ajunga de ieri, deci super ok, incurcat in dracii vietii firmei de curierat, pentru a 15-a oara.
    Mai si mint in sms-uri, m-a cautat dracu, ala m-a cautat.

    Imi pare rau ca n-am dat 60 de RON in plus sau cat e diferenta la MediaGalaxy, nu se va mai repeta.
    Las' ca maine plec si ma intorc acasa luni, e ok, il joc marti (fmm de firma de curierat)!
    Attached Images Attached Images 5601ad92-c8a4-4864-8d6f-0c2f7aaf83b5.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 25 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts