Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Adobe CS5

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Top 5 Features of Popular Adobe CS5 Products | Adobe CS5

    vedeti primu filmulet. va explica frumos cum sa folositi niste chestii noi.

    inca nu am descoperit cum pot sa fac asa ceva...



    daca stie cineva, sa-mi explice si mie pasii ca pt retardati, plz

  2. #22 SP
    Member verde's Avatar
    salutare.am vrut sa-mi instalez si eu PS CS5 si mi-a dat cateva erori si nu il pot instala.cum aflu daca am system de operare 64-bit? scuze de intrebare dar sunt cam n00b

  3. #23 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Asa se intampla cand il scoti de pe torrente!

  4. #24 SP
    Member verde's Avatar
    what? cine a zis ceva de torrente? sti tu ,exista trial version pe siteul adobe.
    tin sa precizez ca pe calculatorul lui varu-mio a mers perfect (bla bla windows 7) .
    Eu nu sa mai dau banii pe licente la windows 7.
    Deci e vreo sansa sa-l fac sa mearga fara sa instalez alt windows?

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    merge foarte bine pe windows 7. probabil are vre-un conflict cu vre=-un alt program instalat.

    atata suferinta pe unii pt "originale"... si ce daca e luat de pe torente ? il ai tu original ? il are cineva original ? nici nu a aparut... nu mai faceti afirmatii "destepte" fara sa va informati in prealabil.

  6. #26 SP
    Member verde's Avatar
    sa fie oare de vina CS3-ul?o sa il dezinstalez maine si o sa vad ca azi mai am ceva treaba cu el.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    yo am si CS3-u instalat si merge fara probleme. le poti dezinstala pe amdoua, intra in registrii si sterge ce are legatura cu el si reinstaleaza-le. you never know.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kagula_89 View Post
    salutare.am vrut sa-mi instalez si eu PS CS5 si mi-a dat cateva erori si nu il pot instala.cum aflu daca am system de operare 64-bit? scuze de intrebare dar sunt cam n00b
    Ca sa afli dacai ai sistem de operare pe 32bits, da click dreapta pe My Computer, Properties, si daca ai Win7 iti zice direct acolo ceva de genul "64 bits operating system". Daca ai XP, la General acolo iti spune in mod normal 64bits. Daca nu, da un CTRL+ALT+DEL si vezi in task managere daca ai specificat la aplicatii 32bits cu steluta. Daca nu, inseamna ca ai OS pe 32bits. Daca da, e pe 32 si nu o sa-ti mearga Premiere-ul. Photoshop-ul insa trebuie sa mearga ok pe 32bits... testat de mine pe trial. Daca nu e prea mare deranjul, fa o instalare pe curat la Windows. Daca da, fa o curatenie in registry ceva... Bafta !

  9. #29 SP
    Member verde's Avatar
    pai miane o sa-mi instalez sp3 si gata ,da mi-e cam teama pentru ca e fara licenta

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Asa se intampla cand il scoti de pe torrente!
    Quote Originally Posted by kagula_89 View Post
    what? cine a zis ceva de torrente?
    Quote Originally Posted by kagula_89 View Post
    pai miane o sa-mi instalez sp3 si gata ,da mi-e cam teama pentru ca e fara licenta
    kagula_89: daca taceai, filozof ramaneai...

  11. #31 SP
    Member verde's Avatar
    gata.l-am rezolvat.e superb ,dar aware fill-ul nu e nici peaproape perfect

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu e. are muuulte minusuri, dar pt amatori, e foarte bun

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Desi folosesc photoshop de cativa ani, pot spune ca am folosit in principiu ce am avut nevoie si nu am aprofundat niciodata faza cu brush-urile si umbrele si am nevoie de putin ajutor. Cum pot pune un brush (sau orice chiar desenat de mana) sa inconjoare un obiect, sa ajunga si in spatele lui unde sa nu se vada ?

    Cum pot face umbre pentru o selectie sau brush ?

    Daca e mai usor, puneti video

  14. #34 SP
    Member verde's Avatar


  15. #35 SP
    Member x F u Z e R's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Desi folosesc photoshop de cativa ani, pot spune ca am folosit in principiu ce am avut nevoie si nu am aprofundat niciodata faza cu brush-urile si umbrele si am nevoie de putin ajutor. Cum pot pune un brush (sau orice chiar desenat de mana) sa inconjoare un obiect, sa ajunga si in spatele lui unde sa nu se vada ?

    Cum pot face umbre pentru o selectie sau brush ?

    Daca e mai usor, puneti video
    Nu am video, dar poti sa pui brush pe un layer peste stock (sau, daca ai render [Imagine cu background transparent, png] poti sa-l pui sub direct si ai rezolvat), selectezi layer-ul si dai CTRL / CMD + Click (stanga) pe imaginea (preview) de la layerul care il vrei peste brush, si dai pe delete.

    Daca nu ai inteles pun niste poze

  16. #36 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Desi folosesc photoshop de cativa ani, pot spune ca am folosit in principiu ce am avut nevoie si nu am aprofundat niciodata faza cu brush-urile si umbrele si am nevoie de putin ajutor. Cum pot pune un brush (sau orice chiar desenat de mana) sa inconjoare un obiect, sa ajunga si in spatele lui unde sa nu se vada ?

    Cum pot face umbre pentru o selectie sau brush ?

    Daca e mai usor, puneti video
    Selectezi obiectu cu laso tool ...dai un ctrl + c dupaia un ctrl + v ..dai dublu click pe layeru nou si apare un meniu...e primu de sus DROP SHADOW si ai angle tot ce vrei.

    Se vede urat ca n-am stat sa selectez frumos and stuff
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #38 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Recomand scriptul: Data Glitch









    Exista optiunea trial iar ca pret, scriptul vine la 80$

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Adobe Photoshop CS6 By MonkY in forum Software
    Replies: 22 Last Post: 25-08-2012, 01:40
  2. Replies: 1 Last Post: 08-10-2011, 07:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts