Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 54

Thread: Adio Console Games !

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    e evident ca nu ti-a trecut din moment ce a trebuit sa punctezi faza cu screenshot-ul aici in loc sa imi fi scris pe FB!
    E evident ca n-as fi scris aici daca n-ar fi existat acest thread... Pacat... In fine, eu nu mai comentez nici aici, nici pe FB. Do as you wish! Esti om matur, esti vaccinat, poti sa ai grija de tine insuti... Bafta!

  2. #22 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Esti om matur
    O dovada incontestabilă a maturității e chiar existența acestui topic

  3. #23 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ MonkY
    P.S. Sunt 100% de acord cu tudyniuz. CG nu inseamna "forumul lui MonkY"... e mult mai mult de-atat. Daca tu decizi sa parasesti comunitatea CG din cauza unei singure persoane de aici (careia, vorba lui tudy, poti sa-i dai ignore)... atunci inseamna ca nu tii suficient la acea comunitate, iar cei 8 ani nu inseamna suficient de mult pt. tine. La fel cum pot spune ca daca unfriend-ul (chiar si temporar) de pe FB a fost cel care te-a convins sa faci un astfel de thread... atunci chiar nu am ce sa zic sau sa fac. Anyway, have fun! Life is too short!
    nu esti tu motivul principal pt care plec ci oamenii ca bicky1310 care a si recunoscut ca e rau. ma intreb ce contributie a avut el la site-ul CG de isi permite sa foloseasca thread-ul meu! eu cand am spus ca problema din tara asta nu e la politicieni ci la oamenii de rand acum pot da si nume (bicky1310)! la fel cum problema a fost si la tine cand nu ai putut sa recunosti ca te-a deranjat ceva.

    pe parcursul celor 8 ani petrecuti aici am incercat sa incurajez niste valori morale si de etica cat mai bune pt noi toti ca si grup, nu am tras pt mine ci pt comunitate. lasa ca se cern persoanele dar pacat ca o sa ramaneti cu useri ca bicky.

    si MonkY nu mai incerca sa dai vina pe mine si sa zici ca eu m-am suparat de la "politica" sau "FB" cand nu eu postam pe FB de proteste sau politica! nu suporti o discutie de principiu nu este vina mea!

    ---------- Post added 12-02-2017 at 18:08 ----------

    al 2 lea unfriend din partea lui MonkY

    asa sunt tratate persoanele de valoare in tara asta. lasa! bine ca suntem principiali pe FB si din gura!

  4. #24 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    @ MonkY


    nu esti tu motivul principal pt care plec ci oamenii ca bicky1310 care a si recunoscut ca e rau. ma intreb ce contributie a avut el la site-ul CG de isi permite sa foloseasca thread-ul meu! eu cand am spus ca problema din tara asta nu e la politicieni ci la oamenii de rand acum pot da si nume (bicky1310)! la fel cum problema a fost si la tine cand nu ai putut sa recunosti ca te-a deranjat ceva.

    pe parcursul celor 8 ani petrecuti aici am incercat sa incurajez niste valori morale si de etica cat mai bune pt noi toti ca si grup, nu am tras pt mine ci pt comunitate. lasa ca se cern persoanele dar pacat ca o sa ramaneti cu useri ca bicky.
    1. Nu e thread-ul tau, e un thread pe forum. Cand initiezi astfel de thread-uri trebuie sa te astepti si la raspsunsuri negative.
    2. Nu esti, n-ai fost, nu vei fi salvatorul forum-ului, lasa complexul asta mesianic si nu mai pune pe o pozitie de inferioritate oamenii care nu s-au implicat cat te-ai implicat tu. Am inteles toti din prima ca ai tras pentru binele suprem, nu mai cersi atentie. (referitor la userul in cauza, din cate imi amintesc era verde pana mai acum ceva timp, plus ca e destul de activ pe subforum-ul de ps4, ofera raspunsuri pertinente la intrebarire postate de altii, nu-l poti acuza ca nu s-a implicat).
    3. Vazand screenshot-ul postat de Monky ti-ai meritat cu varf si indesat unfriend-ul,ai fost creepy si chiar stalkerish, avand in vedere ca ai stat sa te uiti cui a raspuns si cui n-a raspuns urarilor de ziua lui (btw, La multi ani, Monky -sry de intarziere). Also, screenshot-ul l-a postat in aparare la prima acuzatie pe care i-ai adus-o (desi acuzatie suna stupid, avand in vedere contextul) si anume ca nu ti-a raspuns pe fb.
    4. It's not you, it's us, du-te linistit.

  5. #25 SP
    Banned Templier's Avatar
    2. din respect fata de ce am facut pt site unul ca bicky nu ar trebui sa comenteze. ce atentie cersesc spunand ce am facut pana acum? mai invata sa gandesti in perspectiva si nu te opri la prima fraza!
    3. vrei sa fac si eu niste screenshot-uri ca sa vezi toata discutia? dar presupun ca il crezi pe MonkY automat
    4. r0manisme

  6. #26 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Dragelor, ma simt si eu nevoit sa spun adio acestui forum. Credeam ca vorbim despre console, dar in ultima vreme avem parte doar de drame si telenovele aici, parca suntem acasatv!

  7. #27 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu cred ca ma cunoști incat sa te poți referi la mine folosind expresia "unul ca bicky". Imi pare rău, dar drama asta pe care incerci sa o creezi îmi stârnește reacțiile pe care le-am avut. Asta e, nu pot sa ma abțin cand vad "copilarisme" de genul asta. Dude, 5 semne de întrebare la miezul nopții? Nu-ti răspunde omul, lasa-l in pace. Dar tu ai venit sa-l "pârăști" pe forum, ca a îndrăznit sa-ti dea unfriend, ție, salvatorul site-ului. Ca la grădiniță, cand fugeam plângând la doamna educatoare ca Gigel nu ne lasa sa ne jucam cu el.

    PS: am contribuit și eu la forum cum am putut si chiar daca nu as fi contribuit am dreptul sa comentez cat vreau. Ai făcut postarea asta, iti asumi riscul ăsta.

    PPS: am apreciat cand am văzut ca încerci sa ajuti sa se strângă banii de hosting, dar eu unul ma lipsesc de oameni care te ajuta si dupa aia iti scot ochii cu asta. Nu-ti da asta dreptul sa ma certi ca am postat pe thread-ul TAU.

  8. #28 SP
    Banned Templier's Avatar
    esti prea simplu si de aceea nu intelegi !
    ce consideri tu ca e drama e treaba ta dar atata timp cat facem parte dintr-o comunitate e recomandat sa comunici. atunci cand te deranjeaza sau nu ceva! daca tu crezi ca au fost semnele alea de intrebare de vina e clar ca nu ai inteles ce am spus dar cel mai bine ar fi sa va dea MonkY screenshot-urile anterioare. el zice ca a fost surprins ca a vazut thread-ul azi dar de ce nu m-a intrebat pe FB sau aici care e problema?
    daca voua va place sa traim fiecare pt el, asta nu inseamna comunitate.
    am venit sa "parasc"? daca o sa fim vreodata la o masa si o sa ma ridic si o sa plec fara sa zic "La revedere!" sau sa justific de ce plec brusc ar fi semn de nesimtire, dar altii nu vad ca pe o chestie normala sa justific plecarea mea.

    PPS daca ai apreciat ca am depus mai mult efort pentru a ajuta site-ul ar trebui sa ai respect si sa nu te bagi in discutie cu faze de genul "Sunt rau". ai respect pentru ca am depus mai mult efort, nu ti-am cerut sa imi vorbesti cu Domnul sau altceva. am scris si mai devreme ca nu am aruncat asta in fata nimanui dar este evident dupa reactiile voastre de aici ca nu a contat deloc ce am facut daca iti/va permiteti sa aveti texte din astea cu mine. RESPECT! know what that is?

    @Tudy

    credeai ca vine cineva sa imi ia partea sau sa le para rau?!

  9. #29 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ok, înțeleg acum ca ai dorit sa iti motivezi plecarea. Dar eu, fiind un om simplu, tot cred ca motivul plecării este unul foarte stupid. Probabil peste ceva timp o sa realizezi si tu asta si vei regreta ca ai deschis topicul.

    PS: nu-i bine sa arati ca te consideri mai bun ca restul. Nouă, ăstora mai simpli, nu ne place sa aibă alții mai multă "valuare".

  10. #30 SP
    Banned Templier's Avatar
    ma bucur ca ai inteles (sincer). poti sa crezi ca e stupid, e dreptul tau pe care eu il respect.

    PS: nu am aratat asta de fiecare data. am zis acum asta pentru ca nu e OK sa tratezi pe cineva care a s-a implicat pt site asa cum m-a tratat MonkY sau altii. in ultimii 3 ani in care m-am implicat NICIODATA nu m-am laudat cu ce am facut dar daca tot zici ca ai apreciat sau ati apreciat ce am facut ar fi ok sa nu mai aruncati cu pietre, altfel sunt aprecieri goale. bine ar fi sa luati exemplu si sa faceti la randul vostru bine pt site sau pt altii, eu nu am nevoie de statuie. sper ca acum o sa se inteleaga o data pt totdeauna de ce am scris ca am ajutat!

    ---------- Post added 12-02-2017 at 20:29 ----------

    BTW intreaba-l pe MonkY cu ce l-am mai deranjat azi de mi-a dat din nou unfriend, ca era ziua si nu i-am scris nimic deranjant pe FB
    dar el nu are nimic cu mine

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ma Templier, ce mama naibii e cu tine, pe bune. Ne si cunoastem si chiar nu ma asteptam sa pui botul in halul asta la asa ceva. Pana mea, nu ai cum frate sa te superi in halul asta pe cineva, mai ales dintr-o asemenea prostie. Bun, ti-a dat MonkY unfriend, si ce daca? Tu pe forumul asta vorbesti doar cu MonkY? Ti-am dat eu sau ceilalti 2-30 de oameni de pe forum pe care ii ai la prieteni pe facebook unfriend? Adica wtf e cu tine? Daca iti dadeam eu unfriend faceai la fel, sau doar la MonkY te activezi asa?

    Eu ti-am zis de dimineata, mai bine te mai gandeai si stergeam topicul asta inainte sa se ajunga prea departe. But those ships have sailed. Culca-te si trezeste-te pe partea cealalta a patului ca poate iti dai seama ce absurd e ce ai facut. Si ca pleci sau nu de pe CG nici nu mai conteaza, ca ai dat cu rosii stricate in tot ce ai facut pana acum cu gestul asta. Ma uit ca prostul la ce ai scris si nu imi pot imagina cum poti sa ai o asemenea reactie la niste copilarisme. Pai mie sa nu imi raspunda MonkY sau tu sau mai stiu eu cine, pai mi se rupe si aia e. Nu imi iau jucariile si plec ca nu vorbeste nu stiu cine cu mine. Jesus, uita-te si tu ce absurd esti.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi am zis ca nu mai postez pe tema asta, pur si simplu nu am cum. Si iata si de ce:
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    esti prea simplu si de aceea nu intelegi !
    Man, cam in acelasi stil mi-ai zis si mie... si ti-am spus atunci (citez): "Merci ca totusi nu mi-ai zis ca sunt prea prost sa inteleg ce scrii". Fara suparare, dar tu nu-ti dai seama cand jignesti oamenii?
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    al 2 lea unfriend din partea lui MonkY
    Eu fac des greseala asta de a mai da (in special celor pe care ii considera apropiati) inca o sansa... 99% din cazuri mi se intoarce rezultatul tot mie in fata. Stai linistit, va fi ultimul unfriend. Totusi, ma simt ca la gradinita, si nu stiu de ce...
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    asa sunt tratate persoanele de valoare in tara asta.
    OK, got it. Tu esti de valoare, eu nu inteleg ce vrei sa spui... Mbon, daca ti se pare ca sunt la un nivel atat de jos, exista unfriend, exista ignore... Eu am incercat sa fac asta dar tu ai preferat sa te plangi aici. Imi pare rau ca nu m-am ridicat la valoarea ta.
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    BTW intreaba-l pe MonkY cu ce l-am mai deranjat azi de mi-a dat din nou unfriend, ca era ziua si nu i-am scris nimic deranjant pe FB
    dar el nu are nimic cu mine
    Bro, fara suparare... dar imi dai un sut la oo (pardon my french) si dupa aceea intrebi de ce n-am stat suficient de bine in pozitie? Scuza-ma, dar imi rezerv dreptul de a fi prieten cu cine doresc pe social media... Acolo in general tolerez bine oamenii care nu imi trimit semne de intrebare din minut in minut... La valoarea ta, ar fi trebuit sa intelegi ca si lipsa unui raspuns tot raspuns se cheama...

    Anyway, vad ca deja ai adus in discutie de nenumarate ori aportul la forum. Initial am spus ca am respect pt. tot ce ai facut, dar daca esti genul care imi scoate ochii pentru asta, am rugamintea sa faci un calcul cu ce ai donat pt. forum, si promit ca anul acesta sa trag tare sa ma achit fata de tine.

    P.S. Ma gandeam acum daca nu ar fi mai bine sa inchidem threadul, ca sa nu devenim "AcasaTV". Pe de alta parte, daca fac asta, cu siguranta mi se va reprosa ca nu dam dreptul la opinie... Nu stiu cum e mai bine. Chiar nu stiu. Dar eu sunt mai prost de felul meu, asa ca... ii las pe colegii mei sa decida cum e mai bine. Bafta!

  13. #33 SP
    Banned Templier's Avatar
    hai sa facem analiza pe text! poate ne ajuta si AlanPoe. unde te-am facut prost??? te-am abordat pe FB tocmai ca am vazut ca te-ai incins de la discutie si vroiam sa iti spun sa nu o iei personal ca nu am nimic de castigat si ca nu am vrut sa te enervezi!!! in toata discutia pe care am avut-o sau am incercat sa o avem nu am facut decat sa incerc sa te calmez si sa nu itelegi nimic gresit dar in zadar. m-ai ignorat cam toata saptamana si te-am lasat sa iti treaca iar ieri te-am contactat ca ai eliminat pe altcineva din lista ta.
    nu mi-ai scris deloc ca te culci sau ceva. inca o data tin sa iti reamintesc ca am mai avut discutii la ore mai avansate.

    2. ce greseala ai facut azi? WTH! nu ti-am scris decat ca as fi preferat sa nu imi pui numele pe forum si in rest tu ai zis " Do what you want"

    3. nu te iti mai plange de mila singur. stii bine la ce m-am referit. daca nu merit nici macar o explicatie pentru care ai tu atitudinea asta fata de mine inseamna ca tot ce am facut pana acum a fost in zadar si lasa ca vine urmatorul. pe bune chiar nu vedeti ca gresiti?

    nu MonkY nu scot ochii. nu am scos nici dupa LC 1, nici dupa LC 2, nici dupa banner, nici dupa Licitatii, nici dupa controller-ul For Honor, nici dupa alte lucruri pe care le-am vorbit cu altii fara ca voi sa stiti sau nici dupa planurile pe care mi le-am facut pt anul asta pt concursuri. nu am scos ochii nici la targ cand am mers si nici la bere cand am mers. este deranjanta usurinta cu care se trece peste tot ce am facut, faptul ca nu imi spui macar ce te-a deranjat si sa avem un dialog, este usurinta cu care se ajunge sa fiu aratat cu degetul ca mi-am permis sa zic ca m-a deranjat ceva. asta e problema. cum iti arati RESPECTUL? ignorand o problema? respectul inseamna sa imi dai macar o explicatie, nu sa inchizi usa si sa zici "Faci ce vrei". da, multumesc ca am fost de ajutor si cand am o nemultumire trebuie sa STFU!

  14. #34 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sombapwla zici ca e clasa a 3a aici.

  15. #35 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fosta ta prietena era de clasa a 3a?

  16. #36 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eagle, noi suntem depasiti de situatie, nu suntem recunoscatori si nu intelegem .

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Threadul a fost mutat in trash (unde dupa parerea mea ii era locul), dar la cererea lui tudyniuz l-am pus la loc. Am sters doar screenshot-urile dintr-o discutie privata. Templier: eu am avut bunul simt sa iti cenzurez numele, si am facut doar un screenshot la semnele de intrebare cu care m-ai innebunit la miezul noptii. Daca tu insa esti nesimtit si postezi discutii private fara sa-mi ceri acordul... ei bine, aici nu suntem la PSD, sa faci orice vrea muschiul tau. Suntem forum de gaming mostly, asta nu inseamna ca suntem prin definitie indiferenti sau toleranti la orice abuz...

    Fa analize pe text cat doresti... deja m-ai jignit suficient cat sa te ignor tot restul vietii. Nu-mi plang de mila, stai linistit. Doar ca regret ca nu esti cel ce pareai a fi. Totul dupa cum se vede e strict dupa interes, tu iti porti singur de grija, doar tu ai dreptate si restul sunt niste prosti. Toti trebuie sa-ti dea tie explicatii sau sa-ti raspunda la ce ora vrei... Daca eu sunt destul de rezistent, iti garantez ca daca mai jignesti un alt membru al CG-ului, vei primi si infractiunea de rigoare. Oamenii astia "simpli" sunt ca si mine, sunt prietenii mei, sunt gamerii de care ma simt apropiat. Mai jigneste-i o data. I double dare you!

  18. #38 SP
    Banned Templier's Avatar
    este trist ca ai crezut ca te-am jignit cand nu am facut asta si din discutia de pe FB asta si reiese. tu mi-ai cerut acordul la semnele alea de intrebare? i-am zis pe chat lui Tudy sa stearga pozele.
    este trist ca nu ai vrut sa purtam o discutie civilizata. este trist ca nu ai vrut sa vezi ca nu arunc in fata nimanui cu ce am facut ci doar pentru a obtine o explicatie pt care tu te-ai suparat pe mine. e trist ca nu vezi ca am facut niste lucruri fara a avea eu un interes. nu am cerut un statut suplimentar aici pe forum. nu am vrut nimic.
    e trist ca incerci sa intorci chestia asta in favoarea ta cand nu ai fost atacat niciodata.

    dar lasa ca vine altul! nu esti nimic pt forum decat un asset de moment. pacat ca in fata tuturor si mai ales a ta (prin prezenta constanta pe care o ai pe site) nu a contat nimic si la cea mai mica nemultumire sau intrebare din partea mea sunt ostracizat.
    daca nici prin thread-ul asta nu am putut sa avem o discutie normala prin care sa lamurim anumite ok si sa trecem peste orice neintelegere atunci This is it!

    nu te-am jignit iar pe FB tocmai asta si incercam sa iti spun, din amicitie.
    ce mai e trist este faptul ca mereu am crezut ca suntem o familie aici, nu o adunatura de oameni care fac mistouri pe niste aspecte care clar sunt grave si mereu am sperat ca am si eu cativa oameni care macar sa medieze o discutie.

  19. #39 SP
    Junior Member Castlevaniarox's Avatar
    Ma mir ca esti pe site din 2008...

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, please... sa nu jignim! E pacat sa raspundem cu aceeasi moneda. Om fi noi oameni simpli, dar hai sa fim corecti. Please! And thanks!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Console Games - Donatii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 609 Last Post: 12-03-2018, 01:23
  2. Console Games in 2017 By Templier in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 02-08-2017, 18:18
  3. Banner Console Games By Templier in forum Offtopic
    Replies: 42 Last Post: 29-05-2016, 17:05
  4. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts