Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 191 of 224 FirstFirst ... 91 141 181 189 190 191 192 193 201 ... LastLast
Results 3,801 to 3,820 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3801 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    Deci poate sa imi spuna cineva la Joye 510 bateria automata e cu probleme? Am cu bateria manuala si vreau sa imi iau automata dar pe unde vreau sa cumpar nu se ofera cea automata ca nu e buna.

  2. #3802 SP
    Junior Member romancoins's Avatar
    Jonae acumulatorul automat de Joye 510 (si toate acumulatoarele automate) se defecteaza foarte rapid daca intra lichid in contactul de la baterie. Acest lucru se intampla de obicei cand atomizorul este inundat cu prea mult lichid. Acumulatoarele manuale sunt sigilate impotriva scurgerilor. De accea acumulatorul manual este mai robust si longeviv.

  3. #3803 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Nu eram sigur daca sa imi cumpar sau nu, dar dupa ce am citit Prieviewul lui MonkeY m-am decis, imi iau si eu.

  4. #3804 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Antifumat, ceai A fumat cineva !?
    Cred ca bag un plic in niste PG.
    Pina acum am pus niste piper (tot in PG) sa simulez iutzeala din elichidele nicotinizate.
    E fumabil dar are gust de... piper. Efect zero.

    (Piperul era macinat. Dar cred ca incap si citeva boabe intregi intr-un flacon. Piperul verde poate fi mai fin la gust)

  5. #3805 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    romancoins, multumesc pentru raspuns.

  6. #3806 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    Am auzit pe cineva ca a facut intoxicatie cu nicotina di ET. Cat de mult trebuie sa fumezi ca sa faci intoxicatie cu nicotina?

  7. #3807 SP
    Junior Member bobocul's Avatar
    Salut, dupa 20 de ani de fumat, 1,5 pachete LM rosu/zi, de azi am intrat si eu in randul vaporizatorilor. Am luat un EGO si 2 sticlute cu VG tobacco si RY4. O sursa pt consumabile poate sa-mi dea cineva?

  8. #3808 SP
    Junior Member iorazvan's Avatar
    Bunaseara tuturor,sunt nou pe forum si tot odata in lumea vaporilor ,am achizitionat de pe un site vapo.....nu dau nume un dse 901 kit start ,dupa sosirea comenzi am deschis pachetul ,incarcator tot odata, si am tras din tigara in drum spre casa ,totul bn si ok,in pachet erau 4 cartuse ...ce e cidat ca in 3 zile s-au dus ,nu mi se parea ca scoate deajuns vapori tigara si am stors din cartus direct pe atomizor 2 picaturi ,(asa numita procedura drill) sa verific daca atomizorul e de vina..
    Spre mirarea mea au iesit foarte multi aburi dar dua 4-5 fumuri a trebuit sa mai storc alte picaturi ......uitasem sa spun ca aveam impresia ca asa numitele cartuse se consuma repede si nu vaporizeaza atomizorul lichidul din ele pt ca in momentul cand scoteam vata in martea de unde trageam din cartus mai era e-lichid ..
    Intrebarea mea e ,care e problema ,sa fie atomizorul ,sa nu afi avut lichid prea mult in cartuse ,,???? va rog raspundeti
    Respectele mele

  9. #3809 SP
    Junior Member romancoins's Avatar
    iorazvan In primul rand cumpara-ti un lichid pentru tigara electronica. Un cartus tine cat 4-5 tigari dupa ce l-ai terminat poti sa tragi oricat ca nu mai ies vapori Cu un lichid poti sa incarci cartusele de cateva sute de ori.

  10. #3810 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Toata lumea face cirnati, caltabosi, sarmale... Adica io de ce sa nu umplu ceva !?
    Mi-am luat husa din piele pentru eGo si-am rezolvat situatia...
    Sa aveti sarbatori fericite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. #3811 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    Foloseste cineva lichid EcoPure? Eu pana acum am folosit Regular dar as incerca Rich si Menthol. Sunt curios cum sunt comparativ cu cel Regular. Am mai luat alte lichide si nu imi plac. Un furnizor bun pentru aceste lichide stiti? Multumesc.

    Sarbatori fericite ...

    p.s. nu fumati ET in camera ca se depune igrasie pe perete

  12. #3812 SP
    Junior Member Vaporu'256's Avatar
    Tigarea electronica e un aparat. Conteaza foarte mult ce lichid folosesti. Conteaza la fel de mult cum a fost formatat acumulatorul, cat de des schimbi cartusele (cu tot cu plastic sau doar absorbantul). De asemenea, conteaza cat de zgarcit esti cu lichidul.
    Am folosit cca. 4 luni DSE 901, un aparat bine gandit, cu atomizoare care traiesc (functioneaza) destul de mult. Cam de 3-4 saptamani am un ego cu acumulatori de 1100 mAh.
    Fata de 901, are o gramada de avantaje: bateria functioneaza constant pana la ultimul puff (abur, fum, cum vreti), la 901 cu bateria de 280 mAh mergea cam 8-9 ore dar la sfarsit nu avea randament, merge cam 16-17 ore (fumam doua pachete de Rothmans), la 901 5 ore cu baterie de 180, 7-8 cu bateria de 280.
    Singurele dezavantaje, poate e doar in cazul meu, eu sunt zgarcit: consuma mai mult lichid de cat 901, mult mai mult dar tot ramane mai ieftin decat alea cu foc, iar atomizorul se prajeste mai repede.
    Ajungem la conul de protectie. Am crezut, la inceput, ca e doar o chestie de design. Ca face trecerea intre bateria groasa si atomizorul de 510. Nu e chiar asa. Opreste lichidul care e in plus. Te ajuta sa cureti aparatul doar cand crezi tu ca ai timp si chef (la 901 faceam asta cam de fiecare data cand puneam picaturi). Chiar daca lasi tigarea pe masa, la orizontala, (cum fac eu), nu curge, ramane in con, ala de credeam eu ca de design. In plus, cred ca si gustul e mai bun cu con decat fara, poate din cauza temperaturii care ramane "constanta", da' asta e tot o parere personala, poate total nefondata.
    Nu voi recomanda un loc anume de unde sa-l cumparati, google e un loc bun pt. cautari, dar ca un om care a folosti 4 luni 901 si aproape o luna ego, recomandarea mea e ego din prima. Pret aproape egal, dintre aparatele de 3,7 V, cu siguranta are cel mai mare randament, baterie cat un incarcator portabil de 901 sau 510. Bateria suporta mai bine socurile mecanice decat 901 (am incercat doar din accidente, nimic voluntar).

    Trebuie sa mai spun ca nu am incercat atomizorul de 510 cu baterie de 510. Cred ca e tot pe acolo, dar fara autonomie si cu scutgeri. Inca o parere personala fara sa trebuiasca sa puneti botul.

    Inca ceva, nu sunt convins ca "trebuiasca" e romaneste. Serios, cine poate sa trebuie? Da' asta deja e alt subiect (topic pe romaneste).
    De cand am ego aburesc din ce in ce mai bine.

    Aia cu 7-8 ore sau 8-9 ore chiar da rau, da' n-o mai schimb.

  13. #3813 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    Vaporu'256: De la inceputul lunii folosesc joye 510 si nu am probleme nici cu bateria nici cu scurgerile de lichid nici cu atomizorul. Daca ma mai tine pana la sfarsitul lunii si se strica toata tigara incep sa o folosec pe a doua din kit si deja sunt in castig fata de tigarile normale dpdv. financiar. Nu pot insa sa apreciez cat de mult sau putin fumez ET, de aceea ceea ce spun eu poate sa nu fie aplicabil altor persoane. Per total sunt multumit de Joye 510.
    Sarbatori fericite tuturor.

  14. #3814 SP
    Nae
    Junior Member Nae's Avatar
    Quote Originally Posted by Jonae View Post
    romancoins, multumesc pentru raspuns.
    Poate a baut lichid cu halba!

  15. #3815 SP
    Junior Member iorazvan's Avatar

  16. #3816 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    Quote Originally Posted by Nae View Post
    Poate a baut lichid cu halba!
    Si aia e posibil

  17. #3817 SP
    Junior Member bondnokia's Avatar
    detin o tigare DSE901 si as vrea un atomizor LR DSE901 cu o baterie peste 450 mAh ca sa functioneze in parametri atomizorul.merita acest lr? sunt si baterii mai mari de 280mAh pentru 901 si care se pot incarca cu incarcatorul acestuia sau pe usb, caci cea de 180mAh se termina cam repede? as vrea sa-i pun un mustiuc picurare ca sa umblu cat mai rar cu lichidul, dar nu stiu cat de periculos este la a strica atomizorul. momentan am mai taiat din vatelina aceea si da abur mai mult si nici lichid nu mai pun atat de des. ce burete sau vatelina poate inlocui pe cea originala din cartus? de la e-lichid ma cam ustura gatul si buzele care se usuca si imi este sete continuu, acum incerc ecopure si e mai bine dar parca nu are nicio aroma,adica este cam gretos.ecopure insa da si abur mai mult si tine si mai mult. as incerca sa-l combin cu ceva care sa dea gustul tigarii analoaga sau ciocolata,nu stiu ce ar fi bun.cuban supreme,ciocolata,caramel,maxboro (categoria vg caci pg nu am incercat) ce ati combina cu ecopure rich sau regular? ce liquid e mai bun de flavour sau dekang? apoi as vrea un Passthrough USB DSE901 dar nu stiu daca exista si automat sau doar cu buton,asta in eventualitatea in care exista cel automat. daca stie cineva cele mai avantajoase preturi si unde se gasesc accesoriile pe care le caut astept pm.

  18. #3818 SP
    Junior Member zfcristian's Avatar
    Un magazin in Bucuresti care sa lucreze zilele astea si de unde sa imi pot comanda si eu un set de Dse 901 ?
    Fumez cam 2 pachete de tigari pe zi, chiar 2,5 dar tigari slim.
    Care ar fi tigara ideala ? Mentionez ca la mine cel mai important ar fi sa tina bateria si sa scoata aburi cat mai multi, imi place sa pufai ca sa zic asa.
    Multumesc

    Ps: Vad ca sunt multi pe aici nemultumiti de cantitatea de abur sau de durata bateriei, de ce nu va luati trabuc ? Spre exemplu DSE 701 ? Care ar fi dezavantajele la trabuc vs tigara ?

  19. #3819 SP
    Nae
    Junior Member Nae's Avatar
    Quote Originally Posted by zfcristian View Post
    Un magazin in Bucuresti care sa lucreze zilele astea si de unde sa imi pot comanda si eu un set de Dse 901 ?
    Fumez cam 2 pachete de tigari pe zi, chiar 2,5 dar tigari slim.
    Care ar fi tigara ideala ? Mentionez ca la mine cel mai important ar fi sa tina bateria si sa scoata aburi cat mai multi, imi place sa pufai ca sa zic asa.
    Multumesc

    Ps: Vad ca sunt multi pe aici nemultumiti de cantitatea de abur sau de durata bateriei, de ce nu va luati trabuc ? Spre exemplu DSE 701 ? Care ar fi dezavantajele la trabuc vs tigara ?
    Pt.mine ET preferat este Joye eGo,nu am incercat altceva, dupa 27 de ani de fumat numai mahoarca m-a ajutat sa ma las instant.
    PS:aburesc lichid vg de 24 mg,diverse arome.

  20. #3820 SP
    Junior Member Jonae's Avatar
    A comandat cineva de la Totally Wicked? As vrea sa cumpar Matlboro. Merita din punct de vedere calitativ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 191 of 224 FirstFirst ... 91 141 181 189 190 191 192 193 201 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts