Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 69 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1366

Thread: Uncharted 3: Drake's Deception

  1. #181 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu vreau doar coop pentru tot jocul. Restul poate sa ramana la fel.

  2. #182 SP
    Junior Member altair's Avatar
    Mie mi se pare ca grafica arata mult mai bine.Evident ca diferenta nu e atat de mare ca si diferenta dintre U1 si U2 dar se vad imbunatatiri serioase de la o posta.

  3. #183 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Si eu vreau co-op, jocul ar fi si mai fun asa.

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    (sa stii ca in ciuda faptului ca are o placa video slaba, 40% din puterea grafica e asigura de procesorul CELL.) .
    Un link se poate? Chiar sunt curios sa citesc mai mult despre subiect.

    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Esti sigur la faza cu potentialul? Hai ca m-ai facut sa rad. Comparatia de mai sus nu iti zice nimic? Doar 10% oare?
    Nu o alta consola este de referinta, ci PCul. O consola, strict din punct de vedere grafic, este buna cativa ani (perioada in care e ieftina comparativ cu PCurile, iar jocurile arata mai bine decat pe PC). Deja s-a ajuns la momentul in care PCurile sunt ieftine (mai scumpe decat o consola, dar nu mai costa extraordinar de mult) si jocurile multiplatform arata mai bine decat pe consola. Asta e, era clar ca se va ajunge la aceasta situatie. Comparatia cu o alta consola nu are rost, ambele sunt limitate.

    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    pai la placa video care o are nu vad sa poata mai mult deja la pc-uri se vede noua generatie de placi video gtx 4xx si ce a mai aparut pe piata,cred ca sunt destule jocuri pe pc la momentul actual care la detalii maxime bat exclusivitatile pe ps3.tehnologia avanseaza destul de repede si zic eu ca nu vom prinde 2014/2015 tot cu ps3
    E 99% sigur ca pana in 2014 va fi lansata o alta generatie. Si da... jocurile de PC arata mai bine.

    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    Trist.Poate ce vrei sa spui tu e ca PS3-ul nu MAI are poetnetial grafic mult ramas dar ghici ce?Uncharted 2 deja are cea mai buna grafica cel putin din punctul meu de vedere dintre toate jocurile MULTIPLATFORM incluzand tot si xbox si pc.Atunci o imbuntatire cu 10 % ar fi ceva grozav la grafica pe care o are acest joc, desi cred eu ca grafica va fi chiar mai buna notabil pentru ca naughty dog daca te itneresezi sunt renumiti pentru modul lor de lucru prin care reusesc efectiv sa inghesuiasca totul in niste resurse hardware destuld e limitate cum este GPU-ul PS3-ului, insa au reusit sa foloseasca capabilitatile procesorului la MAXIM si asa au obtinut minunatia asta de joc.PC-urile ies din discutie si ce placi ai mai mentionat tu acolo pentru ca pur si simplu pe PC nu isi da nimeni in afara de cei de la CRYTEK interesul pentru a obtiune rezultate grafice cu adevarat uimitoare...Partea interesanta acum vine...in UNCHARTED grafica chiar nu e cel mai important lucru jocul asta e atate de multe lucruri in afara de grafica incat pt. mine unu si pt. multi altii are o categorie a lui speciale.In legatura cu grafica de pe PC uita-te la Crysis 1 ce grafica buna a avut la vremea lui, si ce poveste anosta, un joc mediocru din punct de vedere al gameplay-ului.Chestia e ca Dumnezeule la ce placi grafice exista acum pe PC cum ai zis si tu , daca s-ar vrea desi e clar de ce nu se vrea, sa se faca un joc gen uncharted rezultatele ar fi ceva de neimaginat asa cum uncahrted 2 ni se pare o realizare grafrica extraordinara pt. zilele noastre ce S-AR putea face ar fi de-a dreptul impresionant,pentru ca totusi cu riscu de a ma repeta intr-adevar ps3 are un GPU foarte slab care sa zicem reprezinta maxim 25% din ceea ce poate face o placa grafica de PC din prezent...si cred ca sunt optimist cand zic 25%, dar ceea ce trebuie inteles e ca aici in ciuda rationamentului firesc ca ce e mai puternic, are specificatii mai bune e CLAR mai bun, trebuie sa intelgem ca defapt 1 singur lucru conteaza : Modul in care sunt folosite acele resurse.

    LE: imi cer scuze pentru greselile de scriere sunt obosit si promit sa corectez maine .
    Crysis arata inca foarte bine, iar ca si gameplay nu mi s-a parut mediocru (la story este insa alta poveste, dar e un FPS, macar a fost open-world si mai lung). Acum serios vorbind... chiar credeti in "va arata cu 10% mai bine"? E o chestie de marketing, asa cum au spus si de Uncharted 1, daca nu ma insel, ca foloseste foarte putin din puterea consolei. PS3ul poate, cel putin seria Uncharted (si poate God of War/Killzone, asta daca o sa mai vedem un GoW) sa surprinda prin gameplay, grafic nu cred ca se mai poate. Alte serii (Resistance, CoD, Assassins Creed etc.) ar putea fi imbunatatite (dpdv grafic), insa asta ar insemna ca producatorii sa foloseasca mare parte din puterea consolei, adica sa nu fie o portare amarata. Probabil ca doar Insomniac va evolua (desigur... si alte studiouri 1st Party).

  4. #184 SP
    Member playgame's Avatar
    Cui ii pasa ca unele arata pe pc putin mai bine? Jocurile adevarate sint pe console si pe asta se pune baza de ceva ani incoace.
    Se poate discuta despre Uncharted 3? Multumesc.

  5. #185 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    parerea mea e ca grafica nu se va schimba cu mult fata de U2 maxim 10% imbunatatiri si asta din cauza ca ps3-ul nu are potential grafic
    daca ar avea doar grafica de la U2 ar fi super ok..atentia ptr detaliu in U2 este incredibila...
    in al doilea rand punctul forte al jocului nu este neaparat grafica..ci povestea...asta pe langa atmosfera si nu in ultimu' rand gameplay-ul..
    ce rost are sa faci un joc care sa fie impecabil dpdv grafic...sa vezi cel mai mic detaliu..dar sa fie mediocru in rest...gen crysis..si pe deasupra crysis este si Extrem de prost optimizat...
    e ca si cum te uiti la un film 3D cu super efecte si atat..poveste de kko..si replici de kko..

    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Nu o alta consola este de referinta, ci PCul. O consola, strict din punct de vedere grafic, este buna cativa ani (perioada in care e ieftina comparativ cu PCurile, iar jocurile arata mai bine decat pe PC). Deja s-a ajuns la momentul in care PCurile sunt ieftine (mai scumpe decat o consola, dar nu mai costa extraordinar de mult) si jocurile multiplatform arata mai bine decat pe consola. Asta e, era clar ca se va ajunge la aceasta situatie. Comparatia cu o alta consola nu are rost, ambele sunt limitate.
    da..exact..in 2006 cand a aparut PS3-ul putea fi concurat doar de PC-uri de la 2000E in sus...asa se va intampla probabil si cu PS4...dar timpul se scurge si tehnologia evolueaza...si spre "apusul carierei" ,ca sa zic asa, unei generatii de console ,PC-urile sunt de 6,7 ori mai puternice ca ele..

    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Cui ii pasa ca unele arata pe pc putin mai bine? Jocurile adevarate sint pe console si pe asta se pune baza de ceva ani incoace.
    Se poate discuta despre Uncharted 3? Multumesc.
    s-a trezit console fan-boy-ul din tine...unele jocuri intr-adevar sunt facute mai bine pe console(deoarece exista o singura configuratie ptr 50 mil de PS3/Xbox360) iar pe PC sunt doar portate..dar sunt si destule exceptii...

  6. #186 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Cui ii pasa ca unele arata pe pc putin mai bine? Jocurile adevarate sint pe console si pe asta se pune baza de ceva ani incoace.
    Se poate discuta despre Uncharted 3? Multumesc.
    Ultimul post pe tema asta... Si da console rullz, cate serii au fost distruse ca sa apara si pe console?
    Rectific, toate jocurile lansate recent arata mult mai bine pe PC. E Ok asa?
    Iar replicile de genul "Crysis e de *****, in afara de grafica n-are nimic..." sunt replicile celor care nu-si permit sa-l joace la un FPS decent pe "high".

  7. #187 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Si eu sper sa aiba o campanie co-op solida ( daca nu chiar toata campania SP). Si sper sa fie bug-free, in Uncharted 2 am avut freeze in fiecare playthrough.

  8. #188 SP
    Member Imperatore's Avatar
    just play the games, don`t mourn for Ps3

  9. #189 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @erik95 Some new PS3 GPU info: Cell & RSX can work together on graphics - Xbox 360 & Xbox Forums (link) si citisem undeva, acum mult timp, ca ar fi in jur de 40%...

  10. #190 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    s-a trezit console fan-boy-ul din tine...unele jocuri intr-adevar sunt facute mai bine pe console(deoarece exista o singura configuratie ptr 50 mil de PS3/Xbox360) iar pe PC sunt doar portate..dar sunt si destule exceptii...
    Da' ce te ataci? Ce am vrut sa zic si realitatea de altfel, este ca daca vrei sa joci jocuri bune si sa iesi mai ieftin, alegi consolele. WTF? Ce sari asa?

  11. #191 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    offtopic:
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Ultimul post pe tema asta... Si da console rullz, cate serii au fost distruse ca sa apara si pe console?
    Rectific, toate jocurile lansate recent arata mult mai bine pe PC. E Ok asa?
    Iar replicile de genul "Crysis e de *****, in afara de grafica n-are nimic..." sunt replicile celor care nu-si permit sa-l joace la un FPS decent pe "high".
    eram 100% convins ca o sa zici asta....ei bine imi permit sa joc Crysis pe PC..nu stau acum sa detaliez toate configuratia...am jucat din el...si este un joc de duzina(inafara de grafica)...coreeni au fete patratoase..in rest nu e nimic de capul lui...etc..
    personal prefer o poveste buna care te tine cu sufletul la gura si un gameplay care aduce "ceva nou" decat grafica si in rest mai nimic nou..
    si mai e o chestie..imi displac jocurile care sunt inconjurate de un hype imens..se dovedesc mediocre ,scriptate,poveste trasa de par si apoi obtin note mari pe Ign,etc...gen Modern Warfare 2...singurul review corect si obiectiv dp meu de vedere este cel de la Level..(nu e cazul lui Crysis)

    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Da' ce te ataci? Ce am vrut sa zic si realitatea de altfel, este ca daca vrei sa joci jocuri bune si sa iesi mai ieftin, alegi consolele. WTF? Ce sari asa?
    nu te-am atacat..pur si simplu am zis realitatea..chestia cu jocurile adevarate sunt pe console e deja replica de cls a-5-a..gen "doar BMW-urile sunt masini adevarate"....si in privinta jocurile ai dreptate partial..in alta ordine de idei..cu 16 milioane dati ptr un bundle PS3 faci un config destul de bun de PC

    P.S.Sa nu credeti ca sunt console fan-boy sau PC fan-boy..pur si simplu zic lucruriilor pe nume...


    ontopic:
    Uncharted 3 va avea si co-op splitscreen ?

  12. #192 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    ontopic:
    Uncharted 3 va avea si co-op splitscreen ?
    nu a fost nimic anuntat oficial, sunt doar zvonuri...

  13. #193 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Ai fost atat de " aprins " incat te-ai grabit rau cu scrisul
    Nu, era doar tarziu iar dimineata urmatoare trebuia sa ma scol la 6 .
    Am sa folosesc paragrafe dar cand imi va permite si timpul oricum multumesc pentru observatie e foarte buna.

  14. #194 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    chestia cu jocurile adevarate sunt pe console e deja replica de cls a-5-a..gen "doar BMW-urile sunt masini adevarate"....si in privinta jocurile ai dreptate partial..
    Te-ai contrazis singur. Nu ai fost de acord si dupa esti. Am zis un adevar mai inainte.

  15. #195 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Te-ai contrazis singur. Nu ai fost de acord si dupa esti. Am zis un adevar mai inainte.
    nu stiu unde vezi ca m-am contrazis singur..in fine..eu am doar am dat argumente pro si de o parte si de alta sa nu se creada ca sunt ..cum am mai zis..console fan-boy sau pc fan-boy..

  16. #196 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Uncharted 3: Drake's Deception Preview - PlayStation 3 Preview at IGN

    Nathan Drake is back, and he's getting sand in hard to reach places.
    Attached Images Attached Images uncharted-3-drakes-deception-20101216102109195.jpg uncharted-3-drakes-deception-20101216102117398.jpg uncharted-3-drakes-deception-20101216102103664.jpg uncharted-3-drakes-deception-20101216102106585.jpg uncharted-3-drakes-deception-20101216102111929.jpg uncharted-3-drakes-deception-20101216102114491.jpg uncharted-3-drakes-deception-20101216102120257.jpg

  17. #197 SP
    Member taz@'s Avatar


    Sper sa nu-l dea jos si pe asta...

  18. #198 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Uncharted 3: Drake's Deception Preview - PlayStation 3 Preview at IGN

    Nathan Drake is back, and he's getting sand in hard to reach places.
    Imaginile ma fac sa cred ca intr-adevar o sa putem juca virugla campania single co-op, un player cu Drake, celalalt cu Sully.

  19. #199 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    In previewul celor de la Joystiq scrie ca modul coop nu o sa fie disponibil deloc in campania single-player.

    Uncharted 3 preview: A Drake and Sully story | Joystiq

    Multiplayer will return, but Naughty Dog is saving details for another day, only saying so far that there will be "way more features" to play with. Lemarchand said that the team is thinking about the different ways people are playing online -- "some people are very oriented towards the flow through the level and just are constantly flowing," he said. "I count on coming around the corner and using the kind of blindfire, what we call the Steel Fist, melee combos to try and whittle away my opponents' health, and move around so that they can't get a bead on me."

    Co-op will also be included, though not in the single-player campaign at all.

  20. #200 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Imaginile ma fac sa cred ca intr-adevar o sa putem juca virugla campania single co-op, un player cu Drake, celalalt cu Sully.
    Ar fi bine. Dar si in Uncharted 2, in mare parte din joc ai un partener ( Flynn, Sully, Chloe, Elena, Tenzin ...).

    lol Toate site-urile au facut preview la Uncharted 3 azi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 69 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 14-04-2012, 22:42
  2. Replies: 0 Last Post: 06-04-2012, 09:22
  3. Uncharted 3: Drake�s Deception By darcangel in forum Console News
    Replies: 33 Last Post: 16-12-2010, 20:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts