Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 1175 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 263 313 713 ... LastLast
Results 4,241 to 4,260 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #4241 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    E normal ..cel putin asa presupun pt ca nu stiu exact cum suna "caraitul"
    Dar tu de ce te alarmezi ...ai avut cumva FAT inainte si nu facea asa..sau care e argumentul tau?
    Nu am avut FAT dar stiu ca nu se aude la el nimic , oricum incep sa ma obisnuesc cu sunetul nu am ce face

  2. #4242 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    eu am un hard de 250 de gb pus pe el as vrea unu ca marime la fel sau mai mare dar rpm mult mai multe
    insa vreau unu super bun si ca rpm si ca tot ce poate el,nu conteaza bani,dar se merita sa fac acest lucru ????

  3. #4243 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    eu am un hard de 250 de gb pus pe el as vrea unu ca marime la fel sau mai mare dar rpm mult mai multe
    insa vreau unu super bun si ca rpm si ca tot ce poate el,nu conteaza bani,dar se merita sa fac acest lucru ????
    Un HDD de 7200 RPM sau mai mult va genera mai multă căldură, iar performaţa in-game va fi asemănătoare - mai ales că puţine jocuri instalează un procent semnificativ din joc pe hard. Eu zic că 5400 RPM e suficient, schimbă-l cu unul mai mare dar tot la această turaţie dacă tot vrei unul nou.

  4. #4244 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Cred ca se refera la zgomotul facut de hdd,in loading.
    Mie nu mi se pare asa de deranjant,abia se aude.

  5. #4245 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Cred ca se refera la zgomotul facut de hdd,in loading.
    Mie nu mi se pare asa de deranjant,abia se aude.
    Nu e cel facut de HDD pentru ca am scos un demo si ma-m jucat si nu se auzea nimic e zgomot facut de capul de la blu-ray mai mult ca sigur. Si chestia e ca imi face totimpul cand ma joc nu numai la loading. Poate ca ar trebui sa fac un video ,numai ca nu stiu pe ce site sa fac upload fara sa ma inregistrez, vreo idee ?

  6. #4246 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    Quote Originally Posted by arberoa View Post
    PS3 fat al meu tot la fel caraie, asa o data la cateva minute. Eu am dedus, dupa ureche, ca acel sunet vine de la unitatea BD. Desi ma enerveaza la culme, am inceput sa-l accept. Ce sa fac... Cand nu o sa ma pot, iau un cablu mai lung si-l pun in camera vecina si joc asa.
    Uite, am jucat azi vreun sfert de ora, am inregistrat cu telefonul si dupa am facut un mic fisier wav de 10 secunde cu acele zgomote care ma deranjeaza pe mine. Nu au venit toate odata, ci pe parcursul acestor 15 minute de joc. Sunt curios daca sunt aceleasi cu ale colegului jun1or sau cu ale altora.
    Attached Files

  7. #4247 SP
    Member MSlv's Avatar
    ala mie personal imi suna a hdd mai mult... cred ca l-am auzit la un hdd extern cand era in sarcina (de ex copiam pe el 1gb)

  8. #4248 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    Initial si eu am crezut ca e de la HDD, dar numai cand ma joc de pe disc apare. Citirea filmelor, demourilor, a muzicii se face fara sunete de genul

  9. #4249 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Daca vrei ceva special pt ps3 pui un SSD dar costa destul de mult

  10. #4250 SP
    Member taz@'s Avatar

  11. #4251 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nici nu e la misto
    the Queen’s autograph written in her own blood, as well as Bobby’s Kotick autograph(also written in the queen’s blood)


  12. #4252 SP
    Member MSlv's Avatar
    nu te contrazic, dar stiu sigur ca hdd-ul incepe sa faca urat la un joc care il solicita intens, de exemplu demo-ul resident evil (in special in faza de loading).

  13. #4253 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Acelasi sunet il faceau hdd-urile de la pc-ul meu cand erau pe duca clanc clanc clanc.Si nu trebuie sa joci neaparat un joc pe hdd ca sa faca asa.Dar poate e doar de la Blu Ray ...nu mi se pare un sunet asa de scarry incat sa intri in panica.

  14. #4254 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    Pe duca nu stiu daca e, face asa de cand am luat consola acum 6 luni, iar de panicat nici vorba. Enervat.. Sunetele pe care care le-am inregistrat azi au fost mai slabe decat de obicei si inregistrarea destul de proasta calitate. Ele se aud chiar tare. De aia am zis ca-l mut in alta camera. Vad ca totusi nimeni nu a mai dat de acest sunet.. Ciudat

  15. #4255 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Eu despre acest PS3 Zgomot ziceam, doar dati click si vedeti.

  16. #4256 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    Acela e un sunet normal. Unitatea citeste discul.

  17. #4257 SP
    Junior Member Alex Dulcianu's Avatar
    Ma bucur ca macar voi v-ati prins. E grele treburile cu sarcasmul la strainezi. lol

  18. #4258 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Quote Originally Posted by arberoa View Post
    Acela e un sunet normal. Unitatea citeste discul
    Da il citeste.

  19. #4259 SP
    Member MSlv's Avatar
    dap, subscriu, ultimul sunet este normal, se intampla cand se face loading de pe disc. Si eu m-am speriat prima oara cand am bagat un BD in ps3, dar m-am linistit si m-am obisnuit. Este posibil sa se auda mai tare la slim (din video ala aveam impresia ca mai are putin si incepe sa se miste ca imprimantele ) din cauza carcasei mai mici, mai subtire, care izoleaza mai putin sunetele din interior. la fat intre unitatea optica si exterior sunt 3 straturi (plastic-aer-plastic)

  20. #4260 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    dap, subscriu, ultimul sunet este normal, se intampla cand se face loading de pe disc. Si eu m-am speriat prima oara cand am bagat un BD in ps3, dar m-am linistit si m-am obisnuit. Este posibil sa se auda mai tare la slim (din video ala aveam impresia ca mai are putin si incepe sa se miste ca imprimantele ) din cauza carcasei mai mici, mai subtire, care izoleaza mai putin sunetele din interior. la fat intre unitatea optica si exterior sunt 3 straturi (plastic-aer-plastic)
    Da si eu m-am gandit la asta. Incep sa ma obisnuiesc cu zgomotul, desi mi-e cam greu sa cred ca face loading in joc la intervale mici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts