Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 26 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 518

Thread: Gran Turismo 6

  1. #241 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Unde ai vazut tu 199 la emag?
    Jur ca dimineata era 199!! avem o discutie pe FB si am verificat...199! acum e 249
    Attached Images Attached Images gt6.jpg

  2. #242 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Mda iar am luat-o in freza. Serviciile de la Altex sunt de cea mai joasa speta.
    Oare merge sa fac o reclamatie la OPC in legatura cu serviciile defctuase ale lui Altex, se pune la socoteala precomenzile,atunci cand nu se livreaza in data lansarii?
    nici macar nu m-au sunat inca pentru joc. Oricum l-am luat la pret mai mare de la DOMO. Dar ALtex degeaba are pretul bun, ca nu trimit la toti.



    Eu zic ca jocul este cel putin la fel de bun ca GT5. Impatimitii care au jucat cativa ani GT5 il vor aprecia

  3. #243 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Mda, aceasi marie dar cu alta palarie. Daca nici acum nu au fost in stare, mai bine se rezumau la 3-400 de masini precum in Forza dar cu detalii cat mai multe.
    Corect, plus ca nu inteleg de ce au mai lansat versiunea asta daca n-au fixat sunetul si n-au adaugat damage, au pompat ceva content (care oricum nu-i cine stie ce, din moment ce nu toate masinile-s Premium) si cam aia e, "dati-ne 60$".
    Jocul asta trebuia vandut mai degraba ca DLC pentru 5, dar traim intr-o lume cu COD, FIFA si mai nou BF, deci nu e de mirare, s-au "desteptat" si japonezii.

  4. #244 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Iaca un review:


  5. #245 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    am vrut sa-l iau si eu azi, pt ca ieri nu am apucat sa dau comanda la altex sau media galaxy und era la 199.99.
    m-am dus in afi si la flanco era un raft plin, cu carcase goale trase la imprimanta, au zis ca inca nu au jocul si nici nu stiu cat costa.
    la domo tot in afi era 259,99. no thx. am plecat totusi cu un From Dust de PC la 29.99.
    am sa mai astept si o sa mai caut si in cora, poate-l aduc la 199.99 cum au facut si cu GTA5.
    spor la jocat.

  6. #246 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cu siguranta n-o sa-l mai gasiti la 199, treaba asta se face PANA in ziua lansarii, dupa creste pretul, asa a fost mereu, la fel si in CORA

  7. #247 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Corect, plus ca nu inteleg de ce au mai lansat versiunea asta daca n-au fixat sunetul si n-au adaugat damage, au pompat ceva content (care oricum nu-i cine stie ce, din moment ce nu toate masinile-s Premium) si cam aia e, "dati-ne 60$".
    Jocul asta trebuia vandut mai degraba ca DLC pentru 5, dar traim intr-o lume cu COD, FIFA si mai nou BF, deci nu e de mirare, s-au "desteptat" si japonezii.
    Iti dau cateva argumente in favoarea noii versiuni:
    - fizica suspensiei schimbata, feeling control mult diferite, cel mai bun pe care l-am intalnit intr- un joc de consola
    - masini noi, o gramada de hothatch-uri, Gt3, masinile vechi revizuite
    - timpul dinamic si vremea arata superb pe circuite.
    - circuite noi
    - force feedback nou, am intalnit si torque steer la clio rs si focus st.
    - imbunatatiri la customizare.
    - sunet imbunatatit la cauciucuri, iesiri de pe traseu, motor
    - raspuns mai prompt la accelratie, mai realist. Incercati mazda din primul Coffe break sa vedeti ce usor se tureaza, ca intr-o masina reala. In Gt5 era mai liniara acceleratia.

    Schimbarile nu par majore dar pentru comunitate e tot ce trebuia, putin aer proaspat. Nu putem compara seria Gt cu Cod , Ac , fifa sau Nfs. Alea ies en gros, in fiecare an

    Nu va asteptati la Nfs ca nu e genul asta. Totodata pentru a va bucura de un joc ca asta trebuie sa jucati cu volan si sa iubiti masinile in general.
    Poate ca multi o sa ma faceti fanboy dar e un joc foarte bun. Grafic vorbind nu se poate mai mult pe anticul Ps3.

    P.s: cei care criticati jocul l-ati jucat? Sau va bazati pe prezentarile diferitelor site-uri?

  8. #248 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    Vinde un prieten GT6 proaspat castigat cu 200 de lei, se ridica si azi de la statia de metrou ct brancoveanu. PM pt. tel

  9. #249 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    De la lansare. ASA se face o lansare ca lumea, nu cum a fost pana acum.
    TOATA lumea a primit tricou (pe masura) + poster + apa/suc. Intrebarile s-au pus pe baza de trageri la sorti (fiecare primea un bilet, apoi tragea unul din ele si punea o intrebare, asa am castigat jocul) deci sanse egale. Nu arunca premiul, ridica mana, urla raspunsul, etc. Si s-au dat multe jocuri moka, nu cum a fost la GTA 5 de s-au dat doar 3.

    Foarte bine organizat, premii pentru toti, nu plecai cu mana goala, sanse egale la toata lumea. Bravos! Sa mai vedem lansari din-astea si la alte jocuri. Singurul minus e ca nu au avut jocul de vanzare.
    Attached Images Attached Images imag0280.jpg

  10. #250 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Mda iar am luat-o in freza. Serviciile de la Altex sunt de cea mai joasa speta.
    Oare merge sa fac o reclamatie la OPC in legatura cu serviciile defctuase ale lui Altex, se pune la socoteala precomenzile,atunci cand nu se livreaza in data lansarii?
    Ai avut dreptate, cand te-ai indoit de corectitudinea si promptitudinea celor de la altex. Nici pe mine nu m-a sunat nimeni si nici nu am primit nimic. Am sunat eu la relarii clienti, si o voce inregistrata baraia acolo ca pentru precomenzile mai tarzii de 22 noiembrie, din pacate se inregistreaza intarzieri la expediere si ca isi cer scuze...bla, bla, bla. Bine ca au stiut sa trimita mesaje ca au jocul pe stoc inca de acum o saptamana si uite ca nu-s in stare sa le trimita celor care le-au comandat.
    Eu personal nu le gasesc nici o scuza. Nu am comandat frigider sau masina de spalat. Un simplu joc, il puteau pune ieri intr-un plic, si astazi era la mine. Da, dar asta nu in Romania.
    In fine, pe viitor, putin probabil sa mai comand ceva la ei.

  11. #251 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Ai avut dreptate, cand te-ai indoit de corectitudinea si promptitudinea celor de la altex. Nici pe mine nu m-a sunat nimeni si nici nu am primit nimic. Am sunat eu la relarii clienti, si o voce inregistrata baraia acolo ca pentru precomenzile mai tarzii de 22 noiembrie, din pacate se inregistreaza intarzieri la expediere si ca isi cer scuze...bla, bla, bla. Bine ca au stiut sa trimita mesaje ca au jocul pe stoc inca de acum o saptamana si uite ca nu-s in stare sa le trimita celor care le-au comandat.
    Eu personal nu le gasesc nici o scuza. Nu am comandat frigider sau masina de spalat. Un simplu joc, il puteau pune ieri intr-un plic, si astazi era la mine. Da, dar asta nu in Romania.
    In fine, pe viitor, putin probabil sa mai comand ceva la ei.
    Eu zic sa faci si tu o reclamatie la OPC, eu unul am facut..
    Si la telefon cand am vorbit cu respectivul si i-am spus ca o sa fac reclamatie la OPC, si apoi i-am inchis telefonul, dupa nici 2 min ma suna in disperare si nici nu am raspuns..
    Astept sa vad ce raspuns primesc de la OPC.

    Cu toate astea cei care aveti jocul:
    Cum e?

  12. #252 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Eu zic sa faci si tu o reclamatie la OPC, eu unul am facut..
    Si la telefon cand am vorbit cu respectivul si i-am spus ca o sa fac reclamatie la OPC, si apoi i-am inchis telefonul, dupa nici 2 min ma suna in disperare si nici nu am raspuns..
    Astept sa vad ce raspuns primesc de la OPC.

    Cu toate astea cei care aveti jocul:
    Cum e?
    Nuuuu....nu ma mai complic cu nici un OPC. Deja mi-e sila de toate: magazine, institutiile statului...si tot restul. Oricum, pe site-ul altex scrie ca precomenzile se onoreaza intre 24 si 48 de ore. Poate, poate primim maine jocurile! Sa nu-mi spui ca sunt naiv!

  13. #253 SP
    Junior Member alinutu000's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Nuuuu....nu ma mai complic cu nici un OPC. Deja mi-e sila de toate: magazine, institutiile statului...si tot restul. Oricum, pe site-ul altex scrie ca precomenzile se onoreaza intre 24 si 48 de ore. Poate, poate primim maine jocurile! Sa nu-mi spui ca sunt naiv!
    Se pare ca nu au onorat toate comenzile. eu am primit jocul pe 5 decembrie la ora 14.00 prin curier rapid. si precomanda am dato cu 7 zile inainte doar

  14. #254 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Nou posesor aici (thanks concurs emag ), adaugati psn id clauzzz203

  15. #255 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Eu zic sa faci si tu o reclamatie la OPC, eu unul am facut..
    Si la telefon cand am vorbit cu respectivul si i-am spus ca o sa fac reclamatie la OPC, si apoi i-am inchis telefonul, dupa nici 2 min ma suna in disperare si nici nu am raspuns..
    Astept sa vad ce raspuns primesc de la OPC.

    Cu toate astea cei care aveti jocul:
    Cum e?
    Man laso balta , iti faci nervi degeaba cand sti in ce tara traim...
    Am fost eu azi pe la media galaxy(aka altex) si era 199 lei la raft chiar daca pe site este 240 lei.

  16. #256 SP
    Member ununou's Avatar
    Pune-ti pauza la 0:54!Cred ca aceea este o dacie 1100.


  17. #257 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E probabil un Renault 8, nu Dacia 1100.

  18. #258 SP
    Member ununou's Avatar
    Ma rog...tot aia e.Abia astept sa ma dau cu dacia in GT6

  19. #259 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Imi poate spune unul din fericiti pana cand tine prima sesiune de Seasonal Events? Thx.

  20. #260 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    Imi poate spune unul din fericiti pana cand tine prima sesiune de Seasonal Events? Thx.
    Pana pe 4 ianuarie parca, stiu ca m-am uitat aseara si asa scria, dar nu sunt sigur. In mod cert e pana la inceputul lui ianuarie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 26 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40
  2. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts