Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 291

Thread: Starfield

  1. #81 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, doar ca sistemul nostru solar nu este un joc. Iar jocurile sunt facute sa fie jucate, iar planetele...sa fie explorate. De ce ai explora o planeta pe care stii ca nu vei gasi viata, deci nici macar animale?
    Ok, mergi sa iei niste materiale, dar probabil cam atat...

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da, doar ca sistemul nostru solar nu este un joc. Iar jocurile sunt facute sa fie jucate, iar planetele...sa fie explorate. De ce ai explora o planeta pe care stii ca nu vei gasi viata, deci nici macar animale?
    Ok, mergi sa iei niste materiale, dar probabil cam atat...
    Mie mi se pare foarte OK cum au gândit. Just like the real Universe. Cel mai probabil vor fi planete strict pt. resurse dar posibil să fie și acolo side-quests and stuff.

    P.S. Cine știe, poate s-au gandit la "bigger scale", gen să poți ajunge tu să faci terraforming pe planetele fără viață? Ar fi ceva. Also, vezi ce au spus despre partea cu "the game will be a modder's heaven". Poate va permite să faci tu ce vrei pe o planetă, inclusiv să o populezi cu ce vrei tu.

  3. #83 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Ptr achievments, pentru materiale, pana la urma ai peste 100 de planete cu viata , eu cred ca e destul , urmeaza si niste DLC-uri probabil si alea sa mai adauge chestii .

  4. #84 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Also, vezi ce au spus despre partea cu "the game will be a modder's heaven". Poate va permite să faci tu ce vrei pe o planetă, inclusiv să o populezi cu ce vrei tu.
    Yeah...cel mai probabil doar pe PC, so...suuuuuper meh pentru consolisti...

    La noi, ce cumparam la inceput, e cam ce avem.

  5. #85 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Skyrim are mods si pe console. Vor fi la fel de variate ca pe PC? Nu. Dar nu vad de ce nu ar fi.

  6. #86 SP
    Member lucicleric's Avatar
    De cand cu abonamentul, eu zic ca au renuntat in mare parte la console.

  7. #87 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    la ce abonament te referi?

  8. #88 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Gamepass. Usor, usor o sa se distanteze de console.

  9. #89 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aaaa, nu. Usor usor se vor distanta de PC, in sensul ca va fi mostly cloud based, deci nu vei avea nevoie nici de PC, nici de consola si vei putea juca de pe orice device (TV, tableta, telefon), cu un controller atasat.

    Dar de pe console nu vad sa dispara, pentru ca altfel nu vor mai vinde console.

    Dar uite si tu, acum poti juca - in tarile cu apa calda - orice joc nou aparut, pe Xbox One. Ceea ce e foarte tare.

  10. #90 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Dupa migrarea asta masiva in cloud, nu vad sa ii intereseze vanzarea de console....treaba e ca multa lume inca are net prin sarma si nu stiu in cati zeci de ani se va rezolva problema asta.

  11. #91 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e cu dus-intors, dar deja suntem destul de off-topic aici.

    Personal ma asteptam ca generatia actuala, sa fie ultima generatie de console fizic, iar din 2028 sa vedem doar ceva small box pentru streaming, dar se pare ca se lucreaza la urmatoarea generatie, deci vor mai continua asa inca cel putin 6-8 ani, deci inca o generatie.
    Asa ca da, cu siguranta vor continua cu game pass si pe consola, cat timp oricum au abonament separat.

    Legat de joc si de ce ziceam mai devreme, eu cred ca nici 10 planete nu ar fi handmade.
    Eu cred ca au un pool de assets handmade pe care le vor adauga acolo in random planets.

    Eu sunt curios daca au zis pe undeva - pt ca nu mai tin minte daca e asa - daca planetele sunt cumva random generated pentru fiecare - gen la fiecare om sa fie diferit jocul, in ideea de resurse si cladiri, samd, sau daca totul este fix pentru toata lumea.

    Eram curios daca vom putea cauta pe net gen - unde gasesc x material - si sa spuna cineva - pe planeta 843.

    Totodata, sunt curios daca macar planetele cu story vor fi predefinite complet, sau si alea se vor intampla random pe ce planete ai in vecinatate sau spre ce planeta te indrepti.
    Ma gandesc ca daca nu, ai putea sa descoperi o anumita planeta cu o misiune chiar si dupa 5 luni si nu cred ca se risca chiar asa.

  12. #92 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Collector's Edition vine fara disc:
    Attached Images Attached Images sf_pm.png

  13. #93 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O analiza exceptionala

  14. #94 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Din pacate lumea se duce spre digital , citeam si ca FF 16 a vandut fizic cu vreo 75% mai putin decat FF 15 . O sa mai ramanem cativa nebuni care doresc sa aibe jocurile fizic .

    Oricum la Xbox cel putin nu mai e de mult tot jocul pe disc , de cele mai multe ori sunt 10-12 GB .

    ---------- Post added 27-06-2023 at 16:18 ----------


  15. #95 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    100% digital o sa fie si mai rau pe console pentru ca nu e competitia de pe PC unde mai mult magazine pot vinde codurile sau poti sa iei jocul DRM Free gen GOG si sa detii efectiv jocul in format digital.

  16. #96 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Din pacate lumea se duce spre digital , citeam si ca FF 16 a vandut fizic cu vreo 75% mai putin decat FF 15
    Cam inselator articolul ala, deoarece FFXVI e lansat doar pe PS5 anul asta iar FFXV s-a lansat pe PS4 + Xbox One, si era vorba doar de UK:

  17. #97 SP
    Member lukecelmare's Avatar





  18. #98 SP
    Manager paul's Avatar
    Jocul beneficiaza de Xbox Play Anywhere (cumparat digital de pe Microsoft Store, primesti ambele variante: PC si Xbox).

  19. #99 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Hype check?

    Premium edition? Jucam mai devreme?

    Am luat series x, 90% doar pt jocul asta. O sa ma arunc all in in jocul asta, probabil voi juca 48h non stop, s-a nimerit perfect cu ceva timp liber de l-am cerut acum un an.

  20. #100 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si eu sunt pe gard, il astept cu sufletul la gura, dar la cate dezamagiri am avut in ultima vreme parca mi-e frica sa mai astept ceva grozav pana nu vad primele note...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts