Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast
Results 241 to 260 of 291

Thread: Starfield

  1. #241 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nice !
    Attached Images Attached Images takemura.jpg

  2. #242 SP
    Member tudort's Avatar
    Am început și eu să-l joc în acest weekend. Din păcate jobul nu-mi permite timp liber în cursul săptămânii.
    E fantastic jocul. In primul outpost, practic misiunea de training, am adunat tot ce puteam găsi valoros, până nu mai avea loc nici robotul nici eu
    Nu am jucat Fallout , doar puțin Skyrim, așa că a fost o experiență super până acum. Efectiv făceam doar side jobs care creează oportunități pentru alte side jobs, etc. Am înțeles că nu are level cap deci in principiu putem investi mult în personaj și skills cat mai diverse, nu ? Voi ce ați ales la început ?
    Din punct de vedere grafic e arătos dar se simte totuși 30fps cap și unele texturi se încarcă mai greu. Îl joc pe series x. In rest, nu am întâlnit bugs dar abia am level 5.
    Nu am plecat din New Atlantis decât pentru o misiune de Cargo Shipping, ceva pe o planetă din același sistem solar. Îmi place ca poți investi în skills și să vezi un impact imediat cum e la stealth sau la visor cu funcții noi, sau capacitatea de targeting individual a navelor pentru a le dezafecta și prădui.
    Abia aștept weekendul următor. Spor la joc !

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

  3. #243 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Finished! O aventura pe cinste! sper sa aveti rabdarea si timpul necesar sa-l terminati pt ca merita!

    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Am înțeles că nu are level cap deci in principiu putem investi mult în personaj și skills cat mai diverse, nu ?
    Nu are lvl cap dar nici prea multe puncte n-o sa primesti. Sa iei in considerare si "Astrodynamics si Piloting" cate 3-4 puncte. Dupa jumatatea jocului spre sfarsit, ajungi la mana lor si mai bine sa se farmeze singure.
    Attached Images Attached Images 20230911074352_1.jpg 20230911074935_1.jpg

  4. #244 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Jocul asta e pur si simplu demential! Am ajuns la niste plot twist-uri si la niste increngaturi de-ti sta mintea in loc. Nu stiu cum sa spun fara sa dau spoilere, dar cei care au zis ca story-ul e slabut, habar n-aveau despre ce vorbesc, sau nici macar nu au jucat Starfield. Pe scurt, nu cred ca exista joc cu o asemenea ramificatie... Din pacate, asta si complica un pic lucrurile, pentru ca la un moment dat va trebui sa iei niste alegeri. De exp. tu esti serif in Freestar Collective, totodata esti capitan in UC Vanguard, lucrezi pentru Ryujin Industries, faci parte din Constelation, faci smecherii cu Trade Authority si totusi, esti si pirat in Crimson Fleet, smuggler, under-cover agent, trader, producator, miner, erou, etc..!

    Cum mama naibii reusiti voi sa faceti misiuni pentru unii, fara a-i supara pe ceilalti? Hai ca la smuggling, ok, te bazezi pe shielded cargo... Hai ca la unele misiuni ai norocul sa faci Persuade si in loc sa-i omori pe cei din nave, se predau singuri. Dar cum mama naibii faceti cu misiunile unde ti se spune clar "Kill X" sau "Kill Y"? Am observat ca ii mai si enerveaza pe companionii tai... Oare e suficient sa mergi la terminalele acelea unde platesti sa ti se scoata bounty-ul de la o anumita factiune?

    ---------- Post added 11-09-2023 at 12:26 ----------

    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Finished! O aventura pe cinste! sper sa aveti rabdarea si timpul necesar sa-l terminati pt ca merita!
    Finished? As in... finished the main stories, sau... toate quest-urile?
    Anyway, congrats! Sunt curios ce nota-i dai dupa final.

  5. #245 SP
    Member tudort's Avatar
    Am văzut pe net că îți poți face un outpost pe o planetă, mă rog, o construcție minimă de locuit, unde pui un computer din ăla și poți accesa "de acasă" bounty status și să plătești fără să mai ai probleme in caz că te perinzi prin locuri unde ești căutat în speranța de a plăti de pe computerelor "oficiale" recompensele.

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

  6. #246 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Sa iei in considerare si "Astrodynamics si Piloting" cate 3-4 puncte. Dupa jumatatea jocului spre sfarsit, ajungi la mana lor si mai bine sa se farmeze singure.
    Ce inseamna "jumatatea jocului spre sfarsit"? Ca eu habar n-am pe unde sunt...

  7. #247 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ce inseamna "jumatatea jocului spre sfarsit"? Ca eu habar n-am pe unde sunt...
    Dai de un gol la un moment dat. Nava e prea fragila atat pt combat cat si pt Jump Drives. Ca sa conduci o nava mai mare trebuie Piloting, iar ca sa “intarzii” upgrade-ul la o nava mai mare, ii dai cu lvl in Astrodynamics (reduce jump fuel cost). Pt Endgame am folosit nava Shieldbreaker B Class (Atlantis shop) si lvl 3 Astrodynamics. Sau cumperi direct un C-Class (la care iti va trebui lvl 4 Piloting) .
    Legat de quests, au mai ramas cateva albastre micute de genul du-te acolo si fa aia, pe care le voi face in NG+ .
    Nota, dupa 75ore ? (inca mai reflectez la ending ) Daca pt mine RDR2,TLoU,GOW au fost de 10, asta este de 9.

  8. #248 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos de C-Class, eu am primit-o undeva in prima parte a jocului, cadou... nava. E de la nenea acela bogat din Constelation (imi scapa numele acum), pe care l-am ajutat cu niste quest-uri prin Neon and Co. (ugly ones). Eram super happy ca am nava super tare si nu mai dau bani pe alta, pana am vrut sa ma urc pe scaunul de pilot. Godamnit! Need higher pilot skills...

    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Legat de quests, Au mai ramas cateva albastre micute de genul du-tu acolo si fa aia, pe care le voi face in NG+
    Intreb pentru ca sunt multe quest-uri pe care le iei doar mergand pe fiecare planeta in parte (sa inteleg ca le-ai explorat pe toate?)... Eu de exp. am trecut de 10x prin aceeasi locatie, si de-abia dupa ce am facut nu stiu ce, am luat un nou quest de acolo. Inteleg ca multi au "terminat" jocul, dar de fapt, pana acum nu stiu daca l-a terminat cineva cu adevarat, 100%. Bine, oricum e imposibil sa-l termini 100% pentru ca in functie de alegerile facute, unele zone devin inaccesibile...

  9. #249 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Intreb pentru ca sunt multe quest-uri pe care le iei doar mergand pe fiecare planeta in parte (sa inteleg ca le-ai explorat pe toate?)... Eu de exp. am trecut de 10x prin aceeasi locatie, si de-abia dupa ce am facut nu stiu ce, am luat un nou quest de acolo. Inteleg ca multi au "terminat" jocul, dar de fapt, pana acum nu stiu daca l-a terminat cineva cu adevarat, 100%. Bine, oricum e imposibil sa-l termini 100% pentru ca in functie de alegerile facute, unele zone devin inaccesibile...
    pff ! e imens ! Primesti unele quest-uri foarte departe si vei calatorii prin 3-4 sisteme ca sa ajungi la destinatie. Pe tot traseul asta mai gasesti cate o baza, o colonie, o statie spatiala, care sa iti ceara ceva. Ceva s-a petrecut acolo. Dai de niste quest-uri de ramai masca. Nu mai zic de cele primite de la GalBank, NPC's ! Dar daca tot ma tineam de explorat vedeam deznodamantul ...poimarti. NG+, nu credeam dar, chiar inseamna ceva mai mult in jocul asta. Vei vedea!

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Apropos de C-Class, eu am primit-o undeva in prima parte a jocului, cadou... nava. E de la nenea acela bogat din Constelation (imi scapa numele acum), pe care l-am ajutat cu niste quest-uri prin Neon and Co. (ugly ones).
    Legat de nave ! Thank you ! acum am vazut ! Kepler R -ul mi-a scapat ! Quest-ul nu l-am facut ! NG+

  10. #250 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce schimba mai exact New Game + la Starfield?

  11. #251 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ce schimba mai exact New Game + la Starfield?
    Are legatura cu ending-ul, cu story-ul. Nu cauta!

  12. #252 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In aproape 20h de joc, am reusit sa-mi schimb parerea despre el destul de mult.

    Cele 2 mari probleme sunt inca acolo - loadings-urile infinite si lipsa hartii - dar calitatea jocului overall este senzationala.

    Recunosc, m-a ajutat foarte mult postarea asta de pe reddit (o pun si mai jos pentru cine vrea sa o citeasca) si am inceput sa vad jocul cu alti ochi dupa ce am citit, dar si sa explorez mult mai mult peste tot

  13. #253 SP
    Junior Member Al3x_nike's Avatar
    Salutare! Cei care il jucati pe Xbox, aveti activat HDR/Dolby Vision sau jucati fara?

  14. #254 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Al3x_nike View Post
    Salutare! Cei care il jucati pe Xbox, aveti activat HDR/Dolby Vision sau jucati fara?
    Jocul nu are asa ceva, prin urmare daca activezi asta, probabil doar o sa-ti proceseze extra TV-ul or something...
    Eu stau fara HDR activat oricum, cam la orice joc.

  15. #255 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Al3x_nike View Post
    Salutare! Cei care il jucati pe Xbox, aveti activat HDR/Dolby Vision sau jucati fara?
    Se activeaza automat ori unu, ori altu, daca suporta TV-ul, dar cum jocul are probleme cu HDR-ul, imaginea afisata nu este ok si nici nu poti dezactiva asta din joc.

    Ori te obisnuiesti asa - cum am facut eu - ori dezactivezi din meniul consolei - ceea ce e exclus la mine.

  16. #256 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Damn, de cand zic ca imi trag si eu un crazy design la nava... Some ppl are just... crazy!
    Attached Images Attached Images 376241641_850345796451145_4368729924428225088_n.jpg 376274680_850350023117389_8498980618101704325_n.jpg

  17. #257 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Destul de dezamagit aseara cand am gasit efectiv acelasi "laborator abandonat" pe 3 "planete" - si asta nu este neaparat o problema, pentru ca au un pool de cladiri hand made din care alege random ce iti genereaza - problema e ca in acea cladire, intra si inamicii si loot-ul pusi mereu in acelasi loc, astfel ca stiam exact ce loot si unde gasesc, iar inamicii la fel, stiam exact in ce camaruta gasesc cati inamici si exact unde sunt.

    Asa ca daca prima data am stat ~50 minute ca sa golesc si loot-esc cladirea, a 3a oara am stat sub 5 minute si a disparut complet placerea

  18. #258 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    O sa îl cumpăr și eu datorita lui monky și cum a scris despre joc
    Pe ce ar fi mai bine pc sau ps5 ?

  19. #259 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    PS5 cu siguranță .

  20. #260 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    O sa îl cumpăr și eu datorita lui monky și cum a scris despre joc
    Pe ce ar fi mai bine pc sau ps5 ?
    Nu stiu daca ai glumit sau ai vorbit serios, asa ca o sa consider ca e a doua varianta.
    Caz in care, trebuie spus ca Starfield este (cel putin momentan) exclusiv PC si Xbox. Iar pe PC si/sau Xbox, daca ai deja Ultimate, jocul este gratuit.

    Daca ai glumit, atunci clar... pe PS5 e belea!

    P.S. Nu doar fanii sunt dusi cu capul... se pare ca si devii.
    Attached Images Attached Images img_7494.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts