Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 43 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 ... LastLast
Results 741 to 760 of 856

Thread: PlayStation Store

  1. #741 SP
    Junior Member baitanciuc's Avatar
    Mda. Inca o faza ciudata: nici nu pot inregistra alt card. Au luat o razna.

  2. #742 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Din cate am inteles store nu accepta 3D secure. Cardul meu nu merge fara confirmare 3D secure.

  3. #743 SP
    Junior Member baitanciuc's Avatar
    Pai....mai exista carduri fara 3d secure?
    Acum nu mai da 3d secure failure. Zice: currently unable ro add funds to your account. Please try again later.

  4. #744 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Pai nu stiu, daca cat timp nu-mi apare fereastra de confirmare e clar ca nu merge.

  5. #745 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Din câte stiu daca încerci de mai multe ori fara succes, Sony te blochează la păți cu cardul pentru 24 sau 48 de ore, ca o măsură de securitate.
    Eu unul am folosit 3 carduri diferite in ultima vreme pe conturi diferite, fără să am vreo problemă. Cred că ține de bancă mai mult, unele blochează tranzacțiile către Sony și cei de la call center habar nu au, altele blochează anumite tranzacții online în general, iar altele Dumnezeu mai știe ce fac.

  6. #746 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Am folosit acest card pe store in vara de 4 ori, in septembrie odata, fara probleme. Acum nu merge. Nu este mare panica, voiam un Plus, o sa-l iau de la Altex, are acelasi pret.

  7. #747 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Din cate am inteles store nu accepta 3D secure. Cardul meu nu merge fara confirmare 3D secure.
    Am platit eu ieri pe store-ul de UK, din browserul telefonului, si mi s-a deschis fereastra de 3D secure. Cred ca a fost pentru prima data. Culmea, asta s-a intamplat inainte sa bag codul CVC2. (Card Visa ING)

    Off: A mai avut cineva probleme azi cu logarea pe forum de pe Tapatalk? Vad ca alte forumuri imi merg, mai putin consolegames.

  8. #748 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Vad ca tot nu merge, primesc eroarea "3D Secure Failure".

    Edit: am incercat si din aplicatia android, zice ca informatiile cardului nu sunt valide. 1-0 pentru Sony, eu ma dau batut

    Se pare ca problema este la nivel mare si o solutie exacta nu exista.

  9. #749 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    Eu din browser de pe PC sau telefon nu pot cumpara nici un joc de pe ps Store. Doar când intru de pe consola pot cumpara orice joc, nu stiu care e cauza , folosesc card visa electron de la BTR.

    ---------- Post added 02-12-2016 at 16:20 ----------

    Toate jocurile ce le-am cumpărat doar de pe consola am reușit.

  10. #750 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Am rezolvat, fara sa fac nimic. Am folosit cardul din store dar de pe consola si merge fara probleme. De pe PC nu vrea si nici din aplicatia android.

  11. #751 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    Am avut un ticket deschis cu playstation support romania pentru aceeasi problema, mentionata mai sus - pe pc nu mergea, pe consola da.

    am ramas cu 2 chestii, o sa le am in vedere la urmatoarele tranzactii:

    1. vedeti sa nu aveti adblock activat cand sunteti in pagina de store, posibil sa blocheze fereastra de 3d Secure, si practic sa intrerupa tranzactia.
    2. citat din mailul lor "sistemul 3D Secure, după ce au loc mai multe încercări eșuate de plată înspre o platformă, blochează trimiterea datelor pentru aproximativ 24 de ore, resetând blocajul, dacă în acele 24 de ore au loc tentative noi."

    cand aveti probleme cu ei, va recomand sa ii sunati direct, au fost foarte prompti si "in tema" - 0358 630 021

  12. #752 SP
    Junior Member Bulete's Avatar
    Azi mi-am reinnoit subcriptia la Ps Plus si m-am lovit de faptul ca nu puteam sa imi adaug cardul, imi zicea ca nu e bun codul din 16 cifre. Dupa cateva cautari pe google am gasit ca ING ar bloca cardurile catre Playstation. Am sunat la ei si mi-au confirmat ca asa este.
    Ca sa cumpar un *** de subscriptie am pierdut 3h

  13. #753 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Vreau sa ma lamuriti putin. Am primit un voucher de 10% pe contul uk. Il pot folosi pe un cont de ro sau chiar us?

    Am primit mai demult si unul cu reducere pe un cont de us si l-am folosit pe celalalt cont de us, si a mers. E posibil sa il folosesc pe cont ro? (zona eu - inca ) . In unele instante reducerea si cu 10% vine la pret la fel ca pe ro, deci mai bine iau de pe ro in cazul asta.

  14. #754 SP
    Member Hider141's Avatar
    Nimeni nu te opreste sa incerci, in cel mai rau caz da eroare. Dar nu cred ca va functiona pe RO, ci doar pe conturi UK.

  15. #755 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Cod de 20%

    Va rog sa postati daca il folositi
    Merge si pe RO.

  16. #756 SP
    Member musat's Avatar
    Deja este folosit. Oricum multumesc de gest

  17. #757 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Cod de 20%

    Va rog sa postati daca il folositi
    Merge si pe RO.
    Codul de pe ce cont era UK sau US? Ma intereseaza ptr ca am pus intrebarea de mai sus in care am un cod de uk si ma gandesc daca sa-l folosesc pe ro (daca se poate).

    De cand vad coduri postate de oameni ca un gest frumos, cam de fiecare data cel ce il ia tace malc (probabil utilizatori de ocazie). Cel mai bine cereti sa vi se ceara codul pe pm. Asa macar tb sa se faca cunoscut doritorul, macar ptr cel ce da codul.

  18. #758 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Era pt UK, dar se putea folosi si pe RO, deci poti sa l folosesti linistit

  19. #759 SP
    Member adin33's Avatar
    Daca mai are cineva un cod pentru UK/RO va rog sa-mi dati un pm. Multumesc anticipat.

  20. #760 SP
    Member Hider141's Avatar
    Salut @adin33, ti-am trimis pe PM codul primit pe un cont RO.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 43 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Jocuri Playstation Store By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 68 Last Post: 08-09-2009, 13:18
  4. Playstation Store 27/02 Update By eXist in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 27-02-2009, 15:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts