Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 26 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 518

Thread: Gran Turismo 6

  1. #261 SP
    Member Dante's Avatar
    eu l-am luat cu 250 de la altex sambata dimineata. o sa-l butonez saptamana asta si weekendul viitor o sa-l vand cu 200 deci cine o sa vrea sa tina minte ca eu o sa-l pun la vanzare

  2. #262 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ceva pareri despre joc ? Multi de pe GTPlanet sunt dezamagiti.

  3. #263 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Mie îmi place. N-am jucat celelalte jocuri din serie, ca sa am termen de comparație, dar GT6 e foarte fun. Asta vine de la cineva care de obicei se plictisește la jocurile de curse.

  4. #264 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

  5. #265 SP
    Junior Member Nandy001's Avatar
    Destul de ciudat Gt6. Nu am vazut B-Spec, Endurance events (probabil se deschid mai incolo...), licentele sunt simple, lista de trofee foarte accesibila, pana acuma nu am constatat nimic ce sa fie greu de realizat. Per ansamblu jocul ruleaza bine, grafica buna, masinile raspund bine la comenzi. Un fel de Gt5 relansat intr-o maniera mult mai simpla. Dar suntem la inceput, am toate sansele sa ma insel.

  6. #266 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by Nandy001 View Post
    Destul de ciudat Gt6. Nu am vazut B-Spec, Endurance events (probabil se deschid mai incolo...), licentele sunt simple, lista de trofee foarte accesibila, pana acuma nu am constatat nimic ce sa fie greu de realizat. Per ansamblu jocul ruleaza bine, grafica buna, masinile raspund bine la comenzi. Un fel de Gt5 relansat intr-o maniera mult mai simpla. Dar suntem la inceput, am toate sansele sa ma insel.
    Nandy, nu te inseli. Din pacate, se pare ca partile proaste ale lui GT6, au fost tinute sub tacere si ies la iveala abea acum, dupa ce lumea a cumparat jocul si incepe sa-l joace. Sunt unii care au jucat jocul in mod cariera, in doar doua zile. Nu mai exista curse lungi de anduranta, ci doar de 24 de minute. Ei bine, pentru mine cel putin, este o MARE dezamagire acest lucru. Am avut mari asteptari de la acest joc, dar dupa ce am citit impresiile unora de pe GT Planet (nu putine si destul de negative), sunt cam dezamagit de el.

  7. #267 SP
    def
    Junior Member def's Avatar
    Ia o masina, intra in arcade mode, baga 999 de ture si ai anduranta.

    Probabil ca l-au facut mai accesibil, in ideea ca termini jocul si intri online din lipsa de altceva.Acolo e real driving simulator, nu offline cu AI-ul usor imbecil.

  8. #268 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Nu mai exista curse lungi de anduranta, ci doar de 24 de minute.
    Pt mine e un lucru bun ca nu mai exista acele curse tampite de 24 ore

  9. #269 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by def View Post
    Ia o masina, intra in arcade mode, baga 999 de ture si ai anduranta.

    Probabil ca l-au facut mai accesibil, in ideea ca termini jocul si intri online din lipsa de altceva.Acolo e real driving simulator, nu offline cu AI-ul usor imbecil.
    Pe mine nu ma intereseaza online-ul. In modul arcade, nu are nici un farmec. Nu poti face credite, nu castigi masini, acolo chiar ca e timp pierdut.

    ---------- Post added 09-12-2013 at 11:49 ----------

    Quote Originally Posted by TiBiKiMiR View Post
    Pt mine e un lucru bun ca nu mai exista acele curse tampite de 24 ore
    Tibi, cum e mai bine, sa ai ceva in plus, ce i-ar putea interesa pe unii, sau sa nu ai, pentru ca unora nu le place? Nu te-a obligat nimeni sa faci acele curse, daca nu ti-au placut. Au fost intradevar tampite, pana nu au rezolvat problema cu save in race, ca pe urma au devenit accesibile.
    Bun, au renuntat la 24 de ore,.... dar sa sari in cealalta extrema, la 24 de minute? Ce farmec are sa joci un Le Mans, cu ciclul zi - noapte, in 24 de minute? E o prostie.

  10. #270 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Daca facem o comparatie intre GT5 in prima zi de la lansare si ultimul update e diferenta de la cer la pamant. Cu totul alt joc. E bine ca GT6 desi are anumite neajunsuri, le-a preluat pe alea bune din GT5 si nu ne lovim de aceleasi bug-uri.
    Cu cei de la PD eu m-am obisnuit. sunt unii din putinii care mai pun pasiune in dezvoltarea jocurilor si nu o fac doar pentru a-si reimprospata conturile. Iar cand vrei sa ai cel mai bun simulator, nu le poti face pe toate deodata. Sunt convins ca daca nu ii presa SONY, mai munceau cateva luni la joc.

    Eu sunt foarte multumit de controlul masinilor in GT6. Daca in Gt 5 parca alunecau pe sapun, aici ai putin ruliu si e mult mai usor de sesizat atunci cand fata sau spatele pierd aderenta. Si am observat ca Sports Hard au ceva mai multa aderenta, in genul la fostele Soft.
    Pana acum masina preferata: Ktm XBow varianta simpla.

  11. #271 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Nandy, nu te inseli. Din pacate, se pare ca partile proaste ale lui GT6, au fost tinute sub tacere si ies la iveala abea acum, dupa ce lumea a cumparat jocul si incepe sa-l joace. Sunt unii care au jucat jocul in mod cariera, in doar doua zile. Nu mai exista curse lungi de anduranta, ci doar de 24 de minute. Ei bine, pentru mine cel putin, este o MARE dezamagire acest lucru. Am avut mari asteptari de la acest joc, dar dupa ce am citit impresiile unora de pe GT Planet (nu putine si destul de negative), sunt cam dezamagit de el.
    Stai, nu mai exista nici o cursa de anduranta ? Nu ma intereseaza cele de 24 de ore, dar cele gen Grand Valley 300km, Indy 500, Laguna Seca 200 Miles, care durau 2-3 ore chiar mi-au placut.

  12. #272 SP
    Junior Member sterescugabriel's Avatar
    Salutare, am comandat jocul GT6 de la Emag joi 05.12.2013 la pretul de 199 iar dupa miezul noptii a fost ridicat la 249 urmand ca de azi sa fie 239.

    Jocul a ajuns sambata la 1 zi de la lansare , cbiar nu ma asteptam. Ziceau cei de la Sony ca cei care au facut pre-order inainte de lansare vor beneficia de un pack anume. In romania sa inteleg ca nu este valabila, deoarece am primit jocul standard. (inca nu l-am instalat, diseara o sa ma ocup de el).

    Cei care l-ati instalat , ati avut posibilitatea sa optati pentru un anumit pack ?

    Precision Pack
    Torque Pack
    Velocity Pack
    Performance Pack
    Adrenaline Pack

  13. #273 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Stai, nu mai exista nici o cursa de anduranta ? Nu ma intereseaza cele de 24 de ore, dar cele gen Grand Valley 300km, Indy 500, Laguna Seca 200 Miles, care durau 2-3 ore chiar mi-au placut.
    Paul.....nu stiu exact dar din cate comentau unii pe GTPlanet, se pare ca cea mai lunga cursa de anduranta din joc, are 24 de minute.

    ---------- Post added 09-12-2013 at 18:09 ----------

    Quote Originally Posted by sterescugabriel View Post
    Salutare, am comandat jocul GT6 de la Emag joi 05.12.2013 la pretul de 199 iar dupa miezul noptii a fost ridicat la 249 urmand ca de azi sa fie 239.

    Jocul a ajuns sambata la 1 zi de la lansare , cbiar nu ma asteptam. Ziceau cei de la Sony ca cei care au facut pre-order inainte de lansare vor beneficia de un pack anume. In romania sa inteleg ca nu este valabila, deoarece am primit jocul standard. (inca nu l-am instalat, diseara o sa ma ocup de el).

    Cei care l-ati instalat , ati avut posibilitatea sa optati pentru un anumit pack ?

    Precision Pack
    Torque Pack
    Velocity Pack
    Performance Pack
    Adrenaline Pack
    Eu am inteles ca de acele packuri, beneficiaza doar cei care au comandat editia Anniversary a jocului, nu cei care au comandat editia Standard. Din cate am am vazut eu, in Ro nu puteai comanda la nimeni editia aniversara, pentru ca nimeni nu o avea in oferta.

  14. #274 SP
    Junior Member sterescugabriel's Avatar
    din link-ul de mai jos reise ca la varianta standard se adauga acele pack-uri

    http://www.gran-turismo.com/gb/products/gt6/preorder/

  15. #275 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cand am fost la lansare au spus ceva legat de asta, din cate am inteles toti cei care au avut pre-order chiar si la varianta standard vor primi un dlc gratis

    Cat despre joc, FOARTE multumit de controlul masinilor, mi se pare mult mai imbunatatit, se cunoaste mai ales in curbe. Grafic e tot un gunoi, dar ma bucur ca au remediat umbrele din cockpit (ca restul tot varza sunt) . Meniurile sunt mult mai accesibile, s-au taiat din loading screen-urile alea infernale, totul merge mai usor si mai fluid. Modul career in schimb e cam dezamagitor si urasc faptul ca la dealerships au pus si masinile standard si premium laolalta, fara sa specifice care e care. M-am trezit ca mi-am luat o masina pe care o credeam premium, ca sa vad ca e standard . Zilele viitoare o sa incerc si online-ul sa vad cum e.

  16. #276 SP
    Junior Member sterescugabriel's Avatar
    cred ca era vorba de dlc gratis care contine bmw z4 si din cate am citit va fi pt toti fanii nu cred ca doar pentru cei cu pre-order.

  17. #277 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dont know, eu iti spun doar ce am auzit acolo la fata locului, nu stiu detaliile :-s

  18. #278 SP
    Junior Member sterescugabriel's Avatar
    Mersi frumos. Si eu zic ce am citit in presa

  19. #279 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    It looks like the latest major release in the Gran Turismo franchise is not major at all. Gran Turismo 6 is way more ignored by people than any other game in the franchise. One of the biggest concerning reasons is the presence of two next-gen consoles. Sony also did not take the marketing and advertising of the game seriously and so it failed to meet high sales and to become another one of the franchise’s super hit. Gran Turismo 6 sales were obviously way below common expectations.

  20. #280 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Buna asta cu lansarea unui nou GT odata cu lansarile consolelor next-gen

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 26 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40
  2. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts