Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 653 of 1175 FirstFirst ... 153 553 603 643 651 652 653 654 655 663 703 753 1153 ... LastLast
Results 13,041 to 13,060 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #13041 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by GuCOZA View Post
    Shhhh, everybody, RO-Mircea impreuna cu trimisul sau pe pamanat cu muschi Tarhonni ne privesc si ne judeca. Pe aceasta cale tin sa ii multumesc si sa ii aduc ofranda un frumos "report"
    Nooooooo!!!! I wants my lulz!!!

  2. #13042 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sony’s Response to the U.S. House of Representatives – PlayStation Blog

    We told the subcommittee about our intent to offer complimentary identity theft protection to U.S. account holders and detailed the “Welcome Back” program that includes free downloads, 30 days of free membership in the
    PlayStation Plus premium subscription service; 30 days of free service for Music Unlimited subscribers; and extending PlayStation Plus and Music Unlimited subscriptions for the number of days services were unavailable.
    We are working around the clock to have some PlayStation Network services restored and we’ll be providing specific details shortly. We hope this update is helpful to you, and we will continue to keep you posted as we work to restore our network and provide you with both the entertainment and the security you deserve.

  3. #13043 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Explicatia data de catre Hirai congresului american:

    Kotaku, the Gamer

  4. #13044 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Ucrainenii au 6.000 de conturi, dar au store.

  5. #13045 SP
    Member Iulian's Avatar
    Quote Originally Posted by ccheep84 View Post
    dar de acest model ce spuneti Router wireless D-Link DIR-600 DIR-600
    Eu am versiunea fara N a modelului, se incadreaza si in cei 100RON ai tai, mai exact DIR-300. Il folosesc fara probleme din Septembrie anul trecut, 2 pereti distanta pana pana la PS3, semnal 80%, nici o conexiune pierduta, nu se incalzeste excesiv.
    Nu mai iau in veci router wireless cu standard N la "super preturi", cum ar fi TRENDnetul dinaintea acestuia, a mers 3-4 luni pana a inceput sa pice conexiunile din 2 in 2 minute, pana nu s-a mai aprins, plus ca ardea mai rau ca o tigaie incinsa dupa primele zile. N-am mai stat de garantie etc, am luat direct dir-300, aveam nevoie de el.

  6. #13046 SP
    Banned Venom's Avatar
    In lume sunt aproape 200 de tari. In lista aia sunt 59 cu 77 milioane de conturi. Sa inteleg ca in restul de 137 de tari nu exista niciun cont?

  7. #13047 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Dupa cum bine observi, majoritatea tarilor din Africa lipsesc datorita faptului ca sunt prea ocupati cu traiul in savana si nu au timp de PS3. Sunt foarte multe tari din "lumea a 3-a" care nu stiu nici ce este ala internet, ca sa nu mai zic de consola. PS2-ul a fost lansat oficial in Brazilia abia in 2009 (PlayStation 2 now officially launched in Brazil, seriously). Probabil ca mai sunt conturi si in celelalte 100 de tari, dar nu cred ca avea rost sa le listeze pentru 10-20. Daca tot vrei sa vezi cate conturi sunt in restul tarilor, aduna toate conturile din tarile prezente si scade rezultatul din 77 de milioane. Spor!

  8. #13048 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    *facepalm* Nefraim, please stop it. Macar citeste si tu stirea din link....

    Hai ca te ajut eu:

    That's not a typo on the title, you read that right. "New" and "PS2" can still be used in the same sentence, without being a smart-ass. The PS3 has just turned three, and its nine-year-old older brother is still making progress - believe it or not, Sony has just officially launched the PlayStation 2 in Brazil.

    Even more astounding is that the PS2 retails in the country at R$ 799, or a hefty US$ 465 - a price that could get you an 80GB PS3 and a couple of games in the United States. The reason for the insane price is because Brazil has import taxes from hell, hitting 60% since the 90s.

    Games have been around retailing at around R$199, which would be about US$ 115, Kotaku reports. Certainly, the country's black market has already brought PS2s into the country years ago. C'mon, it's Brazil, not a freakin' cave.

  9. #13049 SP
    Banned Venom's Avatar
    Hai sa-ti dau eu o tara din "lumea a treia" care lipseste de acolo si sa facem socotelile. China.

  10. #13050 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    *facepalm* Nefraim, please stop it. Macar citeste si tu stirea din link....

    Hai ca te ajut eu:
    Unde si cu ce am gresit?

    ---------- Post added 04-05-2011 at 08:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Hai sa-ti dau eu o tara din "lumea a treia" care lipseste de acolo si sa facem socotelile. China.
    Google rezolva toate intrebarile:
    PlayStation expansion into China planned | Joystiq

    Dupa cum observi, Sony abia acum se pregateste sa aduca brandul Playstation in China. In caz ca nu stiai, consolele actuale sunt ilegale in China iar daca Sony ar fii recunoscut ca in China sunt utilizatori de PSN ar fii avut probleme grave. Dupa cum am mai spus, Playstation nu este lansat oficial in toate tarile si cred ca Sony nu tine evidenta decat acolo unde au lansat oficial. Jocurile din zona 3 localizate in chineza sunt defapt pentru Hong Kong, acolo unde consolele sunt legale.

    Uite si un articol legat de situatia consolelor in China:

    http://www.kotaku.com.au/2010/07/why...nned-in-china/

  11. #13051 SP
    Member Erikutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Asta este usor de verificat. Elimini routerul din retea, lasi o saptamana pe direct si vezi daca mai ai aceleasi probleme. Si RDS-ul nu are routere in cutii, are switch-uri cu management.
    am zis sa inteleaga si omul de rand
    stiu ce au in cutii....stiu ca ei zic ca le reseteaza oamenii lor mereu...sau le reconfigureaza..dar pana la urma tot la schimbat ajung....
    si de pus pe direct....mie unu imi era greu....sa pun la laptp..la destop...la ps....treaba multa plus ca mai dorea si sotia net....de unde sa ii mai dau si ei

  12. #13052 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce rade-n barba Tasconi ala acum... cred ca daca nu lua ban baga numai "told you so...". Anyway a cam nimerit-o pe asta, daca nici la sfarsitul saptamanii nu avem PSN... sa va feriti de Mircea.

  13. #13053 SP
    Member freezy's Avatar
    @eagle-eye, asta a si facut, cu un cont nou dar i-a fost sters postul

  14. #13054 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Erikutzu View Post
    ....faza e NU DE LA ROUTERELE NOASTRE...ci de la routerul principal de pe scara blocului(alea din cutiile inchise )
    Quote Originally Posted by Erikutzu View Post
    si de pus pe direct....mie unu imi era greu....treaba multa
    Pai si tu daca nu ai incercat si pe direct, de ce esti asa sigur ca este de la echipamentul RDS de pe scara? Chiar si pus pe direct, problema poate sa persiste si sa fie tot problema de la tine.

    Si eu am Fiber Link de la RDS cu router in casa si nu am avut probleme niciodata. Si din cate stiu eu echipamentul de pe scara nu sta nimeni sa il restarteze. Cei drept de partea cu restartatul se ocupa cei de la EON. Sunt perioade in care zilnic la ora 04.00 AM se ia curentul 10 minute.

  15. #13055 SP
    Member ramusg's Avatar
    Va amagiti degeaba cu routerele scumpe, consumatorul casnic nu are nevoie de routere profesionale( care fac cat 3 console, pretul minim, nu 470 de ron). Cumaparati un router fiabil, stabil, care partajeaza banda ( QoS), care nu limiteaza viteza de download ( degeaba ai tu garantat 5 mbps daca routerul tau limiteaza la 2-3 mbps, majoritatea o fac). Din propria experienta va pot spune ca dupa numeroase routere ( in decursul a 13 ani am folosi o gramada de marci si modele), cel care m-a multumit si in opinia mea are un "comportament" satisfacator este D-link, cam orice model ( depinde de buzunar). Nu limiteaza viteza de download, are optiune de partajare, nu necesita reset la greu ( 2 in decurs de 7 luni. practic am uitat de el), suporta soft tert, stie clasa N pe fara fir.

    Pe langa fiabilitate , un router necesita si o setare buna, in functie de nevoile fiecaruia.In opinia mea, daca nu ai ghinionul sa achizitionezi un D-link cu defect de fabricatie si nu l-ai setat gresit, iti faci treaba f bine cu el. Recomand Dir 615 si Dir 655 dar si Dir 600 e bun pt o consola si un calculator pe fir sau fara fir dar cu placa de retea ce stie N. Multa bafta

  16. #13056 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    D-link, cam orice model ( depinde de buzunar). Nu limiteaza viteza de download, are optiune de partajare, nu necesita reset la greu ( 2 in decurs de 7 luni. practic am uitat de el), suporta soft tert, stie clasa N pe fara fir. [...]
    Recomand Dir 615 si Dir 655 dar si Dir 600 e bun pt o consola si un calculator pe fir sau fara fir dar cu placa de retea ce stie N. Multa bafta
    De acord, cu mici precizări: DIR-655 merită luat doar pentru un eventual media server, av�nd conectivitate Gigabit Ethernet pe toate porturile LAN (aşadar cu nişte patch-cord-uri de calitate se poate obţine o bandă de transfer foarte bună �ntre PC şi consolă), dar NU suportă dd-wrt. DIR-600 reviziile hardware B1,B2 suportă dd-wrt, dar pe cea mai nouă (C) nu se mai poate pune custom FW.
    Pentru cine are mai mult de 3 device-uri �n reţea, foloseşte Wi-Fi, torente şi joacă simultan online (şi este dispus să mai dea un bănuţ �n plus), Asus RT-N56U (~550 RON) este un router excelent Gigabit + true dual-band, cu chipset de generaţie nouă Ralink (review1, review2). Nici acesta nu suportă dd-wrt, dar softul stock este foarte stabil.

  17. #13057 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    De acord, cu mici precizări: DIR-655 merită luat doar pentru un eventual media server, av�nd conectivitate Gigabit Ethernet pe toate porturile LAN (aşadar cu nişte patch-cord-uri de calitate se poate obţine o bandă de transfer foarte bună �ntre PC şi consolă), dar NU suportă dd-wrt. DIR-600 reviziile hardware B1,B2 suportă dd-wrt, dar pe cea mai nouă (C) nu se mai poate pune custom FW.
    Pentru cine are mai mult de 3 device-uri �n reţea, foloseşte Wi-Fi, torente şi joacă simultan online (şi este dispus să mai dea un bănuţ �n plus), Asus RT-N56U (~550 RON) este un router excelent Gigabit + true dual-band, cu chipset de generaţie nouă Ralink (review1, review2). Nici acesta nu suportă dd-wrt, dar softul stock este foarte stabil.
    Ce este si ce face dd-wrt?

  18. #13058 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Ce este si ce face dd-wrt?
    De pe www.dd-wrt.com | Unleash Your Router
    DD-WRT is a Linux based alternative OpenSource firmware suitable for a great variety of WLAN routers and embedded systems. The main emphasis lies on providing the easiest possible handling while at the same time supporting a great number of functionalities within the framework of the respective hardware platform used.

  19. #13059 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Multumesc .
    Cred ca o sa-l incerc.

  20. #13060 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ptr cei care vor sa-si achizitioneze PS3 de la Flanco,o chestie binevenita..Flanco - Garantia All Inclusive

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts