Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15
Results 281 to 290 of 290

Thread: Starfield

  1. #281 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu azi am dat peste o alta imbecilitate a jocului, data de faptul ca...nu-ti spune lucruri de baza, gen ca faci sau ai facut ceva, undeva, candva si din cauza asta, pe planeta x, orasul Y, esti wanted si ajungi acolo si incep aia sa traga in tine, dar nu stii de ce - patit asta in Akila in urma unei...nu stiu ce si a trebuit sa dau load la o salvare cu vreo 3h de joc in urma, pentru ca cele mai recente aveau "ceva-u ala de-l facusem eu" in ele.
    O sa pun cu spoiler pentru ca ce spun contine mici spoilere referitoare la misiune si nu vreau sa stric placerea nimanui:



    Din pacate nu aveam alta salvare decat de ieri, cu vreo 2 sau 3 misiuni in urma, misiuni foarte lungi, asa ca mi-am bagat picioarele si am continuat.

  2. #282 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eu dau load la misiunile stealth pt ca daca sh*t hits the fan ma plictiseste teribil sa stau sa ma impusc cu aia. Daca era de la inceput gun ho misiunea nu am o problema. Pro tip, chiar daca nu ai bagat deloc in stealth/detectie, dezbraca-te de space suit si ai detection scazut in stealth.

  3. #283 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cine a facut mandatory stealth este un g*ozar de designer. Se aplica in orice joc.

  4. #284 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Eu dau load la misiunile stealth pt ca daca sh*t hits the fan ma plictiseste teribil sa stau sa ma impusc cu aia. Daca era de la inceput gun ho misiunea nu am o problema. Pro tip, chiar daca nu ai bagat deloc in stealth/detectie, dezbraca-te de space suit si ai detection scazut in stealth.
    Mie-mi place pac pac-ul, in first person, cu armele potrivite. Ma dispera fazele gen, cand se termina grenadele selectate, nu se auto selecteaza altele, sau animatiile ingrozitor de lungi de reload care uneori nu incarca arma daca respiri in timp ce faci asta, dar in rest, cu armele potrivite, e chiar misto partea de shooting.

    Revenind la ce am zis mai sus ca spoiler:

  5. #285 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Saw them all!

    Este pentru prima oara cand fac grind intr-un joc de dragul jocului si nu al achievementului/trofeului propriu-zis!
    Attached Images Attached Images ss.jpg

  6. #286 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    @razvanrazy Imi place shooting-ul dar nu imi place faza ca daca te prinde nu ai alternativa, te forteaza cumva sa joci pe stealth si eu de obicei fac multe quicksaves ca sa nu am parte de faze din astea. Salvand des si incarcand salvarea daca ma prindeau in stealth m-a ajutat sa evit ce ai descris tu in spoiler. Acolo e o mare gogomanie, pare ca desi iti spun ca ai multe optiuni, in unele misiuni esti limitat la a face misiunea strict dupa modul impus de dev.

  7. #287 SP
    Admin MonkY's Avatar
    SMILE!
    Attached Images Attached Images smile.jpg

  8. #288 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Gata cu el ? Skin-ul ala e ceea ce cred eu ?

  9. #289 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    STARFIELD 1.7.36 UPDATE - FIXES AND IMPROVEMENTS
    GENERAL
    FOV: Sliders are now available in Settings that allow players using first person or third person to adjust their FOV.
    PERFORMANCE AND STABILITY
    [PC ONLY] Improved stability for Intel Arc GPUs.
    Various additional stability and performance improvements.
    QUEST
    Echoes of the Past: Addressed an issue where tunneling creatures could pick a location that would prevent progression.

  10. #290 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Gata sa fie primit 1000G la Starfield, ma simt din nou tanar!

    Vreau sa las aici o recomandare pentru cei care dintr-un motiv sau altul au quest-ul de 'Romance/Commitment whoever' stricat cum l-am avut eu si le pasa de asta sau ii incurca sa faca 100%.
    Am ajuns inclusiv level 100 si am terminat tot ce era in joc (tot), inclusiv Misc missions si Activities si pentru un oarecare motiv nu reauseam sa cresc Affinity cu Sarah nicicum si nu s-a trigaruit quest-ul final de Commitment nici mort.

    L-am deblocat in felul urmator:
    In Akila, daca faci questul factiunii de acolo (Freestar Rangers), ai mission board si la final este o misiune cu 'Save/Rescue' pe nu stiu cine de nu stiu unde. Aparent misiunea aia poate fi farmata si iti creste Affinity cu Sarah pentru ca imediat ce am facut misiunea aia s-a trigaruit questul 'In Memoriam' si imediat dupa 'Comittment Sarah' si gata a fost, 1000G.

    Minunat joc, imi va ramane in memorie mult timp de acolo incolo (iar pe HDD cele 2K de poze facute in el) .
    Acum pot sa il las deoparte si sa imi indrept in sfarsit atentia catre alte jocuri care ma asteapta in backlog
    Attached Images Attached Images starfield.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts