Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 428 of 1175 FirstFirst ... 328 378 418 426 427 428 429 430 438 478 528 928 ... LastLast
Results 8,541 to 8,560 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #8541 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Daca cumpar un ps3 de la cineva si mai are garantie ....aceasta(garantia) este transmisibila?

  2. #8542 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by thomas View Post
    Sal, din cate stiu se schimba in 48 h daca sunt probleme se schimba pe loc ce depaseste aceste 48h trebuie trimisa la garantie si in 10 zile lucratoare returnata , bafta
    Nu suntem in America, nu iti schimba nimeni pe loc nimic. Interesul oricarui comerciant de la noi este, pe cat posibil, sa repare produsul stricat si sa-l dea inapoi clientului, nu sa ramana ei cu produsul stricat in brate si sa dea unul nou nout de pe stoc. De abia daca s-a constatat ca produsul stricat nu mai are nici o sansa de a fi reparat cumva (asta in maxim 14 zile lucratoare (sau calendaristice, posibil sa ma insel)), doar atunci se discuta de schimbat, dat bani inapoi etc.

    Totusi, sunt si cazuri speciale din cate am mai vazut, cum este/era politica Microsoft de a schimba rapid consolele XBOX360 care dadeau RROD. Vorbim totusi de un caz special aici. Eu am de dus LCD-ul Samsung la service si asa ma ia cu niste dureri de cap cand stiu ca nu o sa-l vad inapoi decat dupa doua-trei saptamani...

  3. #8543 SP
    Junior Member politm's Avatar
    Salut !
    Am si eu o problema cu PS3-ul meu Cand mut de pe TV pe PS3, culoarea de pe PS e foarte ciudata, adica un verde deschis care ramane indiferent daca ma uit la un film sau joc ceva...Inca ceva: difuzorul de la TV baraie destul de urat cat timp sunt pe PS.

    Mentionez ca de la ultimul update am fost plecat din oras si nu am mai umblat la el pana ieri...Daca aveti o solutie ceva mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc !

  4. #8544 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Omuleti, nu mai dezinformati, nu exista nici o lege care sa spuna ca produsul se inlocuieste in 15 zile calendaristice. Legea spune ca este obligatia comerciantului sa stabileasca si sa respecte perioada de remediere / inlocuire a produsului, iar acolo unde nu este mentionat se va respecta termenul legal de 10 zile lucratoare, asta inseamna 2 saptamini, pentru remediere / inlocuire. Doar in cazul in care comerciantul depaseste termenul legal de 30 de zile calendaristice pentru remediere este obligat sa inlocuiasca produsul cu unul nou sau sa returneze banii clientului, inlocuire pe loc fiind stipulata in lege doar in cazul in care cumparatorul returneaza / reclama produsul cumparat in maxim 48 h de la momentul cumpararii.

    App de ce zice Dasani, ce ai facut tu este justificat doar in cazul in care comerciantul nu a respectat termenul stipulat in certificatul de garantie. Daca acel comerciat ar fi stipulat in certificat 30 de zile pentru remediere / inlocuire nici mama OPC-ului nu putea rezolva situatia. Asa ca in momentul cumpararii cititi foarte bine ce scrie pe verso pe certificatul de garantie si pe urma semnati-l, asa nu veti avea surprize in momentul in care vor aparea probleme.

    ---------- Post added 19-07-2010 at 09:44 AM ----------

    Aveti aici legislatia dupa care se ghideaza comerciantii.

  5. #8545 SP
    Junior Member karir's Avatar
    care e diferenta dintre consolele cu regiunea 1,2 sau 3, din cate am inteles jocurile sunt region free.

  6. #8546 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by karir View Post
    care e diferenta dintre consolele cu regiunea 1,2 sau 3, din cate am inteles jocurile sunt region free.

    Diferente la jocuri nu ar fi pentru ca toate sunt region Free...insa diferentele sunt la filme si la DLc-uri!

  7. #8547 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    orice joc(orice zona) merge pe orice consola, regiunile sunt pentru servere and stuff

  8. #8548 SP
    Junior Member karir's Avatar
    sa inteleg ca daca am un ps3 region1 treb sa cumpar dlc de pe USA PS Store?
    daca am region 2 treb sa cumpar dlc de pe europe store?

  9. #8549 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by karir View Post
    sa inteleg ca daca am un ps3 region1 treb sa cumpar dlc de pe USA PS Store?
    daca am region 2 treb sa cumpar dlc de pe europe store?
    Nu, nu este vb despre ce regiune este consola (PS3) ci despre jocul in sine.Daca ai un joc R1, DLC-ul merge doar daca il iei dp USA Store iar daca ai un joc R2 trebuie sa iei DLC dp Europa Store

  10. #8550 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

  11. #8551 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Pentru jocuri Zona 2 merge DLC luat dela orice PS Store european? Ma gandeam sa-mi iau un psn card in Euro, sa fie mai ieftin. O sa fie probleme?

  12. #8552 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Orice zona pal e buna.

  13. #8553 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Pentru jocuri Zona 2 merge DLC luat dela orice PS Store european? Ma gandeam sa-mi iau un psn card in Euro, sa fie mai ieftin. O sa fie probleme?
    Se pare că la unele titluri (Uncharted 2, Prince of Persia 2008 �mi vin acum �n minte) diferă codul produsului de la o ţară europeană la alta, DLC fiind incompatibil. De obicei la descrierea DLC pe Store apare menţionat acel cod BLES de pe carcasa jocului pentru care este destinat content-ul. Uite aici o listă neoficială de coduri, nu ştiu c�t este de completă - te poţi orienta să vezi dacă jocul pt. care intenţionezi să iei DLC are unul sau mai multe coduri �n EU.

  14. #8554 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by l0st View Post
    Daca cumpar un ps3 de la cineva si mai are garantie ....aceasta(garantia) este transmisibila?

    Ma ajuta si pe mine cineva?

    Multumesc!

  15. #8555 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  16. #8556 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by johndaniel View Post
    cat despre garantie mai este valabil 1 an dar in romania nu este transmisibila deci nu aveti ce sa face-ti cu ea
    este numele meu pe garantie deci nu va foloseste la nimic---in caz de se strica pe parcursul unui an se repara de catre mine la producator in maxim 7 zile lucratoare
    Deci nu este dar poti sa te intelegi cu vanzatoru', in cazu' in care se strica sa mearga el la service.

  17. #8557 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Garantia este transmisibila, pentru ca poarta asupra bunului, nu asupra persoanei care l-a achizitionat, i.e. producatorul/magazinul garanteaza conformitatea bunului in conditiile standard de exploatare indiferent de cine il exploateaza. A vazut cineva scris vreun nume pe vreun certificat de garantie? Sau: s-a dus cineva la garantie cu vreun produs si i s-a cerut buletinul?

    @lost: te poti duce linistit la garantie cu consola cumparata de la altcineva, nu este nevoie de nici o intelegere cu persoana respectiva. Trebuie sa ai la tine certificatul de garantie, dovada cumpararii (factura, etc.) si produsul care nu mai functioneaza.

  18. #8558 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Am patit si eu o chestie similara. In primavara lui 2009, cu 3 saptamani inainte de a expira garantia la PS3ul meu Phat de 60 GB, i-a crapat blocul optic. Consola era achizitionata SH, de la altcineva, dar garantia era inca valida.

    Le-am dus-o la service la Flamingo, am prezentat factura, garantia care nu era pe numele meu SI AMBALAJUL original si mi-au adus una nou-nouta peste 3 saptamani. Si acum mai am plasticul pus peste iesirea de la HDD si pe butoane. Garantia a fost prelungita cu inca 3 saptamani bineinteles.

    Deci asa cum spune si SublimingSun garantie se acorda PRODUSULUI, nu conteaza pe la cati proprietari trece. Important e sa ai garantia, factura aferenta si ambalajul original.

    Spor,

    L.

  19. #8559 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Salut , vreau si eu sa conectez ps3 la acest monitor Samsung SyncMaster 943N 19inch 5ms black Monitor LCD - PC Garage , ce anume imi trebuie ?
    Se poate in acelasi timp sa ruleze is consola si unitatea ?

  20. #8560 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Ken View Post
    Salut , vreau si eu sa conectez ps3 la acest monitor Samsung SyncMaster 943N 19inch 5ms black Monitor LCD - PC Garage , ce anume imi trebuie ?
    Se poate in acelasi timp sa ruleze is consola si unitatea ?
    Nu stiu sigur cu ce ai putea conecta (doar cu hdmi dar din moment ce nu are monitorul mufa... poate doar cu adaptor)... si cred ca ar putea rula si consola si unitatea dar iti dai seama ca n-o sa poti sa schimbi intre meniul de ps3 si desktop ca si canalele de la TV
    dar daca te referi la ceva gen sa te joci pe consola in timp ce tragi ceva pe torrent, sunt sigur ca iti va merge.
    nush... mai asteapta si alte raspunsuri de la tipi mai priceputi ca mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: Yesterday, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts