Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 52 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 ... LastLast
Results 841 to 860 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #841 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    am incercat de cateva ori si sper sa nu fiu blocat caci oferta la acele jocuri expira in 3 noiembrie

    ---------- Post added 31-10-2016 at 15:21 ----------

    acele craduri vin la domiciliu sau iti trimit ei un cod?

  2. #842 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Cred ca ar trebui facut un topic separat legat de platile cu cardul pe PSN. Au fost atatea discutii aici... poate daca ar fi un topic dedicat, lumea s-ar uita direct acolo si n-am mai avea atatea intrebari identice.
    Rog un moderator sa faca asta, daca se poate.

  3. #843 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Poti juca un joc cumpărat pe contul A si de pe contul B. Eu am un cont de US de pe care iau jocuri când au ei promoții bune, dar le joc mereu de pe contul principal de România. Nu am idee ce inseamna "un gt pentru fiecare cont". Pe cel de US il încarc cu carduri valorice luate de pe Amazon sau alte site-uri cu digital Keys, de obicei le primesc instant prin e-mail.
    Initial înțelesesem eu greșit și de aici și formularea mai bizara. In principiu acum totul este clar. O sa aștept un pic pana apare ps4 pro la pachet cu cod infinite warfare.
    Mulțumesc

  4. #844 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    Daca adaug un alt card, dar care nu este pe numele meu,as putea plăti cu el ? Vad ca , cu cardul meu nu reușesc sa cumpăr
    Am sunat la banca si ei au spus ca nu este nici o problema la ei cu cardul meu. Am opțiunea de a primi mesaj daca se face vreo Tranzacție de pe card si am un mesaj cum ca sa transferat 0,1 £ dar plata care vreau sa o fac nu o accepta.

    ---------- Post added 01-11-2016 at 10:24 ----------

    Si ce nu inteleg eu, de ce se transfera £ si nu se transfera roni? Caci prețul este afișat in roni

  5. #845 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca e card de la BT, cum ai zis, ti-am explicat care e problema. Limita despre care ti-am spus o poți modifica prin Internet Banking BT24 sau cu o cerere la banca. Eu am BT24 si de fiecare data cand trebuie sa plătesc pe PSN imi setez o limita temporara pe card la tranzacțiile fara cvv, diferita de 0, in functie de cat costa ce vreau sa cumpăr. Daca nu fac asa nu pot plati. Daca cei de la call center ti-au spus ceva nu înseamnă că au si habar despre ce vorbesc.

  6. #846 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    Ok , încerc cum ai spus, dar in legătura cu alt card care nu este pe numele meu ci al soției este Ok? Adică sa am doua carduri in cazul in care pe unul nu am fonduri sa il folosesc pe celălalt

    ---------- Post added 01-11-2016 at 18:16 ----------

    sunt pe stoc la Altex ,PlayStation Network Card, 250lei (PSN CODE - CONT RO) si de 100 lei. Am comandat si eu si poate astfel reusesc sa cumpar de pe PSN.
    cred ca azi le-au pus in vanzare caci ieri nu erau.

  7. #847 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Card 250 RON în forma fizica în magazin. Altex Unirea
    uploadfromtaptalk1478623292035.jpg

    Trimis de pe al meu D2403 folosind Tapatalk

  8. #848 SP
    Junior Member mclovin's Avatar
    Care e rolul lor? Au ceva în plus față de plata cu cardul?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  9. #849 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, astea funcționează 100%

  10. #850 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by mclovin View Post
    Care e rolul lor? Au ceva în plus față de plata cu cardul?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
    E un cod pe care dai 100 ori 250 de lei, il introduci pe contul tau ro si ai in wallet 100 ori 250 lei, in functie de care ai luat. E o metoda de a nu folosi cardul daca nu vrei sau nu ai (e o metoda utila pe conturi straine unde nu iti recunoaste cardul de ro, dar acolo iei coduri cu suma in valuta respectiva), "dezavantajul" fiind ca, fata de card, e o suma fixa platita (100 ori 250) si daca jocul e 70 lei vei ramane cu 30 lei in wallet care vor ramane acolo si vor putea fi folositi doar in a cumpara de acolo. Cu cardul dai 70 lei si cu asta basta.

  11. #851 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Nu va mai faceți carduri fără să ştiţi ce pot oferi fiecare în parte. Pentru plăti online (inclusiv PSN ro sau GB/US), schimburi valutare instant la orice bancomat din UE, pt retragere numerar cu costuri minime în altă monedă decât cardul este recomandat cardul de debit VISA ELECTRON, de la orice bancă. Celelalte tipuri de card (maestro, MasterCard, visa simplu, etc) permit şi ele operațiuni online, dar au tot felul de restricții/condiții. Asta a rezultat din informațiile mele, dacă greșesc, rog sa fiu corectat.

    Trimis de pe al meu HTC One A9 folosind Tapatalk

  12. #852 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Știam de Maestro ca nu prea e acceptat pe la noi, nu mi-am dat seama inițial, oricum cardul e gratis, fara costuri, pentru studenti cu tot felul de reduceri, nu e rău, dar nu e pentru online.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  13. #853 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Si eu am visa electron de la BT si nu am avut probleme pe ro (am luat un joc ps3 mai demult). Am cumparat si de pe site-uri straine coduri de incarcare in wallet. jocuri pe steam, origin, (desi aici a fost prin intermediul paypal), plus diverse chestii de pe siteuri romanesti. La fel am citit ca maestro sau mastercard n-ar fi indicate.

  14. #854 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Doar Maestro nu e acceptat, Visa si MasterCard sunt chiar recomandate

  15. #855 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Quote Originally Posted by DeepKiss View Post
    Nu va mai faceți carduri fără să ştiţi ce pot oferi fiecare în parte. Pentru plăti online (inclusiv PSN ro sau GB/US), schimburi valutare instant la orice bancomat din UE, pt retragere numerar cu costuri minime în altă monedă decât cardul este recomandat cardul de debit VISA ELECTRON, de la orice bancă. Celelalte tipuri de card (maestro, MasterCard, visa simplu, etc) permit şi ele operațiuni online, dar au tot felul de restricții/condiții. Asta a rezultat din informațiile mele, dacă greșesc, rog sa fiu corectat.
    Greșești puțin. Visa standard e produsul premium de la Visa (similar cu MasterCard), în timp ce Visa Electron poate avea anumite limitări (similar cu Maestro).

    Uite ce zice Wiki (cu toate că nu e universal valabil și depinde de țări și bănci):
    The difference between Visa Electron and Visa Debit is that payments with Visa Electron require that all the funds be available at the time of transfer, i.e., Visa Electron card accounts may not normally be*overdrawn. Visa Debit cards, on the other hand, typically allow transfers exceeding available funds up to a certain limit.Some online stores and all offline terminals (like on trains and aircraft) do not support Visa Electron because their systems cannot check for the availability of funds.

  16. #856 SP
    Junior Member herske's Avatar
    iar nu merge psn store ro, cu niciun card - bcr, brd, ing.
    primesc 'eroare 3dsecure'; evident, nu cere niciun cod 3dsecure. Cum oare de cardurile astea merg in toata lumea, dar fix pe ps store ro nu merg?

    de asemenea, de ce in alte parti vand carduri psn digitale, iar aici trebuie sa astept curierul sa intarzie o saptamana ca sa livreze un carton, ca deh, "sunt aglomerati"?

    acest psn store ro este o gluma proasta.

  17. #857 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Încearcă să faci tranzacția direct din aplicația PS Store de pe consolă.
    Ieri am cumpărat BF1 cu card de debit, visa electron, fără contactless, de la BCR şi a mers fără nici o eroare.

    Trimis de pe al meu HTC One A9 folosind Tapatalk

  18. #858 SP
    Junior Member herske's Avatar
    mersi, voi incerca si asta.
    faza trista este ca pe 15.12, cu acelasi card, a mers perfect.

    later edit: a mers perfect!!!! de pe consola - thx @DeepKiss

  19. #859 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by herske View Post
    mersi, voi incerca si asta.
    faza trista este ca pe 15.12, cu acelasi card, a mers perfect.

    later edit: a mers perfect!!!! de pe consola - thx @DeepKiss
    Cu plăcere. La mulți ani si Spor la cumpărături !

    Trimis de pe al meu HTC One A9 folosind Tapatalk

  20. #860 SP
    Junior Member Ril4's Avatar
    "Add funds to wallet" și ai terminat bâlciul!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 52 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts