Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 52 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #181 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu am reusit cu card romnesc Visa Electron Debit. direct varsat banii in wallet

  2. #182 SP
    Junior Member Hawkeye1103's Avatar
    Am vorbit la Sony (live help) si mi-au spus ca nu pot schimba tara contului pentru ca sunt pe servere diferite pentru fiecare regiune... desi toate regiunile sunt in sync (am incercat sa-mi fac cu acelasi email pe alta regiune si nu a mers ce sa vezi sau acelasi account id). Oricum de tot "respectul" toata treaba cu speranta multa o sa se schimbe ceva.

  3. #183 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by vmbobo88 View Post
    Eu nu pot face comanda pe Store Romania , am incercat si cu card de Romania si cu card de Anglia , degeaba....\



    Mereu imi da , the credit card information or file is not valid. AM verificat mereu cardul dar degeaba .
    Ai cumva card de la BT?

  4. #184 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Sper sa:
    - rezolve cat mai repede treaba cu activarea codurilor (am o gramada de coduri pe care nu le-am activat doar asteptand Store ul Ro);
    - introduca toate jocurile gratuite de la PS Plus (momentan lipsesc cateva: Deadly Premonition PS3, Hitman Trilogy PS3);
    - introduca Resident Evil Superbundle, care este redus pe Store-ul UK, dar la noi lipseste INCA.

    Macar am gasit toate cele 3 jocuri oferite gratuit de EA (Plants vs. Zombies Garden Warfare PS4, Mirrors Edge PS3 si NFS Most Wanted PS Vita), asa ca daca aveti de gand sa va faceti un cont de Ro, va sfatuiesc sa il faceti acum pt a putea beneficia de aceasta oferta.

  5. #185 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am activat azi cod pt un joc si a mers

  6. #186 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Quote Originally Posted by vmbobo88 View Post
    Eu nu pot face comanda pe Store Romania , am incercat si cu card de Romania si cu card de Anglia , degeaba....\



    Mereu imi da , the credit card information or file is not valid. AM verificat mereu cardul dar degeaba .
    Bani ai pe card? Nu mult, ceva acolo sa se poată verifica tranzacția?

  7. #187 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by Hawkeye1103 View Post
    Am vorbit la Sony (live help) si mi-au spus ca nu pot schimba tara contului pentru ca sunt pe servere diferite pentru fiecare regiune... desi toate regiunile sunt in sync (am incercat sa-mi fac cu acelasi email pe alta regiune si nu a mers ce sa vezi sau acelasi account id). Oricum de tot "respectul" toata treaba cu speranta multa o sa se schimbe ceva.


    Eu zic ca pot, dar nu vor, ca sa ne mai stoarca de bani. Am inteles ca cei de la Microsoft fac chestia asta.

  8. #188 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    De ce crezi ca pot? Sti tu care este structura sistemelor? Asa a fost de la inceput. Poate sistemul dezvoltat de Microsoft permite aceasta migrare iar cel dezvoltat de Sony nu permite.

  9. #189 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Bani ai pe card? Nu mult, ceva acolo sa se poată verifica tranzacția?
    Eu am vrut să iau un joc sub 25 de lei și am atașat un card de cont (Mastercard). Se pare că pentru tranzacții de mică valoare îți încărca walletul cu 25 lei și îți ia de acolo cât are nevoie.
    În total tranzacția a fost în valoare de 25,14 lei și pe lângă aceasta mi-a mai luat vre'o 0,57 lei pe care pe urmă mi ia rambursat, probabil verificarea cardului.

  10. #190 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu am activat azi cod pt un joc si a mers
    Ce joc?
    Am incercat sa activez:
    - Season Pass la Call of Duty Ghosts PS3
    - Network Pass la Ratchet and Clank All 4 One PS3
    - DLC code la Aliens Colonial Marines PS3
    - coduri avatare si teme Mortal Kombat PS3
    - cod Zombie Maps Call of Duty Black Ops PS3
    - coduri Rage Anarchy Edition PS3

    Nu a mers niciunul.

  11. #191 SP
    Junior Member Zekriel's Avatar
    A mai observat cineva ca banii retrasi din cont nu corespund cu preturile afisate? De exemplu pentru PS+ de o luna in loc de 31 lei mi-au fost retrasi 32.5, iar pentru Lords of the fallen 141 in loc de 135 cat era afisat. Este cumva vina bancii mele (ING) sau toata lumea pateste asta?

  12. #192 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    A venit vremea sa imi pau PS+,de unde imi recomandati sa imi cumpar,ma gandesc sa imi cumpar pe 1 an.
    AM vazut ca pe PlayStation Store este 224RON,aveti alte variante pentru achizitie la cel mai bun pret?

  13. #193 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Ce joc?
    Am incercat sa activez:
    - Season Pass la Call of Duty Ghosts PS3
    - Network Pass la Ratchet and Clank All 4 One PS3
    - DLC code la Aliens Colonial Marines PS3
    - coduri avatare si teme Mortal Kombat PS3
    - cod Zombie Maps Call of Duty Black Ops PS3
    - coduri Rage Anarchy Edition PS3

    Nu a mers niciunul.
    FarCry 4

  14. #194 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Quote Originally Posted by cRsRO View Post
    A venit vremea sa imi pau PS+,de unde imi recomandati sa imi cumpar,ma gandesc sa imi cumpar pe 1 an.
    AM vazut ca pe PlayStation Store este 224RON,aveti alte variante pentru achizitie la cel mai bun pret?
    Salut acesta este topicul pentru discutii/intrebari despre PS+ http://www.consolegames.ro/forum/f15.../index149.html

  15. #195 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Quote Originally Posted by Zekriel View Post
    A mai observat cineva ca banii retrasi din cont nu corespund cu preturile afisate? De exemplu pentru PS+ de o luna in loc de 31 lei mi-au fost retrasi 32.5, iar pentru Lords of the fallen 141 in loc de 135 cat era afisat. Este cumva vina bancii mele (ING) sau toata lumea pateste asta?
    Cum ziceam mai sus, mie pentru 25 lei mi s-au tras 25,15 și nu am cont la ING.

  16. #196 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu ma bucur ca avem Store macar... Am facut bine sa tin RO ca si cont principal Intrasem din greseala dintr-un joc la store si am vazut acolo dlc-uri cu valuta in RON

  17. #197 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Aceeasi problema o am si eu : "The credit card information on file si not valid" , cum se poate rezolva ? Cardul este de la BT VISA ELECTRON , DEBIT .
    Cand incerc sa alimentez contul primesc mesaj pe telefon "Servicii BT : Tranz INTERNET card nr, **** , titular **** **** suma 0.10 GBP;Suma disponibila :131.36 RON; SONY ENT NETWORK , GB, SONY ENT , NETWORK , INTERNE " iar imediat primesc urmatorul mesaj "Servicii BT : Tranzactia dvs. a fost anulata : *nr card* suma0.10 GBP; suma disponibila :131,93 RON; INTERNET , ;09.12.2014 17:52 .

  18. #198 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by 3stripes View Post
    Cum ziceam mai sus, mie pentru 25 lei mi s-au tras 25,15 și nu am cont la ING.


    0,15 lei tie, 0,14 lei altui forumist de mai sus, zici ca va ia taxa de protectie sau ceva de genul asta. Luati-i la intrebari pe facebook.

  19. #199 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    @Cristian2191 intreaba la banca de ce nu se poate face tranzactia. Poate e de la ei.

  20. #200 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Am rezolvat-o , multumesc .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 52 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts