Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 55 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1096

Thread: Demon's Souls

  1. #881 SP
    Member caine_rau's Avatar
    am observat si eu lipsa de oameni(ghost's), mesaje sau blood stains( am jucat doar in 2-2)

  2. #882 SP
    Member sentyno's Avatar
    eh atunci imi fac hunter !
    si de data asta, chiar imi voi da silinta sa iasa "decent" ( + ca va fi de pvp )

  3. #883 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eu am ramas asa cand am vazut ca m-a invadat cineva pe 3-2... de regula lumile astea mai lungi sau cu mai multe "puzzle-uri" sunt mai putin invadate sau cu mai putini oameni dispusi sa ajute la co-op.

    Daca vrei totusi invazii sau co-op atunci sugerez lumea a 4a (absolut oricare nivel). Asta e lumea favorita a tuturor (aproape)

  4. #884 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Mi-am tras un invade azi la 2-1 , lvl 153 cu barbarul. Ciudat, avand in vedere ca ch1 si ch4 le-am jucat cap coada fara invade.

    Oricum, baiatul era pus pe treaba, dragon smasher two handed, light movement....pacat pt el ca eu am dragon smasher 1 hand + purple flame shield + full gloom armor light movement...asa ca omu dadea si imi lua cate 20.. eu dadeam si....well...am dat una si a murit

    Ma oftic pt ca nu mi-am adus aminte ca aveam si scraping spear equipped, sa il invat minte sa mai invadeze. Dammit...

  5. #885 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    As vrea si eu niste tips de noob daca se poate, ca l-am primit si eu azi... si am murit de vreo 4 ori

    Cu ce lume sa incep ? Mi-am facut royalty...

  6. #886 SP
    Member caine_rau's Avatar
    ce zona ai?
    apropo swingshot am facut level 50 si.
    putem juca acu

  7. #887 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Super. O sa intru pe PSN diseara.

  8. #888 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Daca n-aveam sesiune si Mass Effect 2 in desfasurare ma bagam si eu cu tine la joc. E un joc foarte fain, pe care l-am jucat vreo saptamana si l-am abandonat /nu mai tin minte exact de ce /.. si, in adancul sufletului, ma macina lucrul asta

    Anu asta tot il termin si eu. Poate o sa incerc sa joc in paralel cu KZ3 luna viitoare

    Referitor la sfaturi.. tre sa apara acum Tudoran, Enthroll si Kobayashi-san

  9. #889 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am zona 2... so, in ce lume intru ? Macar atat sa stiu

    Sigur boga, daca te ajung la level jucam.

  10. #890 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    oho naz <:-p avem Demon's Souls . Baga calumea in crescut in level si imbunatit echipamentu (poate in vacatan o sa dam ateva co-op-uri daca cresti in level destul de mult si eu imi rezolv problema cu netu).

    Eu iti recomand pt inceput numa Boletaria Palace si cand capeti un pic de incredere ai putea incerca si shrine of storms (cea mai buna lume de farmat din DS ). Spor la joc!

  11. #891 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    In Boletaria Palace am jucat pana acum... dar vad ca sunt n moduri de a ajunge la boss, mai incerc... daca nu ma uit pe Youtube.

    M-a aiurit jocul, am facut tutorialul... mi-a dat un boss o bucata - am murit si m-a trimis in Nexus.

  12. #892 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    ...M-a aiurit jocul, am facut tutorialul... mi-a dat un boss o bucata - am murit si m-a trimis in Nexus.
    mi-ai adus aminte,ca la fel am patit si eu si multi de pe aici de altfel,una bucata in cap si
    Iti recomand sa faci prima data 1-1 si 1-2(Boletarian Palace) si dupaia sa treci la World 2 -- Stonefang Tunnel care e mai usor dupa parerea mea si pe care ai putea chiar sa-l joci pana la capat.Dupaia mai capeti ceva experienta si te poti aventura in alte lumi.
    Mi cam dor si mie de otara DS dar la jocul ala tb dedicatie frate daca ma apuc de el apai numa aia tb sa joc ca altfel parca vad ca dau ortul popii la fiecare colt
    Spor la jucat naz,un joc care tb sa-l termini neaparat

  13. #893 SP
    Member caine_rau's Avatar
    e usor in world 2 pana ajungi la boss. acolo e greu pt cei care-s pregatiti sa-l infrunte cu melee.
    asa am patit eu prima oara.
    oricum joc mai inteligent ca asta mai rar.
    mereu tre sa-ti schimbi echipamentul si armele in fct de lumea pe care vrei s-o explorezi.
    de ex eu m-am dus la flamelurker echipat ca tancul si cu mers in stilul melc, dar doar ca sa mi-o iau ca-n filme. dupa prima incercare m-am dus echipat in chiloti si cu magie pana-n dinti si l-am spart.
    deci in concluzie ca sa-ti fie bine tre sa sti exact slabiciunile/ avantajele costumelor si armelor tale dar si cele ale adversarilor pt ca altfel patesti ca mine.

  14. #894 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    L-am batut pe Phalanx (cred ca din lumea 1-1)... acum unde ma mai duc ?

    Nu imi spuneti lumea x-x, ca nu le stiu, ma intereseaza numele. Merci

  15. #895 SP
    Member caine_rau's Avatar
    mai farmeaza sa mai faci un pic de muschi si mergi in continuare in Boletaria Palace. Dupa ce l-ai batut pe Phalanx s-a deschis o usa.
    Pe acolo tre s-o iei.
    Bafta

  16. #896 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Phalanx e n00b fratie.. stai sa dai de Tower Knight

  17. #897 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Merci caine_rau. Am luat o pauza, mai joc maine.

    boga: am observat, am stat in spatele lui si i-am dat pana m-am plictisit... a fost mai greu restul nivelului decat boss-ul

    Din cele 4 ore jucate pana acum, imi place foarte mult jocul... nu cred ca am mai stat vreodata sa refac un nivel de 6 ori... acum sa vedem in continuare cum ma descurc. Sincer, nu ma asteptam sa trec de prima "lume" in seara asta, sau oricand saptamana asta lol

  18. #898 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Am intrat cam tarziu aseara pe la 11:30 ups O:-) Am bagat un pic cu barbarul (my fav), dar acum ca sunt pe ++++.. nici nu mai stiu cat, am toate itemele necesare si caracterul definitivat, a ramas pvp-ul dar pe zona 1 e pustiu , nu invades, nu nimic

  19. #899 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Mi-am cumparat un scut si o sabie si nu pot sa le port, am mai dat si aprox. 4000 souls pe ele...

    Unde pot sa vad ce pot sa pun pe mine si ce nu ?

  20. #900 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Fiecare arma,scut,armura,magie,etc...are un set de "stats needed" pe care caracterul tau tb sa le indeplineasca ca sa le poti folosi.Inainte de a mai cumpara ceva iti recomand sa verifici prima data randul cu Stats Neded ce-ti apare in joc cand selectezi fiecare item de la vanzator,sau intra pe Weapons - Demon's Souls English Wiki si verifica acolo ce tb sa ai ca sa le poti folosi.
    Cele 4 statistici care influenteaza fiecare armura,arma,magie din joc sunt strenght,dexterity,magic si faith,si exact in ordinea asta iti apar si in meniu in joc la stats needed.La inceput o sa ti se para cam complicata interfata aia cu toate sats si bonuses de pe acolo dar incet incet o sa incepi sa-ti dai seama cam fiecare ce reprezinta.Oricum jocul asta e un RPG in adevaraut sens al cuvantului f bine structurat si cu f multe variatiuni si custom builds ce le poti face,mie asta mi-a placut f mult la el

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 55 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts