Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 592 of 1175 FirstFirst ... 92 492 542 582 590 591 592 593 594 602 642 692 1092 ... LastLast
Results 11,821 to 11,840 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11821 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    aici. unde ai fost tu?
    Pai am zis ca ma duc si eu pe panta autorizata a lui Sony, 'mi-ar ideea de ras sa-mi fie....

    ---------- Post added 21-03-2011 at 12:02 AM ----------

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Donely NU repara YLOD
    There you go ! Deci tot acolo ajungeam deci... doar daca nu o mai fi cineva prin Bucuresti sa repare YLOD mai ieftinut...

  2. #11822 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by lordico View Post
    Daca vrei sa cadem la un compromis, cand se apropie finalul garantiei, vinde-o repede de tot daca nu vrei sa traiesti ce traiesc eu.
    da..cam asta ar fi cea mai buna solutie..o vinzi..mai pui niste bani si iti cumperi una noua..e ca si cum s-ar strica si ai plati reparatia YLOD-ului..doar ca in cazul in care o cumperi noua ai garantie 2 ani..daca o repari de YLOD doar ii prelungesti durata de viata cu putin timp..
    o alta idee era prelungirea garantie prin cumpararea unui pachet de pe PSN...dar este implementata doar ptr US si UK..

  3. #11823 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    da..cam asta ar fi cea mai buna solutie..o vinzi..mai pui niste bani si iti cumperi una noua..e ca si cum s-ar strica si ai plati reparatia YLOD-ului..doar ca in cazul in care o cumperi noua ai garantie 2 ani..daca o repari de YLOD doar ii prelungesti durata de viata cu putin timp..
    o alta idee era prelungirea garantie prin cumpararea unui pachet de pe PSN...dar este implementata doar ptr US si UK..
    Iti dai seama ca daca as fi stiut ca in doua luni imi cade si Blu ray-ul si imi pica si un YLOD nu o mai reparam deloc si luam alta. De asta am si zis ce am zis mai inainte, la banii pe care i-am dat sa o repar, macar un Customer Service mai de Doamne ajuta meritam si noi pe aici, ca altfel de piraterie si modari se vaita de se aude peste munti si vai Sony asta...

  4. #11824 SP
    Member TaSe88's Avatar
    rata de esec a unui PS3 era si este de 1% pe cand cea a unui 360 era de 54% dar a fost musamalizata pt a putea sa se incadreze in normele unui produs pt a ramane pe piata..adica 30%. abia de la Jasper incoace i-a scazut rata de esec la 30%
    am trecut prin TREI 360-uri de la lansarea consolei incoace si printr-un singur PS3 din 2007 martie care il mai am si acum....oh..La Multi Ani PS3-ului meu.

    @lordico, orice afectiune a unui Ps3 e reprezentata prin acea luminita galbena...da?
    YLOD NU inseamna doar afectiune la CELL sau RSX.
    360-ul are mai multe combinatii de lumini in functie de afectiune.
    vreau sa reamintesc faptul ca Microsoft a declarat la inceput ca ei nu cunosc acea combinatie de 3 luminite rosi intermitente hahaha ca si-a dezvoltat asa peste noapte 360-ul propriul ei cod atunci cand se prajeste procesorul grafic..haha.
    apoi ne-au promis ca SLIM-urile nu mai au RROD..pai nu..daca au scos afara combinatia de lumini ))
    haha ce tare. acum se aprinde un led rosu cand se prajeste
    haha

    PS: Donely nu repara YLOD-uri. Dar Cyberxxl2004 le repara. Mici rivali, dar Donely mare are multe de invatat de la el.

  5. #11825 SP
    Member emanuel's Avatar
    rata de failure la ps3 e de 10%, nu de 1% Tase88 .
    Insa oricum, un procentaj foarte bun. Nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme pt ps3 - sigur totdeauna exista un risc, dar asa nu mai cumperi nimic - eu mi-am luat un xbox 360 jasper, cand toata lumea vorbea de rrod - il am de mai bine de 2 ani, si nici o problema - si la inceput nici nu instalam jocurile pe hdd.
    Ps3 il am de un an jumate si nici o problema. Daca nu faci excese si ai grija de aparat, o sa te tina mult si bine.

  6. #11826 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    incercati si voi Get FREE Killzone 3, GT5 and Infamous 2 DLC Now! | Juego Deals. eu mi-am facut cont si am ales retro packul pentru KZ3. din pacate nu am consola sa vad daca functioneaza voucherul. daca il vrea cineva, il gaseste in spolier, insa l-as ruga frumos sa lase un feedback, daca functioneaza sau nu .

  7. #11827 SP
    Member TaSe88's Avatar
    testat de mine si merge.(codul)
    problema e ca al meu KZ3 e zona 2(PAL) EUROPE iar DLC-ul e USA.
    dar la viteza mea de 100kb am de asteptat..pack-ul are 350 mega..
    sper sa functioneze.
    te anunt dupa ce ma trezesc.
    danke.

  8. #11828 SP
    Junior Member antirsi_96's Avatar
    Azi mi-a venit monitorul si pana acum sunt foarte multumit de el. L-am conectat printr-un cablu HDMI-VGA si la partea audio am folosit un cablu optical audio. Se vede foarte bine si am incercat si cu gta 4 si nu am avut nici o problema(se vede foarte clar si culorile sunt redate foarte bine). Multumesc tuturor pentru recomandari si chiar va recomand acest monitor avand in vedere raportul calitate/pret.

  9. #11829 SP
    Member viezure's Avatar
    Ooook, incercam cu alta intrebare. Daca iau un joc de pe psn uk, banuiesc ca pot sa-l joc si pe contul de ro. Intrebarea e, daca sa zicem iau alt ps3, si ma conectez pe acela cu userul de uk, pot sa dld jocul fara bani (acesta fiind deja platit)?

  10. #11830 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    da

  11. #11831 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Am de curand un PS3 si de ce am nevoie ca il conectez la PS Network,pentru ca imi spune ca adresa pe care o am de YM! nu este buna,ma poate ajuta cineva?

  12. #11832 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Poate ti a folosit altcineva adresa de mail .
    Poti sa ti faci alta adresa de mail pt PSN .

  13. #11833 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Va mai intreb inca odata, deoarece abia acuma am reusit sa imi dau comanda la PS3.
    Am internet de la UPC banda de 15 MB(1,8 Mb/s download), as dori sa imi recomandati un router wireless pana in 120 de RON, asta daca exista ceva cat de cat bun in acest pret, deoarece intre timp am facut rost si de un telefon cu wireless si nu mai are rost sa cumpar router cu fir.
    Modemul care il am acuma este Scientific Atlanta, model 2203 cred?
    Pentru orice eventualitate pun si 2 poze.
    Si inca ceva: care din aceste cabluri HDM sa achizitionez?
    Belkin: Cablu HDMI Belkin male-male 1.5M F8V3311Aea1.5M
    HAMA: Cablu Hama High Speed HDMI, plug - plug, gold-plated, 2 m 43084
    Cablu Hama High Speed HDMI, plug - plug, flat, 1.5 m 43496
    OEM: Cablu HDMI male-male 1.8m ( gold plated connectors ) SC-HDMI-6
    Multumesc frumos!
    Attached Images Attached Images dscf8590.jpg dscf8592.jpg

  14. #11834 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Ca sa imi fac cont PS Network am nevoie de minim 18 ani si de un cont de hotmail?

  15. #11835 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Nu si nu
    Orice email merge chiar si cele [email protected] ( TESTAT PE PSN JAPAN )
    La data nasterii poti sa pui orice , nu te verifica nimeni .
    Ce am spus mai sus sunt folosite foarte des pt PSN uri de unde se pot downloada Demo uri , trial uri etc..

  16. #11836 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    testat de mine si merge.(codul)
    problema e ca al meu KZ3 e zona 2(PAL) EUROPE iar DLC-ul e USA.
    dar la viteza mea de 100kb am de asteptat..pack-ul are 350 mega..
    sper sa functioneze.
    te anunt dupa ce ma trezesc.
    danke.
    sanse mici sa mearga...DLC-uriile de zona 1 nu merg la jocuriile de zona 2..

  17. #11837 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    New Quantic Dream Game Clues

    Quantic Dream has registered a couple of domain names with EU extensions. One of them is playseries(.co.uk, .de and .fr) which is a little too ambiguous for us to postulate over too much. The other, though, is fiv5.co.uk (and other EU extensions), which, as the domain sleuth points out, would make sense as Quantic Dream’s next game would be their fifth.

    Further clues are presented via this LinkedIn job description which lists “Five” alongside Infraworld, which was the working title of Quantic’s first (and thought to be abandoned) game for the current generation of consoles.

    As this GAF post points out, it was very soon after Heavy Rain’s release that David Cage claimed their next project was already mostly written and was very different to Heavy Rain. Could this be the resurrection of Infraworld, a game which was canned in 2006? Again, via GAF, Cage has announced that he’s working on two very different projects – Infraworld and fiv5? Possibly.

    It’s also just come to light via that very handy GAF post, that SCE seem to have the fiv5 name trademarked which would imply exclusive status. So something is afoot here, exactly how much is yet to be determined but thanks to a couple of incredibly attentive observers, we seem to have some solid clues about Quantic Dream’s future projects.

  18. #11838 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    testat de mine si merge.(codul)
    problema e ca al meu KZ3 e zona 2(PAL) EUROPE iar DLC-ul e USA.
    dar la viteza mea de 100kb am de asteptat..pack-ul are 350 mega..
    sper sa functioneze.
    te anunt dupa ce ma trezesc.
    danke.
    so e pe bune linkul ? sariti pe el

  19. #11839 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    so e pe bune linkul ? sariti pe el
    da..l-am testat si eu...dar Retro Map Pack nu merge de nicio culoare...spune ca, codul e invalid..am introdus pana acum vreo 5 coduri de Retro MP si nimic...in schimb celelalte merge fara probleme..

  20. #11840 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Am reusit sa imi dac pe UK dar nu stiu ce sa scriu la str adress 1,2,3 city state si postal code ma poate ajuta cineva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts