Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 296 of 1175 FirstFirst ... 196 246 286 294 295 296 297 298 306 346 396 796 ... LastLast
Results 5,901 to 5,920 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #5901 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    am si eu o intrebare : jocul DragonBall Z Raging Blast , pe multiplayer, are serverele separate pe zone?
    un prieten de-al meu are jocul zona2 , si vreau sa-mi iau si eu sa joc cu el....si vreau sa stiu daca trebuie sa fie neaparat zona 2...

    pls help

  2. #5902 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    ...On : Pot cumpara de pe Store direct cu un card Visa Electron ?
    Depinde ce banca a emis cardul, poti cumpara de pe PSN US. Eu folosesc ING si BCR care merg fara probleme.

  3. #5903 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    De la Raiffeisen !

    ReLLicK - pe PS3 stiu ca se poate pentru ca e region-free !

  4. #5904 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    deci pot sa iau zona1 si sa joc cu amicu ala al meu care are zona2 ?

    sper ca-mi dai banii daca iau zona1 si nu merge glumesc ...

  5. #5905 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu stiu ca zona jocului nu conteaza posibil sa conteze contul PSN de pe care joci ( deci sa joci pe unul de EU ) !

    Off: ai vrea tu sa iti dau banii lol

  6. #5906 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by ReLLicK View Post
    deci pot sa iau zona1 si sa joc cu amicu ala al meu care are zona2 ?

    sper ca-mi dai banii daca iau zona1 si nu merge glumesc ...
    Daca joci pe LCD zona nu conteaza. Zona 1 este NTSC , iar zona 2 este PAL (asta te poate afecta doar daca joci pe TV cu tub). Zonele te mai pot afecta in caz ca tu ai joc zona 2 si vrei sa iei DLC'uri de pe PSN US (Unele sau chiar toate pot fi incompatibile).

    LE:Cum pun pe un DVD un fisier video mai mare de 2GB sa il poata citi ps3'u? am incercat cu udf, dar nu il vedea? Oare am gresit eu ceva? Multumesc anticipat.

  7. #5907 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    sunt si jocuri care au serverele separate pe zone...deaia am intrebat...nu as fi vrut sa iau jocu si sa constat ca nu pot sa joc pe net cu cine vreau

  8. #5908 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Are dreptate omu' ...de exemplu Tekken 5 il am zona 1 si nu pot sa joc cu cei din lista de prieteni care au zona 1.

  9. #5909 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Am si eu o intrebare: ce inseamna NTSC si PAL ???

  10. #5910 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Am un set de intrebari. Intentionez sa achizitionez un PS3. M-am documentat temeinic, dar as mai dori raspunsuri. Bun asa, ce ma intereseaza:

    1. La modelul de 60 Gb emularea PS2 si PS1 se face software sau hardware?
    2. Modelul de 60 Gb este cel mai predispus la Ylod? Sau toate modelele phat sunt pasibile de Ylod?
    3. Pentru a evita uzura unitatii optice orice joc poate fi instalat/copiat pe HDD?

    La restul intrebarilor am deja raspunsuri sigure, nu mai are rost sa le expun aici. Dupa cum se vede ma intereseaza un backward compatibil. Sa fie in ton cu Wii, reduc astfel numarul de console prezente in aria mea vizuala la un moment dat.

  11. #5911 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Am un set de intrebari. Intentionez sa achizitionez un PS3. M-am documentat temeinic, dar as mai dori raspunsuri. Bun asa, ce ma intereseaza:

    1. La modelul de 60 Gb emularea PS2 si PS1 se face software sau hardware?
    2. Modelul de 60 Gb este cel mai predispus la Ylod? Sau toate modelele phat sunt pasibile de Ylod?
    3. Pentru a evita uzura unitatii optice orice joc poate fi instalat/copiat pe HDD?

    .
    1. La modele de 60 gig ce citesc discuri ps2 emularea se facea hardware printr-un cip numit emotion engine.
    2. Nu este predispus nici un model, toate obiectele electronice oricat de bine sunt facute si indiferent de brand au un failurie rate de minim 1-2%, asa ca depinde de norocul ce-l ai.
    3. Nu poti instala copia jocurile pe hdd pentru a proteja blocul optic,unele jocuri necesita instalare pe hdd mai mica sau mai mare dar nu ai libera alegere sa instalezi orice joc vrei in totalitate pe hdd.

  12. #5912 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Quote Originally Posted by drati71 View Post
    Depinde ce banca a emis cardul, poti cumpara de pe PSN US. Eu folosesc ING si BCR care merg fara probleme.
    cum cumperi tu de pe psn us cu card de ing ?
    de ex eu la cardul meu de ing am tot trecut pe ro , iar pe psn us ca sa intrii tre sa iti faci acc cu tara us si adresa us banuiesc ? si cum faci sa cumperi , cand o sa iti ceara sa platesti nu o sa se potriveasca adresa , ms

  13. #5913 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Poti cumpara bine mersi cu un ing visa electron de pe us, tot ceea ce trebuie sa faci e sa completezi datele cardului iar la billing address vei lasa adresa de sua a contului psn.

  14. #5914 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Quote Originally Posted by Ken View Post
    cum cumperi tu de pe psn us cu card de ing ?
    de ex eu la cardul meu de ing am tot trecut pe ro , iar pe psn us ca sa intrii tre sa iti faci acc cu tara us si adresa us banuiesc ? si cum faci sa cumperi , cand o sa iti ceara sa platesti nu o sa se potriveasca adresa , ms
    De pe un alt forum:

    We do apologize regarding this Playstation� Network account issue.

    For security purposes, Sony Computer Entertainment America (SCEA) recently made changes to their credit card security system. One of the changes had to do with the information provided on one's card had to also match the information set up on the PlayStation(R)Network account. If not, then the PSN account, PLAYSTATION(R)3 computer entertainment system and credit card would be "frozen" from using the PSN. It appears that is what is happening in your case.

    We cannot discuss any aspect of this with you via email. Currently we are in the process of researching your issue and will respond to you once we have completed this process. We can only discuss your account information over the phone.

    We do understand that you live out of the country, but we can only call within the U.S.

    Thank you in advance for your patience and cooperation.
    Deci aveti grija.

  15. #5915 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by oBL1O View Post
    De pe un alt forum:



    Deci aveti grija.
    Nu puteai sa scri si tu in Romana?...pe vremea mea in scoli se facea rusa si franceza asa ca la capitolul engelza am cam "lipsit de la ore"

  16. #5916 SP
    Manager paul's Avatar
    TiBiKiMi: Pe scurt, risti sa iti baneze contul si consola daca pui informatii false cand setezi cardul. Deja e un roman banat, pe celalalt CG.
    Bine ca sunt alternative: RobertDinu si prepaid cards.

  17. #5917 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    TiBiKiMi: Pe scurt, risti sa iti baneze contul si consola daca pui informatii false cand setezi cardul.
    Bine ca sunt alternative: RobertDinu si prepaid cards.
    False ce inseamna?...spre ex cardul cu care am mai cumparat eu nu este pe numele meu (este al cumnatului meu) asta poate duce la banarea contului meu de psn?...adica daca nu coincid datele dp card cu cele dp contul psn inseamna ca am pus informatii false?

  18. #5918 SP
    Member Execitor's Avatar
    Cum pun pe un DVD un fisier video mai mare de 2GB sa il poata citi ps3'u? am incercat cu udf, dar nu il vedea? Oare am gresit eu ceva? Multumesc anticipat.

  19. #5919 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    False ce inseamna?...spre ex cardul cu care am mai cumparat eu nu este pe numele meu (este al cumnatului meu) asta poate duce la banarea contului meu de psn?...adica daca nu coincid datele dp card cu cele dp contul psn inseamna ca am pus informatii false?
    Cardul nu e emis in SUA.

  20. #5920 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    TiBiKiMi: Pe scurt, risti sa iti baneze contul si consola daca pui informatii false cand setezi cardul. Deja e un roman banat, pe celalalt CG.
    Bine ca sunt alternative: RobertDinu si prepaid cards.
    Non sense, cu psn usa sony a lasat o portita tarilor care nu au acces la psn store altfel ar fi facut sa fie ca si pentru restu regiunilor care refuza orice alt card din afara tarii respective sau chiar nici nu ai putea sa-ti faci conturi psn straine daca sony ar pune un ip lock. Ar fi si prosti sa se lipseasca de milioanele bune de $ care vin din tari care nu au psn store. Stie sony prea bine ce se intampla, ei doar se feresc de fraude cand mai baneaza pe unu altu, probabil.

    P.S. Apeland la Robert Dinu nu ar fi tot acelasi lucru? Daca o iei cum zici tu, el alimentand cu cardul lui un cont facut de altu pe alta adresa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts