Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 1175 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 507 1007 ... LastLast
Results 121 to 140 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #121 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Soop View Post
    Sincer sa fiu nu stiu sigur daca se aude sau nu .Mie mi se pare foarte silentioasa,dar cred ca functioneaza si ventilatatorul.Ar trebui sa se auda cumva sau nu?.Te referi la faptul daca se aude ca un avion din cauza ventilatorului?Daca asta vroiai sa zici,nu,nu face nici pe departe ca asa ceva.Am auzit lume care zicea ca au avut freezuri cu ele si din cate am citit nu pareau foarte ingrijorate din cauza asta...Nu stiu ce sa zic,voi mai astepta sa vedem ce se intampla,o data cu trecerea timpului.
    Stai linistit man. Am avut si eu 2-3 freezeuri. E o aparatura care se mai blocheaza si ea din cand in cand. De cele mai multe ori se intampla din cauza jocurilor. Nu-ti fa nici o problema, este absolut normal.

  2. #122 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Confirm, toata lumea a avut freeze-uri, insa nu e o problema deosebita... asa ca stati linititi!

  3. #123 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Ok,va multumesc pt raspunsuri si ca tot suntem la capitolul LCD-uri am pus ochii pe unul de la domo,sper sa-l pot lua in curand.E pt o camera mai mica,nu sufragerie si de aceea am ales o diagonala de 66.E cam scump el pt un tv de 66 de cm,dar am o slabiciune pt Sony.Anyway,check it out: Televizor LCD Sony Bravia KDL-26V4500 - Televizoare LCD Bravia - Televizoare LCD

  4. #124 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Confirm, toata lumea a avut freeze-uri, insa nu e o problema deosebita... asa ca stati linititi!
    Eu n-am avut. Sa ma ingrijorez ? O iau si-o duc la Donelu in service autorizat $ony !

    "Doneleeeeeee... ne miscam si noi mai cu talent ? Hai ca nu mai merge toate coreurile (care este) !"

  5. #125 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu n-am avut. Sa ma ingrijorez ? O iau si-o duc la Donelu in service autorizat $ony !

    \"Doneleeeeeee... ne miscam si noi mai cu talent ? Hai ca nu mai merge toate coreurile (care este) !\"
    Ne miscam bro...capul sus si misca bratul pasul pe toba mare

  6. #126 SP
    Member playgame's Avatar
    Ceva interesant de citit. The future of gaming is all in the mind

    The Matrix is upon us.

  7. #127 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    salut am si eu o intrebare la care as vrea un raspuns care poate al gasesc pe acest thread dar nu prea am chef sa citesc tot ce ati scris se pot vedea filme luate de pe internet pe consola ps3 ? adica trase pe CD sau DVD sau numai cele originale ?

  8. #128 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    pe BluRay numai discuri oginale in schimb poti face streaming, exemplu mai jos (pentru mai multe detalii da un search pe forum cu streaming ... sper sa nu-ti fie lene )

    O idee ar fi sa folosesti Tversity impreuna cu fffdshow (care dealtfel il recomnda pentru download la instalare).

    Pro:
    subtitrari in formatul standard *.str *.sub
    poti modifica fonturile in functie de calitatea filmului (480p, 720p, 1080p, etc)

    Cons:
    trebuie ca directorul/fisierul din share sa aiba Transcode = Always
    nu vede MPEG4 Video (H264)
    nu vede MKV HD (DivX 5)

  9. #129 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Te poti uita la filme "trase" pe dvd, sau pe un usb stick.

  10. #130 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    a aparut trophy update la pain yay si noul expansion merge cumparat direct din pain

  11. #131 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Superveste cat costa expansion?

  12. #132 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    killlemalll3: 5.99 $ + 1,98 $ pentru doua personaje de care ai nevoie pentru anumite trofee.

  13. #133 SP
    Member playgame's Avatar
    O stire in legatura cu Heavy Rain. Story continues even if main characte dies.
    Imi cer scuze pt cei care stiau deja asta.
    Mi se pare o idee misto, rar
    sau deloc intalnita pana acum.

  14. #134 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    a reusit cineva sa faca un trophy la pain? , eu nu inteleg ce vrea jocu ala de la mine....... oricum harta noua este mult mai ok dar tot ii super greu jocu cel putin mie mi se par ciudate trofeele.

  15. #135 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    multumesc Q

  16. #136 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    revenind la HDD extern am gasit asta pe net...
    Se pune problema in felul urmator: am un HDD extern cu iesire pe USB (640GB). As vrea sa conectez la el, PS3-ul si laptopul in acelasi timp pentru a ma uita la poze si a viziona filmulete MP4. Distanta dintre laptop si PS3 este de aproape 5m. Am un hub USB cu alimentare externa, un cablu USB de 4,5m si altele mai scurte. Problema mea este ca nu stiu cum sa fac conexiunile sa fie bine, nu stiu daca trebuie sa folosesc alimentarea externa a hubului USB (pana acum nu l-am conectat sa nu ard ceva) Deasemenea nu stiu cum sa formatez HDD incat sa fie vazut de PS3, marimea partitiilor sau daca merge formatat si NTFS si FAT32 (am inteles ca pentru PS3 asta trebuie) in asa fel ca PS3 sa-si vada partiatia. Daca ma poate ajuta cineva astept orice solutie cu cea mai mare placere. Va multumesc!

  17. #137 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Doresc sa-mi achizitionez un PS3 si as avea cateva intrebari de pus in legatura cu consola.In primul rand am aflat ca acesta ar duce lipsa de Anti aliasing.In puteti explica ce inseamna acest lucru?Jocurile ce apar pe consola au parte de acele "taieturi orizontale" pe ecran?Xbox-ul am inteles ca detine AA.Daca ar fi o comparatie de facut,ce consola impiedica mai bine acele linii orizontale dupa suprafata ecranului?

  18. #138 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Anti-aliasing is the technique of minimizing the distortion artifacts known as aliasing when representing a high-resolution signal at a lower resolution.

    Aliasing refers to an effect that causes different continuous signals to become indistinguishable (or aliases of one another) when sampled. It also refers to the distortion or artifact that results when a signal is sampled and reconstructed as an alias of the original signal.

  19. #139 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    am aflat ca acesta ar duce lipsa de Anti aliasing.
    AntiAliasing nu e controlat de consola, ci de developerii care fac jocul.

  20. #140 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Stie cineva daca PS3-ul citeste muzica in format FLAC?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 1175 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 507 1007 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4274 Last Post: 05-04-2024, 19:44
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts