Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1002 of 1175 FirstFirst ... 2 502 902 952 992 1000 1001 1002 1003 1004 1012 1052 1102 ... LastLast
Results 20,021 to 20,040 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #20021 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    iti recomand sa-ti cumperi o consola nemodata si sa-ti cumperi jocuri originale si un mic pont, fa-ti PS+ si primesti instant 10 jocuri gratis si in fiecare luna inca 3 si te costa doar 14 pachete de tigari pe an si in plus asa este corect fata de producator si este si legal

  2. #20022 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    +1.Cand ai consola nemodata doar bagi disc-ul in consola si gata , pe cand la cea modata trebuie sa astepti nu stiu cate fix-uri , eboot-uri pentru versiunea consolei.Sa nu uitam si de cate oferte extreme de bune sunt la jocuri acum ca "se termina" generatia actuala de console.

  3. #20023 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    salut. Am o problema cu Dualshock-ul, cand misc din analogul din stanga se intampla sa imi mai apese pe triunghi si patrat? E ceva ce ii pot face, curata? sau sa iau altul?

  4. #20024 SP
    Junior Member Ironeagle's Avatar
    Dupa lansarea PS4 cred ca asta e cea mai tare veste: Cobra ODE lansat. Modeaza orice consola PlayStation 3 | Life4Gadgets

  5. #20025 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    salut. Am o problema cu Dualshock-ul, cand misc din analogul din stanga se intampla sa imi mai apese pe triunghi si patrat? E ceva ce ii pot face, curata? sau sa iau altul?
    Vorbeste cu unul din baietii care se ocupa cu reparatiile de console si vezi pote reuseste sa.ti schimbe analogul. Vezi pe bazar la sectiunea servicii .




    In alta ordine de idei ...
    Stiu ca ps3-urile phat sunt predispuse la ylod; insa imi poate spune careva daca toate phat-urile sau o anumita serie ?

  6. #20026 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Timpul de bootare al unei console este apropae instantaneu.
    Dupa o modare care necesita montarea unui circuit aka chipare timpul de bootare va fi intre 1 min si never.

  7. #20027 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    PlayStation 3 - Wikipedia, the free encyclopedia

    ---------- Post added 17-06-2013 at 12:08 AM ----------

    PlayStation 3 - Wikipedia, the free encyclopedia
    Reliability


    The PlayStation 3 illuminating the yellow light, indicating a non-specific failure


    A 2009 study by SquareTrade, a warranty provider, found a two-year failure rate of 10% for PlayStation 3s.[164] According to Ars Technica, the number of PlayStation 3 consoles that have experienced failure is well within the normal failure rates in the consumer electronics industry.[165]
    Approximately half a percent of all consoles are subject to a failure that is indicated by the console failing to start up, and displaying a yellow light.[166] In September 2009, BBC's Watchdog television programme aired a report investigating the issue, calling it the "yellow light of death" (YLOD). Among the approximately half a percent of all consoles that experience the failure, they found that it occurred usually between 18–24 months after purchase, while the standard Sony warranty covers one year after purchase. After this time, PlayStation 3 owners can pay Sony a set fee for a refurbished console.[167]
    Sony claimed that, according to its statistics of returned consoles approximately only 0.5% of consoles were reported as showing the YLOD.[167] In response to the program Sony issued a document criticizing the program's accuracy and conclusions; specifically that the faults were evidence of a manufacturing defect. The document also complained that the report had been inappropriate in tone, and might do damage to Sony's brand.[166][168]
    Other common faults with the console include failure of the Blu-ray disc drive.[citation needed]

  8. #20028 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ms . Este destul de stufos articolul dar am gasit ce cautam.

  9. #20029 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Mergi cu consola la cel care tia modato si poate stie ce sa.i faca.

  10. #20030 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pe care il doriti? oricum toate sunt
    Attached Images Attached Images original.jpg original.jpg original.jpg original.jpg original.jpg original.jpg original.jpg original.jpg

  11. #20031 SP
    Member excess's Avatar
    Ma bate forumul, cum dau un reply fara sa-mi editeze postul precedent?

  12. #20032 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  13. #20033 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    vrei sa ai tu asa 3 posturi unul dupa altul numai ale tale?
    Din moment ce tot tu scrii....ce rost are?
    Chestia asta in forum este foarte buna fiindca se trezesc multi ca n-au scris tot ce doreau sa scrie sau isi mai aduc aminte dupa juma de ora ca ar mai baga o informatie...etc.

  14. #20034 SP
    Member excess's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Da, credeam ca doar un "up" pe zi dar acum am vazut ca e la 24h!

    adibose, nu vreau sa am 3 posturi consecutive, ma intereseaza in aria bazar sa-mi apara anuntu' sus! M-am uitat la orele postarilor si am crezut ca e un up pe zi dar e la 24h si de asta mi l-a unit cu precedentul!


    Care-i faza cu 500mA si 300mA de pe spatele controllerului?? Nu merg ambele pe aceeasi consola??

  15. #20035 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Da, credeam ca doar un "up" pe zi dar acum am vazut ca e la 24h!

    adibose, nu vreau sa am 3 posturi consecutive, ma intereseaza in aria bazar sa-mi apara anuntu' sus! M-am uitat la orele postarilor si am crezut ca e un up pe zi dar e la 24h si de asta mi l-a unit cu precedentul!

    Care-i faza cu 500mA si 300mA de pe spatele controllerului?? Nu merg ambele pe aceeasi consola??
    Merg perfect, diferenta este doar intre baterii. Cea de 500mA tine mai mult si cea de 300mA tine mai putin.

  16. #20036 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    18. Nu folositi functia "Reply With Quote" pentru a raspunde unui mesaj imediat anterior, exceptie facandu-se atunci cand selectati in Quote doar o anumite parte din mesajul anterior.
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

  17. #20037 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Da, credeam ca doar un "up" pe zi dar acum am vazut ca e la 24h!

    adibose, nu vreau sa am 3 posturi consecutive, ma intereseaza in aria bazar sa-mi apara anuntu' sus! M-am uitat la orele postarilor si am crezut ca e un up pe zi dar e la 24h si de asta mi l-a unit cu precedentul!


    Care-i faza cu 500mA si 300mA de pe spatele controllerului?? Nu merg ambele pe aceeasi consola??

    Cel de 500mA e modelul mai nou

  18. #20038 SP
    Member excess's Avatar
    E bn de stiut asta!!

  19. #20039 SP
    Junior Member VladN's Avatar
    Care ar fii un pret bun de vanzare pentru un ps3 super slim cu 1 an si cateva luni de garantie? E de 500gb 1 maneta si 2 jocuri: nfs mw 2012 si far cry 3. Mentionez ca nu are nicio problema de functionare si estetic.
    Ma gandeam sa imi iau ps4 dupa ce o sa apara. Se merita sa vand ps3-ul si sa imi iau ps4?

  20. #20040 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ca pret va trebui sa te orientezi pe bazar la consolele asemanatoare cu a ta.
    Insa daca se merita sau nu sa o vinzi doar tu poti decide asta. Eu personal nu ma grabesc sa scap de consola actuala pt ca mai sunt multe jocuri pe care inca nu leam jucat dar si pt ca vor mai aparea cateva jocuri ex: GTA 5 care inca nu a fost anuntat pe next gen.
    Partea proasta(pt vanzator) este ca in timp preturile la consolele din generatia actuala vor scade. Daca vrei sa iti recuperezi cat mai mult din banii investiti ar trenui sa o dai cat mai curand.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts