Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Achizitie PS3

  1. #1 SP
    Junior Member Comisar's Avatar

    Achizitie PS3

    Buna seara.. vreau sa imi cumpar zilele astea un PS3 Super Slim 500 GB bundle cu GTA V si un controler la un pret de 1349 lei de pe altex. Acum, eu va itnreb pe voi ca va pricepeti mai bine . .(ar fi primul playstation pentru mine ).. merita sa dau banii astia ? E un pret bun sau e mult in conditiile in care apare PS4? As putea sa il iau din alta parte mai ieftin ? Mentionez ca nu vreau sa astept sa iau ps4 .. si nu vreau sa iau nici un ps3 la mana a doua ..
    De asemenea, va rog daca e sa imi recomandati un tv pentru acest ps3 .. dar sa nu depaseasca suma de 1700 lei.
    Va multumesc!

  2. #2 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    este un pret foarte mare, gasesti aici pe forum PS3 la 600-800 lei iar GTA 5 este in jur de 160 lei tot pe forum

  3. #3 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    nou? la 600-800 lei ? un link ceva ?

  4. #4 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    De ce nu te-ai uitat de black friday dupa ps3 ?

  5. #5 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    .. zilele astea mi-a venit sa imi iau ps3 .. acum in loc sa ma certati . .va rog sa ma ajutati daca e cu niste sfaturi

  6. #6 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Console - Playstation 3 - Gaming - Jucarii | ALTEX
    De exemplu ia-ti de aici, 800RON si GTAV-ul separat costa ~200RON maxim. Si ramai cu 350RON care sa-i adaugi la bugetul pentru un nou TV.
    Problema e ca are doar 12GB deci daca vrei jocuri digitale/PS+..nu e prea bine.
    Daca vrei sa-ti cumperi jocurile in format digital de pe PSstore si sa-ti activezi PS+ (in fiecare luna primesti 2 jocuri random care de obicei sunt foarte bune - luna care vine, incepand cu 24 decembrie, ai Borderlands2 si Devil May Cry pe PS+ gratis- ) ti-ar trebui un model de 500GB, deci pachetul ala Bundle cu GTA V e bun.

  7. #7 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    Pai nu inteleg .. atunci dc ps3-ul cu gta5 e 1349 .. si daca as lua ps3 separat si jocul separat ar fi 1000 lei .. vad ca unu e de 500 gb si altul de 12 .. care e diferenta in fapt ?

  8. #8 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Pai una are HDD de 12gb si una de 500gb, pe cea de 500gb poti stoca mai multe lucruri.

  9. #9 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Tot 12GB are si pachetul ala, Move pe PS e cam..degeaba, jocul WonderBook e jale, singurul lucru bun e gamepad-ul in plus.

  10. #10 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    Deci pachetul de 500 gb ar fi bun la pretul ala ? Jocul il primesc separat de ps3 si nu integrat in consola ? In ideea ca il pot vinde ulterior ?

  11. #11 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Da, jocul il primesti separat sub forma de DVD. De vandut ulterior nu stiu daca poti (pe carcasa scrie cum ca nu trebuie vandut separat de consola), dar banuiesc ca poti
    Daca nu vrei neaparat GTAV poti alege de exemplu si varianta
    http://www.altex.ro/consola-sony-ps3-super-slim-500gb-joc-gran-turismo-6-joc-the-last-of-us
    sau
    http://www.altex.ro/consola-sony-ps3...yond-two-souls
    Ideea e ca The Last of Us e super joc Si Beyond e bestial (GT6 insa nu am incercat ca nu sunt pasionat de masini/simulatoare auto).

  12. #12 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    Ideea e ca abia astept sa joc si gta v
    Voi, care ati mai avut playstation .. care ar fi durata de viata a unei astfel de console ? Cat sa ma astept sa ma tina pana sa cedeze? Ma joc 3-4 ani linistit dacan u dau cu el de pamant ?

  13. #13 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Poti si +8 ani daca nu ai ghinion/ai grija de ea

  14. #14 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    In ce sens ghinion ? sa Ilcumpar deja cu defect?

  15. #15 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Sau probleme cu blocul optic dupa cativa ani de uzura. Sincer nu prea stiu persoane carora sa se fi stricat PS-urile dupa ce le-au cumparat noi din magazine.

  16. #16 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    Si ca TV ? aveti vreo recomandare ? in jur de 1700 lei ... sau niste specificatii dupa care sa ma uit cand aleg sa mearga ok ps3

  17. #17 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Quote Originally Posted by Comisar View Post
    Ideea e ca abia astept sa joc si gta v
    Voi, care ati mai avut playstation .. care ar fi durata de viata a unei astfel de console ? Cat sa ma astept sa ma tina pana sa cedeze? Ma joc 3-4 ani linistit dacan u dau cu el de pamant ?
    Eu ma joc de 4 ani, aproape in fiecare zi si consola nu are nimic, functioneaza ca in primul minut din viata ei. Trebuie sa ai un ghinion nesimtit ca sa se strice repede . Cumparata de la Altex.

  18. #18 SP
    Junior Member Comisar's Avatar
    Cu asta m-am convins .. o sa iau bundleul de 500 gb de la altex cu gta v. . .acu mai ramane sa ma conving cu un tv
    ma gandeam la asta . . Televizor LED Smart TV Full HD, 80 cm, SAMSUNG UE32EH5300, HDMI, USB | ALTEX .. ce ziceti ??? sau asta Televizor LED Full HD, 107 cm, PHILIPS 42PFL3188H/12 | ALTEX .. desi e un pic cam scump

  19. #19 SP
    Junior Member razzv's Avatar
    Daca as fi in locul tau mi-as lua asa:
    PS3 500GB + GTA5
    LED Phillips 102cm FULL HD

    Poti sa iti iei televizorul cu 1900 si o sa ai un voucher de 20% reducere (380 de lei) pentru orice produs de peste 1000lei (Bundle-ul PS3+GTA5 cu 1400 de lei).

    Astfel, cu pana-n 3000 de lei (aprox. 2920) poti lua un televizor FULL HD de 102cm, un PS3 de 500GB si GTA5-ul.

  20. #20 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by az_faust View Post
    Eu ma joc de 4 ani, aproape in fiecare zi si consola nu are nimic, functioneaza ca in primul minut din viata ei. Trebuie sa ai un ghinion nesimtit ca sa se strice repede . Cumparata de la Altex.

    Problema nu e de ghinion ci de lipsa de gandire a multor utilizatori. Sunt destui care indeasa consola intr-o nisa de dimensiunea unui sertar, eventual si cu fantele de admisie aproape lipite de unul din peretii spatiului respectiv. Normal ca in sesiunile mai lungi biata consola ajunge la temperaturi mari. Pe urma se raceste cand este oprita si tot asa, dupa nspe cicluri de-astea apar microfisurile in materialul cu care sunt lipite chipurile pe placa de baza si pac ylod-ul.

    Mi-e greu sa cred ca un PS3 care are parte de un spatiu generos de jur imprejur si se raceste corespunzator in timpul functionarii o sa dea ylod.


    Cu bluray-ul e alta poveste, din ce-am citit astuia de cele mai multe ori ii moare dioda (laserul - pe romaneste) din blocul optic, chestie care, intr-adevar, cam denota folosirea de componente de proasta calitate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Sfaturi Achizitie PS3 SLIM SH By j0cher90 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 03-12-2013, 09:22
  2. Sfat achizitie ps3 By bogdan10 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-08-2013, 19:05
  3. Sfat achizitie: PC vs PS3 By namehere44 in forum Console Club
    Replies: 36 Last Post: 07-08-2013, 12:25
  4. Sfat Achizitie Tv pentru PS3- PLS By Emperor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 24-06-2012, 01:38
  5. Sfat achizitie TV pt ps3 By biggynr3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 30-04-2012, 11:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts