Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Good old Pager

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Good old Pager

    Hello,

    Stiu că sună ciudat dar am nevoie de un Pager. De unde pot cumpăra așa ceva (nou), ce model-mi recomandați și cel mai important...cum funcționează?

    Niciodata n-am folosit sau avut un pager. Am participat demuuuuuuuuuuuuuuuuult (acum 15 ani cred) la ceva concurs organizat de Coca-Cola pentru pager (poză)...dar n-am c�știgat

    ...mă rog n-are importanță.

    Mă poate ajuta cineva cu ceva info.? Am căutat pe web să mă documentez (am găsit ceva...) dar nu-s deloc mulțumit. Trebuie să-mi fac abonament la ceva firmă de telefonie mobilă? Pot trimite mesaje de pe telefonul mobil sau e nevoie de un al 2-lea pager? - etc.

    Vreau doar să trimit mesaje pe el...și cineva (care are probleme grave de auz...) să le poată citi - e pentru o cauză nobilă, ca să zic așa

    Mulțumesc.

    *p.s.

    Un model cu beculețe de preferat...s-o atenționeze.
    Attached Images Attached Images 45458529_1.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu daca mai ofera cineva servicii pt. pagere... Dar cred ca poti rezolva foarte elegant cu un telefon usor de folosit, setat pe vibratii... Avantajul e ca poate scrie si mesaje, nu doar primi. Pentru o persoana cu probleme de auz poate e chiar recomandat un telefon cu abonament la internet, sa poata avea Yahoo Messenger sau ceva de genul acesta. Unele telefoane chiar au functia numita Haptic (iPhone stiu sigur ca are), unde orice atingere sau actiune rezulta in vibratia telefonului... Hope it helps...

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    telefoane-batrani-1.jpg telefoane-batrani-2.jpg

    Sunt sigur că unii dintre cititori s-au confruntat cu problema găsirii unui telefon potrivit pentru persoanele �n v�rstă din familie. Butoanele mici şi ecranul cu text minuscul fac foarte greoaie folosirea telefonului mobil la o v�rstă �naintată. Un magazin virtual din ţara noastră are �n ofertă două modele de terminale speciale. Ele se remarcă prin tastele foarte mari, ecranul cu contrast mare şi un buton cu funcţie SOS. Acesta apelează un număr prestabilit, chiar şi atunci c�nd tastatura este blocată sau telefonul este oprit.

    Aici gasesti mai multe despre telefon. Pretul este de 299. Poate te ajuta.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mulțumesc de răspunsuri

  5. #5 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Ma indoiesc ca mai exista servicii de pager.
    Eu am cumparat pagere micute din targuri ... am vreo 3...dar nu le pot folosi pentru ca nu am nici numerele lor...si nici idee sa le folosesc .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Let's do a good thingie! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 18-03-2015, 14:45
  2. I need a good advice! By Fufufighting in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 28-09-2014, 14:20
  3. Good bye Playstation 2 :( By Marinake in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 6 Last Post: 12-06-2013, 18:19
  4. Beyond Good & Evil HD By apbaciu in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-02-2011, 10:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts