Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 290

Thread: Starfield

  1. #201 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bwahahahaaa! Da, are multe faze de genul acesta. Eu am zis ca nici nu ma mai uit la Starfield videos... mai toti incearca cheats, hacks, etc...
    De exp. acum cel mai "la moda" este sa iesi undeva "in afara hartii", unde o sa vezi ca vanzatorul are sub el un container. Cumperi de la vanzator o nava, banii ajung in containerul de dedesubt, tu-l deschizi, iei banii, and voila... ai si banii si nava. Sleep for 48h and repeat. Jeez...

    Care mai e farmecul unui joc cu cheaturi de genul acesta?

  2. #202 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Intrebare pentru cei care jucati pe Xbox, voi cum tineti 'Film Grain Intensity' ala, la cat la %?
    Mie mi se pare ca degeaba il balangan stanga/dreapta de la 0-100% ca nu face nimic

  3. #203 SP
    Member IsNotMe's Avatar

  4. #204 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Intrebare pentru cei care jucati pe Xbox, voi cum tineti 'Film Grain Intensity' ala, la cat la %?
    Mie mi se pare ca degeaba il balangan stanga/dreapta de la 0-100% ca nu face nimic
    Eu am testat, am vazut ca nu face nimic... l-am lasat default, la 100%.

  5. #205 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  6. #206 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Da da lipsesc notele mai proaste
    Acum, fii sincer: ai vazut vreun titlu AAA care sa se laude cu notele mici date de unii si de altii?

    Btw, eu chiar ma bucur... ca uite asa in lista aceea de reviewers (reclama gratuita dealtfel), nu mai apar cei precum IGN (care i-a dat 7/10, daca nu ma insel). No offense, daca asta e joc de 7 la un reviewer care in schimb are vreo 10 titluri Pokemon notate cu 10/10...

    Also, IGN acum cateva zile a dat nota 8/10 la Armored Core 6. Care vorba aceea, cred ca nu e nici 1% din ce poate/stie Starfield. Deci da, daca Starfield vi se pare naspa, luati si jucati Armored Core 6.

    So, yeah... frack reviews (or some reviewers)!

  7. #207 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    IGN Japan, Spain si Brazil dar IGN US nu apare-n lista, oare de ce?

    Si referitor la commentul cu PC-ul - intr-un fel sunt de-acord cu el.
    Degeaba te plangi cand incerci sa rulezi cele mai noi jocuri pe PC-uri mai vechi de > 5 ani.
    Si despre TLOU Part 1 se plangea lumea ca merge rau dar majoritatea problemelor erau pe PC-uri vechi.
    Si-apoi tot ei vin si se plang ca jocurile pe PC nu evolueaza destul de mult si dau vina pe console, dar multi dintre ei au PC-uri mai slabe ca un Series X.

  8. #208 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Acum, fii sincer: ai vazut vreun titlu AAA care sa se laude cu notele mici date de unii si de altii?

    Btw, eu chiar ma bucur... ca uite asa in lista aceea de reviewers (reclama gratuita dealtfel), nu mai apar cei precum IGN (care i-a dat 7/10, daca nu ma insel). No offense, daca asta e joc de 7 la un reviewer care in schimb are vreo 10 titluri Pokemon notate cu 10/10...

    Also, IGN acum cateva zile a dat nota 8/10 la Armored Core 6. Care vorba aceea, cred ca nu e nici 1% din ce poate/stie Starfield. Deci da, daca Starfield vi se pare naspa, luati si jucati Armored Core 6.

    So, yeah... frack reviews (or some reviewers)!

    Aceeasi parere si la mine, Starfield, de ce il joc mai mult de-aia mi se pare mai bun.

  9. #209 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai normal, ca asa e cazul. Te obisnuiesti cu toate mizeriile in orice, pe masura ce petreci mai mult timp facand activitatea respectiva, iar in cazul de fata, le accepti si ajungi sa-l joci ca pe ce este - un joc ce trebuia lansat prin 2008-2010

    Chiar si eu m-am obisnuit ca in 3h de joaca, cel putin 40 min sa stau numai pe telefon cat timp se incarca si se incarca si se incarca si se incarca...

  10. #210 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Razvan, sper sa nu intelegi gresit, spune-mi si mie te rog frumos, 5 titluri care, dupa exigentele si asteptarile tale sunt niste jocuri excelente, trebuie sa ai un top 5. Inteleg ca pe banii tai si pe timpul tau ai niste asteptari ridicate.

  11. #211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are nicio importanta asta cu jocurile. Problema cu jocul de fata, e ca a iesit cu vreo 13-15 ani prea tarziu. Iar jocurile "actuale", adica de pe old gen + current gen, sunt ori open world, ori shooters de coridor, dar majoritatea sunt fara loading screens.

    Pentru mine, din primele 30 min, jocul a avut nota 8 fara sa fac nimic in mod special. Efectiv de acolo incepe numerotarea - minus 1 punct pentru lipsa hartii (nu ma refer doar la mini-map care mi se pare indispensabil la un joc de genu, dar fara de care mai poti sa joci) si minus 1 alt punct pentru fragmentarea asta cu 1000 de loadings, de pana si jocul, in tutorial, te invata ca dupa ce ai terminat o misiune, sa apesi pe scanner, sa te uiti la nava si sa dai fast travel

    Deci din start, jocul nu are cum sa fie de 10 si-mi este absolut imposibil de inteles cum cineva se poate bucura de un joc care...nu prea e joc.

    Efectiv totul decurge asa - iei o misiune sau iti apare la misiuni daca treci pe langa cineva care vorbeste random pe strada (?!?!), te duci in x locatie cu 14 loading screens pentru ca altfel efectiv nu ai cum - ori te teleportezi catre nava si de acolo deschizi sistemul solar, te teleportezi langa planeta, de acolo te teleportezi si aterizezi si de acolo mergi cu omu pe jos vreo 1-2-300m pana la pew pew sau colectat ceva, ca mai apoi sa faci acelasi lucru la intoarcere - ori mergi cu omu prin oras sau pe unde ai de mers, pana la misiune si apoi pana la nava, unde ai 2-3 loading screens doar intre zonele din oras si cladiri, apoi 2-3 loading screens doar pana intrii in nava si pana pleci cu ea, ca apoi sa urmezi pasii de mai sus.
    Ok, unele loading screens tin 2-3-5s. Fair. Dar e frustrant cand vezi ca ai si animatie de aterizat/decolat, dar apoi ai si loading de 3-5s, cand puteau asunde loading-ul in animatia aia - la fel ca la docking pe alte nave.

    Jocul e mult prea fragmentat!

    Tutorial slab, de nu ca nu-ti explica chestii importante, dar nu explica nici macar lucruri de baza - gen ce reprezinta toate cele 6 puncte de pe nava, unde poti sa distribui puterea - mi-am dat seama instant ca avem Engine si Shield, apoi mi-am dat seama (putin mai greu) ca primele 3 sunt armele, iar pentru ultima a trebuit sa caut pe internet, pentru ca jocul nu spune.
    Sau ca poti merge la diversi vendori ca sa vinzi/cumperi lucruri la un pret mai real de valoarea lor. Sau multe alte chestii pe care a trebuit sa le caut pe net - lucru pe care-l detest.

    Explorare nu exista, nici cu omul, nici cu nava in spatiu, combat-ul cu nava este cel mult rudimentara - simt ca e acolo doar ca sa spuna ca o au, planetele sunt acolo doar ca sa fie ceva rotund ce poti sa rotesti si sa scanezi, toate sistemele alea solare la fel, doar ca sa ocupe timp sa dai click-uri ca sa ajungi unde e misiunea, iar cu omul se simte ca naiba, nu exista nici munitie suficienta si trebuie sa te opresti in timp ce trag aia in tine, sa faci loot.
    UX-ul este absolut mizerabil - nici nu stiu cum a putut sa fie lansat in starea asta. Nici macar nu te atentioneaza cand vinzi ceva ce ai pe tine sau ce folosesti ca arma. Nu zic de alte lucruri de baza. Si la fel, nu mai zic de AI care este mult prea imbecil, pe toate partile.

    Cred ca mai bine as zice partile care-mi plac, decat alea care nu-mi plac si, din pacate, pe xbox nu prea sunt, pentru ca nu sunt multumit nici de cum se simte, nici de cum se misca si in niciun caz, de modul 3rd person care nu e util nici in explorare si nici in combat.

    Singurul motiv pentru care inca-l joc este pentru ca l-am asteptat mult prea mult timp si incerc sa gasesc si parti pozitive si pentru ca momentan nu am altceva de jucat - pentru inca 2-3 zile...

    Nu vreau sa stric placerea nimanui, dar efectiv sunt in joc, mai mult stau pe telefon si incerc sa inteleg ce apreciaza lumea la jocu asta, dar si de ce...
    Am gasit un public tinta - am zis ca e facut pentru oamenii care joaca in timp ce lucreaza - asa merg 2 min cu omu, in loading screens mai raspund la un mail, mai pew pew, loading - mails, samd.

  12. #212 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Guys stati asa ca tot citesc pe aici si cumva mi-e teama ca nu inteleg (sau de fapt mi-e teama ca inteleg dar nu vreau sa am dreptate). Inca n-am pus mana pe el ca astept sa termin BG3, dar are in continuare cumva loading screens cand intri in cladiri sau in nave sau cand tranzitionezi intre zone? Ca in Fallout si Skyrim adica? Din gameplay-ul pe care l-am observat nu am sesizat.

  13. #213 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    "pentru ca momentan nu am altceva de jucat - pentru inca 2-3 zile..."
    Nu ai backlog de jocuri? Mie daca nu imi place un joc ii mai dau o sansa dar daca tot nu mi se schimba parearea il sterg si trec la alt joc.
    Lucru valabil si la seriale.

    Acum ma joc god of war ragnarok nu ma apuc inca de Starfield dar pare interesant. Peste 6 luni cred ca il incerc si eu pana atunci il mai imbunatatesc prin update-uri.

  14. #214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Guys stati asa ca tot citesc pe aici si cumva mi-e teama ca nu inteleg (sau de fapt mi-e teama ca inteleg dar nu vreau sa am dreptate). Inca n-am pus mana pe el ca astept sa termin BG3, dar are in continuare cumva loading screens cand intri in cladiri sau in nave sau cand tranzitionezi intre zone? Ca in Fallout si Skyrim adica? Din gameplay-ul pe care l-am observat nu am sesizat.
    Dap incontinuu, in orice, fie ca tine 2-3-5s, fie ca tine 25-30s+ cand ajungi pe o harta noua.

    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    "pentru ca momentan nu am altceva de jucat - pentru inca 2-3 zile..."
    Nu ai backlog de jocuri? Mie daca nu imi place un joc ii mai dau o sansa dar daca tot nu mi se schimba parearea il sterg si trec la alt joc.
    Lucru valabil si la seriale.
    Din pacate nu. Am avut mai multi timpi morti anu asta si am ajuns super la zi cu backlog-ul pe ce voiam sa joc.

  15. #215 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Dupa parerea mea, daca Starfield era un joc facut de oricine nimeni pe lume, era un joc de 7. Daca era facut de SONY exclusiv de PS5 lua lejer 9.5-10, iar dupa parerea mea nota lui corecta este un 8-8.5, deci Microsoft a incasat putin mai mult decat merita cu acel 88/89 overall.

    Parerea mea dupa 5-6h:

    Pros:
    - grafic arata foarte bine exceptand caracterele, in rest imi place tot, incepand cu iluminare si terminand cu texturile super high resolution. Asa da, fiecare cutie/borcan/clanta sunt super detaliate, bravo! Si exploziile in spatiu sunt super rewarding, efectiv se sparg navele alea in multe particule nu stiu, iti da o senzatie rewarding cand le distrugi.
    - povestea, pana acum sunt acolo cu ei, sper sa ramana la fel de interesanta.
    - armele man, este primul joc dupa Destiny 2 in care pot sa spun ca armele arata wow, ca si aspect imi dau senzatia aia de heavy din Killzone si Cyberpunk, mi-ar fi placut si ca feedback sa fie putin mai tweaked dar overall imi plac foarte mult. Noul meu hobby este sa colectionez arme si sa ma plimb cu ele sub diverse surse de lumina si sa le fac poze.
    Apreciez foarte mult un developer care pune accent pe aspectul armelor (Killzone, Destiny, Cyberpunk, Call of Duty), pana la urma alea le vezi tot timpul pe ecran, peisajele se mai schimba dar cu arma in mana stai tot jocul si pentru mine e o placere deosebita sa vad cata pasiune au pus in modelarea lor.

    Cons:
    - prea multe loadings. Inteleg ca este un joc masiv dar da-o-n palaria noastra... probabil ca n-au cum incarca texturile alea super high resolution ca ar crapa Xbox-ul, nu stiu...
    - n-ai cum sa vii cu un meniu facut in Notepad si sa arate ca un fisier din ala text, Jesus pe ei oare nu ii deranjeaza? Inteleg ca poate au dorit minimalism si simplitate dar cred ca este cel mai urat meniu pe care l-am vazut intr-un joc, in viata mea.
    - HDR settings, eu am reusit cu chiu cu vai sa il fac sa arate bine modificand toate setarile din TV dar sincer, nu e prima oara cand Microsoft f*up treaba asta cu HDR-ul, nu inteleg ce e asa complicat.

    Pana acum imi place, ma vad petrecand 100 ore in el, mi-ar fi placut foarte mult sa am un PC capabil sa il joc in 50-60fps, cel putin pana ma reobisnuiesc pentru mine este un struggle sa il joc in 30fps mai ales ca vin dupa Quake 2 si simt ca imi crapa capul..

    Nu este un exclusiv cu o calitate Premium la nivelul God of War sau The Last of Us, clar, dar este cel mai bun exclusiv scos de Microsoft pe generatia asta (dupa parerea mea) si este un joc foarte ambitios. Eu momentan ii iert pentru minusuri si ii felicit pentru stadiul in care e jocul, eu pana acum nu am intalnit nici un bug ceea ce la un joc Bethesda day one este mare lucru.

  16. #216 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Dap incontinuu, in orice, fie ca tine 2-3-5s, fie ca tine 25-30s+ cand ajungi pe o harta noua.
    Mamamamama n-ai cum. E fix ce ma exaspera la maxim in Fallout 4, dar sa vii si in 2023 cu asa ceva e absolut jalnic. Aproape ca ma face sa nu mai vreau sa-l joc, atat de rau mi se pare asta, te scoate grav din ritm si imersiune.

  17. #217 SP
    Member rzv31's Avatar
    Deci, am ajuns in Atlantic city si am dat din greseala in multime cu o grenada, toti sa ma impuste dupa, m-au omorat, m-am teleportat in alte parti si degeaba, cum fac sa ma lase in pace? Vad ca am un bounty, dar unde naiba il platesc daca in oras toti trag in mine?

    ---------- Post added 07-09-2023 at 20:15 ----------

    Mda, singura solutie a fost sa dau re-load la un old save. Am incercat unele solutii de pe internet cum ar fi sa ma ascund pana se calmeaza apele, dar degeaba, cand ma vedeau trageau iar toti in mine, am incercat la un kiosk cu platesc bounty-ul dar spunea ceva de United Colonies sa ma duc la ei sa fac nuj e dar daca faceam asta ma impuscau si aia instant ca doar ma duceam ibtr-o sectie de politie. Urata treaba, mai ales pentru cei noi in joc, caci te debusoleaza, pur si simplu nu stii ce sa faci, iar jocul fiind relativ nou, nici pe net nu gasesti solutii. Puteau sa faca sa te teleportezi pe alta planeta iar cand revii sa fie totul normal dar deh…

    In alta oridine de idei, doamne cateeeee loading-uri are, o sa devina cu siguranta enervant mai tarziu.
    In New Atlantis am observat o grafica infecta, de domeniul trecutului, poate pe PC e altceva, dar pe xbox oribil. Grafica apa, grafica cascada, grafica pomi sau acele crengute de brad pe jos, arata de parca nu s-ar incarca in totalitate grafica. Plus anumite glitch-uri la NPC-uri.
    Cum am intrat in New Atlantis m-a luat o nostalgie de jocuri de anii 2010 sincer. Consider ca si cu Xbox si PS5 ar trebui sa isi ceara scuze pentru marketing-ul de rahat cu privire la grafica din jocuri.
    Alta chestie, am mai precizat si in alt post, au dat la nesimtire copy si paste la sunete din fallout 4 in prostie, nu ca m-ar deranja, dar cand citeai sau ascultai acele auto-laude cum ca 25 years in the making, iti vine acum sa iti dai palme.
    Puteti spune ce vreti, dar razvan chiar are dreptate, poate nu in totalitate, dar in 90% din cazuri da. Si DA, in unele cazuri chiar arata si se simte a joc de 2008-2010.

    De jucat tot il joc, ca e acel fallout feeling si asta ma atrage, il voi si cumpara pentru colectie, dar comparativ cu jocurile actuale pare cam old in unele situatii.

  18. #218 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai normal, ca asa e cazul. Te obisnuiesti cu toate mizeriile in orice, pe masura ce petreci mai mult timp facand activitatea respectiva, iar in cazul de fata, le accepti si ajungi sa-l joci ca pe ce este - un joc ce trebuia lansat prin 2008-2010

    Chiar si eu m-am obisnuit ca in 3h de joaca, cel putin 40 min sa stau numai pe telefon cat timp se incarca si se incarca si se incarca si se incarca...
    Hai ca deja exagerezi... Nu stiu ce joci tu acolo, dar singurele zone unde ai multe loading-uri sunt prin orasele mari, unde, daca am inteles corect, au procedat asa cu toate locatiile care se schimba dinamic de-a lungul jocului. Tocmai am terminat un quest in care a trebuit sa-l killaresc pe un lider Va'ruun, cred ca mi-a luat vreo 2-3 ore sa termin dungeon-ul, si a avut un singur load de cateva secunde (cand am intrat in "dungeon"). Nu stiu cum faci, dar cred ca esti singurul om pe care-l cunosc si care in 3h de gameplay, 40 de minute le-a stat pe telefon... Ce faci, te uiti la walkthroughs pe YouTube, in loc sa te joci?

    Joc de 2008-2010? Din nou, o super exagerare. FYI, Fallout 4 a fost lansat in 2015 (probabil pentru tine acela era joc de anii '90), and I loved every minute of it. Iar Starfield este pur si simplu Fallout 4 in spatiu. Better graphics, better/bigger story, more everything. Sunt zone care te lasa cu gura cascata, sunt questuri la care zici "asta e joc de nota 11, nu 10", sunt situatii in care te bufneste rasul pur si simplu... altele in care te enervezi maxim incercand sa iesi dintr-o situatie naspa. Admira naibii si tu peisajele, bucura-te de story, exploreaza optiunile...
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Deci din start, jocul nu are cum sa fie de 10 si-mi este absolut imposibil de inteles cum cineva se poate bucura de un joc care...nu prea e joc.
    Ai dreptate. E o aplicatie de tip Office, facuta special sa te enerveze pe tine.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Tutorial slab, de nu ca nu-ti explica chestii importante, dar nu explica nici macar lucruri de baza - gen ce reprezinta toate cele 6 puncte de pe nava, unde poti sa distribui puterea - mi-am dat seama instant ca avem Engine si Shield, apoi mi-am dat seama (putin mai greu) ca primele 3 sunt armele, iar pentru ultima a trebuit sa caut pe internet, pentru ca jocul nu spune.
    Inseamna ca ai ratat training-ul cu navele, in care iti explica frumos toate cele. Plus simulatorul de zbor de la UC. Vezi, daca stai prea mult pe telefon?
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Explorare nu exista, nici cu omul, nici cu nava in spatiu, combat-ul cu nava este cel mult rudimentara - simt ca e acolo doar ca sa spuna ca o au, planetele sunt acolo doar ca sa fie ceva rotund ce poti sa rotesti si sa scanezi, toate sistemele alea solare la fel, doar ca sa ocupe timp sa dai click-uri ca sa ajungi unde e misiunea, iar cu omul se simte ca naiba, nu exista nici munitie suficienta si trebuie sa te opresti in timp ce trag aia in tine, sa faci loot.
    Jeez. Man, tu n-ai jucat in viata ta Fallout sau Skyrim?
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    UX-ul este absolut mizerabil - nici nu stiu cum a putut sa fie lansat in starea asta. Nici macar nu te atentioneaza cand vinzi ceva ce ai pe tine sau ce folosesti ca arma. Nu zic de alte lucruri de baza.
    Toate item-urile pe care le ai pe tine, inclusiv arme, sunt marcate foarte clar, cu acel simbol de equipped. Also, mai ales la arme si usables, daca le ai puse la favorites (meniul activat cu D-Padul), au si ca simbol o inima in dreapta. Cam greu sa le ratezi, sincer...
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cred ca mai bine as zice partile care-mi plac, decat alea care nu-mi plac si, din pacate, pe xbox nu prea sunt, pentru ca nu sunt multumit nici de cum se simte, nici de cum se misca si in niciun caz
    Joaca-l pe PlayStation 5 atunci.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am gasit un public tinta - am zis ca e facut pentru oamenii care joaca in timp ce lucreaza - asa merg 2 min cu omu, in loading screens mai raspund la un mail, mai pew pew, loading - mails, samd.
    La naiba, eu de cand cu Starfield-ul, mai am un pic si-mi dau demisia. Pana si la jocurile "zilnice" de pe iPad am renuntat, pentru ca nu am cum sa fiu atent la Starfield in timp ce fac altceva.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Singurul motiv pentru care inca-l joc este pentru ca l-am asteptat mult prea mult timp si incerc sa gasesc si parti pozitive si pentru ca momentan nu am altceva de jucat - pentru inca 2-3 zile...
    Eu cred ca tu asteptai cu totul alt joc. Incearca sa-l dai inapoi, daca l-ai cumparat digital. Iti faci nervi degeaba. E clar ca nu e de tine asa ceva.

    P.S. Asta mi-a adus aminte de Mr. Disrespect. Care i-a dat nota 7.1/10 spunand "I love Bethesda games man, I never played Fallout ... Morrowind and Skyrim and Oblivion, those were good but the pacing on this one is just a little … I feel like I'm in the menus in this game all the time and using dialogue all the time and then docking, undocking but I like the art, I like the aesthetic, I like the storytelling, combat's a little repetitive. Yeah, I'm gonna give it a 7.1 that's where I'm at right now." - deci omul compara niste jocuri pe care el nu le-a jucat niciodata (am verificat, si eu am crezut ca a fost citat gresit). Dar nah, acelea erau bune (pe care nu le-a jucat), in timp ce asta (pe care-l joaca) nu e bun. I rest my case. Asta este, unii suntem inca in anii 2008-2010...

    ---------- Post added 08-09-2023 at 00:34 ----------

    Pe de alta parte, m-am gandit mai bine. Avand in vedere ca istoria se repeta (ca si la Cyberpunk, care mi-a placut la nebunie), eu de-abia acum realizez ca nu trebuie sa fac altceva decat sa-l urmaresc pe razvanrazy, si orice joc uraste el maxim, eu trebuie neaparat sa-l iau si sa-l savurez. Prin urmare, ia zi man, ce alte jocuri de genul acesta te-au enervat maxim, ca sa stiu ce joc dupa Starfield?

    Don't get me wrong. Jocul putea fi mult mai bun. Probabil va fi mult mai bun prin updates & mods (deja pe PC e o adevarata armata de modderi pusa pe treaba). Dar, sunt curios, oare care dintre voi ati fi asteptat jocul acesta pentru next-gen (era sa zic PlayStation 6 ), inca 3-4 ani? Eu unul nu. Iar la cat am jucat eu pana acum, ii dau nota 9/10 fara probleme.

    ---------- Post added 08-09-2023 at 01:02 ----------

    Apropos de gusturi, cum vine asta? IGN Brasil îi dă nota 9.5/10, IGN (US?) îi dă nota 7/10. Oh, well...

  19. #219 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, ce-mi place mie cand raspunzi tu si ataci persoana, nu jocul...dar oricum, tot ce faci e sa-mi demonstrezi acelasi lucru pe care l-au facut toti in reviews - adica il compari doar cu jocurile lor anterioare, care erau blocate prin anii 90 si nu cu jocurile old gen/current gen, adica alea normale pentru secolul asta.

    Iar asta nu se intampla niciodata, la niciun alt joc - daca iese un nou NFS, lumea nu-l compara cu NFS-u anterior, ci cu Forza Horizon sau alte jocuri arcade, cu masini. Si exemplele pot continua, dar niciodata nu compari cu jocul anterior al studioului tocmai pentru ca, in teorie, se evolueaza de la un joc la altul.

    E ok daca-ti place. Ma bucur pt tine. Pentru mine are un 6 cu indulgenta pana acum, in cate ore am jucat. Si da, voi continua sa-l joc si voi continua sa-mi spun parerea, pentru ca asta e rostul forumului, nu?

  20. #220 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Starfield is now available on PC and as an Xbox Series X and S console exclusive, but some players are really trying to pretend it's on PlayStation 5 too.

    From using the DualSense controller to play the game, to creating custom "limited edition" Starfield PS5s, and even modding in the PlayStation Studios intro, some users have seemingly taken Bethesda's Xbox exclusivity hard.
    https://www.ign.com/articles/starfie...on-playstation




Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 15 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts