Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 171 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast
Results 521 to 540 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #521 SP
    Member tudort's Avatar
    Stie cineva cand va veni varianta alba ? M-am lecuit de negru lucios la console portabile/telefoane la cate amprente retin. Vreau Ceramic White neaparat . Daca aflati noutati va rog postati . Abia astept varianta alba. Si eu consider ca PSV va fi un succes pe termen lung si pentru cineva care sta mult plecat de acasa e perfect.

  2. #522 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by robilicious View Post
    am si eu o intrebare in legatura cu 3g-ul?cum se foloseste asta?
    subscriu..se poate folosi in Romania ?si daca da, de la ce operatori ?

  3. #523 SP
    Member szabi90's Avatar
    Darku , vinzi jocurile Rayman si Uncharted?

    Cat de bune sunt jocurile ? " ca tema , actiune , grafica , etc..."

    ---------- Post added 03-04-2012 at 10:06 PM ----------

    Este normal ca PS VITA sa se blocheze in timp ce downloadez ceva ,sau intru undeva etc...?

  4. #524 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by szabi90 View Post
    Darku , vinzi jocurile Rayman si Uncharted?

    Cat de bune sunt jocurile ? " ca tema , actiune , grafica , etc..."

    ---------- Post added 03-04-2012 at 10:06 PM ----------

    Este normal ca PS VITA sa se blocheze in timp ce downloadez ceva ,sau intru undeva etc...?
    Vorbim pe privat in legatura cu jocurile.

    Daca stai pe 1.60 sau mai jos as spune ca e ok sa se blocheze o data/doua ori, eu pe 1.60 am avut o blocare, de cand sunt pe 1.61 (acum 1.65) nu am mai avut nici o blocare ever.

  5. #525 SP
    Junior Member Surubelnita83's Avatar
    Am consola de o aprox o luna si cam astea sunt primele impresii...
    Pentru ca multa lume se plange... nu prea contează ca nu exista PSN pt Rom�nia iti faci un cont de US si cumperi de acolo cu cartele prepay (carduri din Ro nu se mai accepta). Chiar dacă ar exista nu cred ca imi cumpăram din Ro pt ca in USA jocurile sunt MULT mai ieftine.
    In rest consola se mișca perfect. Materialele sunt de buna caliate. Sta bine in mana, stickurile sunt precise, touchscreenul e perfect, touchpadul un pic incomod (conteaza si anatomia utilizatorului). Modulul 3G merge perfect (eu il folosesc in rețeaua DigiMobil).
    Problemele de stabilitate sunt rezolvate la versiunea 1.65...
    Dar sunt si multe neajunsuri:
    1) Cel mai deranjant! browserul web merge infect si nu are inca suport flash sau html5 (probabil se va rezolva prin update-uri)
    2) Display-ul se vede super tare ... DAR verificati la cumparare sa nu aiba prea multe "pete negre" (cautati pe net ce si cum). Plus dacă il folosiți mult cu imagini statice o sa aveți un burnin de toata frumusețea (atentie la statusbar-urile din meniul principal si din browser mai ales dacă folosiți luminozitatea data la maxim).
    3) Viata bateriei e mica... am scos si sub 3 ore!
    4) Jocurile se incarca greu.
    5) Cardurile de memorie sunt foarte scumpe, iar daca cumpărați jocurile online o sa aveți nevoie de 16~32GB... asta ca sa nu faceti mereu transferuri intre Vita si PS3 sau PC. Din experienta va sun ca cel de 8 se umple uimitor de repede.
    6) Camerele sunt de toata jena...
    7) Sunetul pe boxele proprii e mult sub PSP slim, iar pe caști e mediocru (cam ce găsești pe telefoane, ipod nano sau PSP dar mult sub playere de calitate gen Cowon).
    8) aplicația pentru filme e mai mult dec�t cretina... nu exista posibilitatea de a da filmulețele �nainte sau �napoi (prev/next ca la PSP)

  6. #526 SP
    Member szabi90's Avatar
    Acuma sunt pe ultimul Update. Si mi-a sacadat un pic , cand downloadam ceva. Iar tot timpul cand intru intr-un joc , imi apare tabelul wifi connection.

    Cum pot sa sterg accountul de Playstation network ? Doresc sa imi fac unul nou , pe USA ,deoarece , pe EU - nu este Netflix , iar Music unlimited nu functioneaza.

    Cu ce este mai bun ultimul Update ?

  7. #527 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by szabi90 View Post
    Acuma sunt pe ultimul Update. Si mi-a sacadat un pic , cand downloadam ceva. Iar tot timpul cand intru intr-un joc , imi apare tabelul wifi connection.

    Cum pot sa sterg accountul de Playstation network ? Doresc sa imi fac unul nou , pe USA ,deoarece , pe EU - nu este Netflix , iar Music unlimited nu functioneaza.

    Cu ce este mai bun ultimul Update ?
    Cumperi alt card de memorie.

  8. #528 SP
    Member szabi90's Avatar
    Doar atunci pot sa sterg accountul meu de PSN , daca cumpar alt card ?

    La PSP se putea sterge.

    ---------- Post added 04-04-2012 at 08:09 PM ----------

    Sau il formatez ? Va functiona oare?

  9. #529 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar

  10. #530 SP
    Member szabi90's Avatar
    Sa imi spuna cineva , cum trebe facut. Sa scap de contul vechi ,si sa imi fac unul nou de USA , Sa pot downloada Netflix si sa pot folosi Music Unlimited.


    Care este ultimul update si la ce difera de cel precedent ?

  11. #531 SP
    Junior Member volt's Avatar
    degeaba downloadezi netflix/music unlimited,nu le poti folosii din Romania nici daca ai cont de USA

  12. #532 SP
    Member szabi90's Avatar
    Pacat. Facebook si Foursquare nu imi merg.

    ---------- Post added 05-04-2012 at 08:33 AM ----------

    Cand intru in jocuri , aplicatii , imi apare tabelul Wifi-connection , cum pot sa scap de el ?

  13. #533 SP
    Junior Member Surubelnita83's Avatar
    Quote Originally Posted by szabi90 View Post
    Sa imi spuna cineva , cum trebe facut. Sa scap de contul vechi ,si sa imi fac unul nou de USA , Sa pot downloada Netflix si sa pot folosi Music Unlimited.


    Care este ultimul update si la ce difera de cel precedent ?
    Sa schimbi contul trebuie mers la settings => Format => Restore the PS Vita System... dupa asta consola e ca noua...
    Acum eu am si formatat cardul de memorie dar nu sunt sigur ca e necesar...
    Apoi iti faci linistit cont pe ce vrei tu...
    Netflix & stuff nu merg din cauza ip-ului... care e de RO... cred ca se poate rezolva cu un proxi dar e prea mare bataia de cap... si nu-i vad rostul... pt muzica si filme ai vplay, torente, etc...
    Doar preturile sunt mai ok pe US asta e cam singurul avantaj...

  14. #534 SP
    Member szabi90's Avatar
    Daca dau format ? Imi sterge si Update-ul , si jocurile , adica tot ce am pe consola ?

    ---------- Post added 05-04-2012 at 11:18 AM ----------

    Daylight Saving Time trebe bifat ? Pt. ce ii ?

    ---------- Post added 05-04-2012 at 11:20 AM ----------

    De ce tot imi apare " Wifi Connection Settings " cand intru intr-un joc , sau aplicatie ?

  15. #535 SP
    Junior Member Surubelnita83's Avatar
    Update-ul nu ...restul da... se sterge.
    Daylight Saving Time il bifezi si se schimba automat pe ora de vara.
    Unele (toate) jocurile au nevoie si de conexiune la net (pt trofee si alte prostioare de genul asta)... probabil ca atunci cand iti aparea consola nu era conectata la un hotspot sau pe 3G.
    Chiar daca apare dai pe x apoi iti vezi de treaba...

  16. #536 SP
    Member szabi90's Avatar
    MS , pt. Info.

    Vreau ca jocurile si aplicatiile sa nu se stearga daca formatez , pt. a face un cont nou pe PSN.

    ---------- Post added 05-04-2012 at 11:51 PM ----------

    Nu ma pot conecta la Facebook. Imi scrie " You need to be connected to playstation network ". Cand ma conectez la PSN , nu imi merge facebook. Oare care este problema ?

    ---------- Post added 05-04-2012 at 11:52 PM ----------

    Nici Foursquare nu imi merge.

    ---------- Post added 05-04-2012 at 11:58 PM ----------

    Am intrat la settings - Format - Restore - Restore the PSV System - Accontul de PSN a ramas.

  17. #537 SP
    Junior Member Surubelnita83's Avatar
    Nu stiu cum de nu a mers la tine... eu initial am facut un cont pe RO de test ...pentru ca in cutie aveam un pliant in romana care facea reclama la PSN... si am vazut ca e in continuare teapa in RO... (deci aveam cont total diferit de cel folosit de obicei pe PS3). Apoi am formatat cardul si am dat restore... M-a pus sa setez limba , data , etc. Am bagat datele de pe contul de US si merge ok...
    Cred ca tu ai uita sa dezactivezi sistemul. te duci la settings=> Playstation Network=> System activation si dai deactivate la game si music... am facut deactivarea inainte de resetare.

  18. #538 SP
    Member Mythul's Avatar
    Pana la urma s-a meritat cumparat un Vita ?

    Cati dintre voi isi duc consola la facultate/oras etc. sau o folositi mai mult pt gaming in pat/baie ?

  19. #539 SP
    Banned asperas's Avatar
    intrebare:merita cumparata aceasta consola doar pt fifa soccer(doar jocul asta ma intereseaza momentan)?multumesc..

  20. #540 SP
    Member batmantiby's Avatar
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Pana la urma s-a meritat cumparat un Vita ?

    Cati dintre voi isi duc consola la facultate/oras etc. sau o folositi mai mult pt gaming in pat/baie ?
    eu sunt multumit de ea...astept sa asteapta jocuri smechere...momentan am doar Uncharted: Golden Abyss si urmeaza Rayman Origins + Marvel vs. Capcom 3 si da o iau si in baie ))

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 171 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts