Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: 3D Thread

  1. #1 SP
    Member x F u Z e R's Avatar

    3D Thread

    Nu am gasit un thread asemanator asa ca am facut eu. Vreau si eu sa stiu daca sunt chiar singuru' care lucreaza in Cinema 4d, sau cel putin singuru' care lucreaza in programe asemanatoare (3ds max, blender)

    Ceva ce tocmai am terminat, folositi daca vreti : P

    Original Size: 2560x1440
    Work Time: 30 minute, fara pauza de masa

    App, e prea mare pt atachment.
    http://img832.imageshack.us/img832/1733/try0117.png

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca il salvai ca jpeg, era mai mic

    Daca vrei sa spui ca lucrezi in program de modelare 3D, iti recomand 3D Studio Max sau Maya.

    Eu am lucrat app 4 ani in Maya iar motivul pentru care m-am lasat a fost...mi-am luat calculator nou iar cand mi-am transferat ce aveam de pe hdd-ul respectiv, am uitat sa transfer si my docs (aveam prostu obicei sa salvez in my documents) si... am pierdut tot si mi-am bagat picioarele.

    Ce-ai facut tu acolo, este ceva foarte usor.

    PS: daca vrei sa vezi lume care mai face asa ceva, intra aici si vei gasi multe chestii, chiar daca nu pe prima pagina.

  3. #3 SP
    Member x F u Z e R's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca il salvai ca jpeg, era mai mic

    Daca vrei sa spui ca lucrezi in program de modelare 3D, iti recomand 3D Studio Max sau Maya.

    Eu am lucrat app 4 ani in Maya iar motivul pentru care m-am lasat a fost...mi-am luat calculator nou iar cand mi-am transferat ce aveam de pe hdd-ul respectiv, am uitat sa transfer si my docs (aveam prostu obicei sa salvez in my documents) si... am pierdut tot si mi-am bagat picioarele.

    Ce-ai facut tu acolo, este ceva foarte usor.

    PS: daca vrei sa vezi lume care mai face asa ceva, intra aici si vei gasi multe chestii, chiar daca nu pe prima pagina.
    Stiu ca e foarte usor Deobicei fac intro-uri pt. YouTube dar azi chiar eram plictisit si mi-am facut wallpaper nou


    Depth of Field test

  4. #4 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Eu ma chinui sa invat Maya, dar de unul singur ma cam plictisesc. Cautam niste cursuri, ceva, cu profesori adevarati, intr-o sala de clasa, dar n-am gasit. Stiti voi ceva de genul?

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    iti recomand sa iti iei video tutoriale decat sa dai bani pe cursuri de genu (nu stiu daca exista, in dar in caz ca exista, sigur sunt fffff scumpe si nu merita). Eu asa am invatat. La inceput, dupa tutoriale de pe site-uri, iar mai tarziu, dupa video tutoriale.

  6. #6 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Stiu, am o gramada, nu e vorba de tutoriale, e vorba ca ma cam plictisesc sa fac singur, si vroiam sa mai fac cu cineva O atmosfera de clasa m-am gandit ca ar fi mai potrivita, ca mai pot pune intrebari, ma mai pot uita la altii, etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. The Thanks Thread By nameless_fear in forum Offtopic
    Replies: 126 Last Post: 09-07-2015, 14:49
  2. Thread sters By Gigi Kent in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 07-04-2015, 13:37
  3. New thread in bazar By clptl in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 17-02-2014, 13:41
  4. Mi s-a sters un thread By Obi1 in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 07-09-2011, 17:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts