Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: OnLive

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca mai este vorba de 2-3 ani cel putin, pana sa ajungem la ce spui tu mai sus. Momentan, din cate stiam, exista decat 1-2 jocuri care merg jucate pe iPad prin on-live, direct cu touch.

    Ar putea scoate un adaptor sa legam "consola" on-live de iPad si sa jucam pe consola ca pe TV, cu gamepad-ul lor.

    Oricum, este un pas foarte mare, sa il lanseze in UK. Usor usor, ajung prin toata europa si chiar este ceva ce merita.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere ca de-abia se lucreaza la 40 si 100 Gigabit intr-adevar mai avem de asteptat pana la cloud gaming serios. Intre timp insa vin si jucariile next-gen, si o sa fie o nebunie. Chiar am ramas socat cand am citit ca iPad-ul a ajuns sa consume 80% din banda de net in US (la portabile). Va dati seama ca OnLive-ul ar avea nevoie de o infrastructura beton... care sa raspunda sub 5ms si sa fie capabila sa redea multiple fluxuri de 720p per client.

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un exemplu de OnLive pe iPad

  4. #24 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Wow, sa o vad si pe asta. O sa spulbere IGN&Co.

  6. #26 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Au bagat deja cateva demo-uri pe Gamespot. Tocmai am jucat FEAR3.
    Cu ocazia asta mi-am facut si eu cont pe OnLive si am instalat programelul. Merge perfect, chiar m-a uimit. Am ramas cu gura cascata cand am vazut ca pot sa joc Dirt 3 si alte jocuri noi pe netbook-ul meu.
    Revin maine cu mai multe pareri, dupa ce mai ma joc putin.

    ---------- Post added 06-09-2011 at 01:05 PM ----------

    M-am mai jucat putin cu OnLive si pot spune ca e un program extraordinar. Jocurile imi merg fluent, cam pe la 25-30 FPS. Prin meniuri totul merge perfect, fara loading. Arena e o functie foarte buna si imi place sa ma mai uit la altii cand se joaca. Ce mai, totul de nota 10 ( aproape).
    Pana acum nu am achizitionat nici un joc, dar serviciul asta s-ar putea sa fie cel care sa ma faca sa ma mai joc pe PC.
    Cine vrea sa ma adauge la friends, nickname-ul e paunstefan .

  7. #27 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Pacat ca nu se poate cumpara microconsola asta si in Europa.
    Pre-order Batman Arkham City si o primesti gratis

  8. #28 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Regiunea se alege automat ? Cand mi-am facut contul Onlive era doar in US. Acum joc pe serverele din US sau din UK ?

  9. #29 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Am impresia ca trebuie sa-ti faci un nou cont pe site-ul din UK pentru a putea juca pe servere engleze.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  11. #31 SP
    Member Mythul's Avatar
    marea teapa. din cate am citit, actiunile tutoror angajatilor / investitorilor valoreaza un mare "0" .

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tocmai mi-am instalat OnLive (mai mult pt. teste personale). Merge impecabil (sp si mp)! atat pe pc cat si pe tableta/smartphone.

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ti-ai luat gamepad si toate cele, sau doar ti-ai facut cont de OnLive?

  14. #34 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mi-am facut cont si am instalat softul dupa care m-am jucat cateva jocuri trial (fps si puzzle) cu mouse-ul (n-am controller oficial sau alte periferice OnLive). N-am intrat in setari sa vad ce si cum dar voi testa controller-ul de X360 sa vad cum se comporta. Am mai testat cateva chestii (m-am uitat la diverse persoane cum se joaca de ex.) si n-am avut nicio problema de genu' deconectare sau delay prin meniuri.

    Ma uit mai tarziu si la altele ca acuma stau ft. prost cu timpul

    Userul meu este: RonanN1

  15. #35 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    GAME OVER:
    Cloud gaming company OnLive, an early pioneer in streaming video games over the internet, will shut down its game service later this month, the company said today. Sony is acquiring "important parts of OnLive," according to an announcement, resulting in a discontinuation of the game service.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  2. Onlive Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2010, 11:15
  3. 1 an gratuit pentru OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 02-06-2010, 16:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts