Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 171 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast
Results 281 to 300 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #281 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by krOOm View Post
    Samsung Galaxy S III apare in februarie. Cum reactioneaza Apple?

    De ce nu au vrut sa faca si ei PS VITA mai puternic din punct de vedere hardware nu inteleg ? Daca Galaxy S3 o sa aiba specificatiile din link atunci e cam injositor pentru PS VITA.
    Am lucrat ca tester de iPhone games vreo 6 luni si am apucat sa joc printre cele mai bune produse de pe smartphones si am ajuns la concluzia ca nu prea sunt jocuri care sa se atinga de cele mai bune jocuri pt DS/PSP. Doar cateva stand-outs (ca Infinity Blade).
    Asta e doar opinia mea si inteleg de ce unii ar putea considera telefoanele si tabletele dispozitive bune pt gaming dar daca am de ales intre un Vita + Nokia 1100 sau un Galaxy S3, as alege intotdeauna prima varianta .

    ---------- Post added 01-02-2012 at 04:51 PM ----------



    mother of god...

    Jaggies + lower-res textures imi convin daca jocul ruleaza la 60fps.
    ma bucur ca n-am jucat prea mult varianta de 360 .

    ---------- Post added 01-02-2012 at 09:20 PM ----------


  2. #282 SP
    Member drik's Avatar
    Am intrebat ultima data cand am fost la Vodafone despre Vita, avand in considerare ca in Europa ei au exclusivitate. Tipul mi-a zis ca stie de Vita si ca tehnic va fi suportata si in Romania varianta 3G fara probleme, chiar daca e luata din alta parte.

    Sunt inca sceptic, lucrurile nu merg asa smooth de obicei la noi, voi mai intreba si in alte parti.

  3. #283 SP
    Junior Member volt's Avatar
    daca cumperi din usa nu o sa mearga,fiind blocat pe at&t,EU e sim free

  4. #284 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Se pare ca de acuma vor aparea din ce in ce mai multe jocuri high-end pentru PSV m-ar bucura sa vad un Rpg gen dragon age,mass effect sau un shooter care permite pana la 16 persoane online sau chiar mai mult.

  5. #285 SP
    Member drik's Avatar
    Dap, intelesesem aiurea. Vodafone e partener preferat doar.

  6. #286 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    PlayStation Vita Hardware/Software Sales Improving - VITA News at IGN

    1. 3DS: 84,789 (80,960)
    2. PS3: 22,924 (21,155)
    3. PSV: 18,942 (15,219)
    4. PSP: 16,008 (17,181)
    5. Wii: 10,396 (10,173)
    6. X360: 1,235 (1,588)
    7. DSi LL: 1,180 (1,200)
    8. DSi: 738 (822)
    9. PS2: 713 (903)

  7. #287 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa vedem daca se va schimba ceva in strategia Sony, acum ca au un "nou" CEO

  8. #288 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  9. #289 SP
    Member dtancu's Avatar
    Azi am facut si eu precomanda la Game UK de un Vita 3G +card 16 GB + Starter Pack + Uncharted, Little Deviants si Unit 13.
    Se pare ca aici in UK la Vita 3G primesti gratuit Wipeout 2048 ca download de pe PSN...sa vedem. Deocamdata nimeni nu cunoaste detaliile la pachetul 3G, ce fel de card Vodafone va fi inauntru (probabil un prepaid SIM) etc.
    Ca idee, in UK precomenzile au atins valori destul de mari. Eu am reusit sa iau azi ultimul kit cu castile alea odioase albastre, de la un Game din Birmingham. ERa ultimul, dupa care acceptau precomenzi dar fara bonusurile aferente.
    Astept acum mailul cu codurile pentru Stardust (asta am ales din jocurile cu reducere) si celelalte items pt Home.

  10. #290 SP
    Member sensamur's Avatar
    Is un pic cam in urma cu vestile de la vita, dar daca o sa aiba sim o sa mearga sa suni de pe el?

  11. #291 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nope.
    Doar pt abonament de date.

  12. #292 SP
    Member dtancu's Avatar
    Ma rog, pana la urma Skype va veni pe Vita si atunci vei putea face un VoIP, insa sa suni folosind SIM-ul, nu.
    Discutand azi cu cei de la Vodafone din UK, se pare ca SIM-ul din cutia de la Vita 3G va fi aici un prepaid care va trebui inregistrat la Vodafone online (cum e si la noi dealtfel), dupa care il incarci online de cate ori ai nevoie. Va veni incarcat cu 250 MB pt 30 zile, dupa care se va putea incarca cu maxim 2 GB/luna.
    Vita vine insa necodat in nici o retea, deci teoretic se va putea folosi orice SIM 3G de date. Utilitatea insa e minima, fiidca multiplayer nu se poate prin 3G pe Vita, sa suni nu se poate, va fi doar pentru Near, pentru functionalitatea PSN si pentru acel chat intre userii PSN.
    Ce e insa in plus la Vita-ul 3G este GPS-ul.

  13. #293 SP
    Member Darku's Avatar

  14. #294 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Ma gandesc sa imi fac o precomanda la PS Vita in Romania si vreau un magazin de unde pot cumpara si un joc.Eu nu o sa imi cumpar niciun joc de pe Playstation Store asa ca vreau sa stiu daca voi avea nevoie de card.Dar online probabil o sa ma joc.

  15. #295 SP
    Junior Member volt's Avatar
    depinde de joc,unele jocuri se pot juca fara card,altele nu.

  16. #296 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu poti folosi memoria interna pt save-uri din cate am inteles asa ca iti va trebui un card.

  17. #297 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Atunci imi puteti spune de unde pot cumpara consola,un joc si un card?

  18. #298 SP
    Junior Member volt's Avatar
    uitate pe situl domo,acolo gasesti tot.

  19. #299 SP
    Junior Member rosiani's Avatar
    interesant....vad ca nu mai este disponibila consola pentru precomanda, nici pe domo , nici pe emag...cred ca schimba pretul sau poate vor include in preorder si cardul de 8gb

  20. #300 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Amazon UK are oferta "free 8GB memory card and a game for �15".
    Dar nu cred ca o sa faca asa ceva emag-u sau domo...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 171 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts