Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 996 of 1175 FirstFirst ... 496 896 946 986 994 995 996 997 998 1006 1046 1096 ... LastLast
Results 19,901 to 19,920 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #19901 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Quote Originally Posted by naikum View Post
    [...]In schimb, se poate pune HDD de 3.5" (adica sa nu mai lasi hdd-ul playstationului si sa il schimbi cu totul) cu cateva modificari. Eu am facut-o chiar ieri. Am schimbat HDD-ul de 40 Gb la un phat cu unul de 320Gb de 3.5" care statea pe-acasa nefolosit[...]
    Io mai am vreo 8-9Gb liberi pe HDD-ul la PS3 si as vrea sa migrez pe un hdd de 500Gb (tot 2,5"). Merge clonat hdd-ul cu nesimtire sau trebuie vrajit in alt mod?
    Daca cumpar un joc de pe PS Store si ulterior imi blocheaza Sony accesul la cont voi putea sa joc jocul in continuare sau nu?

    Mersi.

  2. #19902 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Cum adica sa-l clonezi cu nesimtire?
    Treaba e simpla, vii cu un HDD extern suficient de mare incat sa intre datele actuale, facu Back-up acolo, instalezi noul HDD, vii cu externul si pui backup-ul.
    De ce ti-ar bloca Sony accesul la cont? Chiar si asa , ce este cumparat ramane la tine. Sony iti poate bloca eventul accesul la PS Store si SEN.

  3. #19903 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Clonat cu nesimtire = copiere bit cu bit. Io asa am migrat si datele la laptop(uri).
    Legat de blocatul accesului la cont - citisem aseara ceva Terms and conditions la PS Home si pe undeva e trecut ca au dreptul sa faca cam ce doresc la conturi. Iar io vreau sa cumpar Trine dar nu se gaseste decat pe PS Store.

  4. #19904 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    E3 sale starts today – save on inFAMOUS, Call of Duty, KillZone series – PlayStation.Blog.Europe

    Valid 5th to 19th June:
    inFAMOUS 2 Character Skin Pack
    Was €1.99 /£1.59, now € 0.99/£0.79

    inFAMOUS 2 Powers Pack
    Was €2.99/£2.39, now €1.49/£1.19

    inFAMOUS 2 Weapons Pack
    Was €2.99/£2.39, now €1.49/£1.19

    inFAMOUS
    Was €14.99/£10.99, now €9.99/£7.99

    inFAMOUS 2
    Was €19.99/£15.99, now €9.99/£7.99

    inFAMOUS Collection
    Was €34.99/£28.49, now €17.99/£13.99

    inFAMOUS: Festival of Blood – Full Game
    Was €9.99/£7.99, now €4.99/£3.99

    PSN Picks: Killzone + inFAMOUS: Festival of Blood
    Was €19.99/£15.99, now €9.99/£7.99

    Killzone 2 – Steel & Titanium Pack
    Was €5.99/£4.79, now €2.99/£2.39

    Killzone 2 – Napalm & Cordite Pack
    Was €5.99/£4.79, now €2.99 /£2.39

    Killzone 2 – Map Pack Bundle
    Was €12.99/£9.99, now €6.49/£5.19

    Killzone 3 Retro Map Pack
    Was €4.99/£3.99, now € 2.49/£1.99

    Killzone 3 Steel Rain Map Pack
    Was €4.99/£3.99, now € 2.49/£1.99

    Killzone 3 From The Ashes Map Pack
    Was €4.99/£3.99, now € 2.49/£1.99

    Killzone 3 Map Pack Bundle
    Was €9.99/£7.99, now €4.99/£3.99

    Killzone 3 Multiplayer
    Was €14.99/£11.99, now €7.49/£5.99

    Killzone
    Was €14.99/£11.99, now €7.49/£5.99

    Valid 5th June to 12th June:
    Call of Duty 4: Modern Warfare
    Was €29.99/£19.99, now €14.99/£11.99

    Call of Duty: Modern Warfare 2
    Was €29.99/£19.99, now €14.99/£11.99

    Call of Duty: Modern Warfare 3
    Was €69.99/£57.99, now €49.99/£39.99

    Call of Duty: Black Ops
    Was €49.99/£39.99, now €24.99/£19.99

    Call of Duty: Black Ops II
    Was €69.99/£59.99, now €49.99/£34.99

  5. #19905 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pai au dreptul sa faca ce vor la cont, dar n-or sa faca decat daca te prind cu "nesimtiri"

  6. #19906 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    verificati mailul, s-ar putea sa dati peste un cod pentru The Last of Us dynamic theme:
    L-am primit si eu. O sa iau tema, desi jocul inca nu. Mi se pare un gest frumos din partea lor .

  7. #19907 SP
    Member asari's Avatar

  8. #19908 SP
    Member MSlv's Avatar

  9. #19909 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    Si cred ca asa va ramane.
    Ceea ce este foarte bine pentru un exclusiv PS3.
    Doar Uncharted 2 (96) are mai mult in momentul de fata.

  10. #19910 SP
    Member sollo's Avatar
    Intrebare: Se poate modifica numele contului PSN, adica sa-i pun alt nume? multumesc

    pe contul acesta am activat ps+ si ma gandeam sa fac cu un prieten juma-juma la bani sa jucam amandoi dupa acelasi cont, bineinteles nu in acelasi timp

    am vazut o functie la "account" si anume "sub accounts" si din ce imi dau seama pot creea un alt cont...daca ii creez prietenului meu un cont de genul acesta, poate folosi jocurile din contul meu PSN pe PS3-ul lui fara sa ma bruieze pe mine, adica sa fiu dat afara dupa cont???

    daca poate cineva sa imi explice cum sta treaba, multumesc

  11. #19911 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    Quote Originally Posted by sollo View Post
    Intrebare: Se poate modifica numele contului PSN, adica sa-i pun alt nume? multumesc
    Nu se poate

    pe contul acesta am activat ps+ si ma gandeam sa fac cu un prieten juma-juma la bani sa jucam amandoi dupa acelasi cont, bineinteles nu in acelasi timp

    am vazut o functie la "account" si anume "sub accounts" si din ce imi dau seama pot creea un alt cont...daca ii creez prietenului meu un cont de genul acesta, poate folosi jocurile din contul meu PSN pe PS3-ul lui fara sa ma bruieze pe mine, adica sa fiu dat afara dupa cont???

    daca poate cineva sa imi explice cum sta treaba, multumesc
    sub accounts sunt pentru copii, sunt conturi speciale carora le poti aplica anumite restrictii (sa nu joace online, sa nu faca voice chat etc). ceea ce vreti voi nu este posibil, dar puteti face altceva. tu folosesti contul tau (cu PS+), iar isi pune pe consola lui acelasi cont, downloadeaza jocurile din Download list al tau si le joaca pe contul lui (practic jocul odata downloadat, e accesibil pentru orice cont de pe consola, cat timp contul initial este inca pe sistem.

  12. #19912 SP
    Junior Member VladN's Avatar
    Salut..am si eu o problema cu ps3 media server. Cand conectez ps3-ul prin wireless la internet merge conexiunea cu pc-ul prin media server dar cand ps3-ul e conectat la net prin cablu nu ma pot conecta la server.. Imi apare acel mare X care e problema si cum se poate rezolva? Multumesc anticipat! Si ar mai fi ceva...cand ma uitam la un film pe ps3 prin media server imi sarea de la o parte la alta a filmului, de exemplu de la minutul1.00 la 1.20 ,de ce?

  13. #19913 SP
    Junior Member marcuss's Avatar
    salutare ...cer putin ajutor din partea voastra(in special celor care au habar cu ce se papa televizoarele)...doresc sa achizitionez un televizor dar nu stiu la ce sa ma uit ptr a lua unu bun...
    LG 42CS460 - Public: υπολογιστές, τηλεφωνία, gaming, περιφερειακά, βιβλία & comics, μουσική & ταινίες
    ce spuneti de acest televizor....daca nu e bun aliniati cateva idei la ce sa ma uit

  14. #19914 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Stie cineva daca mai sunt servere si jucatori la Motorstorm Apocalypse? Am auzit ca nu prea se mai joaca online.

  15. #19915 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by marcuss View Post
    salutare ...cer putin ajutor din partea voastra(in special celor care au habar cu ce se papa televizoarele)...doresc sa achizitionez un televizor dar nu stiu la ce sa ma uit ptr a lua unu bun...
    LG 42CS460 - Public: υπολογιστές, τηλεφωνία, gaming, περιφερειακά, βιβλία & comics, μουσική & ταινίες
    ce spuneti de acest televizor....daca nu e bun aliniati cateva idei la ce sa ma uit
    Incearca sa ceri sfatul aici:
    HiFi

  16. #19916 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Salut, am revenit in legatura cu problema mea
    Am pus setarile recomandate de mai sus.
    Azi mi-au venit cablurile..am incercat cu o pereche de Audioquest Forrest HDMI si o pereche de HDMI oficiale de la SONY pentru PS si rezultatele sunt identice.
    Am pus la HDMI atat numai pe 720p/1080p (la jocurile care sunt numai 720p sau pot duce mai mult)
    Singurele care se vad asa cum ar trebui sunt Metal Gear Solid HD Collection si Mortal Kombat.
    In rest am incercat MGS4 si MostWanted rezultatele sunt identice: nu pot distinge la mai mult de 5m in fata mea (in joc ) si deloc AA.
    O chestie surprinzatoare e ca daca setez la Display in consola pe HDMI auto in Most Wanted imi selecteaza automat 1280x720 si in MGS4 e 1920x1080 (ultimul suportand max 720p, cel putin asa e pe carcasa scris).
    In HDTV-ul meu am selectat si optiunea Game-Mode on/off..cand e pe on imaginile se vad si mai rau.
    A, si incercand sa vad niste filmulete pe net pe consola (prezentari de jocuri de ex, acolo in browse-ul consolei nu stiu cum ii zice , clip-urile se vad 480p in frame-uri pixelate rau de tot in fullscreen, daca minimalizez cate o imagine o data la 2 sec.

  17. #19917 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    sol1d, cel mai probabil problema ta se trage de la setarile TV-ului si nu de la PS3.
    Si eu am observat ceva asemanator cand mi-am luat LED Samsung ES5500, era o setare (nu mai tin minte care, tre sa ma uit cand ajung acasa) care daca o activam se vedea foarte blurat si urat.

    Intra pe link-ul urmator Samsung UN55F8000 Review (UN55F8000BF, UN55F8000BFXZA) | 55-inch 1080p 3D Smart TV si citeste sectiunile "Auto Motion Plus (Note: Super Important Setting!)" si "Gaming - Top Quality".
    In acel link este o descriere a TV-ului tau si la sectiunile indicate de mine se poate sa gasesti rezolvare la problema ta.
    Incearca sa pui AutoMotion Plus pe Off sa vezi daca observi ceva diferenta (il gasesti la Menu-Picture-Picture Options-AutoMotion Plus).
    Uite ce zice cineva intr-un comentariu: "
    You should never use Auto Motion for gaming. Samsung even states it in the manual."
    Cum optiunea vine activata "by default" s-ar putea ca asta sa fie problema la tine.

    Daca o pui pe Off si nu merge, atunci incearca sa o lasi pe On dar sa pui totul la 0.
    Spun asta pentru ca pe un forum cineva zice ca daca a pus pe Off tot nu a fost ok pana nu a pus in meniu Custom si a pus totul pe 0:
    "Here a solution I found by fooling around with the settings. I'm posting it here for anyone looking to solve a similar problem.
    Go into the Auto Motion Plus menu, turn it on and choose custom auto motion plus. Turn all the settings in the custom menu to zero and your problem will be solved.
    I don't know the f..k why simply keeping the Auto Motion Plus in the off setting doesn't actually turn the setting off."

  18. #19918 SP
    Member excess's Avatar
    e vreo problema daca las cd-ul in Ps3 cand il sting? ca sa nu mai tot deschid si inchid capacul la el! (ps3 super slim)

  19. #19919 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    e vreo problema daca las cd-ul in Ps3 cand il sting? ca sa nu mai tot deschid si inchid capacul la el! (ps3 super slim)
    No problem.

  20. #19920 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu e nicio problema...de ce ar fi?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts