Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 52 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #561 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Te poți juca fara probleme pe orice cont fara a da log off/on .
    Tot ce trebuie sa faci e sa fie contul cu jocul respectiv activat ca primary.

  2. #562 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Asta este super...pacat ca trebuie sa recurg la aceast artificiu dar asta este .

    Merci de lamurire.

  3. #563 SP
    Junior Member mhn3a's Avatar
    Pot sa-mi schimb regiunea contului de PSN?

  4. #564 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu poti.

  5. #565 SP
    Junior Member inginerul1923's Avatar
    Salutare,

    Confirm si eu problema cu cardul bancar invalid. Este prima consola pe care o detin ... nu-mi pot introduce datele bancare de Raiffaisen. A gasit cineva o rezolvare?

    Multumesc

  6. #566 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Ai activat cardul pentru cumparaturi online? In genereal de aici vine problema...

  7. #567 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    poti suna la nr de pe card sa iti modifice limita (probabil e 0, telefonic poti modifica temporar )

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  8. #568 SP
    Junior Member inginerul1923's Avatar
    @fdkenzo - am mai cumparat online cu acest card si nu am avut probleme

    @Drag05azs - nu inteleg despre ce limita vorbesti, cardul este alimentat.

  9. #569 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Nu cumva este un card Maestro?
    Maestro nu functioneaza pe Store Romania (doar Visa si Mastercard).

  10. #570 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pentru anumite banci exista limite presetate pentru sume cheltuite platind cu cardul online sau online catre comercianti straini

  11. #571 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    pt cumparaturile online nesecurizate anumite banci impun o limita ( by default e 0) , pt a putea folosi cardul trebuie sa suni la ei sa iti ridice limita la suma dorita (la tf iti ridica limita pt ziua respectiva). Daca nu ma insel orice tranzactie pe baza de CVV(codul din 3 cifre de pe spatele cardului) are legatura cu limita respectiva.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  12. #572 SP
    Junior Member inginerul1923's Avatar
    am inteles!
    merci pentru raspunsuri, am sa iau maine legatura cu banca sa vad daca pot rezolva ceva in acest sens...

  13. #573 SP
    Junior Member Kyrahibi's Avatar
    Salut...nu cred ca are legatura cu limita. Nici eu nu imi pot lega cardul de contul de psn. Imi da eroarea cu adresa invalida desi am copiat adresa de pe un extras de cont. Dar nu reusesc sa ii dau de cap ca la mine pe extras apare pe un rand adresa iar la psn trebuie sa o impart pe 3...si nu merge orice combinatie as incerca. Mi se pare f aiurea ca nu pot sa ma folosesc de ps store.

  14. #574 SP
    Member taz@'s Avatar
    Eu am facut un request la support nu stiu cum.bg si mi-au zis ca au trimis mai departe la central ca ei habar nu au cum sa rezolve..... Am sunat si la nr de telefon si mi-a raspuns o domnisoara care habar nu avea pe ce planeta se afla... Tot asa pe o singura linie am si eu informatiile bancare, am incercat toate combinatiile posibile si nu merge deloc. Pe PayPal mi le-a luat din prima fara nicio problema... Le-am mai dat un reminder ieri la support si cica inca investigheaza... Daca o sa aflu ceva, va anunt. pana atunci, mumu Sony.

    ---------- Post added 26-11-2015 at 20:10 ----------

    si ultimul raspuns de la support... :

    "Hello!

    Our investigation showed that your bank card has been rejected by your bank/card issuer.

    Unfortunately we are never given the reason for the bank's refusal. Common reasons include incorrect expiry date, address incorrect etc. However you will need to contact your bank for further information.

    As you has already made several failed attempts we recommend you to wait at least 24 hours before trying again to ensure you don't trigger also any block from our automated security checks.

    Best Regards
    PlayStation Team"


    cum pnm sa fie rejectat cardu... poate l-au rejectat pe cel vechi care a expirat, dar cel nou are exact acelasi numar de card... difera doar codu de securitate si data expirarii.

    Am fost si la banca si mi-au zis ca nu e niciun rejectat...

    WTF Sony

  15. #575 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nimic interesant de black friday... Cateva jocuri imi fac cu ochiul, cel mai mult Borderlands da parca il vreau fizic...

  16. #576 SP
    Junior Member Aresus's Avatar
    Mie mi se par la preturi super bune Journey si Never Alone Arctic Collection. Si din review-uri par interesante.

  17. #577 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am luat si eu Journey, deoarece am auzit numai lucruri bune despre el, iar pretul este chiar bun. Never Alone a fost gratis la PS Plus si este chiar fain.

  18. #578 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar

    PS Store Romania

    La blogu playstation EU apare si knack in lista de reduceri dar nu e in ps store romanesc...

    PS journey am luat si eu!

  19. #579 SP
    Junior Member klutzu's Avatar
    Salut.Am si eu o nelamurire.Am un frate in UK si a cumparat 2 ps4. Nelamurirea mea e daca el isi face cont de ps plus pe UK si eu pe RO o sa putem juca- eu jocurile cumparate de el si el jocurile cumparate de mine? -

  20. #580 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Da. Va setati fiecare contul celuilalt ca primary si va jucati de pe conturile personale

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 52 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts