Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 378 of 1175 FirstFirst ... 278 328 368 376 377 378 379 380 388 428 478 878 ... LastLast
Results 7,541 to 7,560 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7541 SP
    Member tsuby's Avatar
    In curand voi avea un PS3 .. Am vazut ca multi dintre voi aveti mai multe conturi de PSN pe diferite zone. Trebuie sa procedez in vreun fel ca sa pot avea de exemplu unul pe UK si unul pe RO?
    Poate pentru unii dintre voi pare o intrebare stupida, vreau doar sa ma asigur ca ce voi face va fi bine.

  2. #7542 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    atunci cand creezi un cont....de exemplu unul UK(zona 2)....trebuie sa selectezi tara atunci cand creezi un cont si sa pui o adresa reala din UK...din orasul pe care l-ai ales acolo...(vezi ca gasesti destul de multe adrese pe google....cauta un hotel ceva si trece-l acolo)....pt. RO...la fel ca celalalt cont....dupa ce introduci datele ( pass / username )...selectezi tara.. Romania si o adresa corecta....(dar vezi ca nu exista store pt. romania....momentan)

  3. #7543 SP
    Member tsuby's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytzu16 View Post
    atunci cand creezi un cont....de exemplu unul UK(zona 2)....trebuie sa selectezi tara atunci cand creezi un cont si sa pui o adresa reala din UK...din orasul pe care l-ai ales acolo...(vezi ca gasesti destul de multe adrese pe google....cauta un hotel ceva si trece-l acolo)....pt. RO...la fel ca celalalt cont....dupa ce introduci datele ( pass / username )...selectezi tara.. Romania si o adresa corecta....(dar vezi ca nu exista store pt. romania....momentan)
    Multumesc foarte mult. Can't wait to get my PS3

  4. #7544 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Şi New NFS WRC - interesant.

  5. #7545 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    vedeti voi ce vad si eu ? (Sub featuring , in dreapta la Crysis 2 ) . Scrie Portal 2 . Inseamna ca o sa vina si pe PS3 ?
    Păi și primul a fost pe PS3, �n Orange Box, care-i faza?

  6. #7546 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Portal 2 a fost anuntat pentru PC, Mac si X360. Nu au spus nimic de PS3.

  7. #7547 SP
    Junior Member lightxl's Avatar
    Salut,
    Sunt noul propietar al unei console PS3 slim (prima mea consola)... Toate bune si frumoase, doar ca am o mica problema: mi-am facut contul si am ales Romania ca tara si acum am realizat ca PS Store nu este disponibil in Romania (cel putin asa imi scrie cand incerc sa accesez).
    Am tot citit pe unde am gasit si eu, cum ca majoritatea au mai multe conturi (ex.: de RO, US, UK).
    Vroiam sa accesez PS Store pentru trailere, demo-uri, chestii de genul. Dar deasemenea am citit despre multi care au luat ban ca au folosit date incorecte sau care nu le apartin la crearea conturilor de US si UK... mai ales la cei care au introdus si datele la cardurile de credit de RO.
    Intrebarea mea este, cum pot sa-mi creez un cont de US sau UK fara sa stau cu frica ca imi iau ban sau in cel mai rau caz (am citit lucrul asta pe un forum) fara sa imi baneze consola cei de la Sony PS? Este posibil asa ceva?
    Mentionez ca nu vreau sa introduc datele de la cardul de credit, probabil daca o sa vreau sa cumpar ceva o sa folosesc PSN Card, dar momentan nu sunt interesat. Este posibil crearea unui cont de US sau UK fara sa introduci datele de la cardul de credit?
    Sper sa ma puteti ajuta, avand in vedere ca nu ma prea pricep la lucrurile astea avand in vedere ca sunt nou in domeniul PS3.
    Multumesc anticipat.

  8. #7548 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Da este posibil şi 100% fără risc să introduci adresă de UK/US/JP/HK sau ce vrei tu, fără detalii despre vreun card bancar. Baftă!

  9. #7549 SP
    Junior Member lightxl's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Da este posibil şi 100% fără risc să introduci adresă de UK/US/JP/HK sau ce vrei tu, fără detalii despre vreun card bancar. Baftă!
    Deci tot ce am de facut este sa imi creez un cont nou si sa selectez UK sau US si sa introduc o adresa din tara respectiva?

  10. #7550 SP
    Manager paul's Avatar
    Exact.

  11. #7551 SP
    Junior Member lightxl's Avatar
    Ok, va multumesc mult pentru informatii.

  12. #7552 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Daca instalez un Hub USB fara alimentare externa,ps3-ul detecteaza automat ca sunt mai multe dispozitive pe un fir si da mai mult curent?

  13. #7553 SP
    Member playgame's Avatar
    Fa-ti si pe US. Acolo sint cele mai multe chestii.

  14. #7554 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Am nevoie de putin ajutor, am o conexiune prin cablu, inca nu mi-am achizitionat un router wireless... intrebarea mea si in acelasi timp problema... cum pot crea conexiunea pe ps3, care sunt setarile? Conexiunea este practic o retea cu acces la internet... pe laptop nu a trebuit sa ii fac nimic just plug in. Astept un raspuns care sa ma scoata din intuneric!

  15. #7555 SP
    Junior Member Necro's Avatar
    Salut am si eu o Problema Am Playstation3 60Gb iar de aproape 1 Saptamana NU imi ia Cd-ul inauntru Ce problema sa fie si cat costa Reparatul

  16. #7556 SP
    Junior Member icebreath's Avatar

    O problema

    Am un ps3 si nu stiu ce are. Joi inainte de Pasti mergea perfect, am plecat de Pasti din localitate si marti cand am venit si am vrut sa ma joc nu mai mergea, nu mai aveam semnal video. Consola se deschide si o pot inchide din joystick dar nu vad nimic la TV nici cu mufa HDMI sau AV. Am testat si la 2 prieteni si nici la ei nu a mers. Stie careva care ar putea fi problema?

  17. #7557 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Tine apasat mai mult pe butonul de Power pana ce faci mai multe beep-uri. Fa asta chiar de mai multe ori, pana apare imaginea.

  18. #7558 SP
    Member tsuby's Avatar
    Am si eu o intrebare. Ce jocuri MP se joaca pe-aici? Ca sa am o orientare cam ce sa cumpar dupa ce voi lua si PS3ul.
    Lista mea de musturi arata cam asa:
    Metal Gear Solid 4
    Uncharted 1
    Uncharted 2

    FIFA 09 /10
    Heavy Rain
    God of War 3
    MAG
    Killzone 2
    Little Big Planet
    Infamous
    AC2
    UFC Undisputed
    Resistance 1,2


    Primele 3 le voi cumpara sigur din prima. Restul,cand vin banii

  19. #7559 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Pai acum majoritatea joaca MAG si Bad Company 2 dar pentru SP iati God of War3.

  20. #7560 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar
    depinde ce jocuri MP vrei.sunt MP pe acelasi PS3 sau pe PSN.Deocamdata MAG, Killzone 2,Bad Company 2,Little Big Planet,Fifa 2010 si chiar Smack vs Raw 2010 sunt destul de jucate,dar ti-as recomanda sa cumperi din noul val:Fifa World Cup 2010 sau Red Dead Redemption

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts