Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 12 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 237

Thread: Creatii photoshop

  1. #81 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am mai lucrat un pic la imagine, ce parere aveti?
    Attached Images Attached Images eeeeeee.jpg

  2. #82 SP
    Member alalalt's Avatar
    Trebuie sa lucrezi la iluminare si poti scapa usor cu niste greseli de selectie, datorita faptului ca sursa are un contrast foarte puternic.

    In mare parte, ceea ce trebuie sa faci este sa folosesti:
    - fie un brush cu flow mic (cca. 25%) si opacitate ~ 40%, de culoare neagra
    - fie burn tool (doar daca ai ps cs4, altfel burn tool e rubbish)
    si sa pictezi zonele unde in mod normal ar pica umbrele.

    Un mic tip: daca vrei sa-ti fie mai usor la contur, inversezi selectia cu cutty, creezi un layer nou peste cel de baza, click dreapta-fill-negru, si apoi folosesti filters-blur-gaussian blur (il potrivesti din ochi, cum ti se pare tie ca arata mai bine)

    Ai mai jos rezultatul a 5 minute de lucru. Mie imi place poza, doar ca te-ai innecat la mal.
    Daca ai nevoie de ajutor cu ps, exista un thread special pt asta pe aria de offtopic . Multa bafta.

    Edit: scuze, nu vazusem pagina 5, postul este pentru prima poza atasata de tine pe 4
    Edit2: culorile mele sunt mai busite ca ale tale
    Attached Images Attached Images house-lisa2.jpg

  3. #83 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mersi mult @alalalt pentru tips. dar cum ti se apre poza a doua? am folosit inner shadow pana la urma si am umbla la curves am pus un filter si inca ceva dar nu imi amintesc am incercat sa pun si chestia ai luminoasa din fundal dar nu am reusit, vad ca tu ai facut-o in 5 minute . sunt inca la inceput, si imaginea aceea am facut-o fara tutorials sau ceva de aceea mi-a luat mult timp

  4. #84 SP
    Member alalalt's Avatar
    Arata mult mai bine a doua, man. Felicitari
    Ce am facut eu e doar exemplificativ. Nu am fost atent la multe lucruri, de aceea a durat atat de putin.
    Ca sa faci glowul respectiv, alegi o pensula cu drop shadow, ii setezi opacitatea medie, flow-ul mediu, si incepi sa-l desenezi cu un albastru foarte deschis. Apoi te duci la filters-blur-gaussian blur si alegi o valoare mai mare. DUpa ce faci treaba asta, setezi opacitatea layerului pe la cca. 20%, o selectezi pe cutty, cu ctrl+click pe thumbnailul layerului in care este, selectezi layerul pe care ai desenat si apesi delete

  5. #85 SP
    Junior Member vibber's Avatar

    3 lucrari noi de vibbEr

    3 lucrari noi:"> 1 banner si 2 avatare ce ziceti
    bestone2.gif

    xside.jpg

    bestone.jpg

  6. #86 SP
    Member alalalt's Avatar
    I'm feeling the difference.

    ..
    ..
    ..
    Attached Images Attached Images nicolaeguta.gif

  7. #87 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Primul meu wallpaper:



    Vector facut in photoshop:




    PSPamp un skin de winamp facut de mine(include 10 theme de culori + o nascocire de a mea numita boom mode ):



    poate fii downloadat aici

    Kanu Vector/Wallpaper 1:



    ptr mai multe rezolutii click aici

    Kanu Vector/Wallpaper 2:



    8-6 Presentation by Strike105X:



    ptr mai multe rezolutii click aici

    Si asta ii ultima mea creatie:



    la fel disponibil in mai multe rezolutii (click aici)

  8. #88 SP
    Member alalalt's Avatar
    Foarte reusit al treilea si al patrulea.
    Daca-mi permiti, o mica sugestie.. fa semnatura putin mai mica

    Edit: also, posteaza-le ca atasamente :-s

  9. #89 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    MS deobicei nu folosesc atasamente deoarece daca nu se incadreaza in restrictii poate duce la reducerea calitatii imagini

    inca o lucrare mai veche:

    Attached Images Attached Images untitled-1.jpg

  10. #90 SP
    Member alalalt's Avatar
    Man.. te rog, nu le mai posta ca hotlinkuri. Doar ca atasamente, altfel deformeaza pagina.

  11. #91 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Pune-ti si tu copyrightul undeva in coltul paginii si un pic mai minuscul , ca as fi vrut sa imi pun un wallpaper , dar ma sacaie copyrightul acela .

  12. #92 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by alalalt View Post
    Man.. te rog, nu le mai posta ca hotlinkuri. Doar ca atasamente, altfel deformeaza pagina.
    ah acuma am inteles ce vrei credeam ca vrei atasament doar ptr incarcare mai rapida

    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Pune-ti si tu copyrightul undeva in coltul paginii si un pic mai minuscul , ca as fi vrut sa imi pun un wallpaper , dar ma sacaie copyrightul acela .
    sa vad ce pot face chestia ii ca si copyright-ul ii pus acolo nu numa din motivele ptr care ii menit ci si motive "artistice" ptr ca am considerat fie ca o zona mai are nevoie de ceva in plus fie o nevoie de simetrie (exemplu Kanu Vector 2). oricum ms de compliment

  13. #93 SP
    Member alalalt's Avatar
    Sunt revectorizate de tine?

  14. #94 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Revectorizate ? oO nu.. vectorizate doar

  15. #95 SP
    Member alalalt's Avatar
    Din moment ce initial (la mama lor) au fost vectori, da, revectorizate. Din cate stiu eu anime-ul din ziua de astazi este vectorizat pentru a ajuta la scalare. Dar in fine, pot sa ma insel..
    Anyway, felicitari, au iesit f bine Poti posta si vectorii ca psd-uri sau ai-uri?

  16. #96 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ah acuma mam prins in cazul ala da ai dreptate pe jumatate depinde de anime. Ahm... daca ar fii sa posted PSD-ul ar fii cu totul merged/flatten deci nu cred ca ar conta asa mult

  17. #97 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Andrei e nebun! Primul lucru care-l face c�nd mă vede pe mess, e să mă asalteze cu link-urile lui@deviantART

  18. #98 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    XD stop it you making me blush... rofl

  19. #99 SP
    Member dexx's Avatar
    Ok..."sa ma dau si eu mare" cu fostele mele creatii din trecut

    Am avut o cariera destul de lunga din 2007 iunie pana in 2008 decembrie...dar deh , scoala...in momentul de fata nu mai stiu nici macar prescurtarea din tastatura sa fac un nou layer

    Anyway ....:

    Doar acestea mi-au mai ramas prin calculator...of ce vremuri...

    Ah , era sa uit , am avut multe nickuri precum Zirex , lock , xnn...etc.
    Attached Images Attached Images innocence-girl.png green-gfx-abstract.png abstract-sig.png escape-tag.png halo-3-tag.png new-tag-girl-v2.png spiderman-tag-v2.png stalker-tag.png pink-tag.png aotw-girls.png

  20. #100 SP
    Member Zaktan's Avatar
    http://i30.tinypic.com/eq155h.png,ce ziceti?
    p.s. nu am p;utut sa o pun ca Attachament pentru ca era prea mare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 12 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Photoshop Help By alalalt in forum Foto & Video
    Replies: 37 Last Post: 11-02-2015, 21:53
  2. Photoshop / Creatii Strungariu Paul (Jumong) By Jumong in forum Foto & Video
    Replies: 17 Last Post: 07-01-2013, 15:07
  3. Creatii foto By GreyhounD in forum Foto & Video
    Replies: 29 Last Post: 13-11-2012, 00:14
  4. Ce poti face cu Photoshop By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 4 Last Post: 08-02-2010, 18:02
  5. Photoshop Help By Bobby in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 19-03-2009, 02:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts