Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 171 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 125 ... LastLast
Results 481 to 500 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #481 SP
    Member Darku's Avatar
    Pan la urma nu am rezistat si am cumparat Rayman Origins de pe PSN store, nu ma asteptam la un joc atat de FUN !
    Culorile, muzica, arta....de nota 10+. Daca nu l-ati jucat pe consolele mari trebuie sa il aveti pe Vita. Foarte artistic si ridica dispozitia instantaneu
    Acum imi pare putin rau ca nu am luat boxed version...

  2. #482 SP
    Junior Member vladtdr's Avatar
    cum dracu reusiti sa cumparati oameni buni?

  3. #483 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtdr View Post
    cum dracu reusiti sa cumparati oameni buni?
    Uite ASA !
    Am luat de la el doua carduri de 35 GBP, super serios. Sa alimentezi contul PSN cu cardul de debit din Ro nu este posibil, pentru ca cardul este emis in Ro si nu in UK. Cred ca e aceeasi poveste si cu conturile PSN US.

  4. #484 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Phantasy Star Online 2 Set for PlayStation Vita -- Andriasang.com
    Phantasy Star Online 2 is no longer just a PC game. Sega announced today that the game will also be coming to PlayStation Vita.
    Series producer Sakai Satoshi said in a video today, released as part of Sony's PlayStation Vita Game Heaven video series, that he'd wanted to release the game on a home platform. He confirmed that the PC and Vita versions will be played on the same server. You'll be able to play the same character on both versions.

  5. #485 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Un articol din PSM3
    Amuzant din partea mea
    Attached Images Attached Images psvita.png

  6. #486 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A trecut cam o saptamana de cand am luat consola, incepe sa se puna praful pe ea. Chiar vreau sa vad jocuri serioase, momentan incep sa cred ca am luat-o degeaba.

  7. #487 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Avand in vedere ca ai la dispozitie:

    1. Wipeout
    2. Uncharted
    3. Rayman
    4. Ninja Gaiden
    5. Marvel vs Capcom
    6. Blaze Blue

    si downloadabil Escape Plan - Mi-e greu sa cred ca ai avut timp in 1 saptamana sa le "rezolvi" Eu am consola de ~ 1 luna si joc in paralel (Uncharted, Escape Plan, Marvel vs Capcom, Ridge Racer si Katamari) si o sa imi cumpar (probabil luna viitoare) Ninja Gaiden si Rayman Origins - care imi vor ocupa timpul inca cel putin 1 luna.

    Mai bine ai detalia ce te astepti tu de la consola, nu la faptul ca ai la dispozitie ~ 30 jocuri (dintre care 4-5 chiar bune) ...

  8. #488 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sincer sa fiu, doar Rayman ma incanta. Asta desi l-am jucat si pe Wii. Nu am fost niciodata fan Wipeout iar de Uncharted m-am saturat.

    Problema mea este ca vreau jocuri mici. Am mai spus asta odata, vreau un Braid, un Limbo, Shank, Super Meat Boy, Bastion etc. Recunosc ca am uitat de Ninja Gaiden care chiar ma tenteaza acum, dar vreau jocuri destinate unei console portabile. Sincer acum, cand ma urc in metrou si am de mers 5-6 statii nu prea merge sa intru in Uncharted sa joc putin si nici macar sa nu ajung la urmatorul checkpoint inainte sa ajung la destinatie. In schimb, la un joc precum cele mentionate de mine timpul pe care l-as avea la dispozitie intro asemenea situatie ar fi numai bun.

    Stiu ca sunt multe jocuri de PSP pe PS Store dar nici nu vreau sa aud de ele. Nu mi-am luat PSV ca sa joc jocuri de PSP.

    Am luat consola pentru Rayman. Mi se pare un joc genial, si am vrut sa il pot juca oriunde, chiar si atunci cand plec de acasa. Acum mai vreau tot jocuri de genul, iar pana la primul Little Big Planet mai e ceva.

  9. #489 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Incearca asta


  10. #490 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exact, asa ceva vreau. Abia astept sa-l butonez.

  11. #491 SP
    Member snk2's Avatar
    Ninja Gaiden este un port prost al unui port prost.Numele nu garanteaza calitatea intotdeauna, oameni buni.

  12. #492 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sincer sa fiu nu mi s-a parut ca Ninja Gaiden Sigma sa fie un port prost dar gusturile nu se discuta (fiind un port nu va fi niciodata primit la fel de bine ca originalul, mai ales ca imbunatatirile aduse nu sunt spectaculoase si se impletesc cu idei mai putin bune) oricum astept sa apara jocul mai ieftin (totusi am platit de 3 ori banii pe Ninja Gaiden / Ninja Gaiden Black si Ninja Gaiden Sigma) nu are rost sa platesc full price si pe Ninja Gaiden Sigma Plus -

  13. #493 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Ninja Gaiden este un port prost al unui port prost.Numele nu garanteaza calitatea intotdeauna, oameni buni.
    Jocul a primit note destul de ok, iar pentru fani e un must.

  14. #494 SP
    Member snk2's Avatar
    @dark: eu nu am problema cu faptul ca jocul este un port, problema e ca este un port prost.De obicei, cand portezi ceva, logica dicteaza sa faci acel port ori cu imbunatatiri mai mici sau mai mari, ori cat mai apropiat de cel original, nu sa scoti lucrurile care au facut originalul un joc clasic, si sa le inlocuiesti cu niste chestii nepotrivite, dintr-un motiv sau altul.

    @tudy: Nu sunt de acord cu ce zici tu, daca esti fan al unei serii de jocuri nu inseamna obligatoriu ca trebuie sa etichetezi jocul ca fiind "must have", insa dupa cum am spus, eu sunt de parere ca numele unui joc nu este egal cu garatia calitatii (mai ales in vremurile astea cand developerul se schimba de la joc la joc, de ex. Devil May Cry, dar asta e alta discutie).

    Dati un ochi aici: NeoGAF - View Single Post - Ninja Gaiden Sigma Plus (Vita) |OT| A port of a port, of course, of course, iar daca puteti trece peste aspectele negative ale acestui joc, go for it.
    Pe mine m-a descurajat deja primul lucru scris, 30 de fps instabil, care este dealbreaker automat la un joc la care episoadele anterioare rulau la 60 fps.De asta nici nu imi doresc deocamdata achizitionarea unui Vita, nu vreau sa suport incompetenta si/sau lenea.Wipeout si Ridge Racer la 30 fps consider ca e rusinos in anul 2012.Daca vreau sa joc astea la 30 fps, pai mai bine le joc pe PS1, unde tehnologia nu permitea mai mult.
    Anyway, rant over, si spor la jucat

  15. #495 SP
    Member Darku's Avatar
    Wipeout 2048 merge in 60 fps, informatie oficiala pe blogul PS, si jucand jocul mai bine de o saptamana, pot confirma, nu am avut odata un drop de framerate. De restul nu pot zice nimic, nu le-am jucat.

  16. #496 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    tudyniuz: Poti sa incerci si Sound Shapes cand apare.


  17. #497 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    Wipeout 2048 merge in 60 fps, informatie oficiala pe blogul PS, si jucand jocul mai bine de o saptamana, pot confirma, nu am avut odata un drop de framerate. De restul nu pot zice nimic, nu le-am jucat.
    Eu nu stiu ce scrie pe blog si since nici nu ma intereseaza, stiu ce am vazut eu, iar asta a fost 30fps.Unii oameni nu percep diferenta dintre 30 si 60 fps, sau nu ii deranjeaza.Iar faptul ca nu are frame drops nu inseamna ca merge la 60.Sunt ferm convins ca jocul merge la 30fps constant, dar asta nu este de ajuns pt mine.

  18. #498 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  19. #499 SP
    Member Swift's Avatar
    Mortal Kombat va avea online? Nu stiu daca sa il iau pe PS3 sau pe Vita.

  20. #500 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Are online .
    Eu zic sa-l iei pentru Vita.
    Are toate DLC-urile plus o groaza de multe alte minigames.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 171 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 125 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts