Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 44

Thread: Samsung Galaxy Note II

  1. #21 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Cum e cu marimea lui in utilizarea de zi cu zi? Nu e cam incomod? Ma refer in primul rand la situatii cand nu ai decat o mana libera.. sau la caratul prin buzunare.

  2. #22 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am avut primul Note care era cam la fel si nu mi s-a parut incomod niciodata. Mi-a incaput mereu in buzunarele de la pantaloni, mai putin in buzunarul interior al unui palton care era el cam aiurea. E complet portabil. Cat despre utilizarea cu o mana, pentru chestii simple gen apeluri sau mesaje, e perfect. La browsing si/sau jocuri e mai greu.

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Cum e cu marimea lui in utilizarea de zi cu zi? Nu e cam incomod? Ma refer in primul rand la situatii cand nu ai decat o mana libera.. sau la caratul prin buzunare.
    Extrem de incomod (pentru mine). Si da, sunt situatii in care daca ai o singura mana libera, mai ales daca esti pe drum, sau mai rau, daca esti la volan... o sa-l injuri maxim. In anumite momente, incercand sa-l folosesti cu o singura mana, o sa ai sanse maxime sa-l scapi, incercand sa-l "pozitionezi" in asa fel incat sa ajungi cu degetul unde trebuie pe ecran. Pentru aplicatia phone exista o optiune prin care sa poti folosi mai usor single handed (se face tastatura mai mica si se duce in partea dreapta sau stanga), dar e mult prea putin.

    Carat in buzunar? Nicio sansa (repet, pentru mine, care de obicei port classic blue jeans)! Poate doar daca porti pantaloni extrem de largi... sau daca vrei sa risti sa te asezi pe scaun si sa auzi cum se sparge in doua Note-ul. Am incercat sa-l port la piept, insa e cam greu pentru asta. Asa ca eu am ajuns sa cumpar niste toc-uri (din acelea de prins la curea).

    Comparativ: cu un iPhone 4 am jucat football cu el in toc, fara probleme. Cu Note-ul nu poti face asta fara sa-l simti in "ficat" la fiecare miscare. E mare, n-ai ce-i face! Daca vrei o diagonala atat de mare, trebuie sa faci niste sacrificii pe masura...

    Daca mobilitatea e un punct forte in alegerea unui smartphone... daca ai cumva maini mici... daca esti o persoana extrem de activa... nu poti decat sa spui Pass unui Note. Chiar ar fi super fun sa vad pe cineva facand jogging cu un Note, sau cu o tableta

  4. #24 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    people...you know what to do...



  5. #25 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    Indiferent ce zice personajul ala de pe youtube mie imi e tare antipatic, e un hillbilly (taran) autentic. Il duce capu cat un copil de 10 ani, n-as lua in calcul ce spune el.
    Da, Note 2 e un smartphone foarte bun insa nu e pt toata lumea. Daca vrei portabilitate maxima si utilizare asemanatoare atunci iti iei iPhone 5 si nu ceva cu ecran de 5.5". Daca iti plac gadget-urile, vrei sa ai cel mai performant smartphone cu baterie foarte buna si nu te deranjeaza o marime ceva mai mare atunci recomand Note 2.

    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Cum e cu marimea lui in utilizarea de zi cu zi? Nu e cam incomod? Ma refer in primul rand la situatii cand nu ai decat o mana libera.. sau la caratul prin buzunare.
    E incomod in unele situatii, asta nu poate nega nimeni. Exista o optiune ce te ajuta la a folosi telefonul cu o mana. Deci nu e stres, Samsung s-a gandit si la asta, telefonul devenind perfect utilizabil cu o mana. Intra si in blugi ok, ocupa tot buzunarul e drept insa nu e ceva de genul no way. Si nu am 3M inaltime sa port haine mari... am 1.82 inaltime, sunt average, si nu-mi plac blugii largi. Daca vreti va fac si poze sa vedeti cum intra. Repet, e mai incomod ca restul smartphone-urilor ce le-am avut din cauza marimii, logic, insa e perfect utilizabil.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1356595818825.jpg

  6. #26 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    Scuza-ma, mea culpa. Editat postul initial Si imi place sa te si pomenesc esti un om foarte vertical cu care ai ce discuta. Putini mai sunt ca tine, keep it up!

    Intreba cineva de curand cum e bateria la Note 2, ei bine dupa 2 cicluri de incarcat descarcat tine deja bine. Vedeti si voi mai jos, cu toate ON.



    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  7. #27 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    Slabut Orange.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1356626123296.jpg

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Slabut Orange.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Orange la cat limiteaza bandwith-ul? Btw, vezi ca nu care cumva sa-si aleaga Speedtest.net-ul un alt server (nu vad in screenshot decat Brasov). Pune-l tu manual pe server Orange in caz ca...

    P.S. Am sters si eu postul. Apreciez!

  9. #29 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    O fi congestionata reteaua pt ca eu am la abon activata optiunea de fast download 22Mbps cum vedeti mai jos. Iar telu duce lejer 44Mbps.
    Acuma na, ce sa zic, una e pe hartie si alta in realitate.



    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  10. #30 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ca eu sunt convins. Bateria o sa tina mai mult ca la 4S, deci o sa fie un plus, cu marimea sunt obisnuit, si la materiale asta e.

    Intrebarea mea e, toate Note sunt libere de retea? L-as lua din Romania ca e mai ieftin dar nu-l voi folosi decat in strainatate. Si nu vreau tot felul de improvizatii cum sunt la iPhone cu Gevey si mai stiu eu ce.

  11. #31 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    Al meu a venit din UK si n-a fost codat. Acum chiar daca e codat il poti face acasa gratis usor, nu-i stres.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Intreba cineva de curand cum e bateria la Note 2, ei bine dupa 2 cicluri de incarcat descarcat tine deja bine. Vedeti si voi mai jos, cu toate ON.

    Nu e cam putin? Cam asta am avut pe primul Note (ultimele 2 incarcari or so):

    Later Edit: de fapt stai, ca eu foloseam baterie de 3250mAh (al doilea test cred ca era cu cea de 5000mAh), pe cand tu la Note II ai 3100mAh...
    Attached Images Attached Images battery-test-galaxy-note-20.png battery-test-galaxy-note-21.png

  13. #33 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    Yep. Eu zic ca e ft bine.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  14. #34 SP
    Senior Member tray's Avatar
    de la un coleg
    Attached Images Attached Images 560779_420936121294513_1779463398_n.jpg

  15. #35 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Irelevant. Si-a reincarcat telefonul la un moment dat.(nu full, dar suficient de mult)

  16. #36 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    Da, asta se poate face la orice telefon. Dacă nu e �ncărcat la maxim indicatorul bateriei nu se reseteaza.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai Mark, deja-l vinzi ? Cum asa ? Parca era cel mai cel...

  18. #38 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Hai Mark, deja-l vinzi ? Cum asa ? Parca era cel mai cel...


    Omu e predispus schimbarilor!

    Testeaza tot ce prinde!

    E bun ca are putere financiara!

  19. #39 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Samsung Galaxy Note II

    Credeti-ma pe cuvant ca nu l-as da. E un tel superb, insa tocmai din cauza ca NU am putere financiara trebuie sa-l vand pana primesc un pret bun pe el. De ce? Pt ca fac nunta in iulie si orice ban trebuie strans ca sunt cheltuieli mari...
    Nu fac nunta cu 2000 ron, logic, insa e o suma de bani ce contribuie ca avans la mai multe chestii. In fine...am motivele mele ce nu tin absolut deloc de telefon.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In cazul asta, Casa de Piatra si sper sa scoti un pret bun pe el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Samsung Galaxy Note 3 By tudyniuz in forum Android
    Replies: 17 Last Post: 03-02-2014, 21:59
  2. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  3. Samsung Galaxy Note By Dant3 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 13-04-2012, 07:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts