Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 94 of 94

Thread: Cum sa cumpar de pe PSN store

  1. #81 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Trebuie activat acel card. Suna-i, fiindca, cred, difera de la banca la banca activarea unui card. De exmplu la raiff, m-au pus sa pun 5 lei pe card pentru activare sau sa retrag bani de pe el!

  2. #82 SP
    Member braingrinder's Avatar
    Salut! Imi poate explica cineva cum se cumpara de pe PS Store Romania? Multumesc anticipat!

  3. #83 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Pe PSN Romania se poate cumpara adaugand in Wallet prin paypal?
    Intreb deoarece nu am reusit nicium sa fac sa mearga cardul.

  4. #84 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Ca sa-mi raspund la intrebare...nu merge .
    Problema pe care am avut-o cu adaugarea fondurilor s-a rezolvat. Reiau aici poate ajuta pe cineva...

    Card MC de la ING, cont de Store pe Romania. Pana acum cateva luni nu am avut nicio problema cu adaugarea fondurilor.
    Expirandu-mi cardul am introdus noile date de pe cared si de atunci a inceput problema. De fiecare data cand incercam sa adaug fonduri imi spunea ca datele cardului sunt incorecte si sa le verific. Nu era nicio problema cu neconcordante la adresa postala.
    Vineri, din intamplare am zis sa adaug cardul direct in consola si sa adaug si fonduri tot de acolo...stupoare, a mers fara probleme.

    Asadar, poate pe viitor ajuta pe cineva patania mea.

  5. #85 SP
    Member taz@'s Avatar
    Quote Originally Posted by ~bella~ View Post
    Ca sa-mi raspund la intrebare...nu merge .
    Problema pe care am avut-o cu adaugarea fondurilor s-a rezolvat. Reiau aici poate ajuta pe cineva...

    Card MC de la ING, cont de Store pe Romania. Pana acum cateva luni nu am avut nicio problema cu adaugarea fondurilor.
    Expirandu-mi cardul am introdus noile date de pe cared si de atunci a inceput problema. De fiecare data cand incercam sa adaug fonduri imi spunea ca datele cardului sunt incorecte si sa le verific. Nu era nicio problema cu neconcordante la adresa postala.
    Vineri, din intamplare am zis sa adaug cardul direct in consola si sa adaug si fonduri tot de acolo...stupoare, a mers fara probleme.

    Asadar, poate pe viitor ajuta pe cineva patania mea.
    Exact problema asta o am si eu de vreo 3 saptamani. Am un visa si cont PSN RO, mi-a expirat cardul, si de atunci tot incerc sa updatez datele, de pe consola si tot nu merge... niciun rezultat. Am bagat adresa exact asa cum e la banca... nimic... mi-a expirat si ps plus si tot ; am trimis mail / sunat la sony support, habar nu au ce e de facut.

    Poate cineva sa imi alimenteze wallet-ul printr-un transfer bancar, sau cumva, orice??

  6. #86 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Ai incercat procedura pe care am descris-o mai sus si tot nu ti-a functionat?

  7. #87 SP
    Member taz@'s Avatar
    Quote Originally Posted by ~bella~ View Post
    Ai incercat procedura pe care am descris-o mai sus si tot nu ti-a functionat?
    Dap. Am facut asa de la bun inceput si nu a mers. Si cei de la support au zis sa incerc direct din consola... Acelasi mesaj cretin si enervant il primesc... nu stiu ce sa ii mai fac.

  8. #88 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Eu puteam adauga fara probleme datele noului card insa eroarea aparea la incercarea de a adauga fonduri la wallet. Din ce am mai citit, la erori legate de modalitatile de plata cei de la Sony ar bloca contul pentru 14 zile(blocarea se refera la operatiuni in zona fondurilor/modalitatilor de plata) dar nu stiu cat e de adevarat.

    Succes!

  9. #89 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Ok astazi am ramas si eu stupefiat si fara card pe cont, am vrut sa cumpar Red Dead si m-am trezit cu card invalid, am incercat sa il reinregistrez de pe pc si de pe consola aceeasi eroare retardata '' date necorespunzatoare verificati cardul''. CARE DOAMNE IARTAMA E PROBLEMA ???

  10. #90 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Ok nu mai inteleg nimic; astazi am zis sa imi incerc inca o data cardul si mare stupefactie ............... A MERS FARA PROBLEME. Ce Dumnezeu se intampla cu Sony de au asemenea bug-uri ?!?!?

  11. #91 SP
    Member taz@'s Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Ok nu mai inteleg nimic; astazi am zis sa imi incerc inca o data cardul si mare stupefactie ............... A MERS FARA PROBLEME. Ce Dumnezeu se intampla cu Sony de au asemenea bug-uri ?!?!?
    Ce banca?

  12. #92 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Astazi am incercat sa adaug fonduri din pagina lor de internet si din consola si nu am reusit.
    Eu nu mai inteleg nimic...acum mai putin de o luna am adaugat fara probleme.... mai are cineva probleme?

  13. #93 SP
    Member nire's Avatar
    Am patit si eu acum cu un card de ING cu care am platit fara probleme acum 1-2 saptamani.
    Am sters si am incercat sa adaug iar datele cardului (consola si telefon) si primesc mesajul card invalid.

  14. #94 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Rezolvat, era o restrictie aplicata de ING in urma unor suspiciuni de frauda.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Bani pt PSN Store! By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 80 Last Post: 26-03-2015, 21:17
  2. Cum cumpar din ps store? help please By maty1998 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 07-12-2012, 20:02
  3. PSN Cards si Video Store pentru Europa By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-08-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts