Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 46

Thread: Televiziunea HD de la RDS

  1. #21 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    oi fi eu mai chior, dar pe site-ul celor de la RDS nu gasesc nimic in legatura cu HBO HD... ma lamureste careva ?

  2. #22 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Eu am hbo hd . L-au bagat recent de o sapt cam asa.

  3. #23 SP
    Member poolonik's Avatar
    Daca ai receptor Hd si esti abonat la HBO il vezi si in format HD.
    "Acum ai formatul HD si pentru canalele de filme. Daca nu te-ai abonat deja, aboneaza-te la extraoptiunile Digi Film si HBO"

    L.E. cu precizarea ca Digi Film deocamdata se prinde si fara receptorul lor.

    Chestia cu receptoarele proprietar pentru fiecare televiziune in parte ma deranjeaza rau ,parca as incepe o discutie pe tema asta .


    ---------- Post added 22-02-2011 at 12:55 AM ----------

    Umbla vorba ca RDS in curand isi va schimba patronul iar UPC este foarte interesata de aceasta tranzactie. Nu am surse oficiale dar se discuta in sanul companiei.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am vazut ca au introdus noi canale (nu stiu daca este vreunul in plus HD), insa sunt super happy pt. ca am vazut pe-acolo pe langa niste canale BBC si unul american 100%: Comedy Central! Si subtitrat... lovely!

    Daca are cineva lista cu ce programe au fost adaugate si ce a fost scos acum in Ianuarie 2014, please let us know! Mie mi-a aparut mesaj in CI ca s-a updatat grila si trebuie sa scanez, dar din pacate nu am avut timp sa le iau la puricat.

  5. #25 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    "RCS&RDS a scos televiziunile VH1 şi Film Café şi a introdus Comedy Central Extra, History HD, Viasat Nature/ History HD, Eurosport HD şi Eurosport 2 HD, marţi seară, pe reţelele sale de cablu digital din Bucureşti"
    http://m.mediafax.ro/cultura-media/r...e-noi-11865272

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mare pacat de VH1... dar Comedy Central Extra si History HD merita toti banii.

  7. #27 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Cu Vh1 a expirat contractul si am inteles ca renegociaza.

  8. #28 SP
    Junior Member cristiochiana's Avatar
    Mi-am comandat un smart cam de la RDS si deja e a doua oara cand ma amana,spunandu-mi sa astept alte 5 zile pentru ca produsul sa revina in stoc .... A mai fost cineva in situatia mea,ce as putea face ?

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poti sa incerci sa faci un pic de galagie (dar nu la punctul de care apartii, ci telefonic)... si sa te indrume spre un punct unde inca mai exista pe stoc. Daca nu mai exista pe nicaieri, chiar nu ai ce face.

  10. #30 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Eu am dat comanda de un SMART CAM de 2 luni si nimic, am sunat de 3 ori, de fiecare data isi cer scuze si zic ca nu este in stoc, incredibil

  11. #31 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Sfatul meu este sa mergeti la punctele lor si sa va informati.eu am facut comanda si timp de 2 luni nu am fost contactat de nimeni.sunam o data la doua zile si stocul era 0 si in aceeasi zi m-am enervat si am luat-o la pas prin Ploiesti .la primul punct cand a deschis tanti cutia cred ca avea pe putin 100 buc.au verificat decat solicitarea mea online.bafta

  12. #32 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Nu va da Smart Cam decat dupa ce primiti mail si/sau sms de la ei. Si eu am luat ieri dupa 2 luni de asteptare. Se ridica numai pe baza de comanda intr-o anumita casierie.

  13. #33 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Pentru smart card va recomand sa faceti plangere/ reclamatie la ei pe site, accesand contul pe site ul lor. Eu am obtinut cardul in 10 zile si la fel inca trei prieteni. Dupa ce am facut cererea, am asteptat cateva zile si am inregistrat o reclamație pe site. Ulterior am primit cardul foarte repede. Totul a durat cam 10 zile lucrătoare... In luna decembrie S-a intamplat

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata, in sfarsit s-a calmat lumea cu RDS care nu avea meciurile din Liga: Liga 1 la Digi Sport
    Urmareste la Digi Sport, Liga 1 si Cupa Ligii pana in 2019!

    Iti rasplatim fidelitatea cu meciuri din Liga 1 si Cupa Ligii (toate cele 9 meciuri pe etapa), pe care ti le oferim fara niciun cost suplimentar la abonament!

    Urmareste-ne la TV pe Digi Sport 1, 2, si 3.
    Sau online:
    pe platforma Digi Online
    in sectiunea de meciuri live din DigiSport
    si pe m.digisport.ro
    Ai si online acces gratuit, daca esti abonat la televiziune si la internet fix de la Digi
    Attached Images Attached Images liga.jpg

  15. #35 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, aveti idee cum sta treaba cu HBO GO pe RDS ? M-am bagat de cateva zile la pachetul HBO (10 ron pe luna) iar cand intru pe HBO GO, la autentificare, nu exista RDS ca provider...

    Nu ar trebui sa fie automat, daca am abonament la HBO sa am si la HBO GO ?

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, nu e automat... trebuie sa-ti faci user si sa-ti administrezi contul. Din pacate, eu tocmai am renuntat la HBO Go (chiar nu merita)... si nu am cum sa mai ma uit in cont/setari. Da un call la RDS-RCS si sigur iti vor spune care sunt pasii corecti. Bafta!

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si cum imi fac user, daca primul ecran ma pune sa-mi aleg distribuitorul si RDS nu este printre ei ? Daca sun la RDS, imi vor da ei un cod sau ma vor ghida ei ?

    Eu am facut abonament la HBO mai mult pentru mama si ca sa ma uit la Umbre (care m-a prins si am zis ca nu merita sa-l downloadez cand pot sa-l vad calumea) iar GO-ul era mai mult un bonus.

    De ce ai renuntat ? Ce nu merita ? Nu au destule filme/seriale ? Sau care-i faza ?

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, eu acum mi-am dat seama... am crezut ca ai spus "mi-am luat HBO Go de la RDS". Eu am avut de la Romtelecom, stiam ca RCS-RDS inca nu are contract cu HBO (doar Voyo si Digi Play)... m-am gandit ca poate au introdus. Insa am intrat acum in Digicare si nu vad nimic legat de HBO Go. Deci presupun ca iti doresti asta, nu ca ai achizitionat asa ceva

    HBO nu are legatura cu HBO Go... Sa nu te astepti sa vezi pe Go toate filmele de la HBO. Tu ai HBO... HBO Go e serviciu separat, si care nu cred ca este disponibil la RCS-RDS.

    Cat despre de ce am renuntat... well, in primul rand pentru ca era extrem de limitat contentul (fata de US). Content care disparea (adica sa nu crezi ca daca vezi ca e un serial sau un film in lista, inseamna ca il vei putea viziona oricand). Nu mai vorbim ca intrai la SF-uri si vedeai cateva sa le numeri pe degete. Fie vechi, fie filme care numai SF nu erau (ca exemplu). Dupa care, m-a enervat ca TOATE aplicatiile de pe iOS ma lasau sa folosesc AirPlay (sa playez pe TV)... numai aplicatia HBO Go nu! Ceea ce e stupid... sa ma oblige sa ma uit la un film pe tableta, dar sa nu pot pune pe TV (iar pe cablu n-aveam chef).

  19. #39 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...pacat ca nu e ceva automat. Daca ai abonament HBO la ORICINE, ar trebui sa ai acces gratuit si la HBO GO, ca la urma urmei, ii platesti si chiar destul de bine (dau 30 ron pe 150 canale - sau cate naiba sunt - si 10 ron pe 3).

    Asta este. Merg mai departe

  20. #40 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...iar o mesterit ceva astia de la RDS si acum primesc mesaje cu HDCP peste tot. O mers perfect pana acum 5 ore.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Televiziunea HD de la UPC By ffocus in forum HiFi
    Replies: 60 Last Post: 20-10-2014, 18:30
  2. Share la internet RDS By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 23-10-2012, 16:20
  3. Televiziunea HD de la RTL By h0stile in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2011, 00:32
  4. Televiziunea Consolegames ? By ionutzzz in forum Console Club
    Replies: 57 Last Post: 30-11-2008, 23:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts