Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 146

Thread: Brexit

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    csf nai csf

  2. #22 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai rău mă enervează când văd oameni printre noi care spun:
    - Pe mine nu mă afectează cu nimic, mă doare in p..a!
    Hai si cu Donald în State si se duce naiba totul. Dar stai, ignoranța e mai nasoală.

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai Dant3, din pacate multi dintre noi sunt cei pe care nu i-a afectat cu nimic alde Iliescu, Basescu, mineriadele, furturile, etc. ... Sunt aceiasi pe care nu-i afecteaza nici iesirea UK din UE (sau chiar a Romaniei din UE)... la naiba, cred ca pe ei nu-i afecteaza mai nimic atata timp cat inca se mai produce bautura... asta pana ne trezim naibii in vreun razboi. Atunci poate isi vor misca un pic fundul si se vor intreba "bai, dar ce se intampla?".

    Noroc ca pe mine ca gamer care am trecut mai mult la digitale, nu ma afecteaza (inca) prea mult. Am conturile pe US, dar nu pot sa nu ma intreb ce draci se va intampla cu cei care au conturi pe UK si care se vor intreba de ce-au crescut preturile la toate titlurile... Mai grav e ca pt. retail, daca nu vrei sa dai o avere, o sa trebuiasca sa te aprovizionezi din Germania, Italia, etc... unde stim foarte bine ca aia sunt atat de disperati cu localizarile si titrarile lor, inca o sa incepem sa invatam germana sau italiana.

    P.S. Tot pentru cei pe care nu-i afecteaza... Leul tocmai a scazut in draci... deja se fac pariuri pe cat de mult o sa scada... S-ar putea ca asta sa fie chiar bine pt. mine, care am credit in lei, nu?

    ---------- Post added 24-06-2016 at 13:25 ----------

    La o logica simpla: daca Marea Britanie a votat pentru iesirea din UE in timp ce Irlanda si Scotia au votat pentru ramanerea in UE, pentru mine nu rezulta decat ca in curand Marea Britanie nu va mai fi atat de mare... Am i right?

  4. #24 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Irlanda si Scotia fac parte din Marea Britanie... Daca este sa analizam voturile per tarile din Marea Britanie - Scotia si Irlanda au votat pentru a ramane in UE, Tara Galilor si Anglia au votat pentru iesirea din UE.
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Statistici:
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg

  6. #26 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La o logica simpla: daca Marea Britanie a votat pentru iesirea din UE in timp ce Irlanda si Scotia au votat pentru ramanerea in UE, pentru mine nu rezulta decat ca in curand Marea Britanie nu va mai fi atat de mare... Am i right?
    Opțiunea organizării unui al doilea referendum privind independența Scoției 'este pe masă', a declarat prim-ministrul Scoției, Nicola Sturgeon.

    Cred ca si-a bagat coada si SUA. Nu-i convine un pol de putere economica in EU. Moneda lor trebuie sa ramana tare. Numai vorbim de legaturile SUA-UK.
    Eu ma intreb de ce au intrat nu de ce au iesit. S-au saturat sa pompeze bani in acest fail UE. E a cincea putere economica in LUME.
    Nici noi nu trebuia sa intram. Cred ca dezastrul ar fi fost mai redus la noi in tara. Vanzarile de terenuri si diverse industrii s-au produs pe acest fond de... 'liberalizare' a orice.

  7. #27 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La o logica simpla: daca Marea Britanie a votat pentru iesirea din UE in timp ce Irlanda si Scotia au votat pentru ramanerea in UE, pentru mine nu rezulta decat ca in curand Marea Britanie nu va mai fi atat de mare... Am i right?
    Absolut, scotienii sunt primii care o sa ridice problema, avand in vedere ca au mai avut un antecendent cu independata si faptul ca sunt tara din UK cea mai pro-UE.

    Si cu Irlanda de Nord este o situatia foarte delicata, avand in vedere ce se intampla in insula pana la sfarsitul anilor '90. Sunt curios cum vor gestiona granita cu Irlanda care acum este practic inexistenta.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    #delaGraft
    Attached Images Attached Images tumblr_o5v7v8uxdl1qzndnyo1_500.gif

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bai, macar un lucru bun s-a intamplat odata cu Brexit-ul asta: A scazut numarul femeilor urate din UE cu 85%

  10. #30 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    ^Băi misoginilor

    _


  11. #31 SP
    Senior Member Mihail's Avatar

  12. #32 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Se poate schimba teoretic votul( nu a fost cvorum trebuia sa fie peste sa zicem 80% din populatie la vot)

  13. #33 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Se poate observa cum a scazut lira in timp ce oamenii votau.
    Attached Images Attached Images screenshot_2016-06-24-15-36-36.png

  14. #34 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Si vestile rele continua sa apara...
    Joint Statement by Martin Schulz, President of the European Parliament, Donald Tusk, President of the European Council, Mark Rutte, Holder of the Presidency of the Council of the EU, Jean-Claude Juncker, President of the European Commission

    Brussels, 24 June 2016

    President Schulz, President Tusk and Prime Minister Rutte met this morning in Brussels upon the invitation of European Commission President Juncker. They discussed the outcome of the United Kingdom referendum and made the following joint statement:

    "In a free and democratic process, the British people have expressed their wish to leave the European Union. We regret this decision but respect it.

    This is an unprecedented situation but we are united in our response. We will stand strong and uphold the EU's core values of promoting peace and the well-being of its peoples. The Union of 27 Member States will continue. The Union is the framework of our common political future. We are bound together by history, geography and common interests and will develop our cooperation on this basis. Together we will address our common challenges to generate growth, increase prosperity and ensure a safe and secure environment for our citizens. The institutions will play their full role in this endeavour.

    We now expect the United Kingdom government to give effect to this decision of the British people as soon as possible, however painful that process may be. Any delay would unnecessarily prolong uncertainty. We have rules to deal with this in an orderly way. Article 50 of the Treaty on European Union sets out the procedure to be followed if a Member State decides to leave the European Union. We stand ready to launch negotiations swiftly with the United Kingdom regarding the terms and conditions of its withdrawal from the European Union. Until this process of negotiations is over, the United Kingdom remains a member of the European Union, with all the rights and obligations that derive from this. According to the Treaties which the United Kingdom has ratified, EU law continues to apply to the full to and in the United Kingdom until it is no longer a Member.

    As agreed, the “New Settlement for the United Kingdom within the European Union”, reached at the European Council on 18-19 February 2016, will now not take effect and ceases to exist. There will be no renegotiation.

    As regards the United Kingdom, we hope to have it as a close partner of the European Union in the future. We expect the United Kingdom to formulate its proposals in this respect. Any agreement, which will be concluded with the United Kingdom as a third country, will have to reflect the interests of both sides and be balanced in terms of rights and obligations.”

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu cat de real e, dar vazusem la TV cum ca s-au strans peste 100.000 de semnaturi la o petitie de refacere a referendum-ului... si din cate stiu in UK se respecta treburile astea, nu ca la noi care la referendum am ales 300 de parlamentari si avem aproape 600.

    Daca se intampla asta, sper sa se mobilizeze si cei care de-abia acum au realizat ce putini bani au de fapt in lire...

  16. #36 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu stiu cat de real e, dar vazusem la TV cum ca s-au strans peste 100.000 de semnaturi la o petitie de refacere a referendum-ului... si din cate stiu in UK se respecta treburile astea, nu ca la noi care la referendum am ales 300 de parlamentari si avem aproape 600.

    Daca se intampla asta, sper sa se mobilizeze si cei care de-abia acum au realizat ce putini bani au de fapt in lire...
    Lasa-i sa se trezeasca si ei, mai au nevoie si "desteptii Europei" de dusuri reci....

  17. #37 SP
    Banned asperas's Avatar
    ''...''?
    Attached Images Attached Images fcue.jpg

  18. #38 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Eu ma intreb de ce au intrat nu de ce au iesit. S-au saturat sa pompeze bani in acest fail UE..
    Nu era asa si pe vreme cand au intrat. Atunci au avut nevoie sa isi lanseze economia.

    Eu totusi nu inteleg cu se poate decide asa ceva prin voturile oamenilor de rand. Nu au cunostintele necesare sa inteleaga ce voteaza. Nu e ca maine te razgandesti si gata hai inapoi.
    Si la ei dupa cum s-a vazut au votat mai mult pentru iesire batranii... cu aceleasi idei ca si la noi: ne-au furat tara si o sa avem mai multi bani. Restul e can can pentru acesti oameni. Sunt mult mai slabi pregatiti decat generatiile actuale si nu sunt ei cei care muncesc pentru intretinerea tarii in prezent.
    Si la noi maine daca Dragnea face un referedum la fel si zice ca pensiile vor creste de x ori, iesim si noi. Mai ales ca peste tot se aude ca au venit strainii sa ne fure pamanturile...nu ca am avut noi compatrioti care le-au vandut.
    Oamenii in general decat sa isi admita greselile mai bine dau vina pe altii.

  19. #39 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    The message you have entered is too short.
    Attached Images Attached Images clsdzaausaadlcs.jpg

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stii ca ai facut o mare prostie cand Trump e de acord

    Donald Trump in Scotland: 'Brexit a great thing' - BBC News
    Attached Images Attached Images _90083850_mediaitem90083849.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts