Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 43 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 ... LastLast
Results 721 to 740 of 856

Thread: PlayStation Store

  1. #721 SP
    Junior Member pauladrian's Avatar
    A mai incercat cineva sa cumpere jocuri cu Visa debit de la BT?
    Mie-mi spune "3D Secure Failed", am sunat la BT, ei nu vad tranzactia, am sunat la Romcard, ei vad doar ca se incearca o tranzactie.

  2. #722 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by pauladrian View Post
    A mai incercat cineva sa cumpere jocuri cu Visa debit de la BT?
    Mie-mi spune "3D Secure Failed", am sunat la BT, ei nu vad tranzactia, am sunat la Romcard, ei vad doar ca se incearca o tranzactie.

    Un coleg zicea ca si la cardurile BT (pe langa ING) tb sa setezi limita de suma la unele tranzactii. Si eu am BT dar nu l-am fol deloc pe ro store, deci nu stiu sa iti zic m mult.

  3. #723 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Folosesc card de la BT pe store si de fiecare data cand incarc trebuie sa ridic limita(default e 0). Daca nu ai BT24 suna la ei , o modificare o poti face la telefon.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  4. #724 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    Nici mie nu mi-a mers pe web (card brd cu care am mai luat cel putin 20 de jocuri pe ro), dar mi-a mers din consola, cu acelasi card. Cel mai probabil e o problema la site


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #725 SP
    Junior Member zet105's Avatar
    Detin card la BT si initial nu am reusit sa cumpar pentru ca PSN-ul este in black list la Banca Transilvania.Am discutat cu ei si au ridicat restrictiile catre ei pentru o perioada de 3 luni.
    Am vorbit si cu cei de la play station store support si au recomandat sa fac achizitiile direct de pe consola. De pe PC am intampinat erori 3D Secure etc. Direct de pe PS4 a mers fara probleme cu card VISA

  6. #726 SP
    Junior Member shrek1988's Avatar
    Eu am Mastercard de la CEC bank si nici pe consola nice pe site nu merge, cand am cumparat prima data a mers, apoi dupa cateva luni nu, am vorbit cu suportul de la playstation, au spus ca "banca emitenta iti refuza cardul si tranzactiile", am scris un mail la banca si nu au raspuns dar problema sa rezolvat cumva in cateva ziile, asta a fost in martie-aprilie. Acum din nou nu merge, scrie "please enter a valid credit card number" , am sunat la banca, la romcard dar au spus ca acolo nu se vede nici o problema, ar trebui sa mearga..

  7. #727 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Ce store imi recomandati, UK sau Ro? Am vazut ca sunt carduri pentru membri diferite cu regionalizare.

    Nu prea o sa cumpar de pe store, dar cine stie ce apare. O sa iau PS Plus, mai o porcarie gratuita, mai una buna. Jocurile gratuite sun aceleasi si pe UK si pe Ro?

    Nu mai am consola PS de vreo cativa ani, iar pe vremea aia nu era store pe Ro.

  8. #728 SP
    Junior Member dirig.alexandru's Avatar
    Salut,

    Pot cumpara de pe PS Store US folosind un card din Romania? Sau merge doar cu PayPal?

    Multumesc,
    Alex

  9. #729 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by dirig.alexandru View Post
    Salut,

    Pot cumpara de pe PS Store US folosind un card din Romania? Sau merge doar cu PayPal?

    Multumesc,
    Alex
    Eu am incercat sa introduc de curand la pament methods cardul ro si paypal-ul (care are asociat acelasi card atasat) si n-a mers nici de pe consola nici din cont pe browser.

    Poate colegii au avut o alta experienta, dar la mine nu a mers. Stiam mai demult ca nu merg cardurile din alte tari, dar nu stiam si de paypal.

    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Ce store imi recomandati, UK sau Ro? Am vazut ca sunt carduri pentru membri diferite cu regionalizare.

    Nu prea o sa cumpar de pe store, dar cine stie ce apare. O sa iau PS Plus, mai o porcarie gratuita, mai una buna. Jocurile gratuite sun aceleasi si pe UK si pe Ro?

    Nu mai am consola PS de vreo cativa ani, iar pe vremea aia nu era store pe Ro.
    In general sunt aceleasi reduceri si pe ro si pe uk. La pret am observat ca pe ro sunt mai ieftine. Uita-te si fa un calcul. Bine, pe us iesi cel mai ieftin, si la jocuri chiar si la abonament (daca cumperi coduri ps + de pe site-urile care vand de astea).


    Apropo am vazut coduri de ps+ ptr indonesia store de mi-a cazut falca. Vreo 10-15 dolari un an.

  10. #730 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Pe US este exclus pentru mine, am download foarte slab, nu depasesc 100 KB. Pe UK si Ro am pana in 2 MB. O sa-mi fac pe Ro. Multumesc.

  11. #731 SP
    Junior Member dirig.alexandru's Avatar
    Intr-adevar nu merge nici cardul nici PayPal-ul. Rog colegii de pe forum sa-mi explice si mie cum pot cumpara de pe PS Store US.

    Multumesc anticipat.

  12. #732 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by dirig.alexandru View Post
    Intr-adevar nu merge nici cardul nici PayPal-ul. Rog colegii de pe forum sa-mi explice si mie cum pot cumpara de pe PS Store US.

    Multumesc anticipat.
    Cumperi cartele valorice (cu cod) de 10, 20 si 50 dolari de pe siteu-uri gen pcgamesupply, cdkeys, offgamers, kinguin, g2a, g2play etc (poti prinde reduceri, si deci poti da mai putin, daca nu, atunci posibil sa dai mai mult, ptr ca pun si o taxa pana intr-un dolar peste pret), sau de pe amazon unde dai 50 dolari ptr 50 dolari de ex, fara tva, numai daca alegi ptr contul tau un stat care nu plateste tva (zicea un coleg, Alaska, dar sunt si altele). Cu abonamente ps+ faci la fel tot cu coduri cumparate pe siteurile respective. Allromedia are pret bun la ps+ un an ptr us. Codurile iti vin pe mail sau le gasesti intr-o sectiune in contul facut pe site.

    Codurile le redeem din consola (intri in store) sau intri in contul tau de sony (nu pe store) pe pc (prefer pe pc ptr ca pe consola mai imi da erori desi codul e valabil).

  13. #733 SP
    Junior Member dirig.alexandru's Avatar
    @JohnConstantine inca o intrebare: pot cumpara DLC-uri folosind aceeasi metoda?

    Merci

  14. #734 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Poti cumpara absolut orice gasesti in store. Cartele valorice iti alimenteaza wallet-ul cu suma respectiva.

  15. #735 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Cu mentiunea ca de unde iei jocul numai de acolo iei DLC-ul ca sa si mearga

  16. #736 SP
    Junior Member baitanciuc's Avatar
    Salut! Mai are cineva probleme cu achizitiile de pe store-ul ro? Imi da mesajul "your purchase may not be complete. Check your transaction history....".
    N am mai avut probleme cu cardul pana acum (achizitii facute ieri fara probleme).
    Multumesc.

    LE am incercat sa dau add funds to wallet si imi da 3d secure failure. Banca zice ca nu e de la ei.

  17. #737 SP
    Member musat's Avatar
    Ai setat metoda de verificare 3D secure? La Raiffeisen este prin telefon (trimit un cod pentru fiecare tranzacție în parte). Te lasă să faci fără 3D Secure de câteva ori (parcă) până te obligă să setezi procedeul de verificare.

  18. #738 SP
    Junior Member baitanciuc's Avatar
    Este setat de mult. Dar niciodata nu mi a cerut pe store. Iar acum nu da cod, nimic. Doar 3d secure failure la add funds. La purchase doar imi da acel mesaj.

    LE. Folosesc cardul pe ro store de cand a aparut. Este prima data cand nu merge.

  19. #739 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    La fel si la mine, am raiffeisen. Merge peste tot, numai pe store nu. $onyshyt

  20. #740 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu înțeleg care e faza, card de BRD, Raiffeisen, CEB, ING folosit pe Store fără probleme, prieten care are la ING nu a reușit deloc, nici cu telefon la bancă. Aproape toți prietenii mei nu au avut probleme, mai puțin unul singur Ce dracu fac ăștia nu știu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 43 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Jocuri Playstation Store By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 68 Last Post: 08-09-2009, 13:18
  4. Playstation Store 27/02 Update By eXist in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 27-02-2009, 15:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts