Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1011 of 1175 FirstFirst ... 11 511 911 961 1001 1009 1010 1011 1012 1013 1021 1061 1111 ... LastLast
Results 20,201 to 20,220 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #20201 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    am facut guide-ul de care vorbeam sper sa va ajute http://www.consolegames.ro/forum/f52...er/#post996831
    multumim!

  2. #20202 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    daca am avut un cod de 30 de zile pentru PS+ si am cumparat si unul de 90 de zile si dau redeem la cel cumparat, cele 90 de zile se vor adauga la cele 30 sau le pierd pe cele 30, avand in vedere ca erau pe gratis?

  3. #20203 SP
    Member rascalov's Avatar
    Salut. Am si eu 3 intrebari. Multumesc anticipat.
    1.Daca vreau sa imi pun wallpaper-e cu ajutorul unui stick de memorie USB, ce trebuie sa fac? Trebuie stick-ul formatat sau doar ''Copy & Paste", apoi pe consola le vizualizez? Stiu ca e o intrebare ciudata, dar vreau si eu sa stiu cum procedez.
    2.Cand ma jucam, s-a intamplat sa primesc un freeze in timp ce ma jucam. Nu stiu din ce cauza. Vreau si eu sa primesc un raspuns.
    3.Cand faceam test de conexiune pe consola, nu imi mai arata viteza de DL si UL. Acolo scrie ceva ca router-ul nu poate accepta IP sau ceva de genu'.
    Multumesc anticipat.

  4. #20204 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    daca am avut un cod de 30 de zile pentru PS+ si am cumparat si unul de 90 de zile si dau redeem la cel cumparat, cele 90 de zile se vor adauga la cele 30 sau le pierd pe cele 30, avand in vedere ca erau pe gratis?
    Nu stiu cum se comporta la cele 30 de zile gratis. In mod normal perioada se adauga, dar parca a zis cineva acum cateva zile ca era in perioada celor 30 de zile free si cand a cumparat PS+ a incetat perioada free.

    Quote Originally Posted by rascalov View Post
    Salut. Am si eu 3 intrebari. Multumesc anticipat.
    1.Daca vreau sa imi pun wallpaper-e cu ajutorul unui stick de memorie USB, ce trebuie sa fac? Trebuie stick-ul formatat sau doar ''Copy & Paste", apoi pe consola le vizualizez? Stiu ca e o intrebare ciudata, dar vreau si eu sa stiu cum procedez.
    2.Cand ma jucam, s-a intamplat sa primesc un freeze in timp ce ma jucam. Nu stiu din ce cauza. Vreau si eu sa primesc un raspuns.
    3.Cand faceam test de conexiune pe consola, nu imi mai arata viteza de DL si UL. Acolo scrie ceva ca router-ul nu poate accepta IP sau ceva de genu'.
    Multumesc anticipat.
    1. stickul USB trebuie sa fie formatat FAT32, altfel nu il recunoaste PS3-ul
    How to Install PS3 Wallpapers | eHow
    PS3™ | Copying image files (Copierea fişierelor de imagini)
    incearca sa oui wallpaperurile direct pe stick. Daca nu le vede asa, creaza pe stick folderul PICTURE (exact asa cu litere mari) si pune-le acolo.

    2. Se mai intampla. De obicei din cauza jocului sau din cauza HDD-ului.

    3. Sa inteleg ca in momentul de fata nu ai net pe PS3. Incearca sa refaci setarile de pe PS3.
    PS3™ | Internet Connection Settings (wired connection) (Parametrii conexiunii la internet (conexiune cu fir))
    PS3™ | Internet Connection Settings (wireless connection) (Parametrii conexiunii la Internet (conexiune fără fir))

  5. #20205 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @AndRewqp in mod normal ar trebui sa ti se suplimenteze incepand cu data la care iti expira perioada FREE

  6. #20206 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    @AndRewqp in mod normal ar trebui sa ti se suplimenteze incepand cu data la care iti expira perioada FREE
    Am gasit:
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...tml#post992595
    Quote Originally Posted by Striker09 View Post
    daca mai am 15 zile din PS+ si introduc un nou cod pierd aceste zile (dintr-o subscriptie de o luna)?
    multumesc
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...tml#post992652
    Quote Originally Posted by Striker09 View Post
    Din păcate s-a pus peste. Probabil pt ca era free subscriptia. Nu-i nimic. Multumesc pt info de pret

  7. #20207 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    asa stiam si ei, ca imi amintisem si eu de postul acela, dar era mult prea tarziu ca sa mai caut si am zis ca mai bine sa intreb va multumesc

  8. #20208 SP
    Member excess's Avatar
    E posibil sa verific un cod pt online daca mai e valabil?? Am 2 coduri la 2 jocuri si ma intereseaza daca sunt valabile, eu nu vreau sa le folosesc dar daca dau jocurile...sa stiu ce spun omului!

  9. #20209 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Dap. Bagi codul si daca nu e folosit te va intreba daca vrei sa redeem/accept sau nu -> si tu alegi NU sau Cancel si aia e.
    Daca a fost folosit iti va spune direct ca a fost folosit.

  10. #20210 SP
    Member excess's Avatar
    Imi poti spune te rog cum/ unde fac asta??? Ca nu am mai folosit nici un cod pana acum.........

  11. #20211 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    In primul rand trebuie sa vezi din ce zona e jocul 1=US sau 2=UK/Europa (te poti uita pe verso la carcasa jocului si trebuie sa fie scris intr-un partratel negru 1 sau 2.
    In functie de asta intri pe PS Store de pe un cont de PS legat de una din tarile din zonele respective. Eg. daca jocul este zona 2, trebuie sa ai un cont valid de PSN facut pe o tara gen UK, Italia, Franta - eu iti recomand UK. Si poti sa-ti mai faci inca un user de US, ca sa le ai pe ambele. Al3lea poate sa fie din Asia dar nu cred ca te intereseaza.

    Urmatorul pas este sa intri pe PS Store-ul respectiv, dupa ce te-ai logat cu acel user. In meniul principal scrolezi in jos pana vezi "Redeem codes", dai click aka X de pe maneta si introduci codul in fereastra respectiva si de aici ai cele 2 alternative care le-am scris mai sus.
    Foarte important: daca este activ codul (adica nu ti-a zis ca e deja folosit) este sa nu mergi mai departe, dai back 0 (cerc) si aia e.

    Sper sa te ajute, ca mai explicit de atat nu pot fi. Daca totusi nu te descurci, mai scrie aici si va prelua alt coleg "legatura" probabil.
    Cel mai bine este sa te documentezi un pic pe google inainte (dc stii engleza) si ai fi surprins cat de rpd poti gasi raspunsul pt. orice chestie.

  12. #20212 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sunt probleme cu PSN-ul? Incerc sa joc GoW Ascension multiplayer si nu imi downloadeaza ultimul update 1.08. Imi da ceva eroare d-aia ciudata 807blabla si ma scoate din joc. De conectat sunt conectat la PSN....

  13. #20213 SP
    Member Clau23's Avatar
    Cum pot sa imi conectez ps3_ul la monitor si sa am si sunet? Monitorul meu are doar mufa VGA, daca cumpar un cablu VGA-HDMI voi avea doar imagine....cum pot sa scot si ceva sunet?

  14. #20214 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Salutare,

    Sper sa nu supar pe nimeni, dar am si eu o intrebare de 'Junior Member':
    Care e treaba cu avertisment pentru spoiler/post hunting, la ce anume se refera?
    Nu de alta, dar sa ma feresc data viitoare, ca vad ca mi-am luat un avertisment.

    Multumesc.

  15. #20215 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salut, aveti idee daca Crysis 2 mai necesita activare de cod online? Stiu ca e facut de Crytek, dar am vazut si o emblema EA.

  16. #20216 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Intra pe store si vezi daca e free online passGood luck daca vrei platina

  17. #20217 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by costy29lan View Post
    Salutare,

    Sper sa nu supar pe nimeni, dar am si eu o intrebare de 'Junior Member':
    Care e treaba cu avertisment pentru spoiler/post hunting, la ce anume se refera?
    Nu de alta, dar sa ma feresc data viitoare, ca vad ca mi-am luat un avertisment.

    Multumesc.
    Detalii gasesti aici
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

    Linkul nu e bun. Avertismentele din profilul tau le poti vedea doar tu.

    Pentru detalii specifice la avertismentul primit poti intreba adminul de la care l-ai primit.

  18. #20218 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Sunt probleme cu PSN-ul? Incerc sa joc GoW Ascension multiplayer si nu imi downloadeaza ultimul update 1.08. Imi da ceva eroare d-aia ciudata 807blabla si ma scoate din joc. De conectat sunt conectat la PSN....
    mai ai probleme? eu m-am conectat astazi la PSN si am copiat si un update, ce e drept pentru KZ3 si a fost in ordine


    Quote Originally Posted by Clau23 View Post
    Cum pot sa imi conectez ps3_ul la monitor si sa am si sunet? Monitorul meu are doar mufa VGA, daca cumpar un cablu VGA-HDMI voi avea doar imagine....cum pot sa scot si ceva sunet?
    cred ca singura solutie ar fi un device de genul, dar e ca scump poate gasesti mai ieftin Amazon.com: Generic PC DVD HDMI to VGA & Audio For HDTV CRT Video Converter Box Adapter 1080P New: Electronics

  19. #20219 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Detalii gasesti aici
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

    Linkul nu e bun. Avertismentele din profilul tau le poti vedea doar tu.

    Pentru detalii specifice la avertismentul primit poti intreba adminul de la care l-ai primit.
    Cred ca am gasit ceva prin regulament.

    Multumesc.

  20. #20220 SP
    Junior Member terry199230's Avatar

    Salut

    Quote Originally Posted by Clau23 View Post
    Cum pot sa imi conectez ps3_ul la monitor si sa am si sunet? Monitorul meu are doar mufa VGA, daca cumpar un cablu VGA-HDMI voi avea doar imagine....cum pot sa scot si ceva sunet?
    Poti sa incerci sa iei un cablu hdmi-vga
    Iar din celalalta iesire a ps3-ului , unde ai cele 3 rca-uri conectezi doar rca-urile pentru sunet la o statie sau niste boxe cu mufa rca iar apoi intri in setari si selectezi video pe hdmi iar sunetul pe rca


    Si am si eu o intrebare...
    Ce shooter online imi recomandati?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts