Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 55 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1096

Thread: Demon's Souls

  1. #901 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    M-am dat batut la lumea 1-2... ma enerveaza zidul pe care trebuie sa alerg, ca ma "arde" dragonul si la sfarsit ma astepta un blue knight si 5 arcasi.

    Am mai facut o tura de lumea 1-1, am facut si red knight - in sfarsit - cum sa fac sa cresc soul level ? M-am uitat pe wiki si trebuie sa am 690 souls pt. soul level 2 si eu am 5000 si ceva...

  2. #902 SP
    Junior Member n3r0's Avatar
    La Phalanx e foarte usor daca folosesti soul ray, inamicii sunt toti la un loc si vraja patrunde prin mai multi odata. Face damage chiar si la boss cand e protejat. Sa incerci in New Game +, deoarece dificultatea creste considerabil. Si nu uita sa NU consumi sufletele bossilor, o sa ai nevoie de ele.

    ---------- Post added 25-01-2011 at 12:41 PM ----------

    Quote Originally Posted by naz View Post
    M-am dat batut la lumea 1-2... ma enerveaza zidul pe care trebuie sa alerg, ca ma "arde" dragonul si la sfarsit ma astepta un blue knight si 5 arcasi.
    Echipeaza Thief's ring(asa blue knight nu te observa daca esti rapid) si cand ajungi la arcasi te pui in spatele trasuri(te va proteja). Astepti sa traga si ii omori pe rand cand crezi ca ai timp.(nu uita, pe rand) Apoi cu blue knight 1 vs 1 trebuie doar sa ai rabdare si sa fi atent. Sper ca te ajuta. Bafta.

  3. #903 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    M-am dat batut la lumea 1-2... ma enerveaza zidul pe care trebuie sa alerg, ca ma "arde" dragonul si la sfarsit ma astepta un blue knight si 5 arcasi.

    Am mai facut o tura de lumea 1-1, am facut si red knight - in sfarsit - cum sa fac sa cresc soul level ? M-am uitat pe wiki si trebuie sa am 690 souls pt. soul level 2 si eu am 5000 si ceva...
    naz ai ramas la level 1 pana acuma!upgrade faci la Maiden in Black in Nexus vb cu ea

  4. #904 SP
    Member caine_rau's Avatar
    eu unul am cheltuit soul's doar pe repair si pe level up. niciodata n-am cumparat nimic( gasesti destule dupa ce-ti omori inamicii si unele din ele sunt de negasit la comercianti. ex: Kris Blade, Baby's Nail, Talisman of God...)
    in ultimul timp am crescut in level special pt a putea folosi un inel, bagheta magica, bata, sabie, scut etc.

  5. #905 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am incercat deja de 4 ori la Tower Knight si mi-am pierdut rabdarea, ultima data aproape il bateam - dar a cazut pe mine si am inchis consola instant. Pot sa merg in alta lume inafara de 1-1 si 1-2 ? Ceva usor

    LE: Incerc acum in 2-1.

  6. #906 SP
    Member caine_rau's Avatar
    la Tower Knight incearca cu mai multa mobilitate. ma refer la ceva de genul - scapa de scut armura etc( pt ca mie mi s-a parut cam slow in miscari Tower Knight).
    pt ca oricum daca-ti da una te rupe-n doua. mai bine sa n-apuce.

  7. #907 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Am incercat deja de 4 ori la Tower Knight si mi-am pierdut rabdarea, ultima data aproape il bateam - dar a cazut pe mine si am inchis consola instant. Pot sa merg in alta lume inafara de 1-1 si 1-2 ? Ceva usor

    LE: Incerc acum in 2-1.
    Daca esti royalty nu ai magii ?... Du-te sus si scuipa magie pe el pana moare
    Si inainte sa il ataci pe el ai curatat arcasii ? Ca aia te cam incurca daca nu

  8. #908 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am curatat toti arcasii, dar cum am gresit putin m-a omorat. Ar trebui sa stau sa ma uit la un film pana mi se incarca "mana"

  9. #909 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Sunt ceva "spice-uri" ce le poti cumpara de la vanzatori ca sa iti reincarci mana,si ierburi pt viata dealtfel,dar oricum Knight-ul n-ar tb sa te omoare dintr-o lovitura,inseamna ca ai level prea mic,incearca sa mai cresti putin in level si dupaia infrunta bossul,astfel incat sa nu mori dintr-o singura lovitura.Daca nu, mergi in lumea 2-1 vezi ce poti reusi pe acolo,dar tin sa te anunt ca si acolo bosii sunt grei si iti tb sa ai echipament cu protectie la foc in acea lume, si arme cu puteri magice fiindca toti inamicii de acolo sunt sensibili la magieGood luck!

  10. #910 SP
    Senior Member tray's Avatar
    am inceput si eu jocul. imi place mult
    e ok daca pt un incepator daca am ales mage?

  11. #911 SP
    Member caine_rau's Avatar
    in multe situatii cred ca-i mai bun pt ca majoritatea adversarilor sunt greu de ucis si-i mai bine s-o faci de la distanta.
    apropo. ce zona ai?

  12. #912 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Ce zona ai ? Poate jucam impreuna

  13. #913 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    @tray:Roialty e clasa cea mai usoara de inceput,care are si magie si ceva strenght si viata mai mare,dar da in general jocul e mai usor daca il joci cu un magician.Eu unul imi place mai mult sa ma bat de aproape cu ei cu sabie si scut,mai medieval asa,dar nu ma dau de laturi nici de la un fire ball,soul ray ceva,care m-au ajutat in nenumarate cazuri

  14. #914 SP
    Senior Member tray's Avatar
    zona 1

  15. #915 SP
    Member caine_rau's Avatar
    cu mine si cu swingshot dar tre sa cresti in level. sau poate-l incep din nou de la 0 de dragul mp.

  16. #916 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Ah, pacat... eu am zona 2. Sa nu uiti sa faci level cu sufletele pe care le aduni (nu cum am facut eu... de eram level 1 in lumea 1-2 lol) si sa ai rabdare. Jocul e greu, dar foarte bun.

    M-am hotarat sa mai incerc o singura data la Tower Knight, daca nu reusesc, "trisez" cu sagetile... in lumea 2-1 mi-am luat-o rau de tot.

  17. #917 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Despre Tower Knight.



    Despre dragonul rosu.


  18. #918 SP
    Member caine_rau's Avatar
    man hai sa ne-ntalnim la o partida sau hai sa-l incepem de la start dar in echipa de 3.
    tu, eu si tray. ce zici?

  19. #919 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Sure. Eu pastrez char-ul ala de lvl 70 doar pt asta, dar pot incepe si din nou, chiar vroiam sa imi fac un caracter bazat pe faith. Ca sa putem juca, trebuie sa terminam toti 1-1 si apoi incepem de la tower knight. Mie imi convine oricum

    Cat despre program, la mine e un pic mai random, in sensul ca de marti pana joi nu stiu daca am seara libera sau nu. Luni si vineri 90% sunt liber. In seara asta daca am liber voi intra devreme la un Demon's Souls, imi voi pregati paladinul ala cu 1-1 terminat.

    Daca ma gasiti pe PSN si joc altceva puteti sa imi dati msg sa jucam nu e problema. De obicei ma gasiti in MKvsDC dar pot iesi imediat

  20. #920 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    pe la ce ora ati vrea sa jucati? poate ma bag si eu ca am zona 2.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 46 of 55 FirstFirst ... 36 44 45 46 47 48 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts