Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema Nokia Lumia 820

  1. #1 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Problema Nokia Lumia 820

    Salut baieti. Mi-a dat un prieten un Lumia 820 cu probleme si doresc sa-i instalez windows-ul (sau sa fac update).

    Una din probleme e ca nu merge wi-fi-ul, cauta dar nu gaseste nimic, desi sunt chiar langa router si sunt conectat cu alte device-uri fara probleme.
    Alta problema e ca daca deschid aplicatia de camera, dupa app 1 secunda de ecran negru, se inchide ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

    Am inteles ca mai are niste probleme mici, dar nu le stiu fix acum.

    Ma intereseaza cum pot instala si de unde pot lua Windows Phone 8.1 (sau care este ultimul) sau chiar ce am acum, 8.0 si cum il pot instala.

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ia aplicatia de desktop pentru Lumia si da-i de acolo un restore si apoi update. Cauta pe site-ul Nokia ca sigur vei gasi ceva.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, asta e Nokia PC Suite ? Sau e ceva special pentru Lumia ?

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca da, incearca-l. Eu il folosisem cu un Lumia mai vechi care rula Windows 7,5 sau ceva de genul.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am instalat Windows Phone app for desktop, dar nu gasesc nicaieri optiunea de restore/update. Am dat check for update si-mi spune ca este ultima versiune, desi am 8.0 pe tel si vad ca 8.1 este available si compatibil cu el...

    Cum naiba ii dau restore din calc ? Nici pe google nu gasesc nimic. Am dat acum reset to factory settings din telefon, dar nu s-a rezolvat nimic.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu mai stiu, il folosisem de mult si imi facusem un backup si tot acolo aveam si optiunea de restore, dar poate mergea restore doar dintr-un backup. Chiar nu mai stiu. Mergeai prin settings-tools si acolo aveai optiunile.

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...in settings pe PC exista doar Check for new version... Patetic.

    Si lumea se plange ca iTunes e facut cu picioarele. Macar acolo ai optiunea sa faci asa ceva fara sa cauti...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 01-06-2015, 21:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts