Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 684 of 1175 FirstFirst ... 184 584 634 674 682 683 684 685 686 694 734 784 ... LastLast
Results 13,661 to 13,680 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #13661 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Other than as set out in these Conditions, we give no warranty about the quality, functionality, availability, completeness, accuracy or performance of Sony Online Network or any Services available via Sony Online Network.
    Habar nu am avut de aceasta clauza si trebuie sa recunosc ca dpdv legal ai dreptate. Ca jucator aproape exclusiv de online, ma cam ingrijoreaza totusi sa aflu ca folosesc serviciile unei firme care nu imi garanteaza in niciun fel functionalitatea si calitatea serviciului online. Deci se pare ca gratuitatea PSN-ului are un cost, pana la urma.

  2. #13662 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Habar nu am avut de aceasta clauza si trebuie sa recunosc ca dpdv legal ai dreptate. Ca jucator aproape exclusiv de online, ma cam ingrijoreaza totusi sa aflu ca folosesc serviciile unei firme care nu imi garanteaza in niciun fel functionalitatea si calitatea serviciului online. Deci se pare ca gratuitatea PSN-ului are un cost, pana la urma.
    Doar Microsoft garanteaza functionalitatea serviciului LIVE pe perioada in care esti abonat. Totusi, chiar daca Sony nu ofera o garantie legala, iti garantez ca serviciul PSN nu o sa dispara niciodata subit sau o sa fie offline mai mult decat trebuie. Sony nu isi permite sa piarda PSN-ul pentru ca ar pierde automat si vanzarile consolei si se pare ca multi au uitat atunci cand PSN-ul era picat ca nimeni nu pierdea mai mult decat Sony. Vad ca toti sunt experti in securitate online acum si sunt scandalizati ca le-au fost furate datele datorita securitatii proaste. Sunt curios daca macar un sfert din ei au citit si rapoartele FBI-ului legate de securitatea PSN-ului in momentul in care a fost compromis dar cred ca erau prea ocupati sa dea explicatii rudelor care le-au imprumutat datele de pe card.

  3. #13663 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Daca fac blocare de IP poti intra cu proxi si tot iei... asa ca eu cred ca nu vor face asta. Au luat in calcul ca sunt 77 milioane de conturi nu de oameni... Poate uni au pe consola doar conturi care nu au acces la un store...

    Normal ca programul de Welcome Back este valabil pentru cei care aveau cont cand s-a oprit PSN-ul...
    Posted on 16 May, 2011 at 10:16 pm by Nick Caplin
    Unfortunately this offer is only for those with registered accounts when PSN went down. I’m sorry I can’t give you a better answer, but unfortuantely that is the eligibility criteria for this offer.
    Cam greu sa-i multumeasca pe toti...

    Posted on 16 May, 2011 at 10:25 pm by Nick Caplin
    I’m really sorry tha there is nothing there that you want. We’ve tried really hard to put together a list of high quality BD games, rather than simply offering cheaper PSN titles. The average metacritic rating for these games is over 84%, so these are high quality games. Unfortunately with a user base of 77m people, it is really hard to offer something for everyone.
    Posted on 16 May, 2011 at 9:05 pm by revchips
    what about folks with a ps3 and a psp?


    Posted on 16 May, 2011 at 10:35 pm by Nick Caplin
    In that case you wil be able to get two games for each platform
    Posted on 16 May, 2011 at 10:17 pm by Dasqez
    I will receive 30 days of PS+ because I don’t own a PS+ subscription. I’m gonna choose inFamous and LBP, will these games disappear or become unavailable/unplayable when my free subscription of PS+ ends?


    Posted on 16 May, 2011 at 10:51 pm by Nick Caplin
    The free games are yours to keep. It is only some of the content you get through PS Plus that will expire at the end of the month.


    Details Of The Welcome Back Programme For SCEE Users
    Countries: AE, AU, GB, IE, NZ
    Two PS3 games from the following list:
    LittleBigPlanet
    Infamous*
    Wipeout HD/Fury
    Ratchet and Clank: Quest for Booty
    Dead Nation*
    Details for PlayStation Network and Qriocity Customer Appreciation Program in North America

    All PlayStation Network customers can select two PS3 games from the following list. The games will be available for 30 days shortly after PlayStation Store is restored and can be kept forever.
    Dead Nation
    inFAMOUS
    LittleBigPlanet
    Super Stardust HD
    Wipeout HD + Fury
    Wipeout HD il am... asa ca ramane sa aleg intre Ratchet and Clank: Quest for Booty si Super Stardust HD pentru ca pe celelalte sigur le iau.

    PSN Asia inca nu e online si parca zicea cineva pe aici ca a vrut sa faca cont de Japonia si nu gasea Japonia in lista. Am tot incercat sa resetez parola si pentru contul de HongKong dar inca zice ca e in mentenanta... A reusit cineva sa se conecteze cu cont de Asia?

  4. #13664 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by ccheep84 View Post
    ffocus,nu ai specificat,in cazul incarcarii full,cat timp aproximativ trebue lasata sa se incarce?Mersi mult
    Pana se opresc luminile din faza intermitenta si ramane aprins doar becul care indica numarul controlerului.

  5. #13665 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Wipeout HD il am... asa ca ramane sa aleg intre Ratchet and Clank: Quest for Booty si Super Stardust HD
    Iti recomand Super Stardust HD, un arcade exceptional.

  6. #13666 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Conturile pe asia nu merg pentru ca SONY trebuie sa demonstreze ca reteaua PSN este sigura (sincer sa fiu cred ca ei sunt intr'un mare impas pentru ca este destul de greu sa demonstrezi asa ceva) oricum Japonia i-a penalizat mult mai rau pe cei de la SONY decat celelalte regiuni.

  7. #13667 SP
    Member MSlv's Avatar
    deci... cei cu conturi de UK si US... vom putea sa luam cate 2 jocuri de pe fiecare cont?

  8. #13668 SP
    Banned grama.leonard's Avatar
    bine bine...intrebarea e cand vor da drumul la psn store

  9. #13669 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai s-a anuntat data de 20 (probabil 21 - 22 cel mai tarziu daca va fi aglomerat cum a fost cu PSN ul)

  10. #13670 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    si plus de asta, intr-o tara civilizata *cough* banca este obligata sa te sune atunci cand se face o comanda sau transfer de pe cardul tau. Nu tu ai cumparat, banca nu isi ofera acordul si iti schimba cardul. pa si pusi.
    Tase, daca nu te deranjeaza, scrie-ne si noua toate datele cardului tau, aici pe forum. Banca sigur te va anunta cand incearca cineva sa faca o operatiune de pe alt nume decat al tau.

    Tu nu intelegi ideea de lucru comprimis. E destul sa stii ca cineva a avut acces la acele date si cardul poti sa ti-l bagi in fund. Nu stiu ce experienta ai tu cu tranzactiile online, dar asteapta tu mult si bine telefoane de la baca la orice tranzactie.

  11. #13671 SP
    Member justamodel's Avatar
    Eu zic ca mai bine ne dadea acces la Uncharted 3 beta

  12. #13672 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Banca la care am eu card ma informeaza mereu despre o tranzactie cu un client nou - si nu va ganditi ca am cine stie card super-natural, este chiar cu limita de credit minim (350 ron)

    Am patit insa una cu ei - am cumparat seara (ora 22:00) de pe itunes store si a 2-a zi la ora 5 dimineata ma sunau sa ma intrebe daca aprob tranzactia de 0.78 eurocenti

  13. #13673 SP
    Member wampirash's Avatar
    Depinde foarte mult de banca. Unicredit si alte banci anunta printr-un sms fiecare tranzactie efectuata si in cazul in care nu este facuta de tine sa suni la un anumit numar.
    In schimb Raiffeisen si nu numai, nu te anunta pt nici o tranzactie efectuata online cu cardul(poate fi de debit sau credit).
    De asemena doar in anumite cazuri, in care dept. de fraude din cadrul unei banci sesizeaza ca s-ar putea sa existe o tranzactie care sa nu fie facuta de catre posesorul cardului, atunci sa te sune, sau chiar sa-ti blocheze cardul automat. Ulterior acesta poate fi deblocat. De exemplu daca calatoresti si azi esti in Anglia si in aceeasi zi zbori in Australia, tu fiind din Romania si ai folosit cardul in cele 2 locatii mentionate anterior, automat cardul va fi blocat.
    Scuze de offtopic.

  14. #13674 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Details for PlayStation Network and Qriocity Customer Appreciation Program in North America

    All PlayStation Network customers can select two PS3 games from the following list. The games will be available for 30 days shortly after PlayStation Store is restored and can be kept forever.
    Dead Nation
    inFAMOUS
    LittleBigPlanet
    Super Stardust HD
    Wipeout HD + Fury

    deci cand vor da drumul la store astea o sa fie doar 30 de zile(doar in 30 de zile le poti downloada)??!!

  15. #13675 SP
    Member wampirash's Avatar
    Quote Originally Posted by mutu22 View Post
    Buna, ma bazez pe inteligenta voastra ca sa ma ajutati.
    Am cont pe Ps3, eu joc online Call of Duty Black ops si dupa ce au avut probleme cu reteau astia de la sony au trimis mesaj ca tre sa intru de pe PC pe adresa mea pe care am creat-o de pe ps3 si sa urmez informatiile din mail pentru a putea intra pe contul meu. Am incercat sa intru de pe PC dar spune id si password invalide si nici nu ma lasa sa recuperez parola.Zice ca trebuie sa contactez serviciul de asistenta cu clienti.Am trimis 3 formulare si nici un raspuns.
    Sunt disperat pentru ca mi-am pierdut tot ce am muncit pana acum: gradele, armele de aur (22 de arme) si acum trebuie sa o iau de la capat de la stadiul de soldat cu un nou cont. Nu inteleg ce trebuie sa fac, de ce nu se deschide adresa..............
    Va implor niste idei sfaturi...poate a mai patit cineva asa.
    In link-ul care l-ai primit pe mail de la Playstation, schimba cuvantul "security" cu "reset". Incearca asa si va merge!

  16. #13676 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Da și apoi le poți păstra forevăr.

  17. #13677 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Now that certain PSN services have been restored and you’re once again enjoying online gaming, it seems a good time to confirm what is being offered as part of the Welcome Back programme.
    Once we restore PlayStation Store, which will be just a little while longer, you will have the opportunity to claim your Welcome Back gifts. Please note that the Welcome Back programme is only available for those countries with access to PlayStation Store*.
    All existing PlayStation Network members will be able to access the following from PlayStation Store*:
    Two PS3 games from the following list:

    LittleBigPlanet
    Infamous*
    Wipeout HD/Fury
    Ratchet and Clank: Quest for Booty
    Dead Nation*

    For those with PSP accounts, you will also be eligible to download two PSP games from the following list:

    LittleBigPlanet PSP
    ModNation PSP
    Pursuit Force
    Killzone Liberation*

    eu asta am vazut pe blogul lor

  18. #13678 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Daca jocurile pentru North America sunt cele de mai sus inseamna ca astea sunt pentru UK?
    LittleBigPlanet
    Infamous*
    Wipeout HD/Fury
    Ratchet and Clank: Quest for Booty
    Dead Nation*
    As avea de ales atunci intre LittleBigPlanet si Ratcet and Clank: Quest for Booty pentru ca Infamous va fi primul.
    Ce imi recomandati dintre cele doua?

  19. #13679 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    LBP clar
    insa cum de nu ai cumparat niciunul dintre ele pana acum ?
    eu am tot de acolo inafar de dead nation si wipeout deci e clar ce imi iau de acolo

  20. #13680 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Am PS3 de doar 2 luni sau 1 luna si jumatate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts