Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 193 of 501 FirstFirst ... 93 143 183 191 192 193 194 195 203 243 293 ... LastLast
Results 3,841 to 3,860 of 10006

Thread: SpamBox Reloaded :P

  1. #3841 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Ecranul e cam de 2 ori mai mare. Sunetul e mai bun, amplasarea in sala mai buna si efectul 3D muuuult mai bun.

    Am vazut pana acum doar documentare. Abia abia am prins sa-mi fac rezervare in randul 4 la Avatar pentru duminica.

    Pret?

  2. #3842 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Da dude in action... omul asta cred ca ii masina de postat... eu in 8 luni am facut 600 de posturi... el in doua zile a facut 130
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  3. #3843 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am fost eu la cateva filme IMAX in America si va pot spune ca este o experienta extraordinara. filmele pe care le-am vazut erau documentare (o ora maxim), deoarece productia unui film care foloseste tehnologia IMAX este foarte scumpa.

    care sunt diferentle intre un film 3d si unul IMAX? in primul rand filmul IMAX nu e 3D,a dica nu ai ochelari speciali. Ecranul trebuie sa fie rotund (ca o jumatae de sfera) si extrem de mare (daca te uiti in sus, in jos sau lateral se vede ecranul, iti acopera si vederea periferica). scaunele sunt asezate foarte drepte (unghi amre fata de orizonatala), nu-l vezi pe cel din fata ta. iar sunetul... este de o calitate foarte buna, parca sunt vreo 10 boxe imense in perete=ecran si volumul e foarte tare.

    datorita ecranului si scaunelor ai impresia ca esti in film, de ex cand am fost la un documentar despre viata in jungla era o secventa cu un avion si aveai impresia ca zbori, ma tineam de scaun sa nu cad. este o experienta foarte intensa. sau cand se uita un leu la tine. va recomand sa mergeti la un film IMAX pt ca nu o sa regretati, iar din cate stiu in cursul saptamnii pe la pranz biletul e de doar 17 ron, acceptabil parerea mea. sper ca v-am ajutat sa intelegeti cat de putin ce insemana un film IMAX.

  4. #3844 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Thanks for the info Andrew.

    Eu am fost la Avatar in Bacau, la CinemaCity si la inceputul filmului scria IMAX 3D si am zis ca nu-i problema am vazut in cea mai buna varianta. Sincer nu stiam ce inseamna IMAX, dar acum realizez ca eu am vazut doar 3D-ul clasic, nu IMAX. Mi-a placut prea tare filmul si cand trec prin Bucuresti vreau neaparat sa-l vad in IMAX.

  5. #3845 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Cand ma intorc pe 3 Ianuarie voi fi in prima seara la Wafi sa traiesc si eu un documentar. Si eu traiam cu impresia ca este tot un fel de 3D cu ochelari. Ma bucur ca a clarificat AndRewqp aceasta nelamurire.

  6. #3846 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foarte bizar... eu cand l-am intrebat pe BoDo daca la Imax - Avatar a fost cu ochelari... a zis ca DA... Nu mai inteleg nimic...

  7. #3847 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Avatar ruleaza in 3 variante: normal, 3d si IMAX. eu am fost la sala IMAX unde am avut ochelari speciali pt IMAX. a nu se confunda cei pe culori pt 3D. sunt ochelari fumurii speciali (grade diferite pt ca imaginea normala se vede dublata daca te uiti fara ochelari)

    nicio legatura cu documentarele IMAX

    pretul biletului a fost 31 lei pt adult si 19 pt copil

    chiar si pe bilet scria AVATAR IMAX. era o tipa care a intrat aiurea cu biletul de 3D (a fost problema ca sala era full si venise un tip care avea locul ala) pe biletul ei scria avatar 3D

    repet avatar nu are nicio legatura cu documentarele imax. filmul tine 3 ore si iesi cu ochii rosii sotia si -a dat de vreo 3 ori ochelarii jos ca ametise.

  8. #3848 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    De fapt sunt ochelari cu lentile polarizate, lentila stanga este polarizata orizontal, cea din dreapta vertical. Filmul ruleaza in 3D folosind aceasta tehnica. Deci Avatar de la Samsung IMAX Bucuresti este 3D

    IMAX - Wikipedia, the free encyclopedia

  9. #3849 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    lol:


  10. #3850 SP
    Member Snoopz's Avatar
    http://www.4tuning.tv/2PHdatZjjEc/Nissan_GTR_R35_by_Exelixis_Motorsport.html

    Nissan Skyline R35 GTR de 900 cai putere,lucrare facuta in Romania
    Enjoy!

  11. #3851 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Foarte misto masina, pacat ca soferul nu stie joaca.

  12. #3852 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Tags: daniela crudu

    wtf?

  13. #3853 SP
    Member ineedmoney93's Avatar

  14. #3854 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Da dude in action... omul asta cred ca ii masina de postat... eu in 8 luni am facut 600 de posturi... el in doua zile a facut 130
    Dupa calculele mele,dupa 8 luni,el va avea vreo 16120 de Posturi daca continua cu 65 de Posturi pe zi

  15. #3855 SP
    Member Snoopz's Avatar
    azi am văzut un tătic in flanco..ii cumpăra copilului (mai mic de 7 ani ) un PS2 cadou de Crăciun...şi ii spunea v�nzătorului :Lăsaţi ..puneţii un joc cu maşini..ca nu ştie să citească...ceva mai simplu...�l vedeam pe tatăl meu acum 6-7 ani...m-a apucat nostalgia..ce mai trec anii old times but good times

  16. #3856 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Norocosilor.. parintii mei imi cumparau jucarii si hainute. A trebuit sa descopar singur arta gamingului ratacind prin desert.

  17. #3857 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Tata...ahhh...tin minte ca acum 2 ani si jumatate am mers pana la altex sa ne uitam la ceva radio pentru masina... si atunci lam rugat pe tata sa imi ia un PS2 de ziua mea la care... se uita pe raft... si vede PS3-ul... si imi zice ca imi ia consola mai noua daca pun si eu jumatate din pret (e varianta de 60 GB care era la 2000 Ron)... de atunci am o chestie mare si neagra cu care imi consum o parte din timpul liber :X

  18. #3858 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    am o chestie mare si neagra cu care imi consum o parte din timpul liber :X
    asta e de pus la bash


    L.E.: gata

  19. #3859 SP
    Senior Member tray's Avatar

  20. #3860 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Chestia e PS3-ul... OOOOK????? )) (si nu salam barbos cum a interpretat Ronan )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10182 Last Post: 21-05-2024, 18:12
  2. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  3. Codemasters anunta GRID: Reloaded By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 03-03-2010, 15:22
  4. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts