Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast
Results 121 to 140 of 165

Thread: Clubul Xbox Series S

  1. #121 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca iti iei XsX sau Ps5 o sa incepi sa strangi bani de tv 4k...
    Nu as zice ca strici experienta deoarece vei avea posibilitatea sa joci la 60fps. Stiu ca acuma probabil ti se pare ok cum se misca jocurile pe Ps4 in 30fps dar odata ce pui mana pe un 60fps locked, nu ai sa vrei sa te intorci la 30fps.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #122 SP
    Junior Member Inviciblios's Avatar
    Nu prea ma vazut televizoare la 85 cm cu 4k, dar poate o sa mai apara. Mi ar place unu mai mare, dar nu ar prea incapea. Cred ca totusi ar fi mai ok sa strang pentru XsX sau ps5, poate series s pentru halo si game pass. Acuma ramane sa aleg intre ps5 si XsX.

  3. #123 SP
    Junior Member Krimevil's Avatar
    Am eu ps4 si am luat un series S. Daca vrei ceva casual si strict pt gamepass sau cateva exclusive xbox, eu zic ca se merita.
    Ai o galagie de jocuri din care se alegi. E destul de alambicat procesul de redeem game pass, dar cred ca merita.
    Personal astept noul revision la ps5, ca sa inlocuiesc ps4 si daca imi iau vreun joc, iau numai ce ofera upgrade la nextgen free.
    Worst case scenario iti faci damblaua si il vinzi in pierdere cateva sute de lei, inca in garantie, doar contul ce iti mai ramane daca te intinzi cu gamepass-ul mai mult.

    Si e super mic si silentios. Il iei la subrat si te joci unde vrei.

  4. #124 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Man, eu vorbesc de testele in AC Valhalla ... 1080p o sa fie rezolutia default, dar tot dinamica.
    Ești incredibil uneori. Scoți din burtă niște cifre și hop, le arunci pe forum, poate cade cineva în plasă.

    Uite, AC Valhalla pe XSS. Sper că e subiect încheiat.
    Attached Images Attached Images screenshot_20201114_221243_com.kiwibrowser.browser-2.jpg

  5. #125 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai putin, de ce nu pui toata imaginea sa se vada clar?
    Este absolut logic sa duca cel putin la fel cum duce One X, nu? Ori and the...spre exemplu il poate duce in 4k nativ. Cred ca daca-l optimizeaza il duce si 8K. Heck, cred ca si Switch il poate duce in 4K nativ pe ala.

    Asta nu schimba cu nimic puterea hardware a lui Series S si cat de bun o sa fie on the long run.

    But hey - daca tu o consideri buna, go for it
    Attached Images Attached Images screenshot-2020-11-14-22.44.29.png

  6. #126 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Iar începi. Păi omule noi aici vorbim despre next gen, nu current-soon-to-be-old gen.

    Bine că nu m-ai certat și pentru partea tăiată cu Xbox One S.

  7. #127 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e destul de clar ca va duce orice joc pe care il duce One X in aceiasi rezolutie si acelasi fps. Daca bagi si RT, cum e cazul la WD Legion, atunci scade rezolutia.

    Dar cum AC Valhalla nu are RT - hence rezolutia si fps-ul.

    E destul de logic, nu?

  8. #128 SP
    Manager paul's Avatar
    Cum se compara cu mai puternicul X?:

  9. #129 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    Mind-blowing

  10. #130 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Il am de vreo saptamana, nu am nevoie de altceva pana apar exclusivele la PS5. Nu se aude, nu se incalzeste, arat si se simte premium. Controllerul mai bun decat Xbox One dar nu cu mult, nu e nimic revolutionar.
    Pretul mic+ gamepass ultimate e imbatabil deocamdata pentru back-up console la next gen.

    ---------- Post added 24-11-2020 at 14:16 ----------

    Bun, revin cu prima problema intampinata.

    Xbox-ul imi detecteaza double NAT. Eu am net de la Digi, cu FTTH receiver si router Huawei hg8121h de la Digi in casa.Routerul meu este un Asus RT-AC1200G+.

    Bun, citesc eu pe net ce trebuie facut, zice lumea ca trebuie sa trec Huawei-ul de la Digi in bridge mode. Zis si facut azi dimineata, mi-l pun aia de la Digi in 3 minute in bridge mode. Imi setez apoi Asus-ul cu user si parola mea, netul merge, wireless merge.
    Faza e ca xbox-ul S tot double NAT imi detecteaza si nu inteleg de ce dracu. Aveti idee ce trebuie sa fac?

  11. #131 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Xbox Series S Runs PlayStation 2 Games With Good Performance via Emulation





    https://wccftech.com/xbox-series-s-p...n-2-emulation/

  12. #132 SP
    Junior Member fakeish's Avatar
    @kragod, ai rezolvat cu Digi?

  13. #133 SP
    Senior Member dronology's Avatar



    Mă tentează ...

  14. #134 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Folosește cineva Xbox Series S doar cu WiFi? Mă tentează consola dar nu vreau să folosesc cabluri în plus prin casă. Aș dori să o folosesc doar cu WiFi.

  15. #135 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce frica/nelamurire ai avea? Merge de mers doar pe wi-fi. Sau te intereseaza viteze sau ce mai anume?

  16. #136 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Am citit că noua generaţie are unele probleme cu WiFi. Nu ştiu dacă între timp s-au rezolvat. M-ar interesa şi dacă jocurile AAA au probleme cu lag-ul în multiplayer. Pe Switch folosesc doar WiFi şi nu am probleme semnificative.


    A handful of users have reported problems with WiFi connectivity on both the Xbox Series X and Series S. Depending on the type of router and which internet provider players have, the Series X may not recognize the WiFi source as a valid connection option. This issue serves as a serious problem for those who frequent multiplayer experiences, as the bug seems to be more persistent when these games are running on the console. Currently, there is no definitive date for when users can see a solution.
    https://www.thegamer.com/xbox-series...cessory-fixes/

  17. #137 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    În sfârșit a apărut Xbox Series S vândută de eMag: 1.599,98 Lei


    https://www.emag.ro/consola-microsof.../pd/D547D2MBM/
    Attached Images Attached Images emag.jpg

  18. #138 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Hmm,. Aproape ca sunt tentat sa o iau ca solutie de avarie, pana cand dispar problemele de stoc cu Series X. Oare cat as pierde la revanzare peste cateva luni?

  19. #139 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Series X ar trebui sa fie pe rafturi prin Aprilie , este vreun joc next gen ptr care ai neaparat nevoie de un Series ? Daca nu as astepta pana apar in stoc .

  20. #140 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Next gen nu, dar prima exclusivitate pentru Series vine saptamana asta - The Medium - inclusa in game pass.

    Principalul motiv de upgrade ar trebui sa fie 60fps cam in orice joc mai recent aparut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series X By Dant3 in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1301 Last Post: 15-04-2024, 11:15
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts