Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 74 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast
Results 741 to 760 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #741 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    si mult clouding

    Anyway, omul cred ca se uita de un TV de 65".

  2. #742 SP
    Member seven1994's Avatar
    Mersi de parere.Intr adevar,caut ceva de 65

    ---------- Post added 19-09-2017 at 09:47 ----------

    https://m.emag.ro/televizor-smart-an.../pd/D9NYX3BBM/
    Are hdr 1000?

  3. #743 SP
    Junior Member damnit's Avatar
    Salut. Caut sa-mi iau si eu un TV pentru Xbox One S si filme. Bugetul este pana in 1000 lei. Care ar fi cea mai buna optiune?

  4. #744 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu ai prea multe optiuni. Te-as sfatui sa te orientezi spre ceva SH in banii astia. Asa poti lua ceva mai bun si posibil sa gasesti si cu un an garantie ramas sau ceva de genul. La 1000 de lei nou vei lua ceva low end cu diagonala mica.

  5. #745 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Buna seara as fi recunoscator cine ar putea sa ma ajute sa-mi aleg un tv 4k pt un ps4 pro, nu prea ma pricep la tv uri am un hd ready mai vechi pe care mergea un x360 dar vreau sa-mi cumpar ps4 pro + tv 4k.

    - tv ul il folosesc in proportie de 90% doar pt ps4
    - bugetul maxim 2500 lei (nu vreau sa investesc mult ca il voi folosi in medie 2 ore pe zi)
    - distanta maxima la care ma voi juca e de 1.8 metri (am camera cam mica)
    - ce ar trebui sa evit la un tv 4k?

    Dupa cautari cred ca diagonala potrivita ar fi 108 cm si mi a trezit interesul modelul asta

    https://www.emag.ro/televizor-led-sm.../pd/DWBKC3BBM/

    Voi ce ziceti?

  6. #746 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu ti-as recomanda un TV in primul rand cu panel VA (nu IPS, precum cel ales de tine). Sunt foarte pretentios "la negru" si daca il calibrezi cum trebuie va arata foarte bine. Nu suport nici acel "glow" specific panourilor IPS.

    Bugetul tau este unul relativ mic, pentru un astfel de TV (4K). La fel cum va fi si diagonala in acesti bani, dar acest aspect nu va reprezenta o problema daca stai mai aproape de el (testat personal, pe un TV intr-o camera mai mica).
    Altfel fara prea multe.. exprimari empirice, ai aici si aici material de citit. Hotararea va fi a ta.

    Insa, ca recomandare personala, in acest buget, merg pe un Samsung seria MU6xxx.
    Ca variante ~2400 RON ai UE40MU6172, iar daca mai poti plusa ~400 RON ai UE49MU6272 (cam acelasi TV dar cu o diagonala mult mai confortabila unui astfel de display, 4K).
    Amandoua au panel VA, 60Hz, cu un contrast nativ bun (se vor dezactiva multe din functii in game mode) si cu un timp de raspuns decent pentru gaming (sub 20 ms). Cu privire la toate aceste aspecte, acel LG sta mai prost.
    Toate stau destul prost la capitolul HDR, si vei rula cel mai probabil in Full RGB pe consola.
    Ideal ar fi sa mergi pe un MU7xxx dar sari binisor din buget.

    LE: indiferent de ce alegi, mergi in showroom si testeaza TV-ul. Este postat si aici pe forum un "sample" pentru astfel de lucruri, daca nu ma insel. Vor fi pixeli morti, banding, clouding.. cand mi-am ales ultimul TV am testat vreo 3 inainte sa-l iau.

  7. #747 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Multumesc de raspuns acel samsung are 101 cm si mi se pare cam mic adica minimum ar fi 108 cm, nu am mai avut tv cu ecran curbat si mi se pare ciudat in gaming dar mai am cateva intrebari

    -cum imi dau seama daca un tv are panel VA?
    -crezi ca 108 cm ar fi de ajuns pt o distanta de 1.8 metri de tv? (am camera cam mica)
    -imi poti recomanda altul sa nu fie curbat minim 108 cm mai pot plusa 100-200 lei la buget

  8. #748 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Intamplarea face ca acel "test" sa-l fi facut tocmai intr-o camera, unde TV-ul se afla la ~1.8 metri de locul unde butonam, tot pun UHD de 40" (101 cm)
    Este suficient. Inca pentru jocurile in full HD (si vor fi destule, pe PS4 Pro) simti nevoia sa te departezi putin. Pentru 4K/UHD, este o distanta buna. Succes la cumparaturi, si ca idee, intotdeauna il poti returna daca nu esti multumit.

    LE: Legat de tipul de panou, nu stiu cine s-a prostit, producatorul sau partenerul/retailerul/etc, dar nu prea mai gasesti ce tip de panou au. Trebuie cautat putin pe internet, recenzii, etc.

    Samsung nu are de 108, urmatorul "la rand" este acela de 123cm. Alta recomandare, nu ti-as face in acesti bani.

  9. #749 SP
    Member miculas10's Avatar
    Salutare vreau sa l cumpar un Televizor 49'' pentru jocuri ps4 pro (HDR) si pentru filmele , eu am vazut 2 produse care ar fi bun, astept si niste informatii de la voi care ar fi mai bun . Este vorba despre SAMSUNG UE49KS9002T si Sony 49XE9005 eu asa am vazut Sony e mai bun pentru Jocurile si Filmele , Samsung are un Design mai bun.

    Sony
    https://www.amazon.com/dp/B01N284JCN..._t3_B06X9VCP3W
    Televizor LED 123 cm Sony 49XE9005 4K UHD Smart TV Android

    Samsung
    https://altex.ro/televizor-curbat-le...ng-ue49ks9002t

  10. #750 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salut, sunt doua tv-uri foarte diferite. In primul rand, cel Samsung este curbat si Edge LED, adica subtire insa iluminat cu o singura bagheta de leduri plasate pe una din laturi, ceea ce creste probabilitatea de clouding ("norisori", lipsa de uniformitate in iluminarea ecranului).

    Cel Sony este backlit LED, iluminat din spate, ceea ce il face mai gros ca design insa scade riscul de clouding. De asemenea, ecranul acestuia este plat.

    Personal as alege Sony, insa poate fi o chestiune de preferinte. Eu m-am saturat de colturi iluminate mai puternic si de pete luminoase vizibile pe fond intunecat. Nu ca la Sony nu s-ar putea intampla, insa la Samsung este mult prea frecventa problema.

  11. #751 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Salut, sunt doua tv-uri foarte diferite. In primul rand, cel Samsung este curbat si Edge LED, adica subtire insa iluminat cu o singura bagheta de leduri plasate pe una din laturi, ceea ce creste probabilitatea de clouding ("norisori", lipsa de uniformitate in iluminarea ecranului).

    Cel Sony este backlit LED, iluminat din spate, ceea ce il face mai gros ca design insa scade riscul de clouding. De asemenea, ecranul acestuia este plat.

    Personal as alege Sony, insa poate fi o chestiune de preferinte. Eu m-am saturat de colturi iluminate mai puternic si de pete luminoase vizibile pe fond intunecat. Nu ca la Sony nu s-ar putea intampla, insa la Samsung este mult prea frecventa problema.
    Multumesc pentru informatii , Sony si mai scump cu 1000-1500 , am vazut comparatii pe Rtings.com - Reviews and Ratings intre SonyXE9005 si Samsung Ks8000/9000 nu este asa mult..dar din pret eu zic ca e mult 1000-1500 diferenta.

  12. #752 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Neata . Bai fratilor nu v-ati saturat de platit firma la Sony si Samsung ? Chiar nu vede nimeni ca LG e lider cand vine vorba de televizoare ?

    Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

  13. #753 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Neata. E lider pe piata OLED poate. Daca discutam de LED, etc, e alta discutie, unde LG nu este atat de bun cum crezi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #754 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Recomand oled , tv led e bun ziua cand bate soarele in camera cum este modelu meu de exemplu va place? Marketing go led
    Attached Images Attached Images 20171027_145758.jpg

  15. #755 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Salutare
    As dori sa achizitionez un tv de 55" (138 diagonala) Smart 4k..buget in jur de 40-45mil maxim.Ma intereseaza mai mult imaginea. Sugestii?

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  16. #756 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    55Xe9005 poate il gasesti in bani astia la oferta luna asta ca acum e 6200 ron

  17. #757 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Salut..da..stiu acel Sony e vis dar nu cred ca am bani de el..am inteles ca e full led nu edge...

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

    ---------- Post added 02-11-2017 at 14:57 ----------

    Stie cineva un full led la bugetul meu?

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  18. #758 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    azi e in oferta la altex si emag sony-ul ala (55xe9005b) la 5800 ron. il tot urmaresc de ceva vreme, si cred ca o sa il iau azi, nu stiu sigur daca o sa fie in oferte de BF (plus posibila nebunie cu servere cazute), si nu stiu daca va scadea asa de drastic - sa se duca la 4000-4500ron, personal mi se pare highly unlikely...

  19. #759 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Ce diferenta e cu 55XE9002?

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  20. #760 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    cred ca e aceasi serie? nu stiu la ce model te referi exact, eu zic de asta - https://www.emag.ro/televizor-smart-.../pd/D0LXZ7BBM/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 74 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts