Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Problema router!

  1. #1 SP
    Banned Mario's Avatar

    Problema router!

    Daca deschid laptopul el se conecteaza la router dar nu merge internetul,daca dau un restart la router se reconecteaza si merge,problema asta e de fiecare daca cand deschid routeru+ca numai merge sa ma conectel la PS3 cu router-ul,pur si simplu imi apare ca e conectat dar nu merge netul.
    Model: Asus 520GC

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Ai setat routerul sa se conecteze la internet automat ? Sa nu trebuiasca sa intrii tu in setarile lui si sa dai manual Connect.

  3. #3 SP
    Banned Mario's Avatar
    Pai n-am umblat la setari,a inceput sa-mi faca fite deodata.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mario, incearca si un full reset la router... si eventual un update de firmware...

  5. #5 SP
    Banned Rapto2_gas's Avatar
    Vezi ca in setarile router-ului este o optiune connect automatically to internet...sau ceva de genu`...cauta asa ceva si bifeaza casuta...daca nu ai pus o parola pe el , oricine poate sa intre pe el si sa iti schimbe ceva din setari...asa ca puneti si o parola si ai rezolvat problema , sau incearca metoda lui MonkY...Bafta!

  6. #6 SP
    Banned Mario's Avatar
    Monky,am incercat solutia ta dar nu am avut succes ,cum fac un cfw update?E ciudat cand imi pun ipu sa intru pe el nu-mi arata nimic,adica nu-mi intra in panoul de comanda la router...routerul este conectat prin modem.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mario, faci update de pe site-ul Asus. Cauti firmware nou, citesti manualul, si spune acolo cum sa faci. Cat despre faptul ca nu te poti conecta, la fel, vezi in manual, ca-ti spune exact pe ce adresa se seteaza el default. In mod normal trebuie sa fie pe 192.168.0.1, dar cine stie... e Asus, deci poate fi mai ciudat. Tot in manual ai si default user/pass.

  8. #8 SP
    Banned Mario's Avatar
    Default IP address 192.168.1.1 asta e, dar totusi nu intra...ciudat.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da un renew la placa de retea de pe PC, eventual un restart... E posibil sa-si fi pastrat IP-ul vechi. Eventual si un restart la router inainte.

  10. #10 SP
    Banned Mario's Avatar
    Cum dau renew?Sunt stresant nu-i asa?Il dau din cmd cu ipconfig /release si dupa ipconfig /renew?
    L.e.:Gata am reusit sa intru in panou,e ciudat ca dupa ce dau rr la router se duce la ipu normal.

    ---------- Post added 01-02-2010 at 01:47 PM ----------

    Am updatat FW,am dat la setarile din fabrica PUR SI SIMPLU NU MERGEx(.Ma bate chestia asta.

  11. #11 SP
    Banned Mario's Avatar
    Am observat o chestie.Daca pun cablu ethernet din modem in ps3 de ex. face aceasi chestie,o fi de la modem?Si daca da ce pot sa fac.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema Router By CloserHuh in forum Software
    Replies: 0 Last Post: 03-04-2013, 14:34
  2. Problema router By FPS Marius in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 02-07-2011, 09:54
  3. Problema router By Walkman in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 07-09-2010, 15:43
  4. Problema router wireles By razvanrazy in forum Console Club
    Replies: 16 Last Post: 31-01-2010, 01:33
  5. Problema router router wireless By consol3 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 14-09-2009, 19:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts