Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 58

Thread: Televiziunea Consolegames ?

  1. #1 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar

    Televiziunea Consolegames ?

    Uitanduma eu la videoclipuri ce sunt pe pe prima pagina si cu sigla consolegames am stat si ma-m gandit ce frumos ar fi sa fie si o televiziune consolegamestv suna interesant dar nu sunt suficienti bani dar orsicum ar fi un real suceces daca sa-r deschide aceasta televisiune pentru toti consolisti din tara .

    Ce parere aveti ar fi fain da sau ba ?

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Normal ca ar fi fain, dar cred ca ramane un vis pentru ceva timp.

  3. #3 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Chiar ca ar fi un vis devinit realitate dar daca va exista vreodata se va afla prin ultimele obiective ale administatorilor.

  4. #4 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    da dar fi super dar este nevoie de sume cu 5 sau 6 zerouri ca sa devina realitate din pacate dar cred ca ar a-vea un raiting forte ridicat si ar creste numarul jocurilor originale vandute si al consoalelor pentru ca ar informa multi oameni

  5. #5 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Da, dupa ce facem televiziune putem face si o statie spatiala nu ? Luati-o usor, nu e usor nici cu forumul asta din punct de vedere financiar. De propuneri de donatii mi-e sila, am tot vazut pe forumuri romanesti propuneri de donatii de la zeci-sute de membrii, iar cand se implementau mai mult de 2-3 donatii minore pe saptamana nu vedeai.

  6. #6 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    A aparut deja ginx tv si nu are cine stie ce raiting.

  7. #7 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    hooooo luati-o usor nu am spus ca asta trebuie sa se faca urgent stiu despre ce sume trebuie sa se faca o televiziune iar nimeni nu este idiot sa ati donezi 100000 de mi de euro ca sa faca consoalegamestv asta era ca si un fel de viss iar fie vorba de raiting la ginx tv este un post nou aparut si nu este in toata tara adica la toate frimele de cablu deci mai au nevoie de exeperienta si timp pe piata romaneasca

  8. #8 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    e frumos sa visezi, nu?

  9. #9 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Esti chiar foarte frumos. Pentru o televiziune o investitie enorma la care nu putem sa ne gandim acum. Sa ne vedem lungul nasului si sa ne ocupam de site/forum momentan.

  10. #10 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    corect bobby facetiva munca cat mai bine tinetio tot asa

  11. #11 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutzzz View Post
    corect bobby facetiva munca cat mai bine tinetio tot asa
    gramatica ta e tare suparatoare.

  12. #12 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    scuze nu sunt tipul perfect care sa stea 5 minute sa scrie doua randuri mai gresesc si eu doar sunt om

  13. #13 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu cred ca stai 5 minute sa scrii 2 randuri corect gramatical. Greseala este o data. Dar tu scrii asa non stop.

    PS: postul acesta a durat 25 secunde.

  14. #14 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    Da gata scuze tuturor pentru ca mai gresesc si eu si Bobby ok am mai gresit dar nu non stop ok , mi-an recunoscut greseala

  15. #15 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Felicitari. Asadar, sa lasam televiziunea si sa postam linistiti.

  16. #16 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    ok ar fi un fis frumos

  17. #17 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutzzz View Post
    ok ar fi un fis frumos
    offtopic: tu chiar ai 28 de ani?

  18. #18 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    da am acesta varsta si nu stiu din ce cauza cred ca yahoo mesanger este de vina asa ca scuzati a-mi pare rau pana ma obisnuiesc sa scriu corect din nou pe tastatura pentru ca la mess ma grabeam rau deci inca o data scuze si hai sa vorbim despre subiect

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic ca in intr-un viitor foarte apropiat va fi posibil. Deja sumele pentru un studio nu mai sunt de ordinul milioanelor de dolari... si se pot face digital multe nebunii. Din pacate insa, pe langa sumele pentru studio, echipamente, etc... problema cea mai mare o constituie "mana de lucru" care trebuie platita. Din pacate, bani, bani, bani... toate se rezuma la asta.

    Cel mai bun exemplu eu. Credeti ca mie nu mi-ar place sa renunt la daily job si sa ma ocup strict de acest proiect si de ridicarea lui ? Din pacate, daca as face-o, as deveni muritor de foame... So, incet incet, cautam si noi sponsori. Intindeti si voi antenutele... Si cu cat reusim sa incropim ceva, cu atat ne apropiem mai mult de vise precum "televiziune pentru consolisti". We can only hope

  20. #20 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    intr-adevar este un vis frumos.

    dar analizati incercarile de emisiuni cu si despre console. toate au esuat. ultima care imi vine in minte era realizata in frumosul magazin de pe bd. unirii (nu imi amintesc numele acestuia) prezentator fiind chiar patronul acestui magazin. cred ca aceasta a durat cel mai mult si brusc a disparut. DE CE? bad rating? acest rating nu se rezuma numai la userii forumurilor de gen. si oricum nu cred ca bunicutele ar lasa nepotii sa se uite la jocuri in defavoarea telenovelelor (trebuia sa ma leg de mizeriile alea de asa zise seriale) chiar trebuie bani seriosi pt asa ceva. o solutie ar fi transmisia pe net. un asa post online cred ca se preteaza mai bine si nu cred ca investitia ar fi ca cea in TV. si eu visam la un magazin de acest gen cu mult timp in urma, apoi fiind la moda un magazin virtual. concluzia a fost indiferent ce imi place romanul nu este obisnuit cu asa ceva. si nici nu vrea. sa nu o lungesc mentin ideea cu CONSOLEGAMESTV ONLINE SAU CGTV ONLINE. streaming ftw

    cheers

    ps: ginx tv nu este RO. plus ca este difuzat in reteaua BOOM.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Bash.consolegames.ro By Mika in forum Funny
    Replies: 480 Last Post: 30-11-2022, 09:19
  2. Televiziunea HD de la RDS By MonkY in forum HiFi
    Replies: 45 Last Post: 27-10-2015, 22:44
  3. Televiziunea HD de la UPC By ffocus in forum HiFi
    Replies: 60 Last Post: 20-10-2014, 18:30
  4. Televiziunea HD de la RTL By h0stile in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2011, 00:32
  5. E3 2009 pe ConsoleGames.ro By istrategie in forum Console News
    Replies: 21 Last Post: 05-06-2009, 10:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts