Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 224 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4001 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    o tin normal dar nu stau niciodata pana se goleste.

  2. #4002 SP
    Member pepino967's Avatar

    dx

    Look.
    Attached Images Attached Images kr808d1_e2_reg_c_4d3645ec82e66.jpg new__mega_smartc_4d79877609ac2.jpg

  3. #4003 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    o tin normal dar nu stau niciodata pana se goleste.
    Hei, nici eu nu las sa se goleasca tot lichidul. Cand mai e un sfert, incarc din nou.

  4. #4004 SP
    Junior Member mast's Avatar
    Pepino "TH e ok, dar cam prea dulce gustul fata de atty clasic"
    Aici pot sa fac o precizare: Datorita faptului ca lichidul se duce la filament prin firele acelea din bumbac, sau din ce-or fi ele, trebuie asteptat putin de la abureala la abureala ca sa aiba timp lichidul sa ajunga la rezistenta, din aceasta cauza rezistenta se incalzeste prea tare cand tragi foarte des (asa ca mine )iar gustul dispare si ramane numai gust de dulce cu o usoara arsura, pe cand la atty cu picurare practic se inunda atomizorul cu lichid. Am mai observat ca atunci cand in clearomizer mai ramane doar 20% de lichid, cantitatea de abur este foarte mica (cred ca trebuie asteptat si mai mult de la "fum la fum" ca sa ajunga lichidul in rezistenta.
    Cum mai am observatii am sa le postez, eu momentan am revenit la atty clasic deoarece cantitatea de abur si gustul la cele Low Resistance este net superioara lui cleary(pana cand va crapa si acest atty ) , dupa care am sa trec iarasi la clearomizer.
    Bafta tuturor!

  5. #4005 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Look.
    Primele sunt exact ca si clearomizoarele ce le ai, doar ca sunt mai scurte.
    Despre poza a doua acum caut sa vad despre ce e vorba.

  6. #4006 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    La astea te referi?
    Primele sunt de 0,9 ml iar ultimul de 1,4ml si merg pe orice atomizor de ego si 510
    Attached Images Attached Images gotvapes_smartcart1ml.png gotvapes_smartcart1ml_02.png lucid_prod_image_01.png

  7. #4007 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    La astea te referi?
    Primele sunt de 0,9 ml iar ultimul de 1,4ml si merg pe orice atomizor de ego si 510
    Eu prefer sa fie cartusele de 0,9 ml pentru ca sunt mai scurte, ca prea lungi arata ciudat in gura.
    Si le prefer pe cele albe, transparente de sus pana jos. Mai observ ca acele cartuse postate de mine, difera ca design fata de astea din pozele tale. Ale mele sunt pe design-ul celor de EGO-T. Sunt turtite la capatul care vine in gura(si nu sunt asa de lungi). Din astea ai?
    Si cam pe cand?
    In ce priveste clearomizerele, tot pentru ca sunt mai scurte le-as dori p-alea din poza mea. Mai ales ca le-as lua pentru nevasta-mea, ca si asa se plange ca sunt prea lungi tigarile astea electronice.

  8. #4008 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Alea de 0,9 se ansambleaza impreuna cu teaca aia neagra si are o fanta.
    Cam asa arata:
    Attached Images Attached Images gotvapes_smartcart1ml_04.png gotvapes_smartcart1ml_09.png

  9. #4009 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Alea de 0,9 se ansambleaza impreuna cu teaca aia neagra si are o fanta.
    Cam asa arata:
    Aha. Am priceput. Si ai din astea? Si poate totusi, o sa reusesti sa aduci din alea model cum ti-am postat eu.
    Clearomizere mici aduci?

  10. #4010 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Pentru ce ai pus tu poza trebuie atomizor dedicat.
    ...
    Other features:
    -1.5ml Clear tank
    -Used with eGo Mega Atomizer
    ...
    Attached Images Attached Images mega_smartcart2_05.png

  11. #4011 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    N-am mai tras cartomizoare demult.
    Sper macar la clearomizoare sa fi depasit problema imbinarii "gaura-gaura" intre filetul baterie si cel al ...mizorului.
    Ma refer la aerisire. Astept sa-mi vina coletul cu nerabdare. Poate am noroc de data asta.

  12. #4012 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Pentru ce ai pus tu poza trebuie atomizor dedicat.
    Aaaa, da. Ok. Tre' si atomizor dedicat. Pai, dintre celelalte postate de tine, de care ai putea sa-mi faci rost? Si vreau si clearomizere din alea scurte.
    In alta ordine de idei, celelalte luate de la tine si-au dat drumu' bine. Sunt super si ca tarie si ca aroma si ca aburi. Sper sa fie durabile in timp. Si ce-mi place la ele, ca trag fin-usor si vine taria si aroma fara probleme.
    Deci, cine mai vrea clearomizere, apelati cu incredere la "ionutz72". Nu mai spun si de faptul ca insemna costuri mai mici cu clearomizerul si e si mai comod cu el. Incarci 2 si te tin si o zi intreaga, depinde acu' de fiecare cat vapeaza. Eu reusesc sa parcurg de dimineata de la ora 5,00 pana in jurul orei 23,00-24,00 cu 2 cleaomizer-e.

  13. #4013 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Luni ma interesez si iti comunic

  14. #4014 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Luni ma interesez si iti comunic
    Astept luni, atunci.
    Thanks man.

  15. #4015 SP
    Junior Member mast's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Aaaa, da. Ok. Tre' si atomizor dedicat. Pai, dintre celelalte postate de tine, de care ai putea sa-mi faci rost? Si vreau si clearomizere din alea scurte.
    In alta ordine de idei, celelalte luate de la tine si-au dat drumu' bine. Sunt super si ca tarie si ca aroma si ca aburi. Sper sa fie durabile in timp. Si ce-mi place la ele, ca trag fin-usor si vine taria si aroma fara probleme.
    Deci, cine mai vrea clearomizere, apelati cu incredere la "ionutz72". Nu mai spun si de faptul ca insemna costuri mai mici cu clearomizerul si e si mai comod cu el. Incarci 2 si te tin si o zi intreaga, depinde acu' de fiecare cat vapeaza. Eu reusesc sa parcurg de dimineata de la ora 5,00 pana in jurul orei 23,00-24,00 cu 2 cleaomizer-e.
    La mine un cleary plin tine cam 2-3 ore (asta doar cei 80% din plin, ca pe urma nu mai are putere), poate de aceea nu prea percep decat arsura... Eu consum cam 20 ml de lichid pe saptamana, la voi cum este!?

  16. #4016 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by mast View Post
    La mine un cleary plin tine cam 2-3 ore (asta doar cei 80% din plin, ca pe urma nu mai are putere), poate de aceea nu prea percep decat arsura... Eu consum cam 20 ml de lichid pe saptamana, la voi cum este!?
    Cum doar 2-3 ore? Eu am vapat doar unul astazi(ca am si dormit la dup-amiaza cam vreo 3 ore jumate).
    Cand mai ai doar vreo 20% in el, inclina-l usor cu bateria in sus ca sa vina lichidul in partea de sus si apoi tragi. Eu asa fac si nu mai vine gust de ars si in felul asta vapez pana la blana.
    Daca tot persista gustul de ars, inseamna ca s-a infundat pe canale si tre' sa-l bagi la spalat.

  17. #4017 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Primele sunt exact ca si clearomizoarele ce le ai, doar ca sunt mai scurte.
    Despre poza a doua acum caut sa vad despre ce e vorba.
    "ionutz72", uite si cleary regular size pentru 510 cu rezistenta de 2,4 ohm. Sunt si cu 2,8 ohm.
    Attached Images Attached Images 510_e2_clearomiz_4d8535d40ba72.jpg

  18. #4018 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Stiu cum e, crezi ca e diferit fata de XL, in afara de volum, cu ceva?
    Il desfaci pe asta XL, tai tubul elegant si tzeava din mijloc la aceeasi lungime cat ai taiat tubul...si voila!
    Eventual si un pic din fitil
    De asta ce zici?

  19. #4019 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Stiu cum e, crezi ca e diferit fata de XL, in afara de volum, cu ceva?
    Il desfaci pe asta XL, tai tubul elegant si tzeava din mijloc la aceeasi lungime cat ai taiat tubul...si voila!
    Eventual si un pic din fitil
    De asta ce zici?
    YouTube - How to fill the Giantomizer
    Daaa, il stiu. Se cheama giantomizer, dar e prea scump totusi, iar legat de clearomizer, sincer nu m-apuc de ajustari d-astea ca nu prea mi se-ndemana. Tubul ca tubul, dar tija aia, nu m-as baga. Mai are si filamentele alea pe ea foarte sensibile. Daca totusi iti pica pe mana din alea scurte, anunta-ma. Si astept maine sa-mi zici si de smart-carts.
    Cu garnitura aia nu ma impac eu, ca nu reusesc s-o fixez deloc sa fie etansa acolo sus si mai vine din cand in cand lichid pe langa ea. Ai vreo idee ce sa-i pun acolo ca sa nu mai vina?

  20. #4020 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Giantomizoare si eGo-t LR urmeaza sa le am in cateva zile.(cat estimezi ca ar costa giantomizoarele? )
    Ce zici tu sa vad maine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 224 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts